2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Crocs ta var ben de ondan da cok memnunum kisin tuylu olmasi bide tabani kalin olusu guzel usumuo ayagin ciplakken icinde de cok hasta oldum idrar yolundan ciplak ayakla gezmekten 😂 bu arada crocs muadili de bir terlik yine blogger pylasmisti guvenilir bir kiz ben de babama almistim asiri memnun deniz kenarinda falan kullndi hic kaymadi terletmedi baya hemsirelerin falan tercih ettigi bir markaymis linkliyom bak sen de ZEYNEPP5555 ZEYNEPP5555 te baksin bi onlara
Aa bu da iyi aslında

Elifimm30 Elifimm30 tiny miracle tiny miracle Kilya Kilya
Trombofili panelinde mi çıkmıştı sizin pıhtılaşma?
Benim sonuçlar çıktı geçen gün, tüp bebek doktoruma gönderdim.
Problem yok dedi ama için pek rahat değil.
Hematolojiye gitmeyi düşünüyorum.
Siz anlıyorsanız bi bakabilir misiniz?
2BC49ADD-DD72-4D0B-8B5F-D60BACBED443.jpeg

tiny miracle tiny miracle Elifimm30 Elifimm30 Kilya Kilya
düşükten genetik sonra test yaptırdım benimde kan pıhtılaşması çıktı.
FII heterozigot
MTHFR(A1298C) homozigot
PAİ-1 homozigot

doktor pai_1 ve FV bizim için önemli.diğerleri çok önemli değil dedi.bunlardan biri mutasyonlu çıkarsa düşük sebebi olabilir dedi bende de pai mutasyonlu çıktı.ama her düşüğü ona da bağlamamak lazım dedi.embriyo sağlıksızda olabilirmiş ki önceki tedavimde de hem aspirin100 hemde oksapar4000 kullanıyordum kalbi durdu..
facebookda kan pıh. ile ilgili bir sayfa takip ediyorum ilaçları kullandıkları halde sürekli düşük yapan insanlar var allah göstermisin hiç birimize🙏
sizin ilaç doz ayarlamalarınızı nasıl yaptı doktor. ben şuan önceki transferdeki gibi oksapar 4000 ve aspirin 100 lük kullanıyorum.betalardan sonra hemen hematoloji doktoruna gittim bir kaç test daha istedi onların çıkmasını bekliyorum acaba yeterli geliyor mudur çok endişeliyim.
bu konu da neler yaşadınız şimdiye kadar.
doktorlarınız perinatolog mu..
biraz bilgi verebilir misiniz

Siz anlıyorsanız bi bakabilir misiniz?Eki Görüntüle 2939264
Sende taşıyıcısın kuzum. Hastalık direkt yok ama o geni taşıyorsun. Genetiğe filan da gitsen sorun yok derler. Ama tedbiren kan sulandırıcı kullanman gerekiyor gebelik boyunca. Bana öyle demişti.

Sende taşıyıcısın kuzum. Hastalık direkt yok ama o geni taşıyorsun. Genetiğe filan da gitsen sorun yok derler. Ama tedbiren kan sulandırıcı kullanman gerekiyor gebelik boyunca. Bana öyle demişti.
Hangisinden taşıyıcı olduğumu anlıyorsun canım?
Homozigot olan mı?

FII heterozigot
MTHFR(A1298C) homozigot
PAİ-1 homozigot

doktor pai_1 ve FV bizim için önemli.diğerleri çok önemli değil dedi.bunlardan biri mutasyonlu çıkarsa düşük sebebi olabilir dedi bende de pai mutasyonlu çıktı.ama her düşüğü ona da bağlamamak lazım dedi.embriyo sağlıksızda olabilirmiş ki önceki tedavimde de hem aspirin100 hemde oksapar4000 kullanıyordum kalbi durdu..
facebookda kan pıh. ile ilgili bir sayfa takip ediyorum ilaçları kullandıkları halde sürekli düşük yapan insanlar var allah göstermisin hiç birimize🙏
sizin ilaç doz ayarlamalarınızı nasıl yaptı doktor. ben şuan önceki transferdeki gibi oksapar 4000 ve aspirin 100 lük kullanıyorum.betalardan sonra hemen hematoloji doktoruna gittim bir kaç test daha istedi onların çıkmasını bekliyorum acaba yeterli geliyor mudur çok endişeliyim.
Canım doktorum perinatolog değil. Bende sadece heterozigot vardı. Ama sen de homozigotta var o yüzden net yorum yapamam. Genetik doktoru sadece taşıyıcısın aktif değil bu gen sana sorun oluşturmaz gebelikte dedi. Kadın doğum doktorum her ihtimale karşı 4000 Oksapar dedi gebelik sonuna kadar ama ikiz olduğu içinde kullanmam iyiymiş. Sadece pıhtılaşmadan değil yani. Coraspin vardı ilk 12 hafta sonrası onu kesti canım. Perinatolog pıhtılaşma için değil de gebelik zehirlenmesi ihtimali azalttığına ilişkin veriler var diye ecopirin başla dedi. Kadın doğum doktorum gerek yok ama istiyorsan kullan sorun değil dedi. Ama 32 den sonra bırakacağım bebekte kalp kapağı açıklığı yapıyormuş daha doğrusu doğuma yakın kapaklar tam kapanacakken müsade etmiyormuş. İkinci doz Biontech olup bir süre daha kullanıp ecopirin bırakacağım. Yalnız bende şu konuda katılıyorum canım her düşük sebebi bu olamaz. Bu ilaçlar bence etkili baya pıhtılaşma bozukluğu ciddi olan biri değilse yetmesi gerekir. Bir de araştırmıştım ben bu genetik testlerin de güvenirliği çok yüksek değilmiş. Tartışmalı imiş. Ciddi pıhtılaşma sorununuz olsa idi bu yaşa kadar çıkardı. Gebelik ve tüp bebek ilaçları pıhtılaşmayı tetiklediği için genetikte de bu veriler varsa eğer tedbiren kullandırıyorlar aslında hayrunnisa85 hayrunnisa85

FII heterozigot
MTHFR(A1298C) homozigot
PAİ-1 homozigot

Benim normal kan değerlerimde pıhtılaşma sıkıntısı görünmüyordu canım genetikte yaptırınca genetik doktorum kan pıhtılaşmasına yatkınlık var dedi bende şimdi 4000 lik oksapar ve 150 lik ecopirin kullanıyorum tüp bebek doktorumda devam ediyorum oda prof. Bu arada ilk gebeliğimde de doktorum ya pıhtılaşma sıkıntısından dolayı kalbi durdu yada sağlıksız bir gebelikti demişti

Anladım Kilya Kilya cığım, çok teşekkür ederim. 🙏

RAAT RAAT sadece Coraspin kullanıyorum, oksapar kullanmadım hiç.

Valla tupaaaaa tupaaaaa canım benim, hiiiiç Google’dan araştırasım yok. İyice kafamı bulandırmak istemiyorum. Doktorlar ne derse o artık, çok da irdelemeyeceğim.
Bi gideyim bakayım hematolog ne diyecek.

Anladım Kilya Kilya cığım, çok teşekkür ederim. 🙏

RAAT RAAT sadece Coraspin kullanıyorum, oksapar kullanmadım hiç.

Valla tupaaaaa tupaaaaa canım benim, hiiiiç Google’dan araştırasım yok. İyice kafamı bulandırmak istemiyorum. Doktorlar ne derse o artık, çok da irdelemeyeceğim.
Bi gideyim bakayım hematolog ne diyecek.
Eşim pıhtılaşma var gibi gördü ama hematolojinin bakmasının daha doğru olacağını söylüyor. Kendi tüp bebek doktorunun bir problem görmemesine de şaşırdı ama kendi branşı bunlardan bağımsız olduğu için de çok yorum yapmak istemiyor. Gidip işin üstadına sorsun diyor. Yani hematoloğa.

Siz anlıyorsanız bi bakabilir misiniz?Eki Görüntüle 2939264
Benim iki değerimde heterozigotluk vardı canım bana kan pıhtılaşmasına yatkınlığın var demişti önlem amaçlı kan sulandırıcı kullanman gerekiyor hamilelik boyunca ve sonrasında belli bir süre kullanman gerekiyor diye söylemişti hatta şöyle söyleyeyim geçen gün doktorum bende kan pıhtılaşmasına yatkınlığı unutmuştu oksaparı bırakabilirsin dedi hatırlatınca riske atmaya gerek yok devam edelim dedi

Eşim pıhtılaşma var gibi gördü ama hematolojinin bakmasının daha doğru olacağını söylüyor. Kendi tüp bebek doktorunun bir problem görmemesine de şaşırdı ama kendi branşı bunlardan bağımsız olduğu için de çok yorum yapmak istemiyor. Gidip işin üstadına sorsun diyor. Yani hematoloğa.
Çok teşekkür ederim canım 🙏

Benim iki değerimde heterozigotluk vardı canım bana kan pıhtılaşmasına yatkınlığın var demişti önlem amaçlı kan sulandırıcı kullanman gerekiyor hamilelik boyunca ve sonrasında belli bir süre kullanman gerekiyor diye söylemişti hatta şöyle söyleyeyim geçen gün doktorum bende kan pıhtılaşmasına yatkınlığı unutmuştu oksaparı bırakabilirsin dedi hatırlatınca riske atmaya gerek yok devam edelim dedi
Sadece Coraspin yetmeyecek yani? 😔
Delik deşik olduk zaten, oksapar da kullanırız, napalım.

X