2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Allah analı babalı büyütsün inşallah💞 nasıl geçiyor günleriniz çektiğiniz zorluklar var mı bu süreçte?

Zorluk işte emzirme süreci ve gaz sancısı. Gaz sancısı yüzünden gece hiç uyuyamıyor çığlık kıyamet gidiyoruz :)

Evet dolu dolu oluyor. Hatta soldakini elle bile zor sağıyorum en başından beri. Sağ taraftaki rahat geldiği halde yine olmuyor. Süreli sıcak duş. Sıcak su torbası falan yapıyorum ama emziremediğim için çok yavaş yavaş sütümün azaldığını hissediyorum
Emme refleksini kazansın diye oğluma emzik vermişlerdi küvezdeyken. Siz de durum nasıl,bebiş kuvvetli emebiliyor mu?

Çarşamba tam 38+0 oluyorum alır mı bekler mi bilemiyorum ama çok heyecanlıyım ne zaman olcak diye🤭 belki aynı güne denk geliriz😍
İlk ya belki bekler. Kızım 38+5 de doğmuştu.Kayınpederim 27 Mayısta doğmuş.Eşim tutturdufçaşk
Hayırlı sabahlar kızlar
Bebişimiz dünyaya geldi

46 cm
2540 gram doğdu.

40 gr ile küvezden yırttık. Ama yinede kafasına bir fanus takıp hava veriyorlar
Hayırlı evlat olsun inşallah.Gözünüz aydın canım.Sen nasılsın?

Hayırlı sabahlar kızlar
Bebişimiz dünyaya geldi

46 cm
2540 gram doğdu.

Gözünüz aydın,çok sevindim 🤗
Benim oğlan 2,840gr doğmasına rağmen akcigerindeki ıslaklık nedeniyle 1 haftaya yakın yattı kuvezde. Maşallah miniğe❤

Emme refleksini kazansın diye oğluma emzik vermişlerdi küvezdeyken. Siz de durum nasıl,bebiş kuvvetli emebiliyor mu?

Emebiliyor çok şükür ama çabuk yoruluyor hemen uykuya dalıyor. Oyüzden biraz emzirdikten sonra kaşıkla sağdığım sütü veriyorum. Emzik bende gece veriyorum bazen ama, emzikle kavga ediyor resmen iki eliyle tutup sinirli sinirli emiyor bunda neden bişey gelmiyor der gibi :))

30 hafta sonrası kasılma daha çok oluyordu. Şu sıralar ağrı şeklinde oluyor. Adet ağrısının daha şiddetlisi. Belime kasıklarıma giriyor 😥
Bol bol dinlen,kendini yorma şu sıralar
Bel ağrısı adet ağrısından daha beter ve zorlayıcı oluyor malesef, ikisi bir arada olunca çok daha zor oluyordur eminim 😥

Ufak yüruyüşler yapıyodum onu da keseyim bari. Gectigimiz cuma günü doktor, bebeğin kafasıyla baskı yapmaya başladığını söylemişti ama yürüyüş yasağı fln koymamıştı sadece sakin bir yaşam sür demişti. Sakin sakin oturayım en iyisi 🤭

Kızlar bi sorum olacak tecrübeli annelere özellikle. Şimdi benim sezeryan olacak ya. Muhtemelen sütüm hemen gelmeyecek bi süre mama ile beslenecek hastanede falan. Hastane sanırım mama veriyor. Ama ben kendim almak istiyorum yanlış mı düşünüyorum.

Neyse hangi marka mama alayım?

Sma kabız yapıyor diye biliyorum
Aptamilde de şeker var diye biliyorum
Similac veya golden goat düşünüyorum. Bunları kullanan var mı iyi mi ya da iyi dediğiniz başka marka var mı?
Tatlim benim normal doğum olmasına rağmen sıkıntı oldu az geldi sütüm baslarda. Biz kızıma Hipp marka mama kullandık c1ok da memnun kaldım. Kızım 1 1 buçuk aylık civarıydi emmeyi de öğrenince sütüm arttı çok şükür bıraktık mamayi. Ama o süreçte Hipp kızımın bünyesine iyi geldi toparladı.

Ben yine hipp alıp çantama koyacağım, nolur nolmaz.🧚‍♀️
Hayırlı sabahlar kızlar
Bebişimiz dünyaya geldi

46 cm
2540 gram doğdu.

Gözünüz aydın, Allah analı babalı büyütsün miniği inşallah. Topiğin 2. Bebeği oldu, hosgeldi dünyaya❤🌹🙏

Emebiliyor çok şükür ama çabuk yoruluyor hemen uykuya dalıyor. Oyüzden biraz emzirdikten sonra kaşıkla sağdığım sütü veriyorum. Emzik bende gece veriyorum bazen ama, emzikle kavga ediyor resmen iki eliyle tutup sinirli sinirli emiyor bunda neden bişey gelmiyor der gibi :))
Oyyy akıllı bıdık bunlar ya 🥰
Uyusada bir şekilde uyandır emsin canım. Bir memeyi 40 dakika kadar emmesi gerekiyor aktif emme için. Böyle böyle sütün de gitmez,süt kanallarında açılır.

Bel ağrısı adet ağrısından daha beter ve zorlayıcı oluyor malesef, ikisi bir arada olunca çok daha zor oluyordur eminim 😥

Ufak yüruyüşler yapıyodum onu da keseyim bari. Gectigimiz cuma günü doktor, bebeğin kafasıyla baskı yapmaya başladığını söylemişti ama yürüyüş yasağı fln koymamıştı sadece sakin bir yaşam sür demişti. Sakin sakin oturayım en iyisi 🤭
Sakin sakin otur canım. 2. gebeligimde doktor onayıyla yürümeye başladım gecesine suyum geldi 35.haftada. Biraz daha geçsin riskli zamanlar öyle yürürsün düzenli :)
Ağrın olduğu için dikkatli olmanda yarar var

Oyyy akıllı bıdık bunlar ya 🥰
Uyusada bir şekilde uyandır emsin canım. Bir memeyi 40 dakika kadar emmesi gerekiyor aktif emme için. Böyle böyle sütün de gitmez,süt kanallarında açılır.

40 dk mı oo ben 40 dk da çay kaşığıyla milim milim süt vermeye çalışıyorum :)) bizde rekor emme süresi yarım saat.

Sakin sakin otur canım. 2. gebeligimde doktor onayıyla yürümeye başladım gecesine suyum geldi 35.haftada. Biraz daha geçsin riskli zamanlar öyle yürürsün düzenli :)
Ağrın olduğu için dikkatli olmanda yarar var

Benim yaşadığımı yaşamışsın resmen doktorda bana yürüyebilirsin dedi suyum geldi demekki yürümemek gerekiyormuş:)

40 dk mı oo ben 40 dk da çay kaşığıyla milim milim süt vermeye çalışıyorum :)) bizde rekor emme süresi yarım saat.
Ayağını gıdıkla,çene altından elinle destekle,altını aç bir şekilde uyandir memede uyuklamasın. Sen elinden geleni yapıyorsun canım bebişte gün geçtikçe daha da güçlenecek,süt kanalların bir kere açılsın sonra düzenli emzirmeyle devamı gelir inşallah:)

Benim yaşadığımı yaşamışsın resmen doktorda bana yürüyebilirsin dedi suyum geldi demekki yürümemek gerekiyormuş:)
Hahah😅
Kendi doktorun kendin olacaksın valla ben bunu öğrendim. Herkesin bünyesi farklı. Kimi ilk aylardan son aylara kadar spor yapıyor da bir şey olmuyor. Ben hala evdeki rutin işler dışında yürüyüş vs yapmıyorum. Durabildiği kadar dursun diye. İnşallah dogurabilirim bu hareketsizlikle 😬

Hayırlı sabahlar kızlar
Bebişimiz dünyaya geldi

46 cm
2540 gram doğdu.

Gozunuz aydin cancan allahim saglikla anali babali buyutmeyi nasip etsin. Sanada cok geçmis olsun nasilsin simdi ??

Ayyy darisi basimiza AMIIIN 🤗🤗

Günaydin kizlar ❤️

Teyzesi yesunn oniii hele hele sinirleniyo bide 😂😂

X