2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Selam kızlar.Benim sol el, kol, ayak ve bacağım sağ tarafa göre fena şişti 2 gündür.Tek taraflı şişme sizde de var mı?Neden oldu acaba🤔
Benim de sol ayağım ve ayak bileğim aşırı şiş canım. Sağdan daha fazla,yarın kontrolüm var doktora sorcam. Hamur işi türetiyorum bu ara oda yaparmış benim ondan sonra oldu 😑

inşAllah cıkmaz artık bu haftalardan sonra canım sona geldik cok şükür. gelişimde normalmiş zaten bakalım benim ki yarın ne kadar olmuş inşallah haftasına göre gelişimi normal cıkar ve hayırlısı ile tamamlarız şu süreçi :KK68:
Canm aklıma Bi şey takıldı sen daha önce yaşadığın için sormak istedim ben kan vermiştim albümin değeri normal değerin bir tık altında çıkmış gebelik zehirlenmesi ile alakalı mı acaba bu değer, randevumda göstereceğim doktora ama randevuma daha bir hafta var aklıma takıldı

Selam kızlar.Benim sol el, kol, ayak ve bacağım sağ tarafa göre fena şişti 2 gündür.Tek taraflı şişme sizde de var mı?Neden oldu acaba🤔
Bnmde sol ayak ve ayaj bilegi her zman saga gore iki kati uc katı kadar fazla şiş. Bir gun salata ve protein agirlikli beslen ertesi gun sadece protein demisti saglik ocagindaki hemsire bol su bide dedi arada yapiyorm iyi geliyor canm odemi attiriyor protein.

Canm aklıma Bi şey takıldı sen daha önce yaşadığın için sormak istedim ben kan vermiştim albümin değeri normal değerin bir tık altında çıkmış gebelik zehirlenmesi ile alakalı mı acaba bu değer, randevumda göstereceğim doktora ama randevuma daha bir hafta var aklıma takıldı
hiç duymadım onu canım ya aile hekimine felan sorsan bi alakası var mı diye

Benim de sol ayağım ve ayak bileğim aşırı şiş canım. Sağdan daha fazla,yarın kontrolüm var doktora sorcam. Hamur işi türetiyorum bu ara oda yaparmış benim ondan sonra oldu 😑
Sor bakalım canım.Hamur işi ile ilgisi yok benimkinin.Ben de yarın doktora yazayım.
Bnmde sol ayak ve ayaj bilegi her zman saga gore iki kati uc katı kadar fazla şiş. Bir gun salata ve protein agirlikli beslen ertesi gun sadece protein demisti saglik ocagindaki hemsire bol su bide dedi arada yapiyorm iyi geliyor canm odemi attiriyor protein.
Bu günlerde protein ağırlıklı besleniyorum canım.Salatam zaten eksik olmaz hiç.Suyu günde 2.5 lt civarı tüketiyorum.Şurda 13 günüm kaldı sıkıntısız atlatsaydık.

Sor bakalım canım.Hamur işi ile ilgisi yok benimkinin.Ben de yarın doktora yazayım.
Bu günlerde protein ağırlıklı besleniyorum canım.Salatam zaten eksik olmaz hiç.Suyu günde 2.5 lt civarı tüketiyorum.Şurda 13 günüm kaldı sıkıntısız atlatsaydık.
Az kaldi az daha sabir kuzum. Ama neden sol daha sis bende anlamadm dr da sormadm hemsirede bi anlam veremedi zaten😂 protein agirlikli yersen gider dedi sadece 😊

Evet kuzu. Hazır değilim dediğin için bende kendime dua ettim 😂 senin yerine benim doğumum başlasın aminnnn😉🤩

Canım inan bebek gelmeye karar verdiğinde bile dönebilir hiç korkma. Ama instagramda ebekadinhurcan var ona sor bi istersen
Bakayım hemen cnm

Burda vardı hareketler
Evet denemem lazım

Eşimle sabah deneyeceğim
İlk etapta birinin tutması daha iyiymiş
Bence erken yapmış ya 37 den önce doğumu tetikliyo çünkü o kontrol

Dönmez artık canım çünkü ben geçen doktora sordum artık dönmez dedi bu haftadan sonra
Doktorda ümitli değildi
Bebek büyüdükçe yer küçüldüğünden rahat hareket edemezmiş
Artık şansımı deneyeyim diyorum
Çünkü suyun geldiği an bile dönen bebekler varmış
Artık Rabbim neyi yazdıysa o
Hakkımızda hayırlısı

Bakayım hemen cnm

Evet denemem lazım

Eşimle sabah deneyeceğim
İlk etapta birinin tutması daha iyiymiş

Doktorda ümitli değildi
Bebek büyüdükçe yer küçüldüğünden rahat hareket edemezmiş
Artık şansımı deneyeyim diyorum
Çünkü suyun geldiği an bile dönen bebekler varmış
Artık Rabbim neyi yazdıysa o
Hakkımızda hayırlısı
Doğum anında dönen varmış bugün arkadaşım diyordu kardeşi öyle olmuş tam sezeryana alınacakken dönmüş

Kızlar merhaba bebeği makat geliş olan var mı ? Benim ki makat geliş . Doktor döner dedi ama dönmedi biliyorum .
Benimkide ters
Doktor çok umutlanma modunda
Bebiskomun boynuna 2 tur kordon dolanmış doğumun normal olup olmayacağı belli değil ve trombositlerimde düşük çıkarsa sanırım sezeryanda olsa normalde olsa epidural gibi anesteziler alamıcam:KK43: ya tamamen normal ya genel anestezili sezaryen
Sezeryan olacaksa genel anestezi daha iyi değil mi

son haftalarda böyle geçecek heralde. 2 saatte 10 hareket mi yapması gerekiyordu ?

Benim doktor 1 saatte 10 hareket dedi
Kızlar trigilseridinize doktor bakıyor mu? Sağlık ocağından geliyorum benimki 592 olmuş doktor çok yüksek dedi yarın kadın doğumcuma göstericem. Lökositte 35den 23e düşmüş tam sıfırlanmamış🤦🏽‍♀️ CRP 11 bende yok yok🤦🏽‍♀️
Enfeksiyon hala yüksek
Uygulamada okumuştum uyku pozisyonu ile ilgiliymiş
Doğum anında dönen varmış bugün arkadaşım diyordu kardeşi öyle olmuş tam sezeryana alınacakken dönmüş
Bizimki de dönse ne var

Kızlar merhaba bebeği makat geliş olan var mı ? Benim ki makat geliş . Doktor döner dedi ama dönmedi biliyorum .
Benimki 36. haftada döndü.Şu an makat geliş pozisyonda.Kızım da makat gelişti.Rahmimle ilgili sanırım diyecektim ama dr normal dedi kaderin buymuş 🤣

Kızlar gece gece aklıma takildi:)

Kimlerin bebeginin kafası büyüktü, bayağı bir mesaj hatırlıyorum ama kim olduklarını hatirlamiyorum🙃
Benim oğlanın kafası da 10 gün kadar ileride de merak ettim doktorlariniz ne dedi. Benim doktor muhtemelen genetik dedi🤷‍♀️

Kimlerin bebeginin kafası büyüktü, bayağı bir mesaj hatırlıyorum ama kim olduklarını hatirlamiyorum🙃
Benim oğlanın kafası da 10 gün kadar ileride de merak ettim doktorlariniz ne dedi. Benim doktor muhtemelen genetik dedi🤷‍♀️
Benim canım 2 hafta önde gidiyor.Dr normal endişe edilecek bir durum yok dedi.Kağan kocatepe de milimlik ölçüden bahsediyoruz öyle koca kafalı doğmuyorlar diyordu.

Sen yılmaz genco ya gidiyordun dimi canım bizimkine de iri bebek diyor🤭

X