2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Canlar 🌸 gelebildim şükür 🙏🏻
Covid im hala pozitif. Bebek spinal sezeryanla doğmuştu ya, benim için ameliyat da çok zor geçti 🤦🏻‍♀️ 1 gün sonra imza verip hastaneden çıkmak istedim, bebeği de alıp eve gelebilmek için. Neyse maskeli falan takılıyoruz sadece emzirmek için alıyorum onu da 🥴 oksapar yüzünden sezeryandan sonra Bi komplikasyon gelişti. Dikiş altından başlayıp vajina ya kadar giden bir deri altı kanma alanı var deri simsiyah şişlikleri saymıyorum bile... Uykusuz her gece modu da açıldı değmeyin keyfime 😅 tek güzel şey yavrum 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Canımm çok geçmiş olsun. Oksapar kaçlıktı ayrıca aspirin filan alıyor muydun ya doktor oksapar olmuştum ben ameliyat öncesi sorun olmaz demişlerdi. Gerçi sen covid nedeniyle mi kullanıyorsun sulandırıcı🙄 içinde iken geçmeyecek zannediyorsun ama geçecek inşallah yavrum hepsi 🤲🏻

Benim oluyor canım birinde daha fazla. Gazı varsa gaz sancısından kendini kasarken, hıçkırıktan ve pış pışlarken ağızdan gaz çıkarırken fışkırtıyor maalesef. Bir de bazen çok çekiyor fazla çekiyor mamayı. Doyduğunun bilincinde olmuyor o zamanda kusuyor. Burnu tıkalı ise kusuyor. Bazen çook fazla bazen az. Doktor olur öyle dedi. Bende çok fazla ilaç değiştim acaba diye ama yok değişen bir şey olmadı. Az az beslersen uzun süre kucakta sarsmadan tutarsan kusmuyor ya da daha az kusuyor. Beslenme sonrası hemen gaz çıkarmaya çalışırsan yine çok kusuyor. Bazen hiç gazını çıkarmadan koyuyorum yatağa mecburen. Mide kapakları gelişmediği için bebeği zorlayan şeyler kuvvetli kusmaya neden oluyor maalesef.
Evet yaa gaz sancısı da var bence dudak büzüyor. Ve aşırı hıçkırık var. Şimdi ben şöyle yapıyorum memeyi Bi 10 dk yaklaşık verip peşine 20ml mama veriyorum alıyor da. Fakat 2 tane olunca haliyle hemen gaz çıkarıp diğerine geçelim durumu olduğundan uzun süre kucakta tutma az simdirmesini breklme durumu yapmıyordum biraz ona dikkat edeyim ben de o halde.

Valla anlamadım gitti ben kilo almama rağmen göbek duruyor 😬😅 belki vücut yapısı ilgilidir kuzum 🙄
Anca gider bence ya kolay mi kac ay tasıyoruz herseyimiz degisiyor amn iyi olalim onalr iyi olsunda bosver gider eni sonu..Gaz konusunda teknik bilgileri ilerleyen zamanlarda aliriz sizden insallah🥰

Aynen o yüzden bekletiyormus ben geldigimde mesela 10 tane transfer yapmaya gitti🙁 sayili gebe hastasi var evet evet ameliyata kendisi girecekmis yoksa esim valla kavga kıyamet koparir artk😂sancım yok sükür gecen hafta az vardi bu hafta iyi ayy avokado hic yiyemiyorum ama kaşarin dibine vuruyorm aslinda ceviz muz süt yani herseyi yiyorumda ne bilim valla cok kafama takmadm olcumler iyi dedigi icin buna sükür valla sagligi yerinde olsunda🙏🥰
Ay benim doktorum yetişemedi bir anda aldılar ya benim ameliyatı öğrencisi yaptı 😑 bilmiyordum ne bileyim ameliyathaneye indik doktorum gelecek diye bekliyorum anam baktım başladılar 😬 baktım bitti hemen ben gelecek diye beklerken 🙄

Evet yaa gaz sancısı da var bence dudak büzüyor. Ve aşırı hıçkırık var. Şimdi ben şöyle yapıyorum memeyi Bi 10 dk yaklaşık verip peşine 20ml mama veriyorum alıyor da. Fakat 2 tane olunca haliyle hemen gaz çıkarıp diğerine geçelim durumu olduğundan uzun süre kucakta tutma az simdirmesini breklme durumu yapmıyordum biraz ona dikkat edeyim ben de o halde.
Bende yapamıyorum çünkü sabırsız yavrularım çığlığı basıyorlar ikisi aynı anda kalkıyor anneme veriyorum ama her zaman fırsat olmuyor çoğunlukla gazını çıkaramadan yatağa gidiyorlar artık 😑 vakit kalmıyor. Uyuyor o zamana. Ama test ettim hemen gaz çıkarmayıp azıcık bekleyip gaz çıkarırsan kusma az oluyor ya da olmuyor iki bebe olunca yapamıyorsun her beslenmede ☹️ Birde saatli beslemeyi bıraktım çünkü uyku uyumuyorlar daldıkların da kaldırmak istemiyorum artık acıkınca kalkıyorlar zaten o sürekli uyuklama hali yok.

Anca gider bence ya kolay mi kac ay tasıyoruz herseyimiz degisiyor amn iyi olalim onalr iyi olsunda bosver gider eni sonu..Gaz konusunda teknik bilgileri ilerleyen zamanlarda aliriz sizden insallah🥰
Öyle şu an kafaya takmaya vakit bulamıyorum 😅 öyle top gibi alıştım 😬 ay yok ben beceremiyorum gaz çıkarmayı annem de pıt pıt çıkarıyorlar bende yok.

Yaa demi ne mucize dogdular da aklın evde kalıyor🥰
Nasıl mucize hem de😍
Allahım size de en hayırlı vakitte en güzel şekilde yaşatsın sorunsuz sıkıntısız 🤲🏻
Bak ben sana dedim benim hastane cins diye. Takmadılar. Günübirlikte takıyorlarmış onu. Kapandığı için ora da. Kaldı yani. Bugün sadece ptt işi maaş tahakkuk personel şefliği bu işleri hallettim. Sosyal hizmetlerin falan da başvurusunu yapmış kimliklerini çıkarmaya gittiğinde. Siz de o vakitler gelince unutmayın olur mu çocuk yardımı falan

Ay benim doktorum yetişemedi bir anda aldılar ya benim ameliyatı öğrencisi yaptı 😑 bilmiyordum ne bileyim ameliyathaneye indik doktorum gelecek diye bekliyorum anam baktım başladılar 😬 baktım bitti hemen ben gelecek diye beklerken 🙄
Yaa bizde nasil olur bilmiyorum insallah kendi girer o kadar saatlerce bekliyorum her gittigimde🙄gerci ama saglikli bir dogum olsunda artk raziyim 🥰

Nasıl mucize hem de😍
Allahım size de en hayırlı vakitte en güzel şekilde yaşatsın sorunsuz sıkıntısız 🤲🏻
Bak ben sana dedim benim hastane cins diye. Takmadılar. Günübirlikte takıyorlarmış onu. Kapandığı için ora da. Kaldı yani. Bugün sadece ptt işi maaş tahakkuk personel şefliği bu işleri hallettim. Sosyal hizmetlerin falan da başvurusunu yapmış kimliklerini çıkarmaya gittiğinde. Siz de o vakitler gelince unutmayın olur mu çocuk yardımı falan
Aminnn insallah🙏yaa günübirlikten baskası takmaz ama orası öyle anca tanidik acilden birisi olacakta oda su zamanda doktoe.hemsireye düsman zaten🤭ya o basvurular nasil oluyor hic bilmiyorum illa annenin mi basvurmasi lazim ilk nerelere gidiyoruz yardim ne kadar ki aceba ugrastigimiza deger mi😅

Bende yapamıyorum çünkü sabırsız yavrularım çığlığı basıyorlar ikisi aynı anda kalkıyor anneme veriyorum ama her zaman fırsat olmuyor çoğunlukla gazını çıkaramadan yatağa gidiyorlar artık 😑 vakit kalmıyor. Uyuyor o zamana. Ama test ettim hemen gaz çıkarmayıp azıcık bekleyip gaz çıkarırsan kusma az oluyor ya da olmuyor iki bebe olunca yapamıyorsun her beslenmede ☹️ Birde saatli beslemeyi bıraktım çünkü uyku uyumuyorlar daldıkların da kaldırmak istemiyorum artık acıkınca kalkıyorlar zaten o sürekli uyuklama hali yok.
Saatli besleme nasıl yavrum. Benimkilerde tam olmasa da az Bi rutin var ama uymasalar da zorlamam. Yani 3 saatte bir bakım besleme bunu bazen 4 saat yapıyorum. Zaten sanki bünyeleri buna alışıyo kıpraşmaya başlıyorlar saatleri gelince. Bunu yapmamın tek sebebi de öyle gitmezsem yani aynı anda besleme olayına, bu sefer hiç vakit falan kalmaz herşey karışır birbirine diye. Ama dediğim gibi kurala bağlanmıyorum uyanırsalar devam beslenmeleri

Saatli besleme nasıl yavrum. Benimkilerde tam olmasa da az Bi rutin var ama uymasalar da zorlamam. Yani 3 saatte bir bakım besleme bunu bazen 4 saat yapıyorum. Zaten sanki bünyeleri buna alışıyo kıpraşmaya başlıyorlar saatleri gelince. Bunu yapmamın tek sebebi de öyle gitmezsem yani aynı anda besleme olayına, bu sefer hiç vakit falan kalmaz herşey karışır birbirine diye. Ama dediğim gibi kurala bağlanmıyorum uyanırsalar devam beslenmeleri
Hic bilmedigimden soruyorum kuzu ya uyanmazlarsa peki bazen uyanmasa da besle felan diyorlar ya hele.bide 2 saate bir diyorlar ya benimde aklim karisiyor ne yapmak lazim die

Aminnn insallah🙏yaa günübirlikten baskası takmaz ama orası öyle anca tanidik acilden birisi olacakta oda su zamanda doktoe.hemsireye düsman zaten🤭ya o basvurular nasil oluyor hic bilmiyorum illa annenin mi basvurmasi lazim ilk nerelere gidiyoruz yardim ne kadar ki aceba ugrastigimiza deger mi😅
Yok eşin yapar onları. Ben de şuan anlat desen anlatamam 🤭
Agi magi indirimleri var ya onlar için belgeler teslim edilecek. 300 400çocuk parası da. Emzirme parası da veriliyor. O bana yatmış ama işlem devam ediyor göründüğü için onu çekmiyoruz anlamadım pek bişe. Sen eşinle aynı hastanedeydin bir de o kokyca halleder zaten Bi kuruş bırakmayalım devlete 🤭

Nasıl mucize hem de😍
Yaa o çocuk yardımı nedir ben bilmiyorum bile 😬 Memurlarda var mı ?

Yok eşin yapar onları. Ben de şuan anlat desen anlatamam 🤭
Agi magi indirimleri var ya onlar için belgeler teslim edilecek. 300 400çocuk parası da. Emzirme parası da veriliyor. O bana yatmış ama işlem devam ediyor göründüğü için onu çekmiyoruz anlamadım pek bişe. Sen eşinle aynı hastanedeydin bir de o kokyca halleder zaten Bi kuruş bırakmayalım devlete 🤭
Valla bırakmam kimseye😂😂iyi ozaman hastanede hallediliyorsa esime güveniyorum evelallah bırakmaz kimseye🤣

Doğuran analar size bişe sorcam. Benim oğlan dün bugün yediğini kusuyor. Oran olarak şöyle söylim 1/3ini beslenme sonrası gaz çıkarırken kusuyor.bu her beslemede oluyo. Bi mide sorunu var heralde bulantı gibi oldu mu sizde böylr bişe. Dün bugün maflor ve dvitamini başladık acaba ondan mı diyorum
Kuzum dr a sormustm ben beslenir ve fazlasını kusar dedi ama genel olarak kusuyor benm kız sarı sarı kusuyordu dr sarılıgı atıyor dedi kaka da sarı mesela bugun beyaz kustu sarılık azalıyor belliki 🤲 ama benmki mama ağırlıklı besleniyor önce emziriyorum iki memeyi veriyorum sonra doymazsa mama veriyorum artık memeyi kabul etmemeye başladı ya çok üzülüyorum alıştı kolay kolay çekmeye memeyi verdiğimde itiyo 🥺
Bir de bebeklerin daha mide kapğı tam kapanmazmış yeni doğdugunda zmanla reflü sorunu düzelirmiş. Bu yüzden de kusar dedi. Bir de kendi ayaklarını ve onun ayaklarını sıcak tutmak gerekirmiş o da mideyi üşütürmüş

X