2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Her şey bizler için.
Hani tek olsa karar vermek daha kolay belki, ne olursa olsun o da bi can diye düşünür insan. Ama diğerini de riske atıyorsa çok zor bir karar cidden.
Ne diyeceğimi bilemiyorum canım yaa.
Duamız seninle, Rabbim hakkınızda en hayırlısını versin.
Kesinlikle hersey bizim için ama diğerinin sağlığını da düşünmek zorundayım zor karar sabahtan beri düşünüp duruyorum dua ediyorum dualarınızda olmaktan da aşırı mutluyum Allah hepinizden razı olsun

Allah hepinizden razı olsun gönlünüzden geçenleri sizlere nasip etsin. Dualarınızda olmak beni güçlendirdi. Bugün herseyi düşündüm. Karar vermek ne kadar zor olsada yarın sendromlu bebeğimizi mecburen sonlandiricaz. Çünkü en büyük korkumuz doğumda görüpte toprağa vermek. 3 doktora gösterdik raporumuzu aynı şeyleri tekrarlanıyor umudumuz olsun diye çabaladık ama Edwards sendromu binde bir görülen hastalık ve bebegimizin kalbindeki delik yaşamasını engelliyor. Hastalıklı bebek plasentasi normalden 2 3 kat büyük olduğu içinde sağlıklı bebeği sıkıştırıyor. Onun gelişimini engelleme ihtimali de çok yüksek erken doğum olma ihtimalleri de var sağlıklı bebek ciğerleri gelişmeden erken doğum başlarsa onu da kaybedebiliriz. Bu ihtimali göze alamıyoruz. Diğer bebeğe zarar verme ihtimali olmasa belki gene sonlandırma düşünmezdim ama şükür ki Allah'ıma bunca sıkıntı da sağlıklı yavrumuz var. Sağlıklı yavrumuzda içe dönük ayak problemi oluşmuş ama doktorlar önemsiz ortopedi ile düzeliyor bu bir sorun değil dediler. Eşime dedim ki ne zor imtihanmis. Oda dedi deme öyle ya yavrumuzu 2 3 yaşında kokusunu çekip topraga versek o zaman ne diyeceksin. Allahim beterinden korusun diyip tevekkül etmemiz gerekiyor...

Allah hepinizden razı olsun gönlünüzden geçenleri sizlere nasip etsin. Dualarınızda olmak beni güçlendirdi. Bugün herseyi düşündüm. Karar vermek ne kadar zor olsada yarın sendromlu bebeğimizi mecburen sonlandiricaz. Çünkü en büyük korkumuz doğumda görüpte toprağa vermek. 3 doktora gösterdik raporumuzu aynı şeyleri tekrarlanıyor umudumuz olsun diye çabaladık ama Edwards sendromu binde bir görülen hastalık ve bebegimizin kalbindeki delik yaşamasını engelliyor. Hastalıklı bebek plasentasi normalden 2 3 kat büyük olduğu içinde sağlıklı bebeği sıkıştırıyor. Onun gelişimini engelleme ihtimali de çok yüksek erken doğum olma ihtimalleri de var sağlıklı bebek ciğerleri gelişmeden erken doğum başlarsa onu da kaybedebiliriz. Bu ihtimali göze alamıyoruz. Diğer bebeğe zarar verme ihtimali olmasa belki gene sonlandırma düşünmezdim ama şükür ki Allah'ıma bunca sıkıntı da sağlıklı yavrumuz var. Sağlıklı yavrumuzda içe dönük ayak problemi oluşmuş ama doktorlar önemsiz ortopedi ile düzeliyor bu bir sorun değil dediler. Eşime dedim ki ne zor imtihanmis. Oda dedi deme öyle ya yavrumuzu 2 3 yaşında kokusunu çekip topraga versek o zaman ne diyeceksin. Allahim beterinden korusun diyip tevekkül etmemiz gerekiyor...
Ah kuzum aynen öyle insan ne zaman ne başına gelir bilemiyor. Allah ım korusun hiç kimsenin garantisi yok bu hayatta. En doğru ve hayırlı olan ne ise o olsun inşallah sonucunda. İnşallah Rabbim diğer kuzuna sağlıkla kavuşmayı nasip etsin. Bebeğin suyunun fazlalığı maalesef ki diğer bebek için komple risk unsuru. Çok erken bir doğum başlamasına neden olabilir. Hiç kolay değil ama dediğin gibi işin uzmanları fikir birliğinde ise diğer kuzucuğun için böyle düşünmek durumundasın. Rabbim kolaylaştırsın 🤲🏻

Ne güzel böyle dusunmek sabrın daim olsun arkadaşım🤲 evet bir bebeği kaybetmek ama diğerini korumak oluyor senin için ins diğer bebeğin kardeşinin acısını unutturacak size eşinin dediğine katılıyorum kokusunu çekip yitirmek çok zor Allah evlatlarımıza sinamasin varliklarida yokluklarida zor yarın Allah'ım yardımcın olsun acin diğer evladının sağlıkla devam etmesiyle kayboldun ins...🤲🤲🤲namazlarında duamdasin...☺️

Allahım yardımcınız olsun ne diceğimi kelimelere dökemedim. Allahım sevdiği kullarını sınavdan geçirirmiş, siz çok güçlü bir anne olcaksınız. Dualarım güzel dileklerim hepsi sizinle Allahım güzel kalbinize göre versin ❤️🤲

Çok dogru düsünüyorsnuz gercekten beterin beteri var vardır elbet bundada bir hayır insallah Rabbim diger yavrunuzu sag salim hayirlisiyla kucaginiza almayı nasip etsin insanogluyuz basımıza ne gelecek ne olacak bilemiyoruz hersey gönlünüzce olsun insallah

Kızlar günaydın tetanoz aşılarınızı kaçıncı haftada olmuştunuz. Bugün sağlık ocağına gidicem aşıya erken demişti kan vericem Bi de, 19+2 deyim
Günaydın Canım
Beni de hafta başında çağırdı 17+5 deyim ben. Valla şuan gelmem mümkün değil çalışıyorum ben dedim ısrar etmediler. Doktor randevunuz ne zaman ise o zaman doktorunuza sorup gelin dedi. 3 Eylül detaylı var o gün gideceğim kısmet olursa 20.haftada

günaydın kızlar bugün tam batın usg kontrolüm vardı sağ böbreğimde 1cm taş varmış 😕 dr bi tedavi olmaz su içeceksin bolca inşallah bi sıkıntı çıkarmaz dedi ürolojiye gidelimmi deyincede gitsende bişey yapmazlar gibi konuştu canım sıkıldı ya yinede bi gitmeyi düşünüyorum ayın 27sinde de ayrıntılı ultrason var inşallah sıkıntısız geçer

günaydın kızlar bugün tam batın usg kontrolüm vardı sağ böbreğimde 1cm taş varmış 😕 dr bi tedavi olmaz su içeceksin bolca inşallah bi sıkıntı çıkarmaz dedi ürolojiye gidelimmi deyincede gitsende bişey yapmazlar gibi konuştu canım sıkıldı ya yinede bi gitmeyi düşünüyorum ayın 27sinde de ayrıntılı ultrason var inşallah sıkıntısız geçer
Canım ben çoooooook böbrek taşı düşürdüm, korkulacak bişiy değil.
Evet, biraz sancısı oluyo düşerken ama bebeğe bir zararı olmaz, merak etme. 😉
Maden suyu böbrek taşına pek iyi değil, iyice birikme yapıyo mineraller böbrekte. Bilgin olsun, fazla tüketme.
Böbreğe en iyi gelen şey su gerçekten.
İnşallah doğuma kadar hareket etmez taş, durur durduğu yerde. 😊
Doğumdan sonra ip falan atlarsın, trambolinde zıplarsın, bol yürüyüş ve su ile kolayca düşürürsün inşallah. 🥰

Kızlar günaydın tetanoz aşılarınızı kaçıncı haftada olmuştunuz. Bugün sağlık ocağına gidicem aşıya erken demişti kan vericem Bi de, 19+2 deyim

Ben 20+1 de oldum canım, kan ve idrar tahlillerimi de aynı gün yaptırdım.

Bende olmadım kımsede demedı bısey ama zaten tedavı oncesınden olmustum ben
Renklı doppler ıcınde 21 agustos a aldım randevu tam 22+0 a denk geliyor
Insallah bu surecler de de sıkıntısız atlatırız rabbım dardakıne sıkıntı cekene herkese yardımcı olsun 🤲
Canım sen yine de sor bebeğe antikor geçmesi için önemli imiş tetanoz doğumda mikrop kapmasın diye. Bir de kaç doz oldun en az iki doz lazımmış. Tek dozun koruyuculuğu yokmuş. İnşallah benim de 21+2 de randevum nasipse. İnşallah güzel geçer herkesin 🤲🏻🤲🏻🤲🏻

Canım ben çoooooook böbrek taşı düşürdüm, korkulacak bişiy değil.
Evet, biraz sancısı oluyo düşerken ama bebeğe bir zararı olmaz, merak etme. 😉
Maden suyu böbrek taşına pek iyi değil, iyice birikme yapıyo mineraller böbrekte. Bilgin olsun, fazla tüketme.
Böbreğe en iyi gelen şey su gerçekten.
İnşallah doğuma kadar hareket etmez taş, durur durduğu yerde. 😊
Doğumdan sonra ip falan atlarsın, trambolinde zıplarsın, bol yürüyüş ve su ile kolayca düşürürsün inşallah. 🥰
inşallah canım sağol ya maden suyu zaten çok içmiyordum ama günlük kullandığımız vitaminler ve magnezyumda kullanıyorum onların bi zararı olurmu acaba dr bişey demedi benimde eve gelince aklıma geldi

Günaydın Canım
Beni de hafta başında çağırdı 17+5 deyim ben. Valla şuan gelmem mümkün değil çalışıyorum ben dedim ısrar etmediler. Doktor randevunuz ne zaman ise o zaman doktorunuza sorup gelin dedi. 3 Eylül detaylı var o gün gideceğim kısmet olursa 20.haftada
Benimde 3 Eylül'de ayrıntılı ultrasonun var ins sorunsuz geçer hepimizin ki tetanoz için beni kimse aramadi hala acaba ben arasam mi aile hekimi deki ebeyi🤔🤔🤔
Bende olmadım kımsede demedı bısey ama zaten tedavı oncesınden olmustum ben
Renklı doppler ıcınde 21 agustos a aldım randevu tam 22+0 a denk geliyor
Insallah bu surecler de de sıkıntısız atlatırız rabbım dardakıne sıkıntı cekene herkese yardımcı olsun 🤲
İns sorunsuz geçer dopler cnm🤲

X