2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Gececeek mı kızlar 🥺😩😢😭 cok daraldım artık burnum u ayrı acmaya calısıyroum bogazımda balgamı ayrı halsız kalkıyroum arrık rahat nefes alamadıkca panık oluyorum bınagzıdan maske bı burundan gecce oldugu zaman da bana ıyıce gelıyorlar 😩😩😩
Kolay değil yaşadığın yaşadıkların ☹️ Allah ım mükafatını versin kuzum 🤗 geçecek inşallah

Yaaaa yazın ama burda ben @tupaaaaa ve @hayrunnisa85 napcazz bi başımızaaa 😂 tecrübeleri anlatırsınız tamam ilk günler yazmayında yani aaaaa 🤣
Bence burası sessiz alan olduğu için doğumdan sonra burada yazmaya devam edeceğiz. İnstagram, YouTube falan çok sesli olduğu için bebişin yanındayken çok açamayacağız, onu uyuturken de en rahat burası gelecek. En fazla yine burayı kullanacağız gibime geliyor 😊

Ben sonradan böyle oldum bacım son tüp bebek beni bu hale soktu töbe hesap yapmazdm🤣🤣kelime oynu varya esimle izliyoruz valla basini hatirlamiyorum cok sonu pinti cimri diyo esim aa zeynep diyo🤣🤣
Yaaa yavrum 😂😂
Ben böylr değildim yaşarken oldum🤭
E ya koca olacak pinti tutumlu ya kadın ikisinden biri başka türlü olmaz 😊

Hee 😁😁
Yaa el bilek için iki bileğime de lazım şimdi pahalı bişeyse. Analuqqq😂😂
Canım eşim bu işin doktoru, fizik tedavici. O da hamile hastalarına karpal tunnelde sprint (atel) öneriyormuş. Devlet hastanesinden rapor çıkarttırıp alabiliyormuşsun ama raporsuz da alsan ikisi en fazla 100 tl imiş. Daha da az olabilirmiş. Raporlu alsan da en fazla yarıya iniyormuş. Hangisi kolayına geliyorsa dene yavrum.

He bu arada yağ kullandığını söyledim de onun etkili olmayacağını söyledi. En iyisi sprintmiş yani atel dediğin.

Kızlar bu spa havuzunu biliyomusunuzz ? Bebeler çook seviyomuş uyku öncesi on beş yirmi dk içine koyuyomuşsunuz kas gelişimi gaz problemi vs için öneriyorlar çok tatlı diil mi 😂

Eklentiler

• CC573453-8630-40D0-99E2-74DE342E1EE9.jpeg
    CC573453-8630-40D0-99E2-74DE342E1EE9.jpeg
    138,2 KB · Görüntüleme: 28
Kızlar bu spa havuzunu biliyomusunuzz ? Bebeler çook seviyomuş uyku öncesi on beş yirmi dk içine koyuyomuşsunuz kas gelişimi gaz problemi vs için öneriyorlar çok tatlı diil mi 😂
Kuzum yaa brnım kuzenlerim felan da koydular ama
Ben lık degıl hıc mesela cocuk bogazdan asılıyor gıbu gelıyor nedense 🙈😐😁

Bence de anlasınlar. Her iki anne için diyorum. Tamam özlemiş heves ediyor olabilirsin ama kaç kez tatmışsın sonuçta bunu. bizdeki de hevesin ve özlemin âlâsı en nihayetinde. Yaa Bi de bizlerin yapısıyla da alanalnu dönemi nasıl atlatacaşımız. Ben yaptığım işe öylr çok müdahale sevmem normalde de. Hani burnumun diki değil olay ama. Şimdi bunlar kendi aralarında yarışa girerlerse heh benim dediğimi yaptı benim dediğim oldu diye ozamn daha işimiz iş.
İnşallahhh gerginliksiz geçirmek istiyorum şu dönemi inşallah da öyle olur hepimiz için 🤲🏻🤲🏻
Amiiiinnnnn gerçekten insallah çok müdahale etmezler ve durmaları gereken yeri bilirler. Ben de anneme diyorum sen kal yanmda sürekli ve sinir olacagım bişi olursa müdahale et nolur diyorum. Anneme yine laf ederim karışsa da ama kv ye bişi demek istemem sonra ugrasamam çnkü. Ama aklı olan bana müdahele etmez 😂 şimdiden karışıyorlar bakalım ne olacak doğum sonrası aşşıırııı merak ediyorum kafada bin tane ses zaten lohusa alınganlık bir de kafa şişikliği yani. Herkes kabuguna çekilince de günde kırk kere görüntülü ararlar 😅 telefonu sessize alıcam duymadım görmedim 🙈🙉 bu sefer de evler yakın hemen kapı çalar tak tak tak 🪱

Aman yavrum çok yorma yavaş yavaş yapsaydın kalan kalsaydı. Bende ağlardım arkasından heralde öyle davransa sesimi çıkaramam da 😬 Allah yaşatmasın bu durumları 🙂 Ayy sorma ben bir tek annemle paylaşıyorum zaten pompayı aldığım zaman anneme diyorum şunu aldım filan sen beni hiç dinlemiyorsun dedi. Burada tecrübe konuşuyor senin onu kullanacak imkanın olmayacak ne diye alıyorsun boşuna diye çıkıştı resmen. Dinlemiyorum diye kızdı 🙄 ben ikiz grubunda bakıyorum gayet sütü az olanlar bile kullanmış yani. Anlamıyorum canım sıkılıyor 🤓
Benm annem de öyle pompa neden aldın ki ne alaka sütün mi gelmedi ya da cok mu fazla da sağıcaksın bi sende gördüm böyle şeyler diyo e annne son cocugunu 2003te doğurdun be cano 😅 benim herşeye cevabım sistem değişti sistem benm arkadaslarımdan biliyorm ben flan diyorum böyle diyince de baska bişi oluyo soruyorum git arkadaslarına sor onlar bilir diyo trip atıyo şaka gibi ya

Eşime kalsa kalsın ister anası gerçi benim annem de kalsın ister öylr Bi ayrım yapmaz da 🤭😁😁
Ben de uzun süre istemem Allah affetsin düşüncem böyle. Çekirdek aile olarak bazı duyguları da yaşayabilmeliyiz
Eşime diyorum tahmini ne kadar kalır anneler sence. Eşim de diyor askm valla bi 50-60 gün kalınmalı bence. Dedim neee şaka mı 🤣 bi arkadasıma diyorum ne kdr kalırlar ilk bikaç hafta kalırlar sonra gündüz gelir gece giderler evler yakın olduggndan diyor. Baska bi arkadsıma da sordm Yeni doğm yapmış olana bence kalsınlar gercekten cok ihtiyac oluyor diyor. Aslında şöyle düşünmek lazm uykusuzluk oldugu zman bu sütümüzü etkileyecek ve güzel beslenebilmek gerekecek bu yuzden gercekten annelere ihtiyacımız olacak en azından şaftımız kaydıgında uyuyabilelim ve yiyecek yemeğimiz olsun yani ihtiyaçlarımıza destek olsunlar ama bebelerimize karışmasınlar isteğim buu 🤲

Herkese günaydınnn iyi pazarlar olsunn şifa dolu günler olsun 🥰

33. Haftaya girdiğimde en cok dikkatimi çeken şey bebeğin inanılmaz güçlü hareketleri oldu içerde ne yaptığını çok merak ediyorum inşallah dönmüştür bunca harekete 🥰 maşallah bu hafta diğer haftalara göre cok farklı oldu günde 1 saat hiç durmadan içeride oynadıgını farkediyorum sonra biraz uyuyor ve yine kalkıyor bi sağdan ayağıyla itiyor bi soldan başıyla itiyor karnım zikzak gibi oluyor yani ve kabağın içini oyar gibi içimi oyuyorlar sanki öyle bi etlerim çekiliyor bazen kuvvetli pozisyon değiştirmelere karşı 🥰 çok hoşuma gidiyor ama anlık korkutuyor ay 🙊 flan oluyorum.
Dün akşam koltuk yıkamacılar geldi resmen siyah su çıktı 🙈 adamlar karnımı farkedip hamile oldğmu anlamıstır umarım bi miktar utandım hiç benlik şeyler değildir ama ne yapayım bu halde koltuk mu silecektim 4 ay yattım o koltuklarda ki örtü veya çarşaf seriliydi buna rağmen müthişş tozlanmış ve inşaaatta vardı 🤷‍♀️ neyse en azından koltuklar sandalyeler temzilendi bir miktar temizlik perilerim rahatlamış oldu 🧚🏻‍♀️
Boyacı öbür işini bitirememiş haftay cumartesiye kaldı bizim boya badana yine 🐣 eşime dedim sıkıştır haftaiçi gelmeye calıssın bitsin gitsin kurtulayım 🐼

Son düzenleme:
Canım eşim bu işin doktoru, fizik tedavici. O da hamile hastalarına karpal tunnelde sprint (atel) öneriyormuş. Devlet hastanesinden rapor çıkarttırıp alabiliyormuşsun ama raporsuz da alsan ikisi en fazla 100 tl imiş. Daha da az olabilirmiş. Raporlu alsan da en fazla yarıya iniyormuş. Hangisi kolayına geliyorsa dene yavrum.

He bu arada yağ kullandığını söyledim de onun etkili olmayacağını söyledi. En iyisi sprintmiş yani atel dediğin.
Tamam canım sağolasın. Alacağım yarın nasipse

Herkese günaydınnn iyi pazarlar olsunn şifa dolu günler olsun 🥰

33. Haftaya girdiğimde en cok dikkatimi çeken şey bebeğin inanılmaz güçlü hareketleri oldu içerde ne yaptığını çok merak ediyorum inşallah dönmüştür bunca harekete 🥰 maşallah bu hafta diğer haftalara göre cok farklı oldu günde 1 saat hiç durmadan içeride oynadıgını farkediyorum sonra biraz uyuyor ve yine kalkıyor bi sağdan ayağıyla itiyor bi soldan başıyla itiyor karnım zikzak gibi oluyor yani ve kabağın içini oyar gibi içimi oyuyorlar sanki öyle bi etlerim çekiliyor bazen kuvvetli pozisyon değiştirmelere karşı 🥰 çok hoşuma gidiyor ama anlık korkutuyor ay 🙊 flan oluyorum.
Dün akşam koltuk yıkamacılar geldi resmen siyah su çıktı 🙈 adamlar karnımı farkedip hamile oldğmu anlamıstır umarım bi miktar utandım hiç benlik şeyler değildir ama ne yapayım bu halde koltuk mu silecektim 4 ay yattım o koltuklarda ki örtü veya çarşaf seriliydi buna rağmen müthişş tozlanmış ve inşaaatta vardı 🤷‍♀️ neyse en azından koltuklar sandalyeler temzilendi bir miktar temizlik perilerim rahatlamış oldu 🧚🏻‍♀️
Boyacı öbür işini bitirememiş haftay cumartesiye kaldı bizim boya badana yine 🐣 eşime dedim sıkıştır haftaiçi gelmeye calıssın bitsin gitsin kurtulayım 🐼
Günaydın canım inşallah 🤗🤲🏻🤲🏻
Yaaa 😍ya döndü ya dönecek zaten 34 te çoğunluğu pozisyon alırmış.
Muhakkak 33.haftada olman de etkilidir fakat ben hep istirahatte olmana da bağlıyorum uzn vadeli ve güçlenmiş bebek hareketlerini. Çünkü biz hareket ettiğimizde onlara beşik görevi gördüğümüzden uyuyorlar e malum sen de hiç durmazdın🤭😊
Ama dediğin gibi ani olunca korkutmakla beraber o sağlam hareketler benim de çok hoşuma gidiyor 😍
Ay aman boşver çıksın kir ne takıyorsun hem yıkattığına deymiş olur 😂😂
Aynen boyacı haftaiçine gelirse çok iyi olur.
Ben de mpbilyacıyı aratıcam yarın ne durumda diye sanırım 3.hafta olcak.
Ben temizlikçi bulamadım ya da çok peşine düşmedik bilmiyorum eşim de diyo çünkü ben yaparım yaa ona okadar para vermeyelim şimdi. Diyorum cam kapı nasıl sileceksin ama anlamıyor. Sanırım pis eve gelecekler bebişlerim 😂🤭

X