2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Enfeksiyon yüzünden o risk bendede var
Ama benim valiz hala hazır değil
Bendeki rahatlıkta kimsede yok sanırım 😂

Offf millet kapı süsü dedikçe benim aklıma hala isim bulamayışımız geliyor 🙈
😁😁😁 Bende ne yaptırsam, yaptırmasam mı ikileminde kaldım. Artık zor sanırım bir yere sordum Haziran 3. Haftası diyor 😆 Çoktan doğmuş olur büyük olasılık 🙈

Kızlar gece gece aklıma takildi:)

Kimlerin bebeginin kafası büyüktü, bayağı bir mesaj hatırlıyorum ama kim olduklarını hatirlamiyorum🙃
Benim oğlanın kafası da 10 gün kadar ileride de merak ettim doktorlariniz ne dedi. Benim doktor muhtemelen genetik dedi🤷‍♀️
Benimkinin leylav leylav ın birde sanırım bi sorun olarak bahsetmedi bencede genetik çünkü abimin oğlunun da kafası büyüktü bebek iri olunca kafada büyük oluyo sanırım

Bakayım hemen cnm

Evet denemem lazım

Eşimle sabah deneyeceğim
İlk etapta birinin tutması daha iyiymiş

Doktorda ümitli değildi
Bebek büyüdükçe yer küçüldüğünden rahat hareket edemezmiş
Artık şansımı deneyeyim diyorum
Çünkü suyun geldiği an bile dönen bebekler varmış
Artık Rabbim neyi yazdıysa o
Hakkımızda hayırlısı
İllaki kuzu dönebilir yani doktorlar kesin konuşuyo ama bu eskiler nasıl evde doğuruyodu o zaman ben de onu anlamıyorum 😄

Baska bir durum falan mi var acaba canim?

Bana da çok tuhaf geldi eğer sırf bu sebepten doktor sezeryan diyorsa. Halk arasında bilinenin aksine kordon dolanmasinin hiç bir sikintisi yok bebeğe bunu tum dogum koçları ve doktorlar bangır bangır söylüyor. Ne hareket kisitlamasi yapar ne de bebek icin tehlike yaratır bu durum.
Yok tatlım kordon yüzünden sezaryen demedi normal dogum yapalım dıyor ama kordonu 2 tur dolandığını icin ıcerıde çıkması icin nekdr uzunlukta kordon kaldığını bilemeyiz normal baslarız kordon uzunsa normal doğar eğer kısaysa kalp atışlarında yavaşlama olursa o zaman sezeryana geçeriz dıyor benim takıntım trombositler düşük çıkarsa normalde olsa sezeryanda olsa epidural ıstıyordum o sansım elimden gidicek trombosit dusuklugunde epidural yapılmıyormuş

Benimkide ters
Doktor çok umutlanma modunda

Sezeryan olacaksa genel anestezi daha iyi değil mi

son haftalarda böyle geçecek heralde. 2 saatte 10 hareket mi yapması gerekiyordu ?

Benim doktor 1 saatte 10 hareket dedi

Enfeksiyon hala yüksek

Uygulamada okumuştum uyku pozisyonu ile ilgiliymiş

Bizimki de dönse ne var
bilmiyorum neye karar vericeğimi bıraktım suan trombosit test sonucuma göre dusunucem artık🙈

Sor bakalım canım.Hamur işi ile ilgisi yok benimkinin.Ben de yarın doktora yazayım.
Bu günlerde protein ağırlıklı besleniyorum canım.Salatam zaten eksik olmaz hiç.Suyu günde 2.5 lt civarı tüketiyorum.Şurda 13 günüm kaldı sıkıntısız atlatsaydık.
Ayyyyy ne güzel son 13 gün 🤤 keşke benimde olsa 😂😂😂
Günaydın güzel analar 🤗❤️❤️

İllaki kuzu dönebilir yani doktorlar kesin konuşuyo ama bu eskiler nasıl evde doğuruyodu o zaman ben de onu anlamıyorum 😄
Ah ah eski ebeler doktorlar yokki şimdi
Önceden karına yapılan masajla çevirtirlermiş çocuğu
Biraz araştırdım anne karnında bebeğin kafasını tutarak çeviriyorlarmış

Ah ah eski ebeler doktorlar yokki şimdi
Önceden karına yapılan masajla çevirtirlermiş çocuğu
Biraz araştırdım anne karnında bebeğin kafasını tutarak çeviriyorlarmış
Döndürme işleminde İşte bebeğin kemikleri kırılıyormuş, plesentadan ayrılıyormuş,strese girip nabzı düşüyormuş,kordon sıkışıyormuş bu vakalar çok oluyormuş o yüzden artık bırakılmış.

Geçen birisi secde pozisyonu yazmıştı dönme için.

Döndürme işleminde İşte bebeğin kemikleri kırılıyormuş, plesentadan ayrılıyormuş,strese girip nabzı düşüyormuş,kordon sıkışıyormuş bu vakalar çok oluyormuş o yüzden artık bırakılmış.

Geçen birisi secde pozisyonu yazmıştı dönme için.
Ay Allah esirgesin ilk defa duydum

Kızlar şuan 35+5deyim
Pazar günü için şehir dışına özel arabayla 2 saatlik bir mesafe git gel yapmam benim için riskli olur mu sizce
Doğum öncesi son bir gezme yapsam mı diyorum

Ama yemiyorda korkuyorum 😂

2 saat gidiş, 2 saat geliş 4 saat full arabada
Onun dışındada şehirde gezme hem araba hem yürüme
Doktor banko izin vermez zaten de 😂

Kızlar şuan 35+5deyim
Pazar günü için şehir dışına özel arabayla 2 saatlik bir mesafe git gel yapmam benim için riskli olur mu sizce
Doğum öncesi son bir gezme yapsam mı diyorum

Ama yemiyorda korkuyorum 😂

2 saat gidiş, 2 saat geliş 4 saat full arabada
Onun dışındada şehirde gezme hem araba hem yürüme
Doktor banko izin vermez zaten de 😂
Bence gitme kuzum ya zorlar seni şişer ellerin ayakların ama tabi doktoruna sormadan kalkışma bence..

Bence gitme kuzum ya zorlar seni şişer ellerin ayakların ama tabi doktoruna sormadan kalkışma bence..
Doktor kesin izin vermez zaten cnm
Bayramda bile korktum gitmedim
Ama doktor sezeryan deyince bir deli cesareti geldi sanırım :KK70:
sweetgirlcandy sweetgirlcandy yaaaaa senin jiletten aldım beceremedim habire köpüğü akıyor kayganlıktan jilet dişleri değmiyor ahahahahah neyi yanlış yapıyorum 🤣🤣🤣
O hangi jiletmiş ya kendinden köpüğü falan mı var
Benimde almam lazım bir tane artık iyice beceremez oldum
Denk gele sallamaya başladım
Kesip alıcam diye korkuyorum 🙈

Ay maşallah, bende bugün gideceğim 💐
3 kg üstü çok iyi açıklığı bakmak demek çatı muaynesimi oluyor?
Günaydın kızlar. Kontrolden çıktım,paşamız 3 kiloyu geçmiş. Keyfi yerinde şükür geçen ki düzenli sancımı söyledim,öncesinde erken dogumum olduğu için açıklığa bakalım dedi. Açıklık vs yok,gününü doldurcak herhalde benim oğlan 🥰

X