2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Ohh ne güzel walla süper, yurtdışında zaten genelde hep öyle dimi o korumacı tavır yok insanlarda. Ama işte bebek de izin vermiş o da etkili. Bnm kız gazlıydı çok ağlardı ya 🙄🥹,
Belli başlı kurallara dikkat ediyorlar geri kalan her şeyde çok rahatlar. İlk günden odalarına yatırırlar genelde, ağlasa da çok kucağa almazlar vs vs vs bizim çocuk yetiştirme ile uzaktan yakından alakası yok keşke onlar gibi yetiştirebilsem bende ama yapamıyorum malesef

Hayırlı sabahlar kızlar
Bebişimiz dünyaya geldi

46 cm
2540 gram doğdu.

40 gr ile küvezden yırttık. Ama yinede kafasına bir fanus takıp hava veriyorlar
Saglikla büyüsün hosgelmis minik, gozunuz aydin 😍😍
Herkesi tek tek alıntılayamıyorum
Hepinize Teşekkürler kızlar

Kalçaya vuran ağrı doğum sancısının habercisiymiş
Kalça ağrısı olan varsa dikkat etsin
3 gece çektim kalça ağrısını
Çok şiddetli bir ağrıda değildi üstelik
4. Günde suyum geldi.
Agriyi herhangi bisey mi tetikledi sizde, musait ve iyi oldugunuzda butun detaylari dinlemek isteriz 😍😍 yakinda bizler de yasicaz ayni seyleri butun dogum hikayelerini cok merak ediyorum 🥰🥰🥰

Herkesi tek tek alıntılayamıyorum
Hepinize Teşekkürler kızlar

Kalçaya vuran ağrı doğum sancısının habercisiymiş
Kalça ağrısı olan varsa dikkat etsin
3 gece çektim kalça ağrısını
Çok şiddetli bir ağrıda değildi üstelik
4. Günde suyum geldi.
Kuzum bende sürekli var o.Karın bel kalça dizlere kadar vuruyor. Bu aralar sık oluyor doktor birşey yok dedi.

Merhaba arkadaşlar, 37+3 haftalık hamileyim 2 haftadır nst de sancıları cok yüksek cıkınca dün çatı muayenesi oldum 1 cm açıklık varmış normal doğuma engel hiç bir durumda yok ve ben normal doğumdan cok korktuğum için cumartesi gününe sezaryen doğum olarak konuştuk. Hata mı ediyorum bilmiyorum ama çevremden hep kötü şeyler duyuyorum normal doğurup bir çırpıda kurtulmak varken ömür boyu sezaryenin sıkıntısını cekeceksin gibi herkes bi olumsuz konuşuyor. Ama normal doğumdan gerçekten asırı derecede korkuyorum bunu kimse anlamıyor çatı muayenesinde bile kendimi cok kasmışım doktorumda halimi gördüğü için bu kararı ortak verdik zaten.
Psikolojinizi etkileyecekse bence kendinizi rahat hissettiğiniz yöntemi seçin.Sezeryan ömür boyu çekmek derken neyi kastediyormuş çok bilmişler?Ben de sezeryan oldum 2 ay dikkat istiyor 10 gün ağrı oluyor.Onun dışında bir sıkıntı yaşamadım.Abartılara kulak asmayın.Beden de sizin bebek de. En iyi kararı siz verirsiniz.Hayırlı olsun şimdiden.

Merhaba arkadaşlar, 37+3 haftalık hamileyim 2 haftadır nst de sancıları cok yüksek cıkınca dün çatı muayenesi oldum 1 cm açıklık varmış normal doğuma engel hiç bir durumda yok ve ben normal doğumdan cok korktuğum için cumartesi gününe sezaryen doğum olarak konuştuk. Hata mı ediyorum bilmiyorum ama çevremden hep kötü şeyler duyuyorum normal doğurup bir çırpıda kurtulmak varken ömür boyu sezaryenin sıkıntısını cekeceksin gibi herkes bi olumsuz konuşuyor. Ama normal doğumdan gerçekten asırı derecede korkuyorum bunu kimse anlamıyor çatı muayenesinde bile kendimi cok kasmışım doktorumda halimi gördüğü için bu kararı ortak verdik zaten.
Bende senin gibiyim ve sezeryan olcam. Benim kararım ben nasıl rahat ve mutlu olacaksam öyle olmalı kimseyi dinleme bu konuda herkesin bir fikri var

Bianda suyu geldi beybiiii mecburiyetten hemen sezaryen oldu yada sezaryen olma ihtimali vardı herhalde hatırlamıyorum
Suyunun gelmesi normal doğum başlaması demek ya ondan sordum kuzu.
Kızlar benim kız aşagiya indi bildiğin karnım aşağıya düstü. Nefes rahat aliyorum ve mideme olan baskı gitti ordan bile hissedebiliyorum zaten iyice aşagiya baskı yapmasından da belli. Umarim yine vaktini bekler doktorun verdiği güne kadar :dua:
Ayyyy ne zaman indi ne zaman ne zaman😃
Benimki de inse bi yaaaa
Vurcam poposuna artık in kız aşağı diye😂😂😂
Aramızda 2 gün var
Bebek makat gelmiş dönmemiş canım.
Hee tamam canım anladım. 🤗

Benimki de inse bi yaaaa
Aramızda 2 gün var

Hee tamam canım anladım. 🤗
Hee evett o yöndende var ama sezaryende olsa suyun geliyomuş 😀 degişik değişik şeyler yaa kuzu🤣

Merhaba bencede kimsenin dediklerine kulak asma eski sezaryenler biraz zahmetli oluyormuş ama suan tıp cok ilerledi normal dogumdada kesi dıkıs oluyor ondada sonrasında hemen duzelmedıgı icin dikkat etmek gerekiyor hop doğurdum eskisi gibiyim diye bişey yok normal dogumdada sonuç olarak :) sezaryen sonrasıda dikişlerine dikkat etmek gerekiyor kesi olacak sonuçta nerde ve nasıl olacağına sen karar verirsin bıcok arkadasım var bu dönem hepsi cok rahat atlattı kendini kasma kimseyi dinleme bu konu tamamen seni ilgilendiriyor anne normal dogumu istemiyorsa zaten zorla yaptırılmasını hiç bi doktor önermez

Benimki de inse bi yaaaa
Aramızda 2 gün var
Bilmiyorum ki canim dünden beri hissediyorum indigini hatta esimde dedi inmis belli oluyor diye.
Senin ne zaman dogum doktor bana 26sina gün verdi 🤗

Doğumu başlamış bebeğin pozisyonu uygun olmadığı için sezaryene alınmış işte kuzu nesi değişik geldi 😄
sempatik_kiz sempatik_kiz hayırlı olsun canım sağlıkla büyüt inşallah 💕💕
Sezaryende olsa belli olmuyo suyun geliyomuş canım obakımdan dedim sempatikte öyle olmus normal beklerken makat şeklindeyse gene gelmiş suyu

Merhaba bencede kimsenin dediklerine kulak asma eski sezaryenler biraz zahmetli oluyormuş ama suan tıp cok ilerledi normal dogumdada kesi dıkıs oluyor ondada sonrasında hemen duzelmedıgı icin dikkat etmek gerekiyor hop doğurdum eskisi gibiyim diye bişey yok normal dogumdada sonuç olarak :) sezaryen sonrasıda dikişlerine dikkat etmek gerekiyor kesi olacak sonuçta nerde ve nasıl olacağına sen karar verirsin bıcok arkadasım var bu dönem hepsi cok rahat atlattı kendini kasma kimseyi dinleme bu konu tamamen seni ilgilendiriyor anne normal dogumu istemiyorsa zaten zorla yaptırılmasını hiç bi doktor önermez
Aynenn ya sezaryenler eskiden daha gelişmemişti şimdi öyle herkes biranda atlatıyokii diyorum sezaryen zor değilmiydii bi arkadaşım bile spinal oldu 3 günde hemen ayaga kalktı

X