2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Dk tutmuyorum ama en fazla 3 dk bir geliyo ve ağrılı ayakta yürüyemiyrm oturunca kalçamı havaya kaldırıyorum yan yatarken daha şiddetli hissediyorum
Sancı gelince belden aşağını serbest bırak kasma kendini açılma olması için
Ben saatlerce anlamadım kastım kendimi sancı geldiğinde o yüzden açılmam ilerlemedi az daha dursam sezeryan olacaktım yatırdılar nst ye bağladılar beni yatakta daha zor atlatılıyo sancılar ama son çaremdi rahat bi pozisyon buldum yarim saat belden aşağımı bıraktım sanki yok gibi hiç oynatmadım sancı gelince de felçliymiş gibi hiç bir tepki vermedim yarim saat mı sürdü bilmiyorum 4 cm açılma birden 8 cm oldu

Selam kızlar... Yoktum çünkü zorlu bir zaman geçirdim. Bebis iyi çok şükür ama ben hic iyi degildim. Cok aci çektim, cok ağladım. Miyomu zorlu şekilde alınması, ameliyattan itibaren agri çekmeme sebep oldu. Kaldırılabilecek gibi degildi. Rengim tamamen sarıya dönmüştü, cok kan kaybettim. Eve dondukten 1 gun sonra hastaneye geri döndüm. O rahat, gevşek Doktor da korktu, tedirgin oldu, almasa mydk acaba miyomu dedi. Saga sola donmek oturmak kalkmak asla yapamadim. Hastaneye tekrar dönünce serum igne yedim birkac tane. Eve dönünce doktor defalarca aradi. Yanls bsyler mi yaptım dye düşündü herhalde. Cunku ameliyat esnasında kan ter icnde kalmıştı. Sonrasında da tedirgindi. Simdi iyiyim. Oglum da iyi şükür 🙏 yazilariniza cok hizli goz gezdirdim ancak detayli inceleyemedim, kusuruma bakmayın ancak her birinizin iyi dilekleri icin çok teşekkür ederim. Dogum olayi biraz travmatik geçti sanırım, hatırladıkca aglamak istiyorm.
Çok geçmiş olsun canım çok zorluk çekmişsin iyi ki bişey olmadı

Sezeryan olan arkadaslar gece 12 den sonra birşey yeyip icmeyin dediler bana da su da icmiyoruz degil mi
Su da dahil. Ben daha önce her türlü anestezi yöntemi ile ameliyat geçirdiğim için (genel narkoz, epidural, hafif düzey genel) iyi bilirim ki en az 6 saat öncesinde suyu da kesmek gerekiyor.

Aynı yaaa .. anca o kadar emiyor sonra kafayı geri atıyor tutmuyor bir daha kaç çıkıyor makina ile . Ben eve geldikten sonra sağmadım bir daha
Toplam 30ml çıkıyor, geçen hafta 10-15ml idi. Buna da şükür diyorum. Hastane tipi pompa şart.
Eğer sağıp memeyi boşaltmazsn sütün komple kesilir ama, sağamaz mısın?

Sancı gelince belden aşağını serbest bırak kasma kendini açılma olması için
Ben saatlerce anlamadım kastım kendimi sancı geldiğinde o yüzden açılmam ilerlemedi az daha dursam sezeryan olacaktım yatırdılar nst ye bağladılar beni yatakta daha zor atlatılıyo sancılar ama son çaremdi rahat bi pozisyon buldum yarim saat belden aşağımı bıraktım sanki yok gibi hiç oynatmadım sancı gelince de felçliymiş gibi hiç bir tepki vermedim yarim saat mı sürdü bilmiyorum 4 cm açılma birden 8 cm oldu
Öyle yapayım bundan sonra en çok yatarken ağrı oluyor

Kızlar doğumdan sonra bebeğiniz çişini ne zaman yaptı doktorunuz bunları kontrol ediyor muydu? 3 kere kaka yaptı ama çiş yok şimdilik 3 saatte bir diyor doktor ama ben veriyorum arada bir iki kustu tabi kolostrom geliyor daha umarım gelir de erkenden çişinide yapar

Kızlar merhaba🥰 ben de 16 Kasım da sezeryan ile doğum yaptım.Evdeyiz şükürler olsun.Daha doğum yapmamış olan arkadaşları da Allah kavuştursun inşallah.🙏❤️
Allah analı babalı büyütsün canım çok sevindim🌸 çabucak toparlanırsın inşallah bol sütlü günler diliyorum 🤲🏻
Birazdan doğuma alacaklar arkadaşlar dua edin bize ve bugün doğuma olan diğer arkadaslara da 🥰
sağlıcakla kucağına alırsın inşallah dualarımız seninle ❤️💕

.
İyi akşamlar arkadaşlar bebekleri doğanlara hayırlı olsun İnşaAllah 🥰 bir şey soracağım doğumdan sonraa vücudu akşamları kaşınan var mı? Neyden olacağı ile ilgili bir fikri olan? Belki doktora git falan diyeceksiniz bilenler vardır belki yazmıştım benim kızın ayağı içe dönük sürekli alçı değiştirme olayı var son aşamaya geldik haftaya bir ayağının tendonu gevşetilecek sonra da alçı devam bundan dolayı bana fırsat olmuyo her alçıdan sonra huyu değişiyor 🥲
kıyamam miniğe alçılı mı duruyor burnumun direği sızladı okurken :KK43: inşallah hemen düzelir.kaşıntı neden olur bilmiyorum Allah şifa versin🤲🏻
Amin canım amin hepimizinkini korusun mevlam 🤲
Allah analı babalı büyütsün canım çok şükür sende kavuşmuşsun bebeğine ❤️

Kızlar pek giremiyorum girsem de yazıp yollamıyamıyorum kafam bir milyon.her gün yeni bir şey çıkıyor.bu sefer de sarılık çıktı 11.9 sık emzirmek lazım zaten emziriyordum artık çok uyumaya başladı uyandıramıyorum.ne burnu sıkma ne topuğu sıkmak işe yarıyor.soyundurmak etkili ama her seferinde yapamıyorum hasta olacak diye.ne olcak böyle bilmem pazartesi kontrol var.
Elle sıkıp çekilen pompalardan kullanan var mı aranızda? Aldım ama çekince acayip canım yandı ucu yara olduğundan mı bilmiyorum çekip öylece bekletmek mi lazım çekip çekip durmak mı lazım? Normal de süt akıyor ama pompayla bir damla geliyor nerde yanlış yapıyorum? Kanayan göğsüm tıkandı sanırım kızım emmeye çalışıp ağlıyor diğer memeyi verince susuyor.

Kızlar pek giremiyorum girsem de yazıp yollamıyamıyorum kafam bir milyon.her gün yeni bir şey çıkıyor.bu sefer de sarılık çıktı 11.9 sık emzirmek lazım zaten emziriyordum artık çok uyumaya başladı uyandıramıyorum.ne burnu sıkma ne topuğu sıkmak işe yarıyor.soyundurmak etkili ama her seferinde yapamıyorum hasta olacak diye.ne olcak böyle bilmem pazartesi kontrol var.
Elle sıkıp çekilen pompalardan kullanan var mı aranızda? Aldım ama çekince acayip canım yandı ucu yara olduğundan mı bilmiyorum çekip öylece bekletmek mi lazım çekip çekip durmak mı lazım? Normal de süt akıyor ama pompayla bir damla geliyor nerde yanlış yapıyorum? Kanayan göğsüm tıkandı sanırım kızım emmeye çalışıp ağlıyor diğer memeyi verince susuyor.
Ya bu emzirme işi beni de zorluyo bende mochi göğüs pompası var 1 defa kullandım yavaş damlıyodu sütüm de o zamanlar yeni gelmişti ondan mı bilmiyorum bir de göğsümün ucunu çok acıttı daha kullanmadım hastanedeki sağma makinesi de acıtmıştı ondan ben sevemedim bu sağma işini mecbur emziriyorum ama işkence gibi 😞

Ya bu emzirme işi beni de zorluyo bende mochi göğüs pompası var 1 defa kullandım yavaş damlıyodu sütüm de o zamanlar yeni gelmişti ondan mı bilmiyorum bir de göğsümün ucunu çok acıttı daha kullanmadım hastanedeki sağma makinesi de acıtmıştı ondan ben sevemedim bu sağma işini mecbur emziriyorum ama işkence gibi 😞
Evet bende kullanmadım bir daha yanlış mı yapıyorum diye danışıyım dedim demek yara olanlarda oluyor 😔 15ml 30ml çıkaran arkadaşlar nasıl çıkartıyor acaba :/ göğüs kalkanı al dedim eşime ucu delikli bir şey aldı getirdi kalkan mı silikon uç mu oluyor bilmiyorum .bir gündür emzirme sonrası onu takıyorum.yumuşak kalınca daha az acıdı sanki tavsiye ederim.

X