2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ay bende öyleydim. Ama bana ekmek de yemen lazim yanlis yapiyorsun demisti

Benim en büyük sorunlarımdan biri kimse bahsetmediği için bende bir sorun var diye düşünüyordum. Okyanus suyu kullanıyorum burnuma o biraz idare ediyor başka da çözüm bulamadım.

Kızlar bütün mesajları okudum. Geç döllenmeyle ilgili endişe yaşayan annelerimiz. Benim de geç döllenmeydi ve bebeğim 1 hafta geriden geliyordu. Yavaş yavaş arayı kapatmaya başladık. Ama en önemlisi doktorum her zaman risk var ama geç döllenmede 9. Hafta bittikten sonra zor dönemi riskli dönemi atlatmış sayıyoruz dedi. Çünkü geç döllenmede 9. Haftaya kadar normal döllenmeye göre risk oluyor dedi. Yani demem o ki içinizi ferah tutun ve bebişinizin büyümesini bekleyin. 9. Hafta bitince de o kaygilar biraz hafifliyor. Ama en önemlisi de o büyümüş halini görüp rahatlamak.
Nemlendirici hakkında da ben bio oil aldim ama zarari var midir bilmiyorum çatlakların oluşumunu engelleyip olan çatlakları da azaltıyormuş bakalım görücez. Çok kuru ciltli birisi olarak ben de çatlamaktan korkuyorum

Kızlarrr geldım. Bı sıkıntı yok cok sukur 9+6 çıktı programda da oyle cıkıyordu zaten kanama alanımızda yokmus yuz ustu yatıyordu doktor durtunce hemen hareketlenmeye basladı yavrum ya böyle buyumus gorunce ınsanın ıcı bı tuhaf oluyor :) yanı kızlar sonuc olarak hamıle gıbi hıssetmesekte hamıleyız merak etmeyın cinsiyet tahmını ıstıyommm :)

Eklentiler

• CBC56895-CAE5-4208-A367-A1DE707FB6D7.jpeg
    115,7 KB · Görüntüleme: 90
Ya maşallah subhanallah nasıl heyecanlanıyorum böyle bebişlerin büyüdüğünü görünce anlamam cinsiyet tahmininden ama kız hissettim tamamen his

Benim 12. Hafta dolunca yapilacak. 12+3 gibi bir tarihe denk geliyor.
Bugün devlet hastanesine gittim, gecen hafta idrar kültürü testi vermiştim. Hem sonucu sorarım hem de yarin fetal dna için kan vericem bi kalp atışı göreyim tekrar dedim. Sat a göre 10+4üm ama doktor 11+1'sin, ikili tarama zamanin gelmiş, şimdi yapıcam dedi. Ben şok oldum, devlet hastanesinde gebe pol.de boyle pat diye hic hazır değildim. Hatta riskli çıkacak diye cok korktuğum için direkt fetal dna olsun demiştim. Doktor olculer iyi kan ver, 15 gun sonra gel dedi. Ben de merak ettim ense kalinligi ne, burun kemiği var mi vs şu ana kadar karşılaştığım en anlayışlı doktor olabilir kendisi, endişelerimi gözümden anladi sağolsun, psikolojik yönden de rahatlattı beni. Yarin yine fetal dna için kan vericem ama ikili test için 45 mm olmasi lazım yazıyor internette, bizimki 42.3 mm. Umarim yine de geçerlidir söylediği şeyler ve diğer testler de iyi çıkar. Bugun rahat uyuyabilirim inşallah

Sabah uyandığımda birikmiş oluyor sanki hapşırıyorum burnum akıyor kafamı dik tutsam genzim birde balgam var eskidende oluyordu ama bende kat kat fazla sabahları kalkarkalmaz su içiyordum midem taş kesiyordu geç uyanınca çok anlamıyorum işe gittiğim zamanlar erken kalkıyorum elimden mendili bırakamıyorum

Masallah minnoşa cinsiyet anlamam ama kiz hissettim ne hikmetse

Bin kere maşallah canım çooook çok güzel ya inşallah darısı başımıza:) cinsiyet organını göremedim o yüzden nub tahminini yapamıcam ama kız gibi duruşu var hissiyat diyelim.

Her şeyin yolunda olmasına çook sevindim canım gözün aydın ne kadar da büyümüş maşaAllah ya, haftaya cuma bende gidicem sizinkileri gördükçe heyecanlanıyoruum

Gögüslerde olan hassasiyet geçiyor arar ara tekrar beliriyor hazımsızlık bağırsak sorunlarıda belirti zaten bebeğin sağlam tutunduysa kalp atışı iyiyse kalbi durmaz merak etmeyin ama tansiyonuzu ve şekerinizi dengede tutun bu ikisinde sıkıntı olmazsa bebek beslenmesine devam eder sıkıntı olmaz genç annelerde bu tarz sıkıntı olması riski daha az çünkü bazı kronik rahatsızlıklar yaşla ortaya çıkıyor

Hic burnum akmaz ki benim sinuzit var zaten hic akmaz, bogazimda sürekli balgam hissi var ama temiz görünüyor hicbisey yok, çıkarmaya calissam kesin kusarim diye yeltenmiyorim bile, of çok açık oldu özür dilerim herkesin midesi bulancak

Hayırlısı olsun doktor hangi hafta için yavaş dedi acaba çünkü ilk dinlettiğinde 153 tü sanırım benimkisi şimdi 172 atıyor hafta hafta olması gereken değere çıkıyor Tabi birçok sendroma kalp sorunları eşlik ediyor öyle bir durum olmasındansa tabiki hayırlı olan olsun

Burundan gelmeyince geniz akıyor hapşırınca burnum açılıyor yoksa kendimi burnumdan su kaçmış gibi genzimde acı oluyor kafam dik olunca akıntı genzimden devam ediyor inişini hissediyorum ve bu bendeki salgılar hamilelikle arttı çözüm yok gibi çünkü ben yün şapka takıp yattım belki kafamı üşütüyorum diye ama faydası olmadı sabah mide bulantısı birde bu çok zor ılık su bir nebze iyi gibi ama bu belki yaza geçer mi bilmiyorum

Merhaba canım foruma pek girmiyorum ama sizlerin iyi olduğunu bilmek banada iyi geliyor. Ben bugün keseyi regl ile düşürdüm çok ağrılı bir kaç gün geçirdim şuan iyiyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…