2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Bende elma suyuyla mamayi tatlandirmayi denedim o da igrenc oldu ama bzm mama alerjik mama oldugu icin zaten igrenc tovbe ya cok kotu

Bzm saglik ocagindaki ebenin de doktorun da bilgisine guvenmiyorum daha once ezbere verilmis garip cevaplar aldim o yuzden onlara sormiyim hic

Dondurucuda fln hic sut yokki hic atmadim simdiye kdr, gercekten yetmiyo sutum yani
Sagip bakiyorum ikisinden toplam 40-60 fln cikiyo, tamam makine bebeten az cekiyo ama 100fln cikmasi lazim degil mi bu aylarda, bebegim 5 aylik
Ben de makineyle sagdigimda 60 cc anca çıkıyor. Ama bir gun üşenmedim elimle sagdim cok da yorucu oldu 99 cc cikti. Bebek bunlardan daha da cok cekiyor. Ben de emzirmeyi cok seviyorum keske kızım saatlerce mememde emse cok isterim. Ama 5 dk emiyor toplamda iki memeyi. Her ay bir dk azalarak geldik yani en başından beri hic uzun emmedi. Kilo alımı da gayet iyi en son ay 600 gr aldi doktor artık böyle olur gayet iyi dedi. Aslında bence sütünüz yetiyordur diye düşünüyorum. Deneyimli anneler daha iyi bilecektir sanırım diş çıkacak gibi. Aç kalıyor diye hic dert etmeyin sütüm yetmiyor diye de olan sütünüzü strese sokmayın bence. Sloganınız ‘sütüm yetiyor kızım doyuyor olsun’ 😃 emzirme de ve süt üretiminde beynimize verdiğimiz sinyaller gerçekten çok önemli.

Yok canim biz kullanmiyoruz mama valla benimkindede bazen olmuyor yutkunma keyif emmesi yapiyor bi birakip bi aliyor
Ne guzel bol bol sutlerimiz olsun insallah da emsin bebeklerimiz ya
Ben de makineyle sagdigimda 60 cc anca çıkıyor. Ama bir gun üşenmedim elimle sagdim cok da yorucu oldu 99 cc cikti. Bebek bunlardan daha da cok cekiyor. Ben de emzirmeyi cok seviyorum keske kızım saatlerce mememde emse cok isterim. Ama 5 dk emiyor toplamda iki memeyi. Her ay bir dk azalarak geldik yani en başından beri hic uzun emmedi. Kilo alımı da gayet iyi en son ay 600 gr aldi doktor artık böyle olur gayet iyi dedi. Aslında bence sütünüz yetiyordur diye düşünüyorum. Deneyimli anneler daha iyi bilecektir sanırım diş çıkacak gibi. Aç kalıyor diye hic dert etmeyin sütüm yetmiyor diye de olan sütünüzü strese sokmayın bence. Sloganınız ‘sütüm yetiyor kızım doyuyor olsun’ 😃 emzirme de ve süt üretiminde beynimize verdiğimiz sinyaller gerçekten çok önemli.
Allah allaah nasi doyuyo bu bebeler bu kdr kisa zamanda anlamiyorum hic, sanki hep ac gibi geliyo
Ne guzel soyledin ya valla keske yapabilsem oyle sut yetse bile sanki surekli acmis gibi geliyo, disin biri cikti bile, 2. Nin ucu patlamak uzere suan

Bende seviyorum ama güzel bakamıyorum üşeniyorum sulamaya :)

Aynen öyle uyumadı tipini yediimmm direndi. Sonra mama sandalyesinde uyuyakaldı 😂

Kız nereye gittin sen 😳 Jou Jou mesajlarına da baktım bişey göremedim neden gitti kız haberin var mı

Kiz ben sarımsaklı su haşlanmış yumurta suyu bi bakıyorum ki görme ise başlarsam kötü olacak
Orkide bakamıyorum bende hep ölüyor yav

Ben de sut cikmayinca cocuk hep aç saniyorum, aslinda gunde 3 kere fln 90mama veriyodm bende icerken, cok vermiyodum yinede, ona ragmen gecen ay 300gr almis sadece, beslenmeyi uyumayi herseyi reddediyo
Valla neler kullaniyorum neler, cay kullabiyorum maya tablet kullaniyorum bestlak kullandim bikac seferdir son gunlerde

O kadar ugrasiyorum ki emzirmek icin, butun gunum emzirmeye calismakla gecito, cocuk bile bikti benden bence 😅 yildim artik ya, emzirmeyi cok seviyorum ama şöyle cici cici emse bi rahatlicamki
Yok canm cici cici emen bebeler değil bunlar bazen üstüne abanıp emziriyorum girdiğim halleri görsen emzirmekte zor mamayla beslemekte bunu anladım bebeler zor büyüyor

Bende istiyodum ama benim paçii dönmedii artık bogazıma tıkandı çiktıkca çıktı yukarı mecbur sezaryen oldum çok zor nefes almaya başladım kitleniyodum oan yürüsem düzeliyodu oda tam sezaryen olacagım günde baya neffessiz kaldım dr tam güne nasıla ayarladı birazdaha beklerse zorlaşir derdi ameliyatta baya ugraştılar döndürmeye calıştılarki o anda kafasından tutup alalım diye 3870 kilo dogdu 37 haftalıkken
Benimkiler pozisyondaydı ilk oğlan 40+3te suni sancıyla epudural olarak dünyaya geldi. Gel gör ki suni sancıyı bağladıklarında eşimi parçalıycaktım sezeryana alsınlar beni diye evrakları imzaladık ama doktorum ameliyathane dolu diye diye doğurttu beni. 2. Yolda doğabilirdi kontrole gittik yatış verdi herşey 1 saat içinde oldu ve doğdu epidural istiyordum onuda ama kadındoğum doktoru zor yetişti doğuma epiduralci kapıda kalmış ebeler doğurtcaktı beni 🙈😆😆

• Komik
Reactions: Jou
2. Çocuktan daha çok korkmaya başladım kız.. Biz biriyle telef oluyoruz siz 2siyle uğraşıyorsunuz Allah güç kuvvet sabır versin 🙏 YunSev YunSev @Boncuk000 Happy nickini hatırlayamadım bacım 🙈
Arada yaş farkı olunca rahat oluyor bence. Ama bazılarıda arka arkaya daha kolay diyor. Amin canm evlat olunca yorulsan bile gülünce geçiyor 😍 bir birlerini sevişleri bile başka güzel tek çocuk taraftarıydım ama iyi ki olmuş diyorum ❤️

2. Çocuktan daha çok korkmaya başladım kız.. Biz biriyle telef oluyoruz siz 2siyle uğraşıyorsunuz Allah güç kuvvet sabır versin 🙏 YunSev YunSev @Boncuk000 Happy nickini hatırlayamadım bacım 🙈

Valla zor kuzum
Oglani uyutuyorum tam kiz geri uyanıyor
Biri uyuyor biri uyanıyor Rabbim sagliklarininiyi eylesin ama yorucu

Ne guzel bol bol sutlerimiz olsun insallah da emsin bebeklerimiz ya

Allah allaah nasi doyuyo bu bebeler bu kdr kisa zamanda anlamiyorum hic, sanki hep ac gibi geliyo
Ne guzel soyledin ya valla keske yapabilsem oyle sut yetse bile sanki surekli acmis gibi geliyo, disin biri cikti bile, 2. Nin ucu patlamak uzere suan
Diş de yoruyordur muhakkak. Benimkinin de reflusu var sürekli ilaç kullanıyoruz. Mesela bazen uykuluysa 5 degil de diyelim şaştı 6-7 dk emdi mutlaka kusuyor fazlasını. Alması gerekeni alıyorlar. Yaşadığınız süreç geçicidir. Hic stres yapmayın. açlıktan küçük kalıp büyümeyen cocuk hic görmedim ben 😀 bnm kızım minnak doğdu suanda 6700 kilosu topicte en ufaklardan eminim 😃 bir şekilde büyüyorlar no stres👍

Canim zor ama daha güzel bu şekilde inan ki..kardeşini oynatiyo,onunla eğleniyo guluyo..ev şenlik yeri gibi:))

Yok canm cici cici emen bebeler değil bunlar bazen üstüne abanıp emziriyorum girdiğim halleri görsen emzirmekte zor mamayla beslemekte bunu anladım bebeler zor büyüyor
Vallahi öyle
Diş de yoruyordur muhakkak. Benimkinin de reflusu var sürekli ilaç kullanıyoruz. Mesela bazen uykuluysa 5 degil de diyelim şaştı 6-7 dk emdi mutlaka kusuyor fazlasını. Alması gerekeni alıyorlar. Yaşadığınız süreç geçicidir. Hic stres yapmayın. açlıktan küçük kalıp büyümeyen cocuk hic görmedim ben 😀 bnm kızım minnak doğdu suanda 6700 kilosu topicte en ufaklardan eminim 😃 bir şekilde büyüyorlar no stres👍
Bu da dogru da iste takmamak mumkun olsa keske, bazen insan cok kotu takiliyo, daha sakin olmak lazim

Evet 3.ayda az kilo aldığı zaman mama ver dedi doktor ama ben bez takibini yaptım emmeyi birakiyordh açlık ağlaması yoktu dedimki sütüm yetiyor sütüme güveniyorum eşim annemler hatta bazı zamanlar bende ikilemde kalmadım değil şükür bugünlere geldik Lumix Lumix canim bezini takip et bencede belkide sütün yetiyordur
İlk bebegimde hata yaptım kilo kaybetti diye emzirip pesine mama verirdim kilo almalı ac kalmamalı diye yavrum kusardi sonradan sütümün yettiğini anladım fakat bu seferde biberona alıştı meme reddi yaptı
7 ay boyunca hastane tipi sagma makinesinde sagip verdim ama bir yandan da mama verdim dönüşümlü bebek emmeyince de süt azaliyor hersey tecrübe

X