2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Bence artik doymalari icin 4 dk emmeleri yeterlidir,ac olsa uyumaz zaten kalkar canm
Allahim şu cocugun doyduguna bi turlu ikna olamiyorum ben ya, bastan beri hep cocuk ac cocuk ac diye kendimi yedim, biye boyleyim acaba 🤷🏼‍♀️
Görmedim.bunu
60 cc mi len mamasini bilmemde acıkmış olsa uyumazdı emin oll kuzu ben emziriyorum hep benimkide surer 6 7 dk
Valla o kdr mi emiyo ya, ben boyle 15 20dk emicek de anca oyle doyucak saniyorum
2 aylığız ama ağlamaktan uyuyamıyor. Ağlama süresi kısalsa da razıyım. Bir ay daha böyle geçeceğini düşünmek çok korkutuyor beni. Sağolun inşallah etki eder bize de
Allah yardimcin olsun, kucakta tasirken yaylanmak veya pilates topuna oturup yaylanmak ise yariyomus kolik bebeklerde ya da gaz sancisi durumlarinda, aklima geldi soylemek istedim

evet kabagi ve balkabagini tek verdim, havucu onceden suyunu verdigim icin tek vermedim, patates de alerji yapmaz ztn diye dusunup onu da tek vermedm, bundan sonra deniceklerimi tek vericm ama en az iki gun yine, zeytinyag da bzm evde kullandigimiz balikesirden aldigim bi zeytinyag vardi, markasini hatirlamiyorum simdi, tadi kokusu guzeldi ondan damlattim, ozel yag almadim
Su icin de alistirma bardagi mi deniyo ne deniyo su biberona benzeyen ama agzi degisik olan suluklardan aldim, purelerden sonra verdim icsin diye baktim icmiyo dislerini kasiyo ustu başı sirilsiklam olmus 🤣 aldim onu siringayla verdim mecbur, emzigi veriyorum, arada cekip kenarindan siringayla su gonderiyorum sonra emzigi emmeye devam ettiriyorum ole iciyo, yoksa sevmiyo suyun tadini henüz, hatta püreleri yuttururken de emzikten faydalandim mecburen ara ara, yutmayi bilmiyo yavrum daha 😍 baktm cok agzina dolaniyo gibi emzigi verdm emerken yuttu, aklinda bulunsun
Saoalsın kuzum bende en kısa sürede başlayacağım. Aklımdan olsun belki emziği bende kullanırım 😁 Su miktarını nasıl ayarlayacağız?

Yine milyon yane sayfa birikmis kacirdim buyun sohbetleri be, 2 gundur perisan oldum gece kalkip 2ser saat oturuyoz uyku falan hakgetire, bagir cagir kivran kivran mahvoldu cocugum, dis mi gaz mi ac mi ne oldugunu hic anlamadim imdaaat

Ay iki cocukla yarim saatte cikiyosan daha ne olsun, ben tek cocukla 1 saatte cikamiyorum evden, hicbiyere gec kalmazdim artik doktorlara bile gec kaliyorum cok utanc verici 😩

Ama bu normal, baskasi isteyince bana da geliyolar vermek istemiyorum
Çocuklarla.bir yere gitmek çok zor ya

Saoalsın kuzum bende en kısa sürede başlayacağım. Aklımdan olsun belki emziği bende kullanırım 😁 Su miktarını nasıl ayarlayacağız?
İste o konuda bende bilgisizim, cumartesi baska bi doktora gidicm o zaman sorucam bakalim seni de bilgilendiririm ogrenirsem, bnm gittigim doktor hicbsey soylemedi ya ek gidayla ilgili, kabak havuc vercen meyvelerin suyunu vercen fln dedi, yumurta diyorum o 7. Ayda diyo, herkes veriyo 6. Ayda yumurta sarisi, anlamadim gitti, doktoru degistirdim bende, umarim bu daha ilgilidir ve bilgilendirir bakalim gidicm cumartesi kismetse

Ahh Çınar benim de başın ağrıyor be çocuğum🥹😅

Benim sol el bileğim iptal. Bayadır ağrıyordu ama artık kırt kırt ses gelip kilitleniyor. Yarın doktora gidicem 😔

aaa bizim de son kontrolde 200 gr almış çıktı. Ay hocam çok az dedim, iyi o iyi normal sınırlarda ek gıdada yavaş yavaş toparlar dedi geçti. Bak sinir oldum yine, ya bizim de enfeksiyonsaaa 😳😳😳

Vallahi bi bağırıyor dediğin yaptırana kadar gözlerimin içine bakıyor bide beni al kucağına diye

Ay geçmiş olsun canım ya vallahi benim sırt giidk bugün çok yorgunum ya şu kız uyusun direk uyuyacam hiç ev işi yapmıcam

Yani sadece yoğurttan olduğunu sanmıyorum ama yinede belli olmaz. Armutta işe yarar ama. Kayısıyı falan haşlayıp suyuyla ezip veriyorum ben. Ama meyveleri haşlamıyorum

Kuzum belirtilerde bunlar varmış
  • Deride kırmızı döküntü
  • Buru akıntısı veya tıkanıklık.
  • Gözlerde kızarıklık ve kaşıntı
  • Hışıltılı solunum ve öksürük.
  • Kusma.
  • İshal.
  • Kabızlık.
  • Dudaklarda morarma,
  • Birde nezle gibi falanda olabiliyormuş seninki dişten olabilir mi baktın mı varmı bişey

Kuzum yemiyorsa doymuştur. Uykuda mama kadar önemli bırak uyusun acıkınca uyanır zaten

Saolsun banada çok bilgi vermiyor. Kafamıza göre gidiyoruz işte

Una yazık kız:)

Yok canım onda neyseki tepki olmadı. Alerji ilacı içince çok şükür rahatladı ama

Of sıkmayı annem çok güzel yapar gittiğimde mutlaka yaptırırım 🤤 alamıyorsun maalesef başka yerde tadını burada bir çok yer açıldı hatta adanadan usta getirtiler bir ara ama tırt.

Oo şırdan yedin mi kız:)

Optimum mu real mi:) bir daha gittiğinde yerleri var sana söylerim oraya git avm de okadar güzel değil :)
Cevaplamıştım kız ben :) doymuştur canım doymasa uyuyamazdı. Hem mama kadar uyuması de önemli bırak uyusun. Acıkınca uyanır zaten ☺️

Aaa simdi gordum ya ben bunu, arada kacirmisim kiz kusura bakma valla saskin oldum gece gece 🤣

Evt valla hepiniz ayni seyi soylediniz icim rahatladi biraz, arada bi kendimi ikna etmem lazim cocugun doyduguna 😅
Benimki açken içinden canavar çıkıyor 🤣🤣 asla susmaz uyumaz ayaklari teper her bebek aynidir diye umuyorum 😆 doymustur kuzum korkma sen 🥰

Ay benim oğlan kahvaltıyı ben yaptırdım
Üstünü kendi değiştiriyor oda kendi istediklerini giymek için
Mendiller yerden masa üstüne transfer oldu sagolsun el olayınıda yeni oturttuk kuzu hala unuttum diyor arada
Allah ım hep aynılar mi bunlar ya yaş grubundan mi yoksa kardeşten mi bilemedim . Gerçi bnm kız kardeşten önce yapardı yine bazen sonra iyice bıraktı artık . Çok üşengeç yeni nesil ya . Kız burnu akıyo siliyo anneeee gel , gidiom pecetemi atar musun . Tabi bnde cildiriom en sonunda 😂

X