2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Ay nolur de kız kabızda değill çünkü olsa anlardım
Bulamadim video ama anlatiyim, bebisi sirt ustu yatir, parmaklarini bebisin karnina koy, saat yonunde kucuk daireler yapa yapa asagi dogru in, tekrarla bunu bikac sefer, sonra bacaklarini bisikler cevirir gibi yaptir, ikisini bir tutup karnina dogru it cek it cek, bu uc hareketi sira sira yap bi süre, sonra ana kucagi gibi biraz egilmi biyere koy ve bekle, gelsin kakaciklar 🤣

Bulamadim video ama anlatiyim, bebisi sirt ustu yatir, parmaklarini bebisin karnina koy, saat yonunde kucuk daireler yapa yapa asagi dogru in, tekrarla bunu bikac sefer, sonra bacaklarini bisikler cevirir gibi yaptir, ikisini bir tutup karnina dogru it cek it cek, bu uc hareketi sira sira yap bi süre, sonra ana kucagi gibi biraz egilmi biyere koy ve bekle, gelsin kakaciklar 🤣
Vay anasını nelerde var haaa kaka masajıd avarr iyiki varmış yarın sabah edeyimm
3keremi etcem bacağını karnına doğru it cek falan

Geçmiş olsun canım. İştahsızlık var mıydı öyle diyorlar ya enfeksiyon olduğunda iştahsızlık oluyor diye
Saoalsın kuzum. Yani emziriyordum süre olarak normal olarak azalıyordu. Sık ama az emiyordu. Bazen ben biraz arası açılsın tam emsin diye bekletiyordum. Hiç fark etmedim öyle bir şey..

Yine milyon yane sayfa birikmis kacirdim buyun sohbetleri be, 2 gundur perisan oldum gece kalkip 2ser saat oturuyoz uyku falan hakgetire, bagir cagir kivran kivran mahvoldu cocugum, dis mi gaz mi ac mi ne oldugunu hic anlamadim imdaaat

Ay iki cocukla yarim saatte cikiyosan daha ne olsun, ben tek cocukla 1 saatte cikamiyorum evden, hicbiyere gec kalmazdim artik doktorlara bile gec kaliyorum cok utanc verici 😩

Ama bu normal, baskasi isteyince bana da geliyolar vermek istemiyorum
Yani istememeleri lazım bir anneden bebeğini anne isterse verir zaten 😇

Merhaba, benim bebeğim de gazdan çok çekiyor, lağman yapmalarına rağmen rahatlayamıyor. Damla sizde işe yaradı mı? Bir de gaita testi nedir?
Merhaba, gaita yani kaka testi. Biz hiç lagman yaptırmadık. Damla tamamen kesti diyemem ama ağlama surelerini kısalttı baya. Zaten zamanla azalıyor. Kaç aylıksınız bilmiyorum ama 3.ay bitince bitiyor gaz sancısı. Acil şifalar dilerim 🤲

• Beğen
Reactions: Jou
Kızlarr yaa aslında moralim hiç iyi değill
Benim kiz 2 haftaya yakın hic kaka etmedii gazını veriyo cok güzell çişinide ediyorr
Armut verdim bugün eder diye belki yok dr ra gidince 1 hafta olmamiştı yapmamışlığı buyüzden sormamıştım😔😔 son zamanlarda hep yeşil ediyordu normalmii bu nezaman yeşillik yesem onda yapıyor kaka
2 hafta uzamış kuzum sen youtubede kaka masajı var bizde işe yaramıştı onlardan birini seçip yapabilirsin.

• Beğen
Ek gıdadan öncede böyleydi diyorum acaba yoğurtmu fazla veriyorumm
Hurma kayısı yok başka ne olabilir armut var az yedi suyunu içiyo haslayıpmı ediyorsun

Yani sadece yoğurttan olduğunu sanmıyorum ama yinede belli olmaz. Armutta işe yarar ama. Kayısıyı falan haşlayıp suyuyla ezip veriyorum ben. Ama meyveleri haşlamıyorum
Bnmki alerjik bebe, yogurdun yanindan gecse gaz yapiyo malesef

Kaka masaji denedin mi

Ek gidadan mi oldu acaba bnmki de rahatsiz hep, balkabagi verdim dun be bugun sevdi minnos ama cok az veriyorum ztn

Kuzum belirtilerde bunlar varmış
  • Deride kırmızı döküntü
  • Buru akıntısı veya tıkanıklık.
  • Gözlerde kızarıklık ve kaşıntı
  • Hışıltılı solunum ve öksürük.
  • Kusma.
  • İshal.
  • Kabızlık.
  • Dudaklarda morarma,
  • Birde nezle gibi falanda olabiliyormuş seninki dişten olabilir mi baktın mı varmı bişey
Simdi sizd bir soru, bnm bebik 60 mama 60 süt icti ustune de 5dk bile degil 4dk emdi uyudu, cok az degilmi? Tok mudur bu cocuk ya

Kuzum yemiyorsa doymuştur. Uykuda mama kadar önemli bırak uyusun acıkınca uyanır zaten
Bikac gun once ayni durumdaydim, ek gida saskini olmustum, en yakin baslayam ben varim heralde bikac bise verdim simdiye kdr, anlatim istersen kendim naptigimi, bana da doktorum hic bilgi vermedi

Saolsun banada çok bilgi vermiyor. Kafamıza göre gidiyoruz işte

Una yazık kız:)
Doktorla paylaşmayı unutma kuzum sarısında tepki yoktu dimi

Yok canım onda neyseki tepki olmadı. Alerji ilacı içince çok şükür rahatladı ama
Anam Adana da kebap yenmez mi? Başka şehirlerde oradaki yediğimin tadını alamadım. Hele Adana da sıkma var sen bilirsin bayılırdım onaaa 😍

Of sıkmayı annem çok güzel yapar gittiğimde mutlaka yaptırırım 🤤 alamıyorsun maalesef başka yerde tadını burada bir çok yer açıldı hatta adanadan usta getirtiler bir ara ama tırt.

Oo şırdan yedin mi kız:)
Ilk adanaya gidişimde bi avm vardi orda yemiştim.çitir çitir yağdan adana yapmislar:bicak:
Optimum mu real mi:) bir daha gittiğinde yerleri var sana söylerim oraya git avm de okadar güzel değil :)

Evet yaaa ama oğlum 2 gündür Eski güneşsiz günlerimi özledim diyor
Kardeşin seni çok seviyor bi tek sana heyecanlanıyor dedim bende onu seviyorum ama başım ağrıyor dedi
Aksam bizim kiz bağırıyordu teli aldı.mutfaga gitti ses istemiyorum duyamıyorum diyor
Zor
Ahh Çınar benim de başın ağrıyor be çocuğum🥹😅
Kizlar omuzlarım sirtim.belim felaket
Tüm gün gezmek oyun istiyor bu giz
Bide oturmuyor sürekli ayakları ile direniyor
Oturuyorsak kendini yana Veya arkaya deviriyor düzeltim derken hemen ayaklarından güç alıp dik durmak istiyor
Koptu sirtjm belim
Benim sol el bileğim iptal. Bayadır ağrıyordu ama artık kırt kırt ses gelip kilitleniyor. Yarın doktora gidicem 😔
Bir türlü yazamadım sayfaları okumaktan 🙈 Dün 6. Ay kontrolüne gittik. Ek gıda için konuşamadık çok yoğunluk varmış uzunca konuşmamız lazım bugün yapamayacağız, çarşamba ara dedi. Kilo çok az almış. Doktor bir idrar kültürüne bakalım dedi. Tam sonuçlanmadı ama üreme varmış. Böyle bir durum yaşayan oldu mu?
aaa bizim de son kontrolde 200 gr almış çıktı. Ay hocam çok az dedim, iyi o iyi normal sınırlarda ek gıdada yavaş yavaş toparlar dedi geçti. Bak sinir oldum yine, ya bizim de enfeksiyonsaaa 😳😳😳

Sağol canım bogazım çok kotü ya oksürmemek icin zor tutuyorum yanında
Aynısı 4 gün önce bende başladı işte. Ben de emzirip uyuturken hep su tutuyorum yanımda. Sürekli birseyler ic cnm bogazin nemli olsun hep. Bgn doktora da gittim evde corona testi yaptım pozitif diye grip işte dedi adam beni hastadan saymadı bile😅 bir torba ilaç verdi ama icmicem parol iyidir 😁
Kızlar bebısımın burnundan hırıltı geliyor serumla çekiyorum ama temız hıcbır sey gelmıyor neden olabılır. Yatar pozısyondayken ses gelıyor sadece
Yedirip yatırıyorsanız ve reflusu varsa ondan da hırıltı oluyor. Biz ikinci aydan bu yana yaşıyoruz reflü hırıltısı. Ama yine de en doğrusunu tabiki hekiminiz bilir 😇

• Komik
X