2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Ya çok kafamı karıştırıyorlar bazıları diyor sakın sezaryen olma mutlaka normal doğur diyolar. Bazıları diyo normal doğurma sezaryen ol diyo her kafadan Bi ses çıkıyor resmen
Aslında en iyisi normal ama kendimde o cesareti göremiyorum benim canım tatlı acı eşiğim düşük yapamam yani biliyorum. Aslında çok istiyorum normali ama yapamam biliyorum

Merhaba kizlar nasilsiniz bugun ??

Ben size dogumdan bahsetmek istedim biraz. Gordugum kadariyla cogunuz sezeryandan yana. Tabi herkesin kendi secimi tercihi sakin yanlis anlamayin benimki sadece kendi dusuncem. Hepinize saygim sonsuz.

Benim ilk dogumum normal oldu ben istedim normal ve epiduralsiz olsun dedim. Cunku onu yasamak istedim. Tabiki kolay olmadi zorladi beni cok ama cok sukur ki sonunda mucizemize kavusmustuk ve bu herseye degerdi. Normal dogum ile Anne vucudu sifirlaniyomus, bir nevi onunla bende yeniden dogdum. Ve esime ilk soyledigim sey suydu. „Cok zor ölüyorum sandim ama yine olsa yine aynı şekil doğum istiyorum”. O anı size anlatamam o kadar sancı çekiyosunuz ama bebiş doğduğu anda hiç bir şey kalmıyo. Bitiyo ne ağrı ne sancı hissediyosunuz. Ve hemen ayağa kalkabildim.

Herşey tabiki bünye meselesi. Tabiki bebeğime ya da bana bişey olursa zaten sezeryan olucak. Ama Burda yani İsviçre’de sezeryana doğum seçeneği olarak bakılmıyo. Sen istemedikten sonra ya da son anda kötü bir durum olmazsa normal doğumu destekliyolar.

Beni sakın yanlış anlamayın hepinizin düşüncesine saygı duyuyorum. Kendi deneyimimi paylaşmak istedim sadece. Benim gözümde normal doğum gibisi yok.

Öpüldünüz

Aaaa yok kızzz niye yanlış anlayalımm
Bende isterimm normal olsun ara ara kramp yaşıyorum tabiiki bunun iki katını düşünemiyorum amaa bizim kızçe nasıl isterse öyle gelicek bende diyorum normal olsun doğduğu an rahatlıyorsun ama kafası yukarda ve doktorum şimdilik sezaryen dedi ama dönerse normal doğumunu desteklerim dedi o da ondan yana bende bizim almira hanım nasıl gelmek istiyorsa öyle gelsin diye razıyımm hee normal olursa epiduralli yaptırırızzz sezaryen olursada epiduralli olcak ilk kızımı ben görcem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…