2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

14.00 da canım heyeecanla beklıyorum yenı dr bırde 🤔🥰
Sabah ekografık cektıkrıdm
Kalp etrafı sıvı olusmus
Ama ası sınrası ve covıd sınrası oluyor dedı
Ikac veremezler gebesın dedı
Cıgerlerde tutukluk oldu mu dedı ewet dedım
Onlarında bıraz zaman alır toparlanması dedı
Bakalım carsamba drnuna gösterirsin sonucu polınkınlık gunlerı carsamba dedı
Yanıı bı muddet daha cekıcem ben bu covd etkısını bakalım bebek ıcın nasıl yok ızleyecegız 🤲😔
Kalp olayı sıkıntı değil kuzum kafaya takma önemli bir şey değil. Normal gripte bile olabiliyor. İnşallah randevun güzel geçer 🤲🏻🌺

Bu arada ilk kez yüzünü sakladı 🙈 tam olarak böyle 😅 annem de geldi muayeneye annem sürekli bana oynamıyor beni sevmiyor falan diyordu şimdi muayenye gelince bebek yüzünü de saklayınca annem bak bana yapıyor flan dedi 😂 dedim anne gercekten bu ne şans 🙈 dr da artık eski güzel pozları alamayız yeri daralıyor bu haftalardan sonra yüzünü göremeyebilriz dedi 😀 o zaman muayenenin ne anlamı var yaa bu kız alıştırdı bzi yüzüünü görmeye 😋 kv de arıyor gruba video atmadınızz 🙄😅 dedim çnkü yok göstermedi kızçe yüzünü
Bize de dedi artık görüntü alamazsınız diye sanki çok aldık dedim şimdiye kadar 😅 neyse doğsunlar sağlıkla görürüz fındıkları 🥰

Heyecanlar heyecanlar 🤩 bak sen şu totiş gelişli yaramaza 😂 maşallah kuzum öyle böyle ciddi ciddi yaklaştık ya. Rabbim sağlıkla kavuştursun. Epidural ile spinal farkı ne ki ikisinde de çekiştirmeler hissediliyormuş bildiğim. Tek kişi olayı sıkıntı ya 🙄 bende ikisi de olsun isterim eşim bebek tutamaz ki. Öbür taraftan eczane şu bu işi olsa annem nerde koştursun. Sıkıntı cidden 🥴 neyse önemli olaaan sağlıkla gelsinler 🤲🏻🥰
Aynen yavrum ya bi şekilde sorunsuz hallolsun insallah. Spinal ve epidural şey yani biri kasa biri dokuya iğne gibi bişey ona bence anestezi uzmanı karar veriyor ben lokol istediğimi belirtmek için spinal dedm direk kararı onlar versin artık içeriğini bilmem 🙅‍♀️

Aynen yavrum ya bi şekilde sorunsuz hallolsun insallah. Spinal ve epidural şey yani biri kasa biri dokuya iğne gibi bişey ona bence anestezi uzmanı karar veriyor ben lokol istediğimi belirtmek için spinal dedm direk kararı onlar versin artık içeriğini bilmem 🙅‍♀️
Anladım kuzum. Hayırlısı olsun ya bakalım 🙂

Toplamda 12 kg aldm ben aslnda doğuma kdr 12 alman yeterli olurdu ama uzun boylu oldugun için 15 kg a kdr ideal dedi 🤭 12 yi çok buldu yani ama 177 yiz sonucta zaten 71 ile başladıgımda da kuş kadar zayıf görünüyordum ama kilom 71 di yani 😅
Zamane doktorlarını anlamıyorum 😅😂 illa kiloya bir şey diyecek. Benim doktorumun tek iyi yanı heralde kiloya takmaz 😂🤭

Ay en sinir olduğum o oldu indirimi var diye sevinmiştim 😬 takımlarda çarşaf yok sadece nevresim ve yastık çarşaf ayrı alıyorsun çoğu da lastikli çarşaf. Ve çok daha pahalıya geliyor. Yataştan aldım inşallah güzel bir şey çıkar 🙄
Yataş‘ın uyku setleri, nevresimleri çok güzel. Annem çeyizime almıştı, çok kaliteli kumaşı. Yıka yıka kullan 🧺
english home’da bi nevresim seti var, nevresim ve yastık kılıfı çıkıyo sadece. Bi de nevresim takımları var, onda çarşaf da oluyor. Öyle bak istersen kuzum.
ben de artık yorganı paylaşamıyorum, kendime tek kişilik yorgan, nevresim alıyım diyorum. Geceleri döne döne yatıyorum, sabah adam işe gidiyo, onun da uykusu bölük pörçük oluyo. Gerçi onlar her türlü uyuyorlar da 😴

14.00 da canım heyeecanla beklıyorum yenı dr bırde 🤔🥰
Sabah ekografık cektıkrıdm
Kalp etrafı sıvı olusmus
Ama ası sınrası ve covıd sınrası oluyor dedı
Ikac veremezler gebesın dedı
Cıgerlerde tutukluk oldu mu dedı ewet dedım
Onlarında bıraz zaman alır toparlanması dedı
Bakalım carsamba drnuna gösterirsin sonucu polınkınlık gunlerı carsamba dedı
Yanıı bı muddet daha cekıcem ben bu covd etkısını bakalım bebek ıcın nasıl yok ızleyecegız 🤲😔
İns hepsini atlatacaksin dedikleri gibi zaman lazım cnm ins randevum güzel geçer.☺️

Maşallah kuzuluza sağlıkla gelsin epidural bende istiyorum ama korkuyorum bende eşimi isterim yanımda annem rahmetli kayinvaldem desen oda engelli anlcan mecbur eşime kalıyorum 🤭

Günaydın kızlar bugün sabahı zor ettim çünkü kaşıntı başladı bende sanırım enzimlerim artmaya devam ediyor 😑 doktor bir dahakine cuma ver dedi tahlili ama belki çarşamba giderim. Allah tan sabahları pek olmuyor ama gece oldu mu özellikle benim kollarımda oluyor kaşıntı. Sebebi benim tahminim tabii karaciğer yapıyormuş büyük oranda o. Cuma’ya kadar sorun çıkarmasaydı en azından diyorum ama nasip 🙄 inşallah olmaz bugün ve yarın bekleyeceğim perşembe verdim daha tahlil hemen vermek istemiyorum.
Geçmiş olsun kuzum ya daha iyisindir azalmsitir insallah kasintilae 🤲

İns hepsini atlatacaksin dedikleri gibi zaman lazım cnm ins randevum güzel geçer.☺️
Insallahh kuzum allah razı olsun 🤲 hepınızden bakalım hersey mevlamdan ne eylerse guzel eyler
Sükür ler olsun evımdeyım cayımı ice bıldım benım ıcın ne kadar buyuk bısey
Insan normal evındeyken anlayamıyormus
O hastane camlarından caresızce bakamdıkca ben oturuyroum kalkıyırum
Bagıra bagıra
Valla hı Rabbımmm şükürler olsun dıyroum cok zorr hele bırde agır gecıyrosun hamılesın bedenınde baska can ında dusunuyrosun ılac alamıyrosun
Aldıklarından vıcdan azabı yasıyrosun gerıde bıraktığın yavrularını düşünüyorsun felan bolbol dusunuyrosun zaten cok vaktın oluyor hele bırde rahat nefes alamadıkca hastakandıkca fenalastıkca basını bı yastıga bıle koyamammak coknzor gelıyor ınsana
Ben sımdı hıc olumsuz konusmalara cenaze muhabbetınee felan bıle gelemıyorum kendımı toparlayıp saglıkla bebegımı kucgaıma alıp evıme gelmek ıstıyroum
Rabbım kısmeyı sınamasın ımtıhanlarımızı kolay eylesın 🤲

Kızlar ben çıktım doktordan 🤰
Detaylı anlatım geliyor 😅
Boyumuz 49 cm kilomuz 2.400 olmus şükür🧿 🤗
3-3.5 kg doğar muhtemelen ele avuca gelecek bir bebek olur dedi 🥰
Kafası yukarda ayakları aşağıda sen kendini sezaryene hazırla %3 dönmeyen bebek dilimine girmiş senin kızın belki döner ama gidişat bu yönde dedi 🐣
Ben de spinal doğum istediğimi söyledim sen sakin kızsın bu yöntemi seçebiliriz acı hariç herşeyi hissedersin ama dedi. Kesimi dikimi baskıları sarsmaları 🤓
Eşim yanımda olabilecek mi dedim doğuma girmesini istiyorum dedim seçtiğin hastane ile görüşsün asistan dedi. Asistana sordum almıyorlar sanırım ama arayıp haber vericem dedi ☹️
Hastaneye kaç kişi alıyorlar dedim sadece 1 kişi dedi ya eşin ya annen 😳 ben ikisini de istiyorum dedim 2. Kişi kaçak göçek giriyor ama onu da sorucam her gelene 2 gün öncesinden covid testi istiyorlar dedi. Yani annen ve eşin dönüşümlü gelecekse ikisinin de covid testi yapılmıs olmalı dedi. Çok zor bir durum değil mi kızlar ya insan eşini de yanında ister annem de lazım ameliyatlıyım tecrübeli biri şart 😔
Bu durumda kv nin tepkisi ne olur acaba 2. Gün ben gelicem flan der mi sonucta görmek ister torununu 🤨 çnkü hiçbir muayeneye gelmedi yok ben doğuma gelicem diyordu hep kendince bir totem yapmıştı sanırım 🤭
34 ü gördük şimdi de hedefimiz 37 dedi ve 36. Haftada tekrar kontrole çağırdı. 2 hafta sonra doğumdan önceki son kontrolum olabilir resmen cok heyecanlı 🤩
Durumlar bu şekilde canlarım 💜
Hadi bakalimmm cok heyecanliiii 😍 canim nerde dogurcaksin hangi hastane ?? Valla bizim arkadas acibadem de dogurdu herkes de ziyaret etti girdi ciktii 🤷🏻‍♀️ Kalmaya bir kisi birakiolar genel de ama ben de annemi istiyorum hem bana bakcak hem bebege esim yapamaz onu yapar da ben istemem gider gelir ☺️ Ben de sez istiyorum biliosun ablalarim falan epidural yaptilar bisi hissetmediler hani yari belleri uyusuk sonra direk odaya geldiler emzirdiler ama once bebek gelio onu da baba disinda kimseye teslim etmiyolar ☺️ Kacak gocek girerler boyle seyleri bangir bangir yapmamak lazim bu surecte baby orda uyarsinlar bosver 😂 ayriyetten dogum bu yani annen kayinvaliden falan beklerler hastanede evde olur mu hic bilemedim benim ablalarim babam bile gelir birakmazlar ki beni bahcede bile olsa beklerler yani sirayla da cikip gorurler 🤷🏻‍♀️

Maşallah kuzuluza sağlıkla gelsin epidural bende istiyorum ama korkuyorum bende eşimi isterim yanımda annem rahmetli kayinvaldem desen oda engelli anlcan mecbur eşime kalıyorum 🤭
Ahh kuzum benim basin sagolsun nurlae icinde yatsin annecigin 🤲🥰 esin en guzelini yapar bebek gibi bakar sana da evladina insallah hemsireler yardimci oluyor zaten 💐

Toplamda 12 kg aldm ben aslnda doğuma kdr 12 alman yeterli olurdu ama uzun boylu oldugun için 15 kg a kdr ideal dedi 🤭 12 yi çok buldu yani ama 177 yiz sonucta zaten 71 ile başladıgımda da kuş kadar zayıf görünüyordum ama kilom 71 di yani 😅
Kiz bana doktor dedi ya senin boyundaki birinin sekiz kilosuyla normal kilodaki birinin dort kilosu ayni 😂 bosver doktoru sen vucut kitle endeksiyle hesaplamakmis dogru olan 👍

Boyuna göre aldığın kiloyu değerlendirmesi biraz tuhaf geldi 😁 aldığın kilo fazla diye demiyorum ha bu konudaki düşüncem bellidir de. Boyun ozamn 2nin üstündeki kadınlar 25 kilo alsın hakkıdır 😂😂
Ama boyun da baya fazla dah güzel görünürsün, az kilo çok zayıf duruyor ya uzunlara 😁

Yataş‘ın uyku setleri, nevresimleri çok güzel. Annem çeyizime almıştı, çok kaliteli kumaşı. Yıka yıka kullan 🧺
english home’da bi nevresim seti var, nevresim ve yastık kılıfı çıkıyo sadece. Bi de nevresim takımları var, onda çarşaf da oluyor. Öyle bak istersen kuzum.
ben de artık yorganı paylaşamıyorum, kendime tek kişilik yorgan, nevresim alıyım diyorum. Geceleri döne döne yatıyorum, sabah adam işe gidiyo, onun da uykusu bölük pörçük oluyo. Gerçi onlar her türlü uyuyorlar da 😴
Evet öyle olana da baktım pahalı geldi indirim göremedim yavrum açıkçası hatta en pahalısı english home du diyebilirim. Ay bizde de oluyor aslında ayrı yatıyorduk ama yine birleştirdik yatakları 😂😅 posur posur uyuyor onlar 😬

Boyuna göre aldığın kiloyu değerlendirmesi biraz tuhaf geldi 😁 aldığın kilo fazla diye demiyorum ha bu konudaki düşüncem bellidir de. Boyun ozamn 2nin üstündeki kadınlar 25 kilo alsın hakkıdır 😂😂
Ama boyun da baya fazla dah güzel görünürsün, az kilo çok zayıf duruyor ya uzunlara 😁
😂😂😂 kiz kitapta da oyle yazio boy kilo oranina gore hamilelerin kilo alimi vs hesaplanabilir diye benim doktorumda ayni boyle soyledi iste 😂 benim normal de kilom 58 boyumda 178 iste tas gibi hatundum yaniii ask olsun ne demek kotu zayif uzunlarda 😂😂

X