2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Canım doktorum perinatolog değil. Bende sadece heterozigot vardı. Ama sen de homozigotta var o yüzden net yorum yapamam. Genetik doktoru sadece taşıyıcısın aktif değil bu gen sana sorun oluşturmaz gebelikte dedi. Kadın doğum doktorum her ihtimale karşı 4000 Oksapar dedi gebelik sonuna kadar ama ikiz olduğu içinde kullanmam iyiymiş. Sadece pıhtılaşmadan değil yani. Coraspin vardı ilk 12 hafta sonrası onu kesti canım. Perinatolog pıhtılaşma için değil de gebelik zehirlenmesi ihtimali azalttığına ilişkin veriler var diye ecopirin başla dedi. Kadın doğum doktorum gerek yok ama istiyorsan kullan sorun değil dedi. Ama 32 den sonra bırakacağım bebekte kalp kapağı açıklığı yapıyormuş daha doğrusu doğuma yakın kapaklar tam kapanacakken müsade etmiyormuş. İkinci doz Biontech olup bir süre daha kullanıp ecopirin bırakacağım. Yalnız bende şu konuda katılıyorum canım her düşük sebebi bu olamaz. Bu ilaçlar bence etkili baya pıhtılaşma bozukluğu ciddi olan biri değilse yetmesi gerekir. Bir de araştırmıştım ben bu genetik testlerin de güvenirliği çok yüksek değilmiş. Tartışmalı imiş. Ciddi pıhtılaşma sorununuz olsa idi bu yaşa kadar çıkardı. Gebelik ve tüp bebek ilaçları pıhtılaşmayı tetiklediği için genetikte de bu veriler varsa eğer tedbiren kullandırıyorlar aslında hayrunnisa85 hayrunnisa85
genetikteki sekreter kağıtları verdi gönderdi.doktorla bir görüşelim dedim.tüp bebek doktorunuza gidin dedi.tüp bebek doktorum da pai ve F5 gebelik için önemli diğerleri çok önemli değil dedi.
riskli gebelik durumu olduğu için genelde perinatoloğa gidin yazıyor bazı forumlarda o yüzden sordum..
inşallah cnm büyük bir sıkıntı yoktur.sağ salim kucağımıza alırız🙏🙏 biraz moralim yerine geldi sayenizde😘

Benim normal kan değerlerimde pıhtılaşma sıkıntısı görünmüyordu canım genetikte yaptırınca genetik doktorum kan pıhtılaşmasına yatkınlık var dedi bende şimdi 4000 lik oksapar ve 150 lik ecopirin kullanıyorum tüp bebek doktorumda devam ediyorum oda prof. Bu arada ilk gebeliğimde de doktorum ya pıhtılaşma sıkıntısından dolayı kalbi durdu yada sağlıksız bir gebelikti demişti
anladım cnm.sağlıkla kucağımıza alalım.hakkımızda hayırlısı olsun🙏🙏

Anladım Kilya Kilya cığım, çok teşekkür ederim. 🙏

@RAAT sadece Coraspin kullanıyorum, oksapar kullanmadım hiç.

Valla tupaaaaa tupaaaaa canım benim, hiiiiç Google’dan araştırasım yok. İyice kafamı bulandırmak istemiyorum. Doktorlar ne derse o artık, çok da irdelemeyeceğim.
Bi gideyim bakayım hematolog ne diyecek.
valla ben başladım sonra bıraktım.hematoloji doktoruda dedi araştırma orada çok kötü şeyler yazılıyor.bıraktım bende..

genetikteki sekreter kağıtları verdi gönderdi.doktorla bir görüşelim dedim.tüp bebek doktorunuza gidin dedi.tüp bebek doktorum da pai ve F5 gebelik için önemli diğerleri çok önemli değil dedi.
riskli gebelik durumu olduğu için genelde perinatoloğa gidin yazıyor bazı forumlarda o yüzden sordum..
inşallah cnm büyük bir sıkıntı yoktur.sağ salim kucağımıza alırız🙏🙏 biraz moralim yerine geldi sayenizde😘
Ben genetik doktoru ile görüştüm o hatta ilaca filan gerek yok dedi. Kendi doktorum her ihtimale karşı sonuna kadar kullan dedi ki 12.haftaya kadar coraspin ile birlikte verdi. Progestan pıhtılaşma yapıyor sanırım ondan o dönemde ikisini de istedi. Oksapar kullanıyorsan kalbini ferah tut ondan pıhtılaşma kaynaklı sorun yaşamayız inşallah hiç birimiz 🤲🏻🤲🏻🤲🏻

Ben genetik doktoru ile görüştüm o hatta ilaca filan gerek yok dedi. Kendi doktorum her ihtimale karşı sonuna kadar kullan dedi ki 12.haftaya kadar coraspin ile birlikte verdi. Progestan pıhtılaşma yapıyor sanırım ondan o dönemde ikisini de istedi. Oksapar kullanıyorsan kalbini ferah tut ondan pıhtılaşma kaynaklı sorun yaşamayız inşallah hiç birimiz 🤲🏻🤲🏻🤲🏻
evet cnm genelde zaten ilaçların pıhtılaşma etkisinden dolayı doktorlar başlatıyorlar 12.hafta kesiyorlar genelde.ama pıhtılaşma çıkınca doktor doğuma kadar kullanacaksın sonrasında da kullanacaksın dedi..
inşallah cnm biraz moral oldu bu konuşmalarınız bana😊😊saolun

evet cnm genelde zaten ilaçların pıhtılaşma etkisinden dolayı doktorlar başlatıyorlar 12.hafta kesiyorlar genelde.ama pıhtılaşma çıkınca doktor doğuma kadar kullanacaksın sonrasında da kullanacaksın dedi..
İnşallah güzel olacak her şey 🤲🏻❤️

Kuzucum canını sıkma ben de hiç problem yok genetik yatkınlık vs yok ama önlem amaçlı kullandırtıyor oksapar ve corasprin 35.haftaya kadar kullancaksın dedi zararı yok yararı var dedi oksapar için..
hayrunnisa85 hayrunnisa85 kuzum seni de başlatır belki oksapar a tekrar dediğim gibi genetik bir sıkıntım olmadığı halde kullanıyorum önlem amaçlı inşallah sağlıkla kucağımıza alalım hepimiz delik deşik olmayı hiç düşünme ne morluk ne acı ne bişey göz görmüyo bebeğin içindeyken 🥰

Kuzucum canını sıkma ben de hiç problem yok genetik yatkınlık vs yok ama önlem amaçlı kullandırtıyor oksapar ve corasprin 35.haftaya kadar kullancaksın dedi zararı yok yararı var dedi oksapar için..
hayrunnisa85 hayrunnisa85 kuzum seni de başlatır belki oksapar a tekrar dediğim gibi genetik bir sıkıntım olmadığı halde kullanıyorum önlem amaçlı inşallah sağlıkla kucağımıza alalım hepimiz delik deşik olmayı hiç düşünme ne morluk ne acı ne bişey göz görmüyo bebeğin içindeyken 🥰
ben razıyım gerekirse günde iki tane bile vurmaya razıyım,içerim yalar yutarım😅sağlıkla gelsinler de.insan kayıp yaşayınca endişeleri oluyor burada konuştukça rahatlıyorsun biraz daha🙏🙏

Her ihtimale karşı kullansan genelde ben hep kullandırtıldığını görüyorum ama dediğim gibi bazı doktorlar bu testlere güvenmiyor zaten saçma buluyorlar. Yine de başka doktora sor kuzum
Çok haklısın canım, sorucam başka bir doktora.

tupaaaaa tupaaaaa ile aynı fikirdeyim canım.
Kayıp yaşayınca endişeler tavan oluyo.
Aynen, dediğin gibi...
Sağlıkla kucağımıza alalım da delik deşik olalım nolacak.

tiny miracle tiny miracle Elifimm30 Elifimm30 Kilya Kilya
düşükten genetik sonra test yaptırdım benimde kan pıhtılaşması çıktı.
FII heterozigot
MTHFR(A1298C) homozigot
PAİ-1 homozigot

doktor pai_1 ve FV bizim için önemli.diğerleri çok önemli değil dedi.bunlardan biri mutasyonlu çıkarsa düşük sebebi olabilir dedi bende de pai mutasyonlu çıktı.ama her düşüğü ona da bağlamamak lazım dedi.embriyo sağlıksızda olabilirmiş ki önceki tedavimde de hem aspirin100 hemde oksapar4000 kullanıyordum kalbi durdu..
facebookda kan pıh. ile ilgili bir sayfa takip ediyorum ilaçları kullandıkları halde sürekli düşük yapan insanlar var allah göstermisin hiç birimize🙏
sizin ilaç doz ayarlamalarınızı nasıl yaptı doktor. ben şuan önceki transferdeki gibi oksapar 4000 ve aspirin 100 lük kullanıyorum.betalardan sonra hemen hematoloji doktoruna gittim bir kaç test daha istedi onların çıkmasını bekliyorum acaba yeterli geliyor mudur çok endişeliyim.
bu konu da neler yaşadınız şimdiye kadar.
doktorlarınız perinatolog mu..
biraz bilgi verebilir misiniz
Ben homozigotum cnm doğuma kadar kullanman şart dedi dr.um

ben razıyım gerekirse günde iki tane bile vurmaya razıyım,içerim yalar yutarım😅sağlıkla gelsinler de.insan kayıp yaşayınca endişeleri oluyor burada konuştukça rahatlıyorsun biraz daha🙏🙏
Haklısın kuzum benim çok hemde ama Allah a sığınıyoruz hepimiz inşallah sağlıkla gelişsin bebişin 🥰 benim bir arkadaşımda da genetik kan pıhtılaşması var normal hamileydi iki hamilelikte de hem varis çorabı hem de iğne oldu doğuma kadar. Biz bi de o kadar hormon falan aldık alıyoruz 😐

Kızlar kayınvalidem yaptırmış triko battaniye ve yelek 😁😊
Annem de ördü yelek ve pazen battaniye almış yıllarca yetecek battaniye var heralde artık benim danaların😁🤭

Eklentiler

• IMG-20211024-WA0000.jpg
    IMG-20211024-WA0000.jpg
    165,1 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG-20211024-WA0001.jpg
    IMG-20211024-WA0001.jpg
    86,7 KB · Görüntüleme: 38
X