2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Daha önce doğum yapan anneler emzirme döneminde hunharca yediniz mi benim gibi. Neyseki kilo almıyoruz bu dönemde. Ama zayıflanacak dönemde kaldık öyle :) sizin bu süreciniz nasıl geçti :)
🤚 benim o ben
Emzirmek çok güçsüz bırakıyor,enerji verecek bol sıvı,tatlı,besin değeri yüksek gıdalar yemeli. Kuru yemiş vs hep yanında bulunsun,gece bile bir kaç atarsın ağzına. Ohh bol bol ye,yediklerin sana,bebişe şifa olsun 😊

🤚 benim o ben
Emzirmek çok güçsüz bırakıyor,enerji verecek bol sıvı,tatlı,besin değeri yüksek gıdalar yemeli. Kuru yemiş vs hep yanında bulunsun,gece bile bir kaç atarsın ağzına. Ohh bol bol ye,yediklerin sana,bebişe şifa olsun 😊

Cidden öyle emerken direk uyku moduna giriyorum okadar yoruyor insanı nedense. İnş şifa olur bu kadar yediklerim :))

Yazık heycan yapmışlar onlar da, o süreci paylaşmak istiyorlar. Kimi, herkes cevremde olsun ister kimi de o sureci tek basina gecirmeyi. Doğum esnasında aile de olsa çevremde herhangi bir kalabalık istemeyenlerdenim, o süreçte sadece kendime odaklanmak, ettafım panik mi, stresli mi, yoruldular mı diye bir gayem olmasın istiyorum bakalım nasıl olcak? 😊
Doğumdan sonra herkesi gönderdik o gece eşimle birlikte kaldık hastanede ama sonrasında herkes bendeydi çok bunaldığımda üst kata kaçıyodum kızımla birlikte. İkisininde avantajı ve dezavantajı var sanırım.

Kişisel alana inanılmaz saygılılar. Komşum litvanyalı kocası buralı. Annesi babası litvanyadan geldiler otelde kalıyorlar eşim diyo ki ben sizinkileri otele yerleştirsem 5 yıl kavga edersin benimle, ederim doğru 😄 bazı şeyler bize inanılmaz uzak ama işte bu şekilde kişisel alanları belirleyip müdahale etmiyorlar birbirlerine edemiyorlar ya da 😄😄
Yaa walla ne çatışmalar olur bizde olsa böyle bişe 😅. Tamam bazen büyükler iyidir ama yani şu her şeye karışma olayları.

Daha önce doğum yapan anneler emzirme döneminde hunharca yediniz mi benim gibi. Neyseki kilo almıyoruz bu dönemde. Ama zayıflanacak dönemde kaldık öyle :) sizin bu süreciniz nasıl geçti :)
Ayy bn emzirme döneminde deli gibi çikolata yiyordum ya günde minimum 2tane eti karam yiyordum. Şu an aklıma geldikçe tiksiniyorum 🤮🤢

Ekstra almadım ama belli bi yerde takılı kalmıştı kilom veremedim o emzirme döneminde 2 yıl çok tehlikeli 😬

Doğumdan sonra herkesi gönderdik o gece eşimle birlikte kaldık hastanede ama sonrasında herkes bendeydi çok bunaldığımda üst kata kaçıyodum kızımla birlikte. İkisininde avantajı ve dezavantajı var sanırım.
Ya doğumdan hemen sonra evin o dolup taşması beni çıldırtıyor . Bn de önceden kv yle alt üstlü oturuyordum. Hastaneden çıktık ertesi gün kurban bayramıydı ve kv ye ziyarete gelen herkes bana geliyordu. Bn kalkamıyorum çok kv sağ oldun misafir gibi , tek annem o kadar bunalmıştı ki . Bi de her gelen bebeği alıyo fln . Bizim orda öyle olmaz 40ı çıkana kadar gelenler bebeği alalım kucaklayalım fln muhabbeti yapmaz

X