Aşılama 2021 NİSAN AYINDA AŞILAMA YAPTIRANLAR

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
Anaaam hayırlı olsun topiğe aşılamanın minnak adayı daha katıldı 🤩 hemen aşılama günü yaş ve bat ı öğrenelim tabloya ekleyelim :) Hayırlı sonuçlara inşallah ❤️🙏
8 nisan aşılama günüm 🌸🌸 20 nisanda bat’ım (umarım gelmez kırmızılar ) 34 yaşındayım hepimizin güzel güzel göbüşleri olsun 🙏🙏

İsimTedavi Türü/ SayısıAşılama tarihiBeklenilen adet tarihiYaş
R rcannnn 2. Aşılama19.04.202103.05.202128
@I LoVe You1. Aşılama03.04.202117.04.202121
D demet7688 1. Aşılama03.04.202120.04.202133
@Nehir8815Yumurta takibi01.05.202133
@Leyla19931. Aşılama
S Spagetti bolonez 2. Aşılama09.04.202123.04.202129
A Aknemne 08.04.2021
N Nilbera19 1. Aşılama11.04.202129.04.202125
Merhaba, bu başlıkta Nisan ayında aşılama yaptıranların bu ay içerisinde yaşayacağı süreçte bir arada olarak destek olmak ve paylaşım yapmak amaçlı olarak kendi hikayemi ve tecrübemi paylaşacağım..

🌸🌸🌸
Ben 29 eşim 31 yaşında ve 3.5 yıldır evliyiz. Evliliğimizin ilk 2 yılında çocuk konusunu ikimizde istemediğimiz için hiç konuşmadık. 2 yılında sonunda çok da muzip bir surat ve tavırla hazır olduğumu planlarımıza dahil etmek istediğimi söyledim :) Eşim de bu fikre zaman itibariyle kendisine yabancı olmadığını ifade etti ve korunmayı bırakarak akışa bıraktık kendimizi. Sanırım o kadar maddesel düşünmüşüm ki çok kısa sürede hemen gebelik elde edeceğiz diye kabullenip bir de mart ayında doğum yapsam ne güzel olur doğum öncesi, doğum sonrası izin derken yaz tatilim olur diye şuan düşündükçe güldüğüm planlar yaptık :) kararımızdan sonra 6 ay elde edemeyince hadi jinekolojik muayene yapalım dedik. Ve sorun yok 1.yılı tamamlayın dediler. 1.yıl bitti ve yine yok. Hsg filmi çekip spermiyogram bakıldı. Cevap:sorun yok 6 ay daha devam :) Velhasıl 1.5 geçti ve oluşmadı hiç gebelik. Mart ayı için doktorum aşılama yapalım dedi. Ve klomen desteği(çatlatma iğnesi olmadan) ile yumurtada güzelce çatladı ve verimli yıkama sonrası sperm ile işlem yapıldı. İlk 2 gün dikkat edip günlük yaşantıma devam ettim. Adete yakın belirtilerim adet olacak diye bayrak sallasa da hiç görmemeye çalıştım. 28günde bir adet dögümde 29.gün test verdim ve kocaman 0.10 ile sonuç kağıdını elime aldım. Düşünün 1 bile değil :) Adetim gecikti 4 gün ile gecikti ve 5 Nisanda adet oldum. Doktorum 3.gün gelmemi, kan testi ve ultrason kontrolu sonrasında hemen ikinci aşılamaya geçelim dedi. 3.günü bekliyoruz biz de. Sizlerin süreci nasıldı? Kaçıncı aşılamayı yaptınız/yapacaksınız?
Cok güzel olmuş tablo😍 birde nicklerin altında hamile annelerin bebegin tahmini doğum tarihi ekleniyor ya. Insallah hepimiz yapabiliriz onu. Çok seviniyorum onları görünce.hikayelerini okuyorum imreniyorum. Darisi başımıza inşallah Güzel Allahim 🙏🙏

Benim doktoruma giden arkadaşlarım hep ikiz gebelik yaşadılar. İkizleri oldu.birde bu dönemde annemin arkadaşı var onun kızı da bu doktorda ikizlerine kavuştu. Arkadaşlarım hiç tavsiyede bulunmadı bana.biz gittik sende dene demediler.annemin arkadaşı düğün tebriğine gelince pelin hamile kızı yani. 2 ay bekle bebek olmazsa buraya git diye doktorun kartını verdi bana.klinikte 2 arkadaşımla karşılaştım ayrı zamanlarda.Biz birbirimizi tanımadan dua ediyoruz.istiyorz ki hepimizin yüzü gülsün.valla su pandemi de bi yandan iyi oldu.ailem haricinde kimseyi bırakmadım etrafımda. İnsanlardan soğudum valla

Cok güzel olmuş tablo😍 birde nicklerin altında hamile annelerin bebegin tahmini doğum tarihi ekleniyor ya. Insallah hepimiz yapabiliriz onu. Çok seviniyorum onları görünce.hikayelerini okuyorum imreniyorum. Darisi başımıza inşallah Güzel Allahim 🙏🙏
İnşallah hepimiz hamile kalırız da sonraki ay komple düzenleriz tabloyu BDT olarak(beklenilen doğum tarihi) 🤩🤩

Tanıdığımız bir aile var. Bebegim bi olsun adak adadım ama hayvan kesmeyeceğiz. Onun yerine o aileyi doktoruma götürüp tedavisine başlatacağız insallah. Bu yüzden de cok istiyorum iki aile bebek sahibi olalim diye dualarinizda beni de unutmayın olur mu😔

Benim doktoruma giden arkadaşlarım hep ikiz gebelik yaşadılar. İkizleri oldu.birde bu dönemde annemin arkadaşı var onun kızı da bu doktorda ikizlerine kavuştu. Arkadaşlarım hiç tavsiyede bulunmadı bana.biz gittik sende dene demediler.annemin arkadaşı düğün tebriğine gelince pelin hamile kızı yani. 2 ay bekle bebek olmazsa buraya git diye doktorun kartını verdi bana.klinikte 2 arkadaşımla karşılaştım ayrı zamanlarda.Biz birbirimizi tanımadan dua ediyoruz.istiyorz ki hepimizin yüzü gülsün.valla su pandemi de bi yandan iyi oldu.ailem haricinde kimseyi bırakmadım etrafımda. İnsanlardan soğudum valla
İnanki öyle artık. Ben 1 yıl olmuştu deneyeli. Yengem artık düşünüyoruz dedi düzensiz adet idi. ovulasyon testlerimi verdim takip etti o ay hamile kaldı şuan yeğenim doğdu 🤩 ben çok mutlu oluyorum paylaşmaktan anlatmaktan. Ama sanırım insanlar mars a gitmeyi keşfetmişler de sus pus oturuyorlar kimse öğrenmesin diye. Tuhaf doğrusu

İnanki öyle artık. Ben 1 yıl olmuştu deneyeli. Yengem artık düşünüyoruz dedi düzensiz adet idi. ovulasyon testlerimi verdim takip etti o ay hamile kaldı şuan yeğenim doğdu 🤩 ben çok mutlu oluyorum paylaşmaktan anlatmaktan. Ama sanırım insanlar mars a gitmeyi keşfetmişler de sus pus oturuyorlar kimse öğrenmesin diye. Tuhaf doğrusu
Allahim ne güzel birsey yapmışsın ne mutlu sana gözlerim doldu.
Bir zayıflama hapı kullanıp diyet yaptim diyenler hap ismi vermemek için
Iki bebeği olup şu doktora gittim demeyenler iki tür de cok tehlikeli 😊

Ben düğünden önce thincal isminde bir hap kullandım 2 buçuk ayda 24 kilo verdim. Herkese söylüyorum alın aldırın diye:) ihtiyacı olan biri olursa söylersiniz ismini

Ne icin kullaniliyor nerden temin ettiniz?
Kilo vermek için kullanılıyor. Endorkin doktoru veriyor. Ama benim için doktora gitmek sorundu. İlçede oturuyorum. Bende eczacı yeğenime sordum ablammm hiç bir zararı yok dedi cidden de öyle. Aldım bi kutu kullandım baktım 11 kilo verdim bide yemekten içmekten asla kesmiyorsun vücuttaki yağı atıyor.

Ikinci kutu bittiğinde 24 kilo vermiştim.kilo geri alınmıyor. Ben sadece cok yediğim için bide evlenince kilo aldim ev tutup 3 ay tatil yaptık balayı diye diye.
arkadaşlarım vardı bodrumda orada. Ye iç derken aldım ama kolay kolay alınmıyor geriye

İsimTedavi Türü/ SayısıAşılama tarihiBeklenilen adet tarihiYaş
R rcannnn 2. Aşılama19.04.202103.05.202128
@I LoVe You1. Aşılama03.04.202117.04.202121
D demet7688 1. Aşılama03.04.202120.04.202133
@Nehir8815Yumurta takibi01.05.202133
@Leyla19931. Aşılama
S Spagetti bolonez 2. Aşılama09.04.202123.04.202129
A Aknemne 08.04.2021
N Nilbera19 1. Aşılama11.04.202129.04.202125
Merhaba, bu başlıkta Nisan ayında aşılama yaptıranların bu ay içerisinde yaşayacağı süreçte bir arada olarak destek olmak ve paylaşım yapmak amaçlı olarak kendi hikayemi ve tecrübemi paylaşacağım..

🌸🌸🌸
Ben 29 eşim 31 yaşında ve 3.5 yıldır evliyiz. Evliliğimizin ilk 2 yılında çocuk konusunu ikimizde istemediğimiz için hiç konuşmadık. 2 yılında sonunda çok da muzip bir surat ve tavırla hazır olduğumu planlarımıza dahil etmek istediğimi söyledim :) Eşim de bu fikre zaman itibariyle kendisine yabancı olmadığını ifade etti ve korunmayı bırakarak akışa bıraktık kendimizi. Sanırım o kadar maddesel düşünmüşüm ki çok kısa sürede hemen gebelik elde edeceğiz diye kabullenip bir de mart ayında doğum yapsam ne güzel olur doğum öncesi, doğum sonrası izin derken yaz tatilim olur diye şuan düşündükçe güldüğüm planlar yaptık :) kararımızdan sonra 6 ay elde edemeyince hadi jinekolojik muayene yapalım dedik. Ve sorun yok 1.yılı tamamlayın dediler. 1.yıl bitti ve yine yok. Hsg filmi çekip spermiyogram bakıldı. Cevap:sorun yok 6 ay daha devam :) Velhasıl 1.5 geçti ve oluşmadı hiç gebelik. Mart ayı için doktorum aşılama yapalım dedi. Ve klomen desteği(çatlatma iğnesi olmadan) ile yumurtada güzelce çatladı ve verimli yıkama sonrası sperm ile işlem yapıldı. İlk 2 gün dikkat edip günlük yaşantıma devam ettim. Adete yakın belirtilerim adet olacak diye bayrak sallasa da hiç görmemeye çalıştım. 28günde bir adet dögümde 29.gün test verdim ve kocaman 0.10 ile sonuç kağıdını elime aldım. Düşünün 1 bile değil :) Adetim gecikti 4 gün ile gecikti ve 5 Nisanda adet oldum. Doktorum 3.gün gelmemi, kan testi ve ultrason kontrolu sonrasında hemen ikinci aşılamaya geçelim dedi. 3.günü bekliyoruz biz de. Sizlerin süreci nasıldı? Kaçıncı aşılamayı yaptınız/yapacaksınız?
Merhaba yarin ilk asilamam yapilacak 🥰
26 yasindayim. Bat tarihi 27 nisan
Rabbim bizlere yardim etsin inşallah 💕

10 şubatta laparoskopi ve histeroskopi ameliyati oldum. Tanisaldi ama endometriozis odagi görülmüş rahim arkasinda ve alindi. Sol tupum kapaliymis ameliyat sonrasi ogrendik. Sag tupumde hasar görmüş endometriozisten. Esimde morfoloji yuzde 2 tek normal. Bu asilama tutmaz ise tup bebek baslicaz hemen ardindan beklemek istemiyoruz artik.
2 yil olacak bi ka ay sonra bu bekley9s uzamasin istiyoruz normalden şansımız zor çünkü.

X