2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Ayy aklima ne geldi deryaa ben simdi bi ay ortasi gidiyim diye planliyorum bide ocak bası ama yetisemez suyum gelirse adama ne dicem omce jiletimi getirin bana mı deyimm🤣🤣
Kızz zaten hemen o kadar cıkmazz bırde agdaa ıse bız zaman temız kalıyor bı zaman koku ıcerde olmaya çalıyor felan
2 hafta aralıkla gıdersen hıcc bıseyy olmaz
Takmayın o kadar beee 🤣🤣🤣🤣

Vaayy beee mıllettee bakk masallahh şöyle cıkıstı hayalim ama, 😬

Günaydın kızlar şimdi bir sorum var size özellikle doğuma girenlere 😊 genital bölge temizliğini ne yaptınız. Ben en son gittiğimde sancım olmustu bir daha gitmeye korktm açıkası. İntrntte de doğumdan 10 gün önce alınmış olmalı enfeksiyon riskine karşı yazmışlar sizler ne yaptınız 🪒 mi
Günaydınn ☺️ Ben zaten hamileliğim boyunca hiç ağda falan kullanmadım canım jilet kullandım doktora giderken yine temizliğimi yapmıştım ama jileti biliyosun ameliyat günü jilet istedim hemşireden kendim yapayım diye ama sen bu halinle yapamazsın dedi sadece ameliyat edilecek bölgeyi temizledi

Ah yavrum henüz mesajları tam okuyamadım durumlardan dolayı. Pek iyi gitmiyor açıkçası. Mamayı bile yutmuyorlar. Kilo kaybediyorlar. Tartıya gitti çocuk doktoru böyle olursa çıkaramayız dedi. Kuvöze alırız dedi😞🥺 Hipp almıştım ya ilk gün sancım çoktu zaten neyse mama verelim dedik tutmuyorlar memeyi. Akan bir sütte yok. Kolastrum ne o geliyor yoğun kıvamlı pompa çekmiyor. Elle ez çekiştir tutturmaya çalış memelerim gitti bir günde. Memeye almaya çalışıyorum yalanıyor çekemiyorlar. Pompa çekmiyor yine de ucu çıksın diye yaptım acıttı o da yani kuru kuru. Zaten aşırı yoruluyorlar memede mamayı da sevmediler. Anne sütüne en yakınmış şeker filan da yokmuş doktor her bebek pek tercih etmiyor daha yoğun kullanılan mama deneyin isterseniz dedi. Maalesef istemeyerek aptamil aldık. Onu şapırdatarak çektiler. Yine de az almaları gereken mamadan. Önce meme sonra mama diyoruz ama memede çok eziliyorlar. Sanırım ondan da kilo kaybı oluyor 😞 sadece mama da nereye kadar. Gaz yapıyor mama çok fena. Mama vermeyi bile beceremedik diyorum. Yani her mamayı da tutuyor diye bir şey yok. Doğrusunu bulmak için zaman gerekiyor deneme yanılma. Tek mama aldığıma da pişman oldum bizi geç saat odaya aldılar mamayı sevmediklerini anlayana kadar o gece geçti yani yanımda başka mama olsa denerdimde. Durumlar pek iyi değil açıkçası daha bebeklerin tadına varamadım. Sancılar diğer taraftan korku öbür taraftan. Kendime de bakamıyorum. Yürüyüş filan ihmal ediyorum iki saatte bir kaldırıyoruz annem hazırlıyor filan ama o mama yaparken ben birini emzirmeye çalıştım çok zormuş gerçekten 😞 küçük doğdukları içinde olabilir. 39 haftalık bir bebek vardı şak diye emdi mesela annesini benimkiler yalanıp duruyor sadece. Tutturacağım diye şimdiden yara oldu. Çamaşırıma değse aklım çıkıyor acısına Allah dan gümüş kapaklar teması engelliyor da öyle üzerimi giyebiliyorum. Yoksa onun sancısı da ayrı. Çok çekiştirdik ağzına vereceğiz diye göğüslerde küçük sütte akan bir süt değil çaba ile çıkan sarı kıvamlı bir şey. Emerse geliyor. Mama aptamil evet daha iyi aldılar ama gaz yaptı mesela fena halde. Can sıkıcı. Sütüm şarıl şarıl gelse normal beyaz renkte belki bir nebze sağıp verirdim. Durumlar böyle yine de bugün memede uğraşıp mamayı öyle verdik. Memede çok enerji kaybediyorlar o da bence kilo verdiriyor ama be yapalım işte emzirme hemşireleri filan iki kişi geldi zorla birini yakalattık ama bir kere yakaladı diye hep yakalamıyor her defasında yeni baştan çaba vereceksin. Kabızlık yaşadım ilaç veremiyorlarmış lavman bile çok geç ile yaradı. O kadar canım yandı ki anlatamam. Dikişlerimi zorladı. Su bile içmeye fırsat bulamıyorum kendime de bakamıyorum yani. Bir lokmalar ya insan kıyamıyor ne yapacağını bilemiyor. Sen yaralısın. Hala göbeğimde bebek varmış gibi titriyor organlar rahim yerine oturuyor sanırım kurbanda et titrer ya öyle. İkizlerde tahribat daha yüksek oluyormuş ondan ağrıda yüksek oluyormuş. Kalkıp çok yürüyemedim de. Ne bebeklere ne kendime yetiyorum. Hazır yanıma verilen bebekleri geri alacaklar 😞😞😞
Ya güzel Kilyam Allah yardımcın olsun inşallah hepsi geçecek tez vakitte. Memeni tutmamalarının sebebi muhtemelen emme refleksleri gelişmedi dahaca o da onları yoruyor. Manayı en azından alsınlar hem kilo kaybı aza iner hem emme refleksleri oluşur. Bu süreçte sen yine masaj sağma çalışmalarına da devam et illaki açılacak daha yeni. Açılmazsa da mama emicekler bunları hep düşündük dünyanın sonu değil üzülme bak 🤗
Sağ salim yanındalar tadına varacaksın. Şuan tek istediğim acılarının geçmesi ve senin biran önce toparlanman. Çünkü psikolojin iyi olsun ki mucize gibi sütüne bile yansır kuşum. Lifli beslen. Bollll bol su iç sakın acıdan ihmal etme bolca iç. Dut kurusundan Bi komposto yaptır sizinkilere sürekli iç onu da. Bak herşey güzel olcak. Bu telkini ver kendine. Kolay mı bir değil Bi de 2 canlı çıktı ordan organlar da oynaaar yerleşir deee kabız da olursun. Hepsi o kadar olağan ki. Önemli olan yılma aksine mutlu ol helal sana helal 💪🏻💪🏻
Herşey çok gğzel olcak Allahım ın izniyle 🤲🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻

Günaydın kızlar şimdi bir sorum var size özellikle doğuma girenlere 😊 genital bölge temizliğini ne yaptınız. Ben en son gittiğimde sancım olmustu bir daha gitmeye korktm açıkası. İntrntte de doğumdan 10 gün önce alınmış olmalı enfeksiyon riskine karşı yazmışlar sizler ne yaptınız 🪒 mi
Ben şimdi gilette venüs siparişi vericem yavrum 4 bıçaklı onla halledicem ani bişe olsa da şak şak alır öylr çıkarım. Kesi yapmıyo çünkü o kolay kolay

Canım benim, onları yaratan Rabbim. Rızıklarını verecek olan, büyümelerini gelişmelerini sağlayacak olan da O.
Sen hiç merak etme.
Bak iki kere söylemişsin, kendime bakamıyorum diye.
Bence biraz kendinle ilgilen, sen iyi ol ki bebeklerine de iyi bakabilesin.
Su içmiyorum demişsin.
Hem kabızlığının geçmesi, hem de sütünün artması için en önemli şey şu.
Biraz zorla bence bu konuda kendini.
Gerekirse alarm kur.
Sezaryen sonrası yürüyüş de önemli sanırım.
Hem hareket metabolizmayı da hızlandırır, kabızlığına da iyi gelir.
Ya böyle komşu teyzeler gibi sürekli öğüt veren bir tip olmak istemiyorum aslında ama sadece okuyup geçmek istemedim.
Estf. Kuzum öyle yapmam gerekiyor biliyorumda işte yetişemiyoruz :KK43: bebeklerde magnezyum seviyesi yüksek çıkmış solunum sıkıntısı yaparmış 🥺 çocuk doktoru sana verdikleri serumdan kaynaklı diyor. Dün rutin kan aldılar yüksek çıkınca bugün yine aldılar çok canım yandı onlar bağırdıkça. Bir daha alırlar bir de minicikler zaten kaç damla kanları var 😞 ultrasona götürdüler şimdide. Psikolojik olarak kendimi toplamam zor görünüyor. Prematüre bunlar illa olacak bunlar filan diyorlar bir de iyice sinirim zıplıyor. Şimdi bir günde değerin düşüp düşmeyeceğini tahmin edersin demi. İki sonra bakın dersin filan. Kadın doğumcularda kabul etmiyor yüksek değildi dozlar magnezyum beyin gelişimi için çok önemli bilmem ne. Bilmiyorum bir şeyi düzeltmeye çalışırken başka bir şey çıkıyor

Kızlar merhaba etiket yapamadım ve hepsini okuyamadım diğer ikizlere hamile olan benim 🤗
Kilya Kilya çok duygusal anlar yaşıyorum daha dün gibi transfer olduğumuz günler herkese yardımcı oldun Allah miniklerini sana bağışlasın hayırlı evlat olsunlar 💙💙
Allah razı olsun canım benim amiiin cümlemizin inşallah 🤲🏻🤲🏻🤲🏻💕

Ay gelmiş geçmiş pişmiş anneler böyle diyince sinir olurdum hep sen yenisin sana kızmıyorum şimdi 😊 anne olavakların gözünü korkutmayalım yaşayarak görelim pliiiizzz 🤗
1-Uyu uyu şimdi bir daha uyuyamayacaksın.😁
2- Gez gezebildiğin kadar bir daha gezemeyeceksin😁
3- Rahat rahat yemeğini ,çayını kahveni iç bir daha düzgün yiyemeyeceksin.😁
4- Yap şimdi makyajını bakımını bir daha yapamayacaksın.😁
5- Başka birinin bebesi ağlar , alış bunlara seninki de susmayacak.😁
velhasıl böyle uzayıp gidiyor bunlar 😁😁😁😁

Süpperrr evet ya aynen öyle 😂😂😂😂

Uyu uyu diyolar uyuyamıyoruz ki
Gez gez diyorlar virüsten kapıdan çıkamıyoruz ki
Rahat rahat ye diyorlar ne yesek ya gaz ya şişkinlik yapıyor yenmiyor ki
Yap makyaj diyorlar kanserojen diye suremiyoruz ki
Benim bebem de aglayacak tabi ne yapalım 🤣🤣🤣al sana cvplari :rolleyes: :rolleyes: :emir_bebek::anne::anne:

Uyu uyu diyolar uyuyamıyoruz ki
Gez gez diyorlar virüsten kapıdan çıkamıyoruz ki
Rahat rahat ye diyorlar ne yesek ya gaz ya şişkinlik yapıyor yenmiyor ki
Yap makyaj diyorlar kanserojen diye suremiyoruz ki
Benim bebem de aglayacak tabi ne yapalım 🤣🤣🤣al sana cvplari :rolleyes: :rolleyes: :emir_bebek::anne::anne:
Hiç ağzını yorma yaşayarak Görücem de gitsin 😐🤭

Ay gelmiş geçmiş pişmiş anneler böyle diyince sinir olurdum hep sen yenisin sana kızmıyorum şimdi 😊 anne olavakların gözünü korkutmayalım yaşayarak görelim pliiiizzz 😁😁😁🤗
Haklısın kuzum 😂 ama güzel duygular onları düşündükçe mutlu oluyorsun o yüzden onlar için uykusuzluk bile güzel 🥰

X