2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Kızlar bi sorum olacak tecrübeli annelere özellikle. Şimdi benim sezeryan olacak ya. Muhtemelen sütüm hemen gelmeyecek bi süre mama ile beslenecek hastanede falan. Hastane sanırım mama veriyor. Ama ben kendim almak istiyorum yanlış mı düşünüyorum.

Neyse hangi marka mama alayım?

Sma kabız yapıyor diye biliyorum
Aptamilde de şeker var diye biliyorum
Similac veya golden goat düşünüyorum. Bunları kullanan var mı iyi mi ya da iyi dediğiniz başka marka var mı?

Kızlar bi sorum olacak tecrübeli annelere özellikle. Şimdi benim sezeryan olacak ya. Muhtemelen sütüm hemen gelmeyecek bi süre mama ile beslenecek hastanede falan. Hastane sanırım mama veriyor. Ama ben kendim almak istiyorum yanlış mı düşünüyorum.

Similac veya golden goat düşünüyorum. Bunları kullanan var mı iyi mi ya da iyi dediğiniz başka marka var mı?
geç gelir diye endişe etme canım zaten ilk günler o kadar küçük oluyor ki miğdeleri yeterli olur inşallah. her mama her bebişe yaramıyor dr tavsiyesi üzerine almak daha iyi sanki. eve gelir gelmez duş yapıp bol bol emzirme ile acılır kanalarımız ve süt de iner Rabbimin izni ile 🥰

geç gelir diye endişe etme canım zaten ilk günler o kadar küçük oluyor ki miğdeleri yeterli olur inşallah. her mama her bebişe yaramıyor dr tavsiyesi üzerine almak daha iyi sanki. eve gelir gelmez duş yapıp bol bol emzirme ile acılır kanalarımız ve süt de iner Rabbimin izni ile 🥰
O zaman ben hiç almayım mı hastanede verilen mamayı mı kullanayım. İnşallah ya sütümün olmasını çok istiyorum

Canım sezeryandan bir gün önce bestlak damla kullanmalıymış süt çok çabuk geliyormuş haberin olsun doğum sonrası da süt arttırmak için kullanıyorsun zaten

Biz bunu yaptık bak karda kışta hep gezdik yurtdışında yaşıyoruz annemle babam gelmişti doğum için yarı kırkını çıkardık şehir şehir gezdik hep 2 aylıkken türkiye'ye uçtuk orda da gezdik şimdi eve sokamıyoz 😄 tek dikkat ettiğimiz akşam uyku saati ve rutiniydi şehir dışındaysak bile uyku saatinde otele döndük, bütün rutinlerini yaptık bu konuda çok rahat ettik inşallah oğlumda da becerebiliriz bebeğe de bağlı hatta büyük ölçüde bebeğe bağlı
Ohh ne güzel walla süper, yurtdışında zaten genelde hep öyle dimi o korumacı tavır yok insanlarda. Ama işte bebek de izin vermiş o da etkili. Bnm kız gazlıydı çok ağlardı ya 🙄🥹,

Hayırlı sabahlar kızlar
Bebişimiz dünyaya geldi

46 cm
2540 gram doğdu.

40 gr ile küvezden yırttık. Ama yinede kafasına bir fanus takıp hava veriyorlar

Süt konusunda biraz sıkıntılıyız sütüm çok çok az geliyor bu yüzden mama takviyesi alıyor
Yaaaaa canımm benim geldi demekkii🥲🥲 tam sezaryeni sordunn hemen hastanede buldun kendini🥲 rabbimm sağlıcakla büyümesine nasip etsin kilosuda olsun iyi alacak enazından boyundan yırttın 😍 süt konusunda sezaryenden sonra biraz geç gelebiliyormuş ya zaten yapcak birşey yok bizim elimizde değil sonuçta sakın canını sıkma hepten bayıltıpmı aldılar seni sezaryene

Gülümmmmmm ay çok heyecanlandım kızzzz🤩
Hele benimkinden hâlâ haber yok vay benim başımmmm🤣🤣🤣

Kuzum kusura bakma kaçırmışım. Yeniden yazmak zorunda bıraktığım için özür dilerim.
Yani hiç belirti olmadan doğum başlıyor mu öyle dıştan müdahaleyle? Ay çok şaşırdım canım
Ve sonuç normal doğum oldu dimi
Bende bende çok heyecanlandımbitanemm 🥲
Seninki normal doğumsa ohhh ne güzel vallahaa biyandanda normale gidiyodu kafamda bizim sıpa yaramazz😀

Son düzenleme:
sweet bu ara benim de çok şiddetli sancılarım oluyor her gün bugün dogurcam herhalde diyerek geçiriyorum. Benim oğlan şaka yapıyor anasına 😅
Canım, sancın mı oluyor yoksa kasılman mı? Dün gece boyu sol kasığım ağrıdı benim de. Ağrı çok sık bir şekilde girdi çıktı. Bebek büyüdüğü için mi oluyor yoksa doğum mu yaklaşıyor anlayamıyorum. Henüz 34+3deyim erken gelmeye niyet etmez umarım 😶

Canım, sancın mı oluyor yoksa kasılman mı? Dün gece boyu sol kasığım ağrıdı benim de. Ağrı çok sık bir şekilde girdi çıktı. Bebek büyüdüğü için mi oluyor yoksa doğum mu yaklaşıyor anlayamıyorum. Henüz 34+3deyim erken gelmeye niyet etmez umarım 😶
30 hafta sonrası kasılma daha çok oluyordu. Şu sıralar ağrı şeklinde oluyor. Adet ağrısının daha şiddetlisi. Belime kasıklarıma giriyor 😥
Bol bol dinlen,kendini yorma şu sıralar

Eğer göğüslerin dolu doluysa ona rağmen makineyle sagilmıyorsa ondandır canım. Benim göğüslerim taş gibi oluyordu süt doluyordu,ucunu sıkınca süt geliyordu ama makineyle sandığımda gelmiyordu. Bol bol sıcak suda masaj yap,çıkınca duştan hemen sağ. Banyoya girmediginde sıcak su torbası koy yumuşasın,kanallar açılsın iyice,bebe yağıyla masaj yap. Sonra sağ,sağmadan göğüs ucu kremi sür kahverengi çevresine göğsün çatlamasın. Bir gün böyle uğraşırsan mutlaka açılır süt kanalların. Tabi ilk olarak hep bebeğine ver o emsin önce,sürekli çene altından parmaginla uyar uyumasın. En güzel bebekler boşaltıyor göğüsü. Kahverengi kısmı ağzına tam verdiğine dikkat et,göğüs ucunu tutup kanatmasın. Bunlara dikkat edersen kısa zamanda düzene girer makineylede rahat sağarsın inşallah 🙂

Evet dolu dolu oluyor. Hatta soldakini elle bile zor sağıyorum en başından beri. Sağ taraftaki rahat geldiği halde yine olmuyor. Süreli sıcak duş. Sıcak su torbası falan yapıyorum ama emziremediğim için çok yavaş yavaş sütümün azaldığını hissediyorum

• Beğen
Reactions: Jou
X