2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Çok sevinirim kuzum seni yormayacaksa
yok yormaz tabiki, ilk gun buharda yesil kabak hasladim, suan mevsimi degil ama ben organik aldim internetten, haslaninca ezdim catalla onlari, azcik bi zeytinyag ekleyip bir bebek kasigi kadar verdim, cok yemedi ilk, hep cikardi agzindan, 2 gun oyle denedim artirarak, yani ertesi gun 2 bebek kasigi verdim aynisindan yapip, 3. Gun ben daha once havuc suyu verdigim icin havucu tattirmadan kabaklari haslarken yanina ekledim, baktim buharda pek istedigim gibi olmuyo cezvede azcik suyla hasladim bu sefer, ezdim ikisini yine, biraz da suyu oluyo ya iyi kivam oldu bu sekilde, zeytinyag da koydum yine azcik, onu verdim, sonraki gun aynisina patates ekledim, yine patatesi tek vermedim, daha once tatmamisti ama patates iste ne alerjisi olucak diye verdim gitti, kabak havuc patatesi cezvede hasladm az suyla, ezdim yine, patatesten dolayi kivamli oluyo cikarip duruyo agzindan, anne sutu ya da suyla acabilirsin kivamini, hep 1. Gun 1 bebek kasigi 2. gun 2 bebek kasigi 3. Gun 3 bebek kasigi seklinde artiriyorum, en son bal kabagi verdm yine ayni sekil suda haslamayla ezip, bugun 2. Gundu 2 bebek kasigi yedi, yarin 3 yedirmicem elmaya gecmeyi dusunuyorum, ben biraz atlaya ziplaya gittim ama temel mantik buymus

Ilk adanaya gidişimde bi avm vardi orda yemiştim.çitir çitir yağdan adana yapmislar
Adana bambaşka bir memleket ben yeme içmeyide oluşu severim. En güzel yıllarımın içinde Adana da var. Her yerde şalgamcı içinde havucuyla kütür kütür, şeker pancarları, fellak köfteleri, ay birde ekmek yufkasından zeytinli peynirli domatesli soğanlı bir salata yaparlar anam o nasıl bir şey. Bir de yine aynı ekmek yufkasının ıslatılmış haliyle şekerli yoğurt misss M -Murphy

Biraz uzun yazmisim Dreamgirls

Kizlar lavanta adaçayı ve üzerlik tütsüsü yapmaya karar verdim mikrop kırıcı olduklari icin demet olarak alıcam. Cubuklar pek fayda etmiyor bitkinin kendisi kadar bide icinde barut var saglikli olmuyor daha once yapiyordum ama birakmistim yeniden basliycam valla ayri bi huzur veriyor bana

Valla benim tatmadıklarımı tatmışsın:) o son söylediklerini yemedim hiç :) ama diğerleri üfff adanaya gidesim geldi valla:))

Okaliptus ve lavanta yagini kaynamis suya damlatip evin bi kosesine koymak da ise yariyomus, ayni sekilde kekik yagi da, aklinizda olsun

Sabanci caminin yanindaydi optimumdu heralde.bikere daha gittim hasannusta miydi neydi orda fena degildi ama yine yagliydi cok

Amaann içme boşver aynenn birşey içip yemeyince başlayınca simdi naneli limon ettim içip sonr ayatış

Armutu rendeledim ama gene pütür pütürr oldu buharda haşlasam olurmu acep daha güzel olmazmı

Ucu görünüp mu kayboldu
Ya ne ilginç.
Bizim de şuan ucu var.
Peki başka diş çıktı mı sizde?

Çok şanslısın ya sıkmanın içine ne peyniri sürülüyor çocuk aklı hatırlamıyorum onu Tam ne vardı onun içinde çok net hatırlamıyorum. Gerçi annem soğan, peynir, maydonoz dedi. O kadar Adana lafı ettim ki birgün yapayım dedi annem Diğer elinede alacaksın taze sarımsak öfff. Ben açıktım kız

benim oğlanın da başladı kabızı ek gıdayla 1 aydır hiç kendi kendine yapamadı. 3 kere fitil verdim. bugün şuruba başlattı doktor bakalım düzelir inşallah. kayısı kaynattım, armut verdim filan da pek işe yaramadı bizde. doktora sor mutlaka 2 hafta çok uzun. o da fitil verir muhtemelen.

Reactions: Jou
Havası ve suyuda etkiliyor yemekleri.. Mesela Antalya Korkutelinde şişçi ibo var baya biliniyor müşterisi dolup taşar. Fethiye de bir yer onun tarifiyle ürününü yapmak istiyor. Oradaki gibi olmamış bir türlü.. Adana kebabıda öyle..

Hadi yaa ooyyyy inşaallah masaj işe yarar
BEnimki hiç ıkınmıyorkii agrısı şişliğide yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…