2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar ben 5+4 de gittiğimde doktor benden kan tahlili vs istemedi. Yarın 7.hafta kan ister mi sizce hiç bilgim yok bu konuda
Ben de ilk 5. Haftada gittim kan istemedi. 6.haftada yine gittim kalp atışından sonra kan aldı. Her 4 haftada bir alacakmış bundan sonra. Farklı testler icin.

Özel sigorta yaptıran var mı? Bu gebeliğin başında yapılandan tahlillerini vs. karışlıyor mu bu sigorta bilgisi olan var mı? Benim gittiğim hastane karşılamıyor dedi sanırım veya yoğunluk vardı baya ben de yanlış anlamış olabilirim

Ben yaptırdım tamamlayıcı sağlık sigortası gebelik öncesi yaptirmistim ben 3 ay içinde olsaydı 4 bine tüm muayene ve doğum olacaktı ama olmadı 7.Ay da oldu çok şükür Şimdi sigortamin 5 ayı var 5 ay bittikten sonra tekrar sigorta yaptiricam 4 bin daha vericem. Normalde gebelik sonrası sigorta da 8 bin civarı diye biliyorum. Hastane ile anlaşabilirsin veya sigorta ile anlaşabilirsin. Ben sigorta ile anlaştım en azından bu şekilde hastane değişimi de yapabiliyorum

Kanda nelere baktı peki. Çok teşekkür ederim cevabın için
Bilmiyorum
Bir dahaki kontrolde degerlendirecez, sonuçları hemen söylemiyorlar. Sadece olağan bir şey ile karsilasilirsa sonuclarda haber veriyor daha erken cagiriyorlar kontrole.
(Bu arada almanyadayim, biraz farkli olabilir burdaki süreç)

Bende anadolu sağlık Sigortası yaptırdım. Normalde karışlaması lazım ama veznedeki 450 TL gibi bir fiyat çıkardı. Gittiğim hastane baya pahalı bir hastane daha fazla tutar diye düşünüyorum. Acaba karşılamadığı tahliller varda onun fiyatını mı söyledi diye düşündüm. Gidince belli olur artık. Cevap içinde teşekkürler

Kızlar ben 5+4 de gittiğimde doktor benden kan tahlili vs istemedi. Yarın 7.hafta kan ister mi sizce hiç bilgim yok bu konuda
Bulaşıcı hastalıklar (Hepatit vs), toksoplazma gibi enfeksiyonlar, vitamin değerleri, kan değerleri gibi tahliller yapıyorlar. Tabi doktordan doktora değişebilir ama temel olarak böyle gibi.

Kızlar soruma cevap yazan herkese tesekkurler.Bende normalken yani ac susuz degılken de oluyor da merak ettım sızde de var mı diye
Ben canım aç susuz değilken de oluyor ama genelde ayakta oluyorum ayağım boşluğa geliyor gibi oluyor.. İşteyken özellikle biraz korkutuyor düşerim kafamı çarparım falan diye.

Bulaşıcı hastalıklar (Hepatit vs), toksoplazma gibi enfeksiyonlar, vitamin değerleri, kan değerleri gibi tahliller yapıyorlar. Tabi doktordan doktora değişebilir ama temel olarak böyle gibi.
Benim eski kan tahlil sonuclarima bakti beta hcg vs vardı içinde ama toksoplazma vitamin değeri vs ye bakmadı hatta sordum ben kendim şimdilik gerek yok dedi

Bana dahiliyeye git dedi aslında endokrin bölümü daha iyi diyorlar bu konularda ama randevu alamadım vakit de kaybetmek istemediğim için dahiliye doktoru ile başladım
İnşallah düşer sizinkiler de hemen
Ben de bir randevu alayım o zaman.

Arkadaşlar gün içinde ne kadar su içebiliyorsunuz ben 1.5 litrenin üstüne çıkamıyorum asla. Çok içince midem bulanıyor
Benim de midemin bulantısına göre 1-1,5 lt arasında değişiyor. Söyledim doktora, kendini zorlamanı isterim 2 lt için ama ne içebiliyorsan kar dedi. Bu hafta max yaşıyorum bulantılarda. Bu dönemi bi atlatalım da sonra dert ederim bunu

İnşallah sağlıkla kucağına alırsın. Bende randevu aldım 2 hafta sonra gideceğim insallah sıkıntı neyse ortaya çıkar da

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…