2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Viral deyip gönderiyo ama kan testi olmadan bilemez ki.antibiotik başinda yazsaydi belki şu duruma gelmezdi cocuk
YunSev YunSev doktorlarda bir garip.. İş yerinden arkadaşın kızıda hasta hatta tüm aileye bulaştırdı. Kaç haftadır sürüyor. Tam iyileşti gibi oluyor ama öksürük vs hep varmış. Bugün kreşten aramışlar annesini öksürmekten konuşamıyor gelin diye. Normalde doğduğundan beri İzmirde Profa götürüyor. Burda bakıyor hiçbir doktorda randevu yok. Burda özel muayeneye götürdü. Tahlil muayene vs yapmış bronşit başlangıcı demiş bir sürü ilaç yazmış antibiyotikte var. Halıları kaldır klima olmasın, Süt alerjisi kanı az demiş saçma yani.. Adam akıllı çocuk doktoru yok burada..

Amin canım çok sağolasın 🙏
Şimdi bgn bana doktor dediki pismiş yoğurtlu ek gıda verebilirsin mesela pankek dedi. Ben 6 aylık bebeğe nasıl bir pankek yapabilirim yumuşak ve içinde yoğurt olan? Süt alerjisi olduğundan böyle başlamak gerekirmiş.
Anaa erken değil mi. Gerçi ben ekmek veriyorum bazen çok minik damağıyla eziyor. Özelden attığım sayfalara bi baksana pankek tariflerine süt yerine yoğurt koyulur heralde

Ay inşallah duzeliriz kuzu vallahi çok zor
20.30 da yattı 4 kere geldik yanına suan meme sonrası ayakta uyuyor
Çok yorucu :KK43: daha şimdi uyudu 00:20de 😞 kaç kere kalkacaz bakalım sabaha kadar
Ben deniyorum iki gundur, her uyandiginda emzirmiyorum, 9da uyuttum 3-4 sefer kalkti yine simdiye kdr, son bi tanesinde emzirmedim emzik verip kucagimda salladim uyudu, gaz da cok oluyo emzirerek uyuttugumuz icin,
Nasil degistiricez uyutma şeklini, normalde emmiyoki etrafa bakmaktan uyucagi zaman ya da uyku arasinda dogru duzgun emiyo bende emzirerek uyutmak zorunda kaliyorum, mama aliyodu mamayi da almiyo artik bugun koca gun 60ml mama icti sadece, 5dk emiyo 3saat geciyo 4 saat geciyo emdiginden kac kere mama yapip deniyorum yok almiyo mamayi tadindan dolayi, alerjik mama cok rezalet gercekten de

Duzelicez tabi ama nasil duzelicegimizi bulmamiz lazim, instagramdan ordan burdan uyku danismanlarina falan mi sorsak nasi yapsak ya
Sadece emziriyomuydun mama aliyomu?

Doydugundan nasi emin oluyosunuz ben doymadi diye habire uyandikca emziriyodm, simdi de emin olamiyorum ama arada emzik vermeye basladm 2 gundur bir iki seferdir
Sadece emiyor canım. Gece de neredeyse saat başı memede :KK43: arkadaşım uyku alanında yüksek lisans yaptı ona danışıyorum sık sık. İhtiyacı neyse onu vereceksin. Rutin oluşturup sirkadyen ritmini düzenle diyor. Gündüzleri daha iyiyiz ama gece uykusunu başaramadım

Ben yaptım muzlu yoğurtlu minik minik parçaladım Bi güzel yedi bende yiyemez
Diye düşünmüştüm istersen tarifi atabilirim bende yedim güzel oluyor 😂
Un olarak ne koyuyorsun cnm? Yulaf unu falan mı?
Cok geçmiş olsun canım en kısa sürede toparlar Allahin izniyle 🙏
Çok sagol cnm seninki de bir an önce iyileşir insallah çocuklar hasta olmasın :KK43:
Anaa erken değil mi. Gerçi ben ekmek veriyorum bazen çok minik damağıyla eziyor. Özelden attığım sayfalara bi baksana pankek tariflerine süt yerine yoğurt koyulur heralde
Süt alerjisinden dolayı şimdilik sadece pişmiş yoğurtlu ürünleri deneyebilirsiniz dedi. Aaa ben onu unuttuydum yaaa ay çok sagol hemen bakiiim 😀 gerçi hastalığı geçmeden yeni bir şey verme dedi ama geçince yapacağım insallah.

Ben deniyorum iki gundur, her uyandiginda emzirmiyorum, 9da uyuttum 3-4 sefer kalkti yine simdiye kdr, son bi tanesinde emzirmedim emzik verip kucagimda salladim uyudu, gaz da cok oluyo emzirerek uyuttugumuz icin,
Nasil degistiricez uyutma şeklini, normalde emmiyoki etrafa bakmaktan uyucagi zaman ya da uyku arasinda dogru duzgun emiyo bende emzirerek uyutmak zorunda kaliyorum, mama aliyodu mamayi da almiyo artik bugun koca gun 60ml mama icti sadece, 5dk emiyo 3saat geciyo 4 saat geciyo emdiginden kac kere mama yapip deniyorum yok almiyo mamayi tadindan dolayi, alerjik mama cok rezalet gercekten de

Duzelicez tabi ama nasil duzelicegimizi bulmamiz lazim, instagramdan ordan burdan uyku danismanlarina falan mi sorsak nasi yapsak ya
Sadece emziriyomuydun mama aliyomu?

Doydugundan nasi emin oluyosunuz ben doymadi diye habire uyandikca emziriyodm, simdi de emin olamiyorum ama arada emzik vermeye basladm 2 gundur bir iki seferdir

Gunduzleri sık emmiyor doyunca birakiyor
Emip 5.dk sonra tekrar devam ama geceleri oyle değil bak 10ndk önce yattı simdi tekrar memede

YunSev YunSev doktorlarda bir garip.. İş yerinden arkadaşın kızıda hasta hatta tüm aileye bulaştırdı. Kaç haftadır sürüyor. Tam iyileşti gibi oluyor ama öksürük vs hep varmış. Bugün kreşten aramışlar annesini öksürmekten konuşamıyor gelin diye. Normalde doğduğundan beri İzmirde Profa götürüyor. Burda bakıyor hiçbir doktorda randevu yok. Burda özel muayeneye götürdü. Tahlil muayene vs yapmış bronşit başlangıcı demiş bir sürü ilaç yazmış antibiyotikte var. Halıları kaldır klima olmasın, Süt alerjisi kanı az demiş saçma yani.. Adam akıllı çocuk doktoru yok burada..

Ay kuzu sorma bizede bronslar dolu dedi
Oksuruk bitmiyor ates bitmiyor cocuk günde 6 kere ateslenjp düşüyor gücü yok
Bizim doktor 15 gün önce domuz gribi dedi
Boğazları temizdi bugün Boğazları fena dedi
Gecen gelmenizden farklı bunu yeni kapmış dedi hastalıktan çıktıı için vucud düşük oluyor hemen başka bir virüsü alabiliyor dedi 😞

Çok yorucu :KK43: daha şimdi uyudu 00:20de 😞 kaç kere kalkacaz bakalım sabaha kadar

Sadece emiyor canım. Gece de neredeyse saat başı memede :KK43: arkadaşım uyku alanında yüksek lisans yaptı ona danışıyorum sık sık. İhtiyacı neyse onu vereceksin. Rutin oluşturup sirkadyen ritmini düzenle diyor. Gündüzleri daha iyiyiz ama gece uykusunu başaramadım

Yorucu vallahi 15 dk emdi uyudu tekrar uyandı
Gece artık saat başını geçti memede durmak istiyor
İhtiyacını verelim tabidie bari aralıkları açsın
Basim zonkluyor kaç ilaç aldım bana misin demedi

Çok sagol cnm seninki de bir an önce iyileşir insallah çocuklar hasta olmasın :KK43:

Süt alerjisinden dolayı şimdilik sadece pişmiş yoğurtlu ürünleri deneyebilirsiniz dedi. Aaa ben onu unuttuydum yaaa ay çok sagol hemen bakiiim 😀 gerçi hastalığı geçmeden yeni bir şey verme dedi ama geçince yapacağım insallah.

Cok sagol canim inşallah iyileşsinler hemencik

Kizi emzirirken oglum kalkmış geldi sen yat ben kardeşini bırakıp geliyorum dedim
Bennalcam anne kidomu dedi kız kucağımda mutfağa gittik
Neyse sütünü aldı üstümü değiştircem terledim.dedi değiştirdi bende aferin oğluma dedim eee anne sürekli aferin deme ben kendim değiştiriyorm zaten dedi
Sonra babasının koynun geri gitti
Babamı çağırıyorum tamam diyor geri uyuyor anne diyor 🤣🤣🤣

Tam buğday koydum canım

Aynen kuzu çok duygusL.bir cocuk zaten
Sabah gittik antibiyotik verdi havaya devm ciğerlere inmemiş şükür
Basim çatlıyor vallahi
🥺yaa kıyamam off . Ben de bugün çok bunalimdaydim ağladım hep . Daraltı geldi. Bebişin de ateşi var tüm gün de uyumadı geceyi zaten soylemiom. Salla salla yoruldum . Bu gece de aynıydı eşim aldı sağ olsun sen dinlen biraz dedi. Ya çünkü artık bünyem kaldırmıyor ayakta duramıyorum

Keşke bende dinlemesem benimkide benzer şeyler yapıyor çok sinirim bozuluyor. 1 kere tepkimide gösterdim kibarca, hala devam ediyor 🤨
Kibarca olmayacak iste ama o da olmuyo tabi. Dinleme ya duyma. Bi kaç kez şey yap hatta o istmedigin konulara girdiğinde bebişim uğraş ona konuş veya sen başka konuyla ilgili bi se de ki anlasın yanı .🤣

Aynen kuzu çok duygusL.bir cocuk zaten
Sabah gittik antibiyotik verdi havaya devm ciğerlere inmemiş şükür
Basim çatlıyor vallahi
Akşam yemek hazırlarken dondurucuya atayimdiye fazla nohut haşlamıştım bi de et suyu koydum fln . Açtım dondurucuyu koymak için biri o esnada elimden kaydı düştü mü ayy bn iyice sinir oldum başladım ağlamaya . Kizcem hemen koştu tamam anne üzülme sileriz, almış ordan bi bez baktım siliyo halıyı. 😍 bi de ona ağladım bu çocuk çok merhametli diye 😂🙈🤣

Pişmiş yoğurtlu bişeyse yoğurt çorbası yapabilirsin ben içine az bişey tel şehriye atıp yapıyorum. Yumurta verdiysen yumurta sarısı da koyuyorum unla

X