2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Coktaan dönmüs, bi ara 28. Haftada duzgun duruyodu onun disinda kucukken bile kafa asagi duruyodu bnmki 🤣
28den beri de kafa asagi duruyo sordum doktora artik düz dönmez ztn yeri daraliyo dedi, anladigim kadariyla duzken kafa asagi donebiliyolar ama kafa asagiysa ilerleyen haftalarda duz dönmesi pek sık olmuyor

Ay ne güzel dönmüş 😍
Benim ki yukardaydı son kontrolde, eğer doğru hissediyorsam ayakları sol tarafta yavaş yavaş dönecek galiba.

Bende 39 da doğurayım gelsin istiyorum, 41. Haftaya sarkmaz inşallah😬

Merhaba kizlar nasilsiniz bugun ??

Ben size dogumdan bahsetmek istedim biraz. Gordugum kadariyla cogunuz sezeryandan yana. Tabi herkesin kendi secimi tercihi sakin yanlis anlamayin benimki sadece kendi dusuncem. Hepinize saygim sonsuz.

Benim ilk dogumum normal oldu ben istedim normal ve epiduralsiz olsun dedim. Cunku onu yasamak istedim. Tabiki kolay olmadi zorladi beni cok ama cok sukur ki sonunda mucizemize kavusmustuk ve bu herseye degerdi. Normal dogum ile Anne vucudu sifirlaniyomus, bir nevi onunla bende yeniden dogdum. Ve esime ilk soyledigim sey suydu. „Cok zor ölüyorum sandim ama yine olsa yine aynı şekil doğum istiyorum”. O anı size anlatamam o kadar sancı çekiyosunuz ama bebiş doğduğu anda hiç bir şey kalmıyo. Bitiyo ne ağrı ne sancı hissediyosunuz. Ve hemen ayağa kalkabildim.

Herşey tabiki bünye meselesi. Tabiki bebeğime ya da bana bişey olursa zaten sezeryan olucak. Ama Burda yani İsviçre’de sezeryana doğum seçeneği olarak bakılmıyo. Sen istemedikten sonra ya da son anda kötü bir durum olmazsa normal doğumu destekliyolar.

Beni sakın yanlış anlamayın hepinizin düşüncesine saygı duyuyorum. Kendi deneyimimi paylaşmak istedim sadece. Benim gözümde normal doğum gibisi yok.

Öpüldünüz 🤗🤗🤗

Çok güzel yazmışsın canım, bence genel olarak çok yanlış, doğum yapmamış kadınları normal doğumdan korkutmak. bu yüzden sezeryan acısız bir yöntem gibi düşünülüyor.

Kesinlikle benimde saygım sonsuz, sadece biraz daha cesaretlendirici konuşmamız gerektiğini düşünüyorum. İkisinin elbet sıkıntıları var, kiminin tecrübesi normal doğumda iyiyken kimisininki sezeryanda iyi oluyor veya tam tersi. Fakat şu bi gerçek ki sezeryan dediğin gibi acil durumda yapılan bir ameliyattır. Riskleri daha fazla. Bunları doktorlar çok iyi biliyorlar. Ama halkımız bilmediği için bize kolayca aman sezeryan ol kurtul diyorlar.

Keşke etrafımızda ki insanlar biz kadınları daha çok motive edici, cesaretlendirici şeyler söyleseler. Dizi ve filmlerde bile normal doğumu böyle öcü gibi göstermeleri çok doğru değil.

Kızlar sonunda hastane cantamizi hazırladım.
Ağladım biraz duygulandım güzel bı his ya Allah isteyen herkese nasip etsin.
Bizlere de sağlıkla sıhhatle kavuştursun
Güzel günlerini görelim yavruların.

Hayırlı olsun canım 🥲
Darısı benim çantama😁

Hastane çantasına koyduklarımi yazayım belki faydası olur

Bebegim için
-4 takım (her birinde iç zıbın,alt üst takım,şapka , eldiven,ağız bezi var)
-Bir tane yedek eşya paketi (tulum, zıbın,çorap,ağız bezi var içinde)
-2 penye battaniye
-3 Muslin battaniye
-Bez-İslak mendil
-Biberon
-Emzik
-iki tane alt açma örtüsü
-puset

Kendim için
-3 pijama takımı
-Alt üst iç çamaşırı
-corap-terlik
-Gogs pedi -gogus ucu kremi

Hastane çantasına koyduklarımi yazayım belki faydası olur

Bebegim için
-4 takım (her birinde iç zıbın,alt üst takım,şapka , eldiven,ağız bezi var)
-Bir tane yedek eşya paketi (tulum, zıbın,çorap,ağız bezi var içinde)
-2 penye battaniye
-3 Muslin battaniye
-Bez-İslak mendil
-Biberon
-Emzik
-iki tane alt açma örtüsü
-puset

Kendim için
-3 pijama takımı
-Alt üst iç çamaşırı
-corap-terlik
-Gogs pedi -gogus ucu kremi
Mama koyacak mısın canım her ihtimale karşı yoksa hastaneden veriyorlar mı?

Ay ne güzel dönmüş 😍
Benim ki yukardaydı son kontrolde, eğer doğru hissediyorsam ayakları sol tarafta yavaş yavaş dönecek galiba.

Bende 39 da doğurayım gelsin istiyorum, 41. Haftaya sarkmaz inşallah😬
Her gittigimde doktora neresi nerde diye sorup ogreniyorum, sonra cok alakasiz yerlerden ayak bacak diz biseyler cikiyo 🤣 neresi nerde hic anlamiyorum o yuzden ben, bitek ara ara mesanemde tepindigine cok eminim, 2 saniyede bir cisim geliyo gidiyo geliyo sonra gidiyo 🤣🤣

Çok güzel yazmışsın canım, bence genel olarak çok yanlış, doğum yapmamış kadınları normal doğumdan korkutmak. bu yüzden sezeryan acısız bir yöntem gibi düşünülüyor.

Kesinlikle benimde saygım sonsuz, sadece biraz daha cesaretlendirici konuşmamız gerektiğini düşünüyorum. İkisinin elbet sıkıntıları var, kiminin tecrübesi normal doğumda iyiyken kimisininki sezeryanda iyi oluyor veya tam tersi. Fakat şu bi gerçek ki sezeryan dediğin gibi acil durumda yapılan bir ameliyattır. Riskleri daha fazla. Bunları doktorlar çok iyi biliyorlar. Ama halkımız bilmediği için bize kolayca aman sezeryan ol kurtul diyorlar.

Keşke etrafımızda ki insanlar biz kadınları daha çok motive edici, cesaretlendirici şeyler söyleseler. Dizi ve filmlerde bile normal doğumu böyle öcü gibi göstermeleri çok doğru değil.
Aynen öyle cancan. Korkulacak hiç bişey yok aslında. Herkes yapıyo biz niye yapamayalım. 🤗

Mama koyacak mısın canım her ihtimale karşı yoksa hastaneden veriyorlar mı?
İlk bebegimde sütüm 2-3 gün gelmedi gelince de çok yetersiz geldi ama hemen hastane bahçesinde eczane var eşim gidip aldı,şimdi yine almayacağım canım inşallah sütüm hemen gelir ama gelmezse diye biberona dezenfekte ettim mama alıp gelir eşim de.
Yani şimdiden almayacağım duruma göre alırız

İlk bebegimde sütüm 2-3 gün gelmedi gelince de çok yetersiz geldi ama hemen hastane bahçesinde eczane var eşim gidip aldı,şimdi yine almayacağım canım inşallah sütüm hemen gelir ama gelmezse diye biberona dezenfekte ettim mama alıp gelir eşim de.
Yani şimdiden almayacağım duruma göre alırız
Anladım canım bende şimdi eve biraz aldım ne olur ne olmaz diye ama hastaneye götürecek miyim bilmiyorum. Belki onlar verirler

X