2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Sağol canım hep kafama yazmıştım ama hamile kalınca bırakıcam diye sanırım o çok etkili oldu. Seninde bırakmana çok sevindim. Youtube da bi video var bana çok yardımcı olmuştu bırakırken. Olurda başlarsan (inşallah başlamazsın) izlemeni öneririm “Allen Carr yöntemi ile sigarayı bırakma” videonun adı. 🌸
Demiştin canım ilk girdiğimizde gruba ekran görüntüsünü almıştım😀 onu da başlamadan izlicem yakın zamanda çünkü bazen canım istiyor midemin bulantısı aklıma geliyor içmiyorum. Ama bulanmazsa zor tutarım gibi.. İnşallah bundan sonra hiç içmeyiz🌺 rüyaların bir zararı yok zaten🤪

Arkdaslar gebeyım kalp atısımda görüldü. Bende hiç bır belırtı yok. Sadece zaman zaman sağ kasık ağrısıve uyku sürekli üyku vat. Hiç belirti olmaması da kötümü 🥰kusma VS hiç bırsey yok.
Ben de de hiç belirti yok. Ağrım bile pek olmuyor 6+5 im. Bu hafta inş bende kalp atışını duymayı bekliyorum

Bende lupustan dolayı prednol 16 kullanıyorum günde 1 defa, pıhtılaşmadan dolayında 1 defa kan sulandırıcı iğne, 2 defa progesteron200, 1defa coraspirin falan.. prednol u nasıl içiyosunuz? Bende bulantı yapıyo çok afedersiniz hatta bugün içim dışıma çıktı içtikten sonra. 1-2 gıdım yiyip tekrar içtim😒
Benin surekli bir bulantim ve kusmam oldugu icin hic farketmedim bulanti yapip yapmadigini hatta 7. Haftada biraktim ilaci 9.hafta oldu hala kusuyorum

bende hastanede çalışıyorum nöbetli çalışıyorum. 24. Haftaya kadar doktor raporu vs olmadıkça nöbet tutuluyor diye biliyorum. Covid olmasaydı kamu personeli 32. Haftada izni başlayabiliyordu
Evet bizde sadece riskli birimlere verilmiyor hamileler. Insallah 24. Haftada cikariz. Yoksa risk hep var. Aşı yaptırmadınız dimi? Hamileler 3. Ayı bitirince aşı olabilirler dendi bize. Ama ben yaptırmak istemiyorum.

Evet bizde sadece riskli birimlere verilmiyor hamileler. Insallah 24. Haftada cikariz. Yoksa risk hep var. Aşı yaptırmadınız dimi? Hamileler 3. Ayı bitirince aşı olabilirler dendi bize. Ama ben yaptırmak istemiyorum.
Ben riskli birim acil servisteyim hala . Antikorum olduğu için aşı yaptırmamıştım. Gebeliğimi öğrendiğim için yaptırmayı şuan hiç düşünmüyorum

Ben de öyle düşünüyorum aslında eskiden daha sık olurdu tabi özellikle bebek yapmaya çalışırken ama simdi haftada 1-2 kere sıkıntı çıkarmaz heralde diye biliyorum
Benim de doktorum iliski yasağınız yok devam edebilirsiniz dedi. Bizim de arada oluyor canim. Cok sukur bir sorun yasamadik. 🙏

Umarım kalp atışını duyarsınız. Ama duymazsanız da asla ümidinizi yitirmeyin. İnanın aynılarını yaşadım tam 3 kez birde kimyasal gebelik. 4 başarısız gebelik sonrası şuan sağlıklı devam ediyor 5.hamileliğim.12. Haftaya kadar korkuyorum bende her saniyem tedirginlikle dolu. Ama Allahtan ümit kesilmez. Herşey güzel olsun sizin için🙏
Çok teşekkür ederim, soru işaretleri netleştikçe daha iyi hissederiz umarım, belirsizlik yorucu çok, sizin de hamileliğiniz sağlıkla devam etsin dilerim

Ben riskli birim acil servisteyim hala . Antikorum olduğu için aşı yaptırmamıştım. Gebeliğimi öğrendiğim için yaptırmayı şuan hiç düşünmüyorum
Hemsiresin dimi? Ben tıbbı sekreterim.Beni de nobetci memur yapmak istediler ama son dakika vazgectiler bir daha da hamile kaldim zaten.

Ayy evet çay hastasıyım. Çalışırken özellikle çok seviyorum🙂 bende günde 2 bardak içiyorum tabii daha açık şekilde bence çok değil ya😅
Çay ben de içiyorum ya açık bir şekilde etki etmez diye düşünüyorum. Annem yanımda diyor ki biz neler neler yedik içtik ama işte şimdiki hamileliklerle eskiler bir değil şimdi her şey sorun oluyor

Bugün üçüncü kontrolüm vardı 2 cm olmuşuz çok şükür her şey yolunda doktor 10. haftadan sonra ikili üçlü tarama var ama yaşın 36 olduğu için risk fazla çıkar bu da seni endişelendirir taranaların yerine fetal DNA testi öneriyorum taramaların güvenilirlik oranı %80 fetal DNA nın güvenilirlik oranı%98 dedi pahalı bir test ama boştan yere endişelenmektense doktorun dediğini yapacağım bir de beni çok endişeli gördü internette forumlarda düşük yapanları bebeğinin kalbi duranları okuyorum korkuyorum dedim sakın internetten sağdan soldan çevrenden söylenenleri dikkate alma aklına ne takılırsa merak ettiğin her şeyi bana sor dedi sağolsun gerçekten de keşke olumsuz tecrübeler yazılmasa bu konuda biraz daha duyarlı olsa insanlar mesela doğumu yaklaşan anneleri o kadar çok korkutuyorlar ki çok şahit oldum başka foruml

X