2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Anlaşıldı kuzu, sen bugün annene kızmışsın. 😉
Ya işte onlar da tecrübelerini paylaşıyo.
Hiç hoş değil tabiibu şekilde söylemesi.
Acaba sen de biraz duygularınla mı konuşsan.
Mesela ben olsam anne kaç yıl bekledim bu bebeleri, çok heveslendim. Evet, kullanmayacağım belki. Haklı olabilirsin. Ama şimdi sen böyle söyleyince bütün hevesim kırılıyor demek isterdim.
Diyebilir miydim bilmiyorum. 🙈
Aynen valla anneme kırıldım 😂🙂 bir kere söyledim aslında şu yeter bu yeter diyordu. Çok açmadan dedim ne bileyim bende heves ediyorum işte diye. Her defasında söyleyeyim mi yani 😬 başkası olsa bu kadar canımı sıkamazdı zaten yakından gelince insan kafaya takıyor 🙄

Aynen valla anneme kırıldım 😂🙂 bir kere söyledim aslında şu yeter bu yeter diyordu. Çok açmadan dedim ne bileyim bende heves ediyorum işte diye. Her defasında söyleyeyim mi yani 😬 başkası olsa bu kadar canımı sıkamazdı zaten yakından gelince insan kafaya takıyor 🙄
Kıyamam sanaaa üzülme geçer takma kafanııı yaaaa 😔

Bazen tekrar tekrar söylemek gerek sanırım. 😊
Yani işte kim bilir ne yoklukla büyütmüşler bizi, ne alsan gereksiz gelecek ona.
1 tane battaniye mi aldın, ne gerek var 2.’ye?
Eskiden makine bile yokmuş, 2 kıyafetle büyümüşüz.
Ne gerek var 10 takıma? 😂
Onun için ya çok aldıklarını anlatmamak lazım, ya da ciddi ciddi anne sen böyle söyledikçe çok üzülüyorum ve kırılıyorum demek lazım.

Dip not: Senin şu kalkanları annenin yanında çıkarma sakın. 😂😂😂

Yaa kuzum annelrimizin hangisi kitap okumuş hangisi araştırmış öyle düşün sinirini bozmakta haklısın bizim zamanımızda diye kafa başlayanları boğmak istiyorum bende 🤣 hee dicen bildiğini okicaksın yani maalesef idare etmek zorundayız kuzum 🤷🏻‍♀️ Alıcam bebeğimi kucağıma kimseye de vermicem hıh 🙄😂
Valla insallah yaparsnda 😂😂ya yok Allah basımızdan eksik etmesin valla böyle konustuguma bakma tam anneciyimdir aslında ama hormonlarla felan alt üst oluyor hersey bi sekilde orta yol bulunup gidilecek iste😅

Bizim işimiz maalesef uygun değil resmen eşim hamilelikte bile başından atacaktı Covid olmasa 😂 işimi yapamıyorum diyor. İşin şaka tarafı ama maalesef becerikli biri değil ve gerçekten biriken işlerimiz var. Benimde var ama işte analar taş yesin 😬😂 yapacak bir şeyim yok. Birazda desteğe kendi işlerim içinde ihtiyacım var. Mecburen yapmam gereken şeyler. Hamilelikte yan gelip yattım psikolojim el vermedi. Sonrası daha zor ama zor olana kaldık 🙄 evet ya iyi idare ediyor gibiydim kendimce ama son son bende sinirler biraz gevşedi 😬
Neyse bosver anne canımızdır kusak catısması iste yapacak.bisey yok bi sekilde orta yol bulunup godilecek napalim😅

Valla bunu diyebilirsen iyi 😂ya herkes gitsin istiyorum ben bu yüzden bi basıma bi sekilde hallederim diye dusunuyorm esimde max 1 aydan sonra kimse kalmasin istiyor ama iste gelene de git denmez bakalim nolcak
Eşime kalsa kalsın ister anası gerçi benim annem de kalsın ister öylr Bi ayrım yapmaz da 🤭😁😁
Ben de uzun süre istemem Allah affetsin düşüncem böyle. Çekirdek aile olarak bazı duyguları da yaşayabilmeliyiz

Bazen tekrar tekrar söylemek gerek sanırım. 😊
Yani işte kim bilir ne yoklukla büyütmüşler bizi, ne alsan gereksiz gelecek ona.
1 tane battaniye mi aldın, ne gerek var 2.’ye?
Eskiden makine bile yokmuş, 2 kıyafetle büyümüşüz.
Ne gerek var 10 takıma? 😂
Onun için ya çok aldıklarını anlatmamak lazım, ya da ciddi ciddi anne sen böyle söyledikçe çok üzülüyorum ve kırılıyorum demek lazım.

Dip not: Senin şu kalkanları annenin yanında çıkarma sakın. 😂😂😂
Şimdiki hamileler şöyle böyle şimdi doğan çocukların durumu ortada gibi konuştu ya aldıklarla da değil zoruma gitti daha doğmamış bebeleri şimdiden bencil hovarda yaptı resmen. O zoruma gitti 🥺 çok mu alıngan davranıyorum bilmiyorum havadan mı nem kaptım ne yaptım diyorum ama yine de düşündükçe ben öyle algıladım ☹️ Ayy sorma onu söylememiştim ne der bilmiyorum çok güler ama en azından 😂😂😂 elime gelince ben bile bir tuhaf oldum

Eşime kalsa kalsın ister anası gerçi benim annem de kalsın ister öylr Bi ayrım yapmaz da 🤭😁😁
Ben de uzun süre istemem Allah affetsin düşüncem böyle. Çekirdek aile olarak bazı duyguları da yaşayabilmeliyiz
Valla iste orası öyle ev ev üstüne olmuyor ne deyim Allah hayırlısını versn o zamanlar gelincede fırsat buldukca yazarız icimizi dökeriz😂

Şimdiki hamileler şöyle böyle şimdi doğan çocukların durumu ortada gibi konuştu ya aldıklarla da değil zoruma gitti daha doğmamış bebeleri şimdiden bencil hovarda yaptı resmen. O zoruma gitti 🥺 çok mu alıngan davranıyorum bilmiyorum havadan mı nem kaptım ne yaptım diyorum ama yine de düşündükçe ben öyle algıladım ☹️ Ayy sorma onu söylememiştim ne der bilmiyorum çok güler ama en azından 😂😂😂 elime gelince ben bile bir tuhaf oldum
Şuradaki bütün bebeler görmemişin çocuğu olacak, kaçarı yok. 😂
Napalım, görmedik.
Bunca yıl uğraşıyoruz, öyle evlenir evlenmez kucağımıza bebe doğmadı.
Hakkımız bence. 😉
Şu korkular olmasa ben ne nazlar yapacam da, şu an hamileyim demeye bile korkuyorum. 🙈
Önemli olan çocukları yetiştirirken bencil yetiştirmemek.
Öyle çeşit çeşit kıyafetle, en alasından bebek arabasıyla bebeler şımarmaz.
Şımaracak yaşta değiller çünkü.
Zaten hepimiz de bilinçliyiz bence, nasıl yetiştireceğimizi gayet iyi biliyoruz.
Markayı kalitesi için alıyıruz.
3 tane uyduruk mal alacağımıza 1 tane kalitelisini alıyoruz.
Çocuklar da bunu yaşayarak öğrenecekler zaten. 😉

Kızlar dünkü bu yazımın üstüne bugünkünü ekleme yapmak istiyorum;

Bugün de gece aynı tarafta sancı ile uyandım. Bu kez şiddeti daha fazlaydı. 15-20 dk. sürdü. Magnezyum içtim yine dünkü gibi, azaldı. Zor geçti ağrısı ama tekrar uyuyabildim şükür ki.

Gündüz kadın doğum acile gittik. NST normal, idrar tahlilinde bile enfeksiyon çıkmadı, açılmaya da baktı yok. Ultrasonda bebişi aşırı büyük diye tanımladı nöbetçi asistan doktor. Öyle dedim, takibimi yapan perinatolog da aynısını söylüyor, şekere rastlanmadı falan. Öyle deyince rahatladı.

En son çıkarken haftalık kontrollerini sakın ihmal etme dedi. Etmiyorum merak etmeyin dedim. Bebek çok iri çünkü dedi. Her an doğurabilirsin mi diyorsunuz dedim, aynen öyle dedi.

Yani bu iş kasımın ortasına anca yetişecek sanırım. Bu arada şu an 33+2 deyim ama 36 haftalık görünüyor dedi.

Beni telaş sardı. Önümüzdeki hafta koltukları ve halıları yıkatayım, evi de temizleteyim. Bebemin mobilyaları da geliyor inşallah. Onlar da dizilsin. Ben de bir yandan hastane çantamı hazırlayayım. Kasımın ilk haftasına her şey hazır olsun ki rahat rahat bekleyeyim. Hadi inşallah. 😁
Kuzucum yaa inanmıyorum çook ama çoook yakın gerçekten Allahim sağlıkla doğmasını nasip etsin inşallahhhh doğurdum demeyi unutma bakk 😂🥰🤲🧿

Valla insallah yaparsnda 😂😂ya yok Allah basımızdan eksik etmesin valla böyle konustuguma bakma tam anneciyimdir aslında ama hormonlarla felan alt üst oluyor hersey bi sekilde orta yol bulunup gidilecek iste😅
Bende aşırı anneme düşkünümdür zaten anlamışsınızdır devamlı annemleyim ben de 😂😂 kedi köpek gibiyiz annemle biz de ama beni anlar yeni teknoloji falan bilir yegenim dört yaşında kendini güncelledi o yüzden güvenim tam yani ama kayınvalidem in en yakın tecrübesi 30 yıl önce o yüzden yargılıyamam ama eski kafalı bişeylerde diretirse bozarım kendisini 😂

Bende aşırı anneme düşkünümdür zaten anlamışsınızdır devamlı annemleyim ben de 😂😂 kedi köpek gibiyiz annemle biz de ama beni anlar yeni teknoloji falan bilir yegenim dört yaşında kendini güncelledi o yüzden güvenim tam yani ama kayınvalidem in en yakın tecrübesi 30 yıl önce o yüzden yargılıyamam ama eski kafalı bişeylerde diretirse bozarım kendisini 😂
Bizde torunlar yeni iki tarafta da tecrube iyi ama iste yine bildiklerink okuyorlar yine aynılar😂minnoslar gelsinde sag salim hersey hallolur heralde.napalim

X