2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Merhaba arkadaşlar epey oldu buralara bakmayalı koşturmaca devam ediyor, kızım 24 Kasım doğumlu, doğduğundan beri boy persentil hep ortalamanın altında idi, kilo persentili ortalama ile uyumlu ama boy uzaması çok yavaş oluyor, 18 ay aşısina götürdüm 6 ayda sadece 3 santim uzamis çok canım sıkıldı şu an 76 santim henüz , sizinkilerin uzama durumu nasıl acaba doktora götürmem gerekir mi

Kızlar gerçekten tükenmişlik sendromundayım
Köpek dişlerimiz ucu görünüyor iki tanesinin
Diğerleri de şişmiş
Ve oğlum hiçbirşey yemiyor
Hatta mamasını bile içmiyor
Önce heyecanla biberonu istiyor
Veriyorum
Ağzına aldığı anda çıkarıp istemiyor
Siz çıkardınızmı kızlar köpek dişlerinizi
Ne olur bana bişeyler diyin
Bu süreç geçecekmi
Yoksa ben hunilerimi hazır edeyimmi
Çıldırıcam
Tüm gün mızır mızır ve herşeyden çok sıkılıyor

tam olarak aynı durumdayız. bir de üstüne ateşi çıktı 37-38.5 arası dolanıyoruz birkaç gündür. Doktor viral dedi diş yapmaz 38 dedi. ama çok bitkinim

Geçecek tabi canım ilk bebeklik günlerindeki gaz sancılarını sabaha kadar uyumadiklari günleri hatırla yeni oturduklarinda arkaya pat pat düşmelerini peslerinden yastık dolandirdigimiz günleri. Zorluk sekil değiştiriyor ama kendi kendilerine yetmeye başladıkça bi tık kolaylaşıyor gibi hersey

Canım bn kız 22 Kasım 18 ay kontrolü 82 cm idi normal dediler. Bence bi götür beli takviye edici bir şey verir. Benim akrabamın kızışa minyon o büyük gerçi 3 yaşında jimnastiğe başlattı doktor ama belki ekstra bir vitamin takviye edebilir

Ya sormayin, ben burda yazdıktan sonra ertesi gün doktora götürdüm Dr 10 buçuk kilo, 81.5 santim ölçtü, demek ki sağlık ocağında yanlış ölçülmüş ,kan değerlerine de baktırdım çok şükür normal gelişimi dedi Dr

Canım çok teşekkür ederim desteğin için
Mama içmeyi tamamen bıraktı , böyle pat diye mi bırakıyorlar bilmiyorum
Ara ara yine deniyorum ama almıyor
İştah zaten o biçim
Düzelecek diyip moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum

Kolaylıklar dilerim arkadaşım. Köpek dişleri çıkarken anam ağladı. Dişlerini bir tık erken çıkardı ve gerçekten hastalıklar harici en en en zorlandığım dönemlerden biriydi köpek dişlerini çıkardığı dönem. Ama geçiyor nihayetinde
Bizde de iki yaş sendromu başladı ve gerçekten ailecek fenalardayız. Umarım en zoru iki yaş sendromudur. Zira, bunun bir tık üstünde benim de sendromlarım başlayacak ve benim sendromumu kim yönetecek hiç bilmiyorum. Hunisiz günler diliyorum

Kızlar memeyi bıraktıran var mı? Ya da ne zaman keseceksiniz ?
Memeyi bıraktırmak istiyorum ben de ama benimkinin hiç bırakmaya niyeti yok gibi nasıl yapacağım bilmiyorum. Bir de bu meme bıraktırma olayının bu kadar duygusal bir durum olduğunu düşünmemiştim. O konu aklım geldikçe hüzünleniyorum. Bir daha çocuk düşünmediğim fikrinden mi, yoksa oğlumun artık bebeklikten çocukluğa geçiş fikrini kabul etmek istemediğimden mi bilmiyorum. Bütün anneler mi böyle hissediyor, ben mi abartıyorum

2 yaşı görmek istiyorum. 3. Bebeğim ilk defa emzirmeyi başardım 19 aylık. Ve bırakma fikri geldikçe aynen hissettiklerini hissediyorum . O bana aşkla bakan gözleri emerken kayan gözleri birdaha göremeyeceğimi düşünüyorum ve üzülüyorum gittiği yere kadar kardeşim 40 ay emzirdi yigenim kendi bıraktı . Gece vermeyince ağlama krizleri var bilmiyorum nasıl bir süreç yürüteceğim.

Benimki 4. Ay emmeyi bırakmıştı sağıyordum. Sağım aralarını da açtım baya işte 2 haftadır falan anne sütü almıyor sütüm damla olarak geliyor artık kesildi denebilir.zaten en başından demiştim 1,5 yaşında bırakıcam diye oğlum hiç emmedi 2 sene sağıp verdim. Kızımda da 1,5 senedir sağıyorum yeter artık bende tükendim kendisi emseydi 2 yaşına kadar emzirirdim

Bende artık bunu düşünüyorum biraz zorlanmaya başladım. Ve linçlenmiceksem sıkıldım da sanki
Annenin de ruh sağlığı önemli. ben de bazen yeter artık diyorum. sonra kıyamıyorum. çok gelgit yaşıyorum bu aralar. her ay başı bırakacağım diye diye aylar geçti geceleri bağımlılık yaptı bırakmıyor malesef. bir ara isteği azalmıştı sonra hasta olunca birden yenidoğan dönemine döndük resmen

Ayniyiz bizde yenidogan donemi gibi gecede 20 kere uyaniyo memesiz uyumaz ve artik olur olmadkk yerde ac demeye basladi. Zor durumda birakiyo beni
Bi yanim artik yeter desede duygusal yanim buna hazir degil gibi

Çok teşekkür ederim canımm
Hergün bakıyorum daha dişlerin ucu ortada yok
E ne bu eziyeti diyorum takıyorum huniyimızmızmız yapışkan şekildeyiz evde
Kendime şaşırıyorum , kız nasıl sabrediyorsun helal sana diyip yanaklarımı seviyorum
İyi değilim yani
2 yaş sendromuna girmeden bi dinlenme bir es zamanı vermezlermi acaba?
Garibin yüzü gülürmü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…