Aşılama 2021 NİSAN AYINDA AŞILAMA YAPTIRANLAR

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
Devlet raporu için bana hiç biri uymuyor😞 8 aylik evliyim😞 sperm azligi var bizde. O da 5 milyonun altında değil. 😞

Ay öyle mi. O zaman bu konuda bilginize ihtiyacım var eğer tüp bebeğe geçersek
Bildiğim kadarını paylaşırım canım bende dün duydum 13bine başlamış die. Benim bu aşılamam da devlette olduğu için 710liraya mal oldu. Gonal f 450kullandık. Bı önceki üniversite hastanesinde femara+fostimon kullandik oda 400civari tuttu

Tüp bebek tedavilerinde SGK dan yararlanabilmek için;

• Evli olmak,
  • Bayanın yaşının 23 den büyük, 40 yaşından küçük olmak (41 den gün almamak),
  • Mevcut evliliklerinden çocuk sahibi olmamak,
  • Her iki eşten birinin En az 5 yıllık SGK’lı olmak ve en az 900 gün prim gün sayısına sahip olmak,
  • Gebe kalmaya engel herhangi bir hastalığa sahip olmamak,
  • Heyet Raporu almak gereklidir.
Tüp Bebek tedavisi için gereken Heyet Raporu’nu Nereden alabilirim?

Üçüncü basamak (Üniversite Hastaneleri, Eğitim ve Araştırma Hastaneleri) sağlık kurumlarından alabilirsiniz.

Heyet Raporu için gerekli Tıbbi şartlar nelerdir?

• Erkekte sperm testinde toplam ileri hareketli sperm sayısının 5 milyondan az olması (en az 15 gün arayla yapılmış üç kez sperm testi gereklidir)
  • Sperm testinde sperm sayısı sıfır olması (Azoospermi)
  • Kadında tüplerin her ikisinin birden tıkalı olduğunun ameliyat (açık yada kapalı) ile saptanmış olması
  • Standart tedaviye cevap vermeyen hormonal ve yumurtlama sorunun olması
  • Yumurtalıkları zayıflamış ve az çalıştığı düşük yumurtalık rezervinin olması
  • Yukarıdaki hiçbir şarta uymayan nedeni belirsiz kısırlık sorunu olan hastaların, SGK ile anlaşmalı kurumlarda son üç yıl içinde en az 2 kez iğne tedavisi (klomifen gibi haplarla değil) ile birlikte yapılan aşılama tedavisinde gebelik elde edilememiş olması ve bunun belgelenmiş olması (Bu şarta bağlı heyet raporu çıkabilmesi için en az 3 yıllık evlilik şartı aranmaktadır)
  • şartlarından en az biri gerekmektedir.
Bizim sebepsiz infertilite 3.5 yıllık evliyiz. Bu 2.aşılama ama klomen ile devam etti doktorum ikisindede. Raporu çıkarıp özelde tedavi masrafımı azaltmak için almayı düşünüyorum. Ne yapmalıyım sizce

Devlet raporu için bana hiç biri uymuyor😞 8 aylik evliyim😞 sperm azligi var bizde. O da 5 milyonun altında değil. 😞
Canım senin aşılaman çok fazla tutmuş istersen başka bi doktor araştır direk yapabiliyosan Tüp bebek yaptır geçen her zaman psikolojimizi mahvediyor sonuçta. Ben mecburen rapor hakkımı kullaniyim die uğraşıyorum

benimde önümüzdeki ay aşılama olucak ama bu ay hsg çekildi ertesi günü ilişki oldu yumurtlamadan dolayı bat 19 u ama adet ağrılarım normalde 3 gün falan önce gelirdi şimdi ilşkiden bir hafta sonra başladı ağrılar hala ara ara olan bel ve kasık ağrım var belirti olarak görmedim çünkü resmen adt ağrısı gibi umut işte
Benimde adet ağrım var olabiliyormuş kime sorsam da adet ağrım oldu diyor ins bebeklerimiz bizimle olacak canı gönülden inanıp dua etmeliyiz

Bildiğim kadarını paylaşırım canım bende dün duydum 13bine başlamış die. Benim bu aşılamam da devlette olduğu için 710liraya mal oldu. Gonal f 450kullandık. Bı önceki üniversite hastanesinde femara+fostimon kullandik oda 400civari tuttu
Peki ben 2 aşılama klomen ile oldum. Olumsuz diyelim. Özelde evrağımı alıp üniv hastanesine gittiğimde devlette değil özelde rapor kullanacağım dediğimde. Yine de iğne şartı var mı aşılamada kullanmam gereken?

Peki ben 2 aşılama klomen ile oldum. Olumsuz diyelim. Özelde evrağımı alıp üniv hastanesine gittiğimde devlette değil özelde rapor kullanacağım dediğimde. Yine de iğne şartı var mı aşılamada kullanmam gereken?
İşte bu iğne mevzusunu bilmiyorum canım iğne şartını burda duydum bende doktora gittiğimde sorucam onu.

Devlet raporu için bana hiç biri uymuyor😞 8 aylik evliyim😞 sperm azligi var bizde. O da 5 milyonun altında değil.
Canım senin aşılaman çok fazla tutmuş istersen başka bi doktor araştır direk yapabiliyosan Tüp bebek yaptır geçen her zaman psikolojimizi mahvediyor sonuçta. Ben mecburen rapor hakkımı kullaniyim die uğraşıyorum
Valla canim cok doğru söyledin akıl akıldan üstünmüş gercekten şimdi kafama yattı. 33 yaşındayım en iyisi tüp bebek cok tesekkur ederim 🙏🙏🌹

Bizim sebepsiz infertilite 3.5 yıllık evliyiz. Bu 2.aşılama ama klomen ile devam etti doktorum ikisindede. Raporu çıkarıp özelde tedavi masrafımı azaltmak için almayı düşünüyorum. Ne yapmalıyım sizce
İgne sart diyorlar kuzum bilemedim klomenle kabul etmiyolar sanirim

Tamam canım ben de soracağım. Çünkü bana da 2 yi yapalım rapor çıksın demişti. Eğer iğne şartı olsaydı klomenle devam etmezdi diye düşünüyorum
canım bir yerde okudum ilaçlarla klomen femera %8 ihtimal varsa iğneyle % 15-20 şansı oluyormuş bakalım ben adet olursa aşılama olucak devlette duruma göre bakalım haberdar ederim

canım bir yerde okudum ilaçlarla klomen femera %8 ihtimal varsa iğneyle % 15-20 şansı oluyormuş bakalım ben adet olursa aşılama olucak devlette duruma göre bakalım haberdar ederim
Şanstan ziyade yuumrtalıkların uyarılma ölçüsü olarak görüyorum aşamaları. Benim yumurtalıklarım klomene cevap veriyor tedaviyi karşılıyor. İğne ile uyarılması belki ohss olacak. Bu durumdada belirti istisnanın olması gerektiğini düşünüyorum

X