Aşılama 2021 NİSAN AYINDA AŞILAMA YAPTIRANLAR

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
Devlette rapor sartlari neler canım hicbir sorun olmayanada veriliyormu 3 senelik evli olcam yakında bir ozelde asilama denedim ama ikimizdede sorun yok yinede verirlermi
Evet verirler diye biliyorum 3yillik evlilik ve 2asilama şartı var. Benimde aşılamadan ümidim yok sırf tüp bebeğe geçebilmek için aradan çıksın diye yaptırıyorum

Tüp bebek tedavilerinde SGK dan yararlanabilmek için;

• Evli olmak,
  • Bayanın yaşının 23 den büyük, 40 yaşından küçük olmak (41 den gün almamak),
  • Mevcut evliliklerinden çocuk sahibi olmamak,
  • Her iki eşten birinin En az 5 yıllık SGK’lı olmak ve en az 900 gün prim gün sayısına sahip olmak,
  • Gebe kalmaya engel herhangi bir hastalığa sahip olmamak,
  • Heyet Raporu almak gereklidir.
Tüp Bebek tedavisi için gereken Heyet Raporu’nu Nereden alabilirim?

Üçüncü basamak (Üniversite Hastaneleri, Eğitim ve Araştırma Hastaneleri) sağlık kurumlarından alabilirsiniz.

Heyet Raporu için gerekli Tıbbi şartlar nelerdir?

• Erkekte sperm testinde toplam ileri hareketli sperm sayısının 5 milyondan az olması (en az 15 gün arayla yapılmış üç kez sperm testi gereklidir)
  • Sperm testinde sperm sayısı sıfır olması (Azoospermi)
  • Kadında tüplerin her ikisinin birden tıkalı olduğunun ameliyat (açık yada kapalı) ile saptanmış olması
  • Standart tedaviye cevap vermeyen hormonal ve yumurtlama sorunun olması
  • Yumurtalıkları zayıflamış ve az çalıştığı düşük yumurtalık rezervinin olması
  • Yukarıdaki hiçbir şarta uymayan nedeni belirsiz kısırlık sorunu olan hastaların, SGK ile anlaşmalı kurumlarda son üç yıl içinde en az 2 kez iğne tedavisi (klomifen gibi haplarla değil) ile birlikte yapılan aşılama tedavisinde gebelik elde edilememiş olması ve bunun belgelenmiş olması (Bu şarta bağlı heyet raporu çıkabilmesi için en az 3 yıllık evlilik şartı aranmaktadır)
  • şartlarından en az biri gerekmektedir.

Tüp bebek tedavilerinde SGK dan yararlanabilmek için;

• Evli olmak,
  • Bayanın yaşının 23 den büyük, 40 yaşından küçük olmak (41 den gün almamak),
  • Mevcut evliliklerinden çocuk sahibi olmamak,
  • Her iki eşten birinin En az 5 yıllık SGK’lı olmak ve en az 900 gün prim gün sayısına sahip olmak,
  • Gebe kalmaya engel herhangi bir hastalığa sahip olmamak,
  • Heyet Raporu almak gereklidir.
Tüp Bebek tedavisi için gereken Heyet Raporu’nu Nereden alabilirim?

Üçüncü basamak (Üniversite Hastaneleri, Eğitim ve Araştırma Hastaneleri) sağlık kurumlarından alabilirsiniz.

Heyet Raporu için gerekli Tıbbi şartlar nelerdir?

• Erkekte sperm testinde toplam ileri hareketli sperm sayısının 5 milyondan az olması (en az 15 gün arayla yapılmış üç kez sperm testi gereklidir)
  • Sperm testinde sperm sayısı sıfır olması (Azoospermi)
  • Kadında tüplerin her ikisinin birden tıkalı olduğunun ameliyat (açık yada kapalı) ile saptanmış olması
  • Standart tedaviye cevap vermeyen hormonal ve yumurtlama sorunun olması
  • Yumurtalıkları zayıflamış ve az çalıştığı düşük yumurtalık rezervinin olması
  • Yukarıdaki hiçbir şarta uymayan nedeni belirsiz kısırlık sorunu olan hastaların, SGK ile anlaşmalı kurumlarda son üç yıl içinde en az 2 kez iğne tedavisi (klomifen gibi haplarla değil) ile birlikte yapılan aşılama tedavisinde gebelik elde edilememiş olması ve bunun belgelenmiş olması (Bu şarta bağlı heyet raporu çıkabilmesi için en az 3 yıllık evlilik şartı aranmaktadır)
  • şartlarından en az biri gerekmektedir.
Ben üniversite hastanesinde hep tedavime başladım Bolu İzzet Baysal üniversitesi. Şuan ilk aşılama klomen ile oldu zaten maddi olarak zorlamadı. Ve tüp bebek hemşiresi ile konuştum. Normalde 2 tüpü tıkalı olanlarda 3yıl evlilik şartı aranmıyor ama benim tek tüp tıkalı o yüzden sorun sayılmıyormuş. Veya eşinizde azosperm(sperm yokluğu) vb tanılar varsa da 3 yıl şartı aranmıyor. Üstelik tüp bebek aşamasına geçmek içinde en az iki kere gonal f iğne ile aşılama denemek gerekiyormuş.
Birinci asilama denedim açıkçası ikinciyi hic denemek istemiyordum egerki rapor için sartsa mecbur bir kez daha deneyecegim esimle bende hicbir sorun yok çünkü 🙁

Ben üniversite hastanesinde hep tedavime başladım Bolu İzzet Baysal üniversitesi. Şuan ilk aşılama klomen ile oldu zaten maddi olarak zorlamadı. Ve tüp bebek hemşiresi ile konuştum. Normalde 2 tüpü tıkalı olanlarda 3yıl evlilik şartı aranmıyor ama benim tek tüp tıkalı o yüzden sorun sayılmıyormuş. Veya eşinizde azosperm(sperm yokluğu) vb tanılar varsa da 3 yıl şartı aranmıyor. Üstelik tüp bebek aşamasına geçmek içinde en az iki kere gonal f iğne ile aşılama denemek gerekiyormuş.
Bu gonal f iğne muabbetini de yeni duydum burda okumuştum.bunu bilmiyodum eğer öyleyse ilk aşılamam fostimon la yapılmıştı. Gittiğimde sorucam doktora

Bu gonal f iğne muabbetini de yeni duydum burda okumuştum.bunu bilmiyodum eğer öyleyse ilk aşılamam fostimon la yapılmıştı. Gittiğimde sorucam doktora
Yani iğne tedavisi diyor marka olarak farkediyor mu bilmiyorum da benim hemşirem gonal f demişti belki hastaneden hastaneye değişir. Onun da ücreti şuan 900-1000 arası

Devlette rapor sartlari neler canım hicbir sorun olmayanada veriliyormu 3 senelik evli olcam yakında bir ozelde asilama denedim ama ikimizdede sorun yok yinede verirlermi
Verirler, bizde 2 buçuk yıllık evliyiz hiç bir problem yok sizin gibi. Bizede verdiler ve tedavim üniversitede devam ediyor

Bende İzmir'liyim ama Diyarbakır'da yaşıyorum tayinci olduğumuz için. Büyük şehirdesin bu yüzden şanslısın 2 üniversiteninde tüp Bebek merkezleri var ikisinide araştır ara görüş kafana yatan üniversiteye git. Eğer olmazsa çok tanıdığım kişi var İzmir'de özelde tüp Bebek yaptıran, sana doktor isimlerini verirm.
Ya gerçekten çok çok teşekkür ederim yardimin için.mutlaka ki yardımın cok iyi olur.seninde gurbette yardim edenlerin olsun inşallah hep cok sağol 🙏🙏🌹

Ve devletten çıkarttığın tüp bebek raporuyla özeldede yaptirabiliyosun. Ben Eskişehir'deyim bi tanıdık devletten çıkardığı raporla Acı bademde tüp bebeğe başladı 13binmis raporlu olduğu için.
Ay öyle mi. O zaman bu konuda bilginize ihtiyacım var eğer tüp bebeğe geçersek

Çok tatlılar gerçekten bende kaç aydır eşime dil döküyorum evcil hayvan için sürekli geçiştiriyor bide bağ kurarım üzülürüm diye korkuyor
Bize cok iyi geldiler canim.Alzaimer hastasi anneannem vardi.onun için almıştık. Parkinson hastalığı ileri duzeydeydi onları sevip okşarken devamlı yanında inan titremeleri son bulmuştu. Hem can yoldaşı hemde çoğu hastalığa ilaçlar insallah alirsin canim 🙏🙏🤗😍🌹

X