2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Canım özelde mi yaptırdın? Sağlık ocağındaki hemşire verem aşısını özelde yapmıyorlar diye bana gün atmış ama emin olamadım

Özeller de yapıyor tabiki. Hatta bizim hemşire sordu “2.ay aşıları özelde mi yaptıracaksın, burda mı” diye. Eğer sağlık ocağında yaptıracak olursan gün vermeleri gerekiyormuş diye.

Aaaay ne güzel haber inan çok sevindim O eczaneyle konuşta bari, bittikçe yollasın sana. Gerekir, zorda kalırsan ben de alıp yollarım. Anadolu yakasındayım ben

Özeller de yapıyor tabiki. Hatta bizim hemşire sordu “2.ay aşıları özelde mi yaptıracaksın, burda mı” diye. Eğer sağlık ocağında yaptıracak olursan gün vermeleri gerekiyormuş diye.
Öyledir muhtemelen canım . Ben 1. Ay aşılarını özelde yaptırmıştım. Burada yaptıracak mısın diye Sormadan verem aşısını yapmazlar orada, buraya şu gün gel mutlaka demiş hemşiremiz . Ondan şaşırdım. Hafta sonu anlarız. Eğer özelde yapmıyorlarsa hepsini toplu sağlık ocağında yaptırıcağım. Kuzumun canı birkaç kere yanmasın bari.

Bugun gündüz evde bebek arabasıyla uyuttum hiçbi şekilde uyumayan çocuk iki saat kadar uyudu bi dene istersen
Canım denemedigimiz kalmadı.10 gündür böyle.Gunduz uyuyo gece sabaha kadar bagirince saat 3 e kadardı ,4,5,6 derken 7 kere kadar uyumaz oldu

Merhaba kizlar bende kasim annesiyim bebegim 28 kasimda dogdu benim bi sorunum var bebegim ani seslere sicramiyor duymada sorun yok biri bana ani seslere sicramiyorsa santral sinir sistemi sorunludur gelisimde sorun olur diye okudum demisti suan o kadar gerginimki sizin bebekleriniz her sese irkiliyormu

Doğar doğmaz benim kızıma duyu,görme gibi testler yapıldı.Size yapıldı mı,sonucunu bilio musunuz?

Isitme testi yapildi ama benim korkum baska seyler mesela diyorki algilari kapali oldugunu gosteriyor santral sinir sistemiyle ilgili diyor ama bana sacma geliyo yani her bebek her sese irkilirmi anlamadim ben normalde aralik annelerine yaziyordum kimse bana cevao vermedi bu arada tesekkur ederim

Cidden daha neler diorum.Olur mu kuzum öle şey.Bebek bu gurultude bile uyuyolar şuanda her sese irkilmemesi çok normal.İnternetteki teshislere bakıp da kendini hirpalama.

Bende kaygi bozuklugu var bide bu mesaji atinca kendimi kaybettim her ses degolde mesela uyurken elimi cirpiyorum opucuk sesi falan yapiyorum irkilmiyo uyanikken de ayni sekilde bi kac kisiye ozelden attim onlarda aa telefon sesine bile sicriyo dediler o yuzden tedirgin oldum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…