2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
İnan kahve delisi bi insandım fakat artık kokusundan hoşlanmıyorum bu beni çpk üzüyor yaaa😭
Canım ben günde 5 bardak falan içiyordum. İyi ki canın almıyor ben şuan kendimi zor tutuyorum. Günde 2 bardağı geçmemek için:KK43: inşallah mide bulantılarım biran önce biter ama kahve falan canın almasın ya böyle devam etsin.

Çok teşekkür ederim sağolun, sanıyorum doktorlar 2 ya da 3 tekrarlayan düşük olmadan derinlemesine bir tetkik yapmıyor ve daha yüzeysel önlemlerle düzgün bir gebelik oluşumu bekliyorlar. Bahsettiğiniz türden bir rahatsızlık ya da daha başka bir neden olabilir bende de tabi düşüğe neden olan, doktorumuz da, eğer tekrar bir kayıp yaşarsak gebe kalmadan evvel bir dizi tetkik yapıp sonuçlanmasını bekleyelim dedi. Beklicez görücez artık.
Valla kuzum tekrar bir kayip yasarsak bence cok kotu bir dusunce
Ben doktorumu degistirip baska bir doktora gittim ve yalan soyleyip 4 kaybim var demistim tahlillere baslamistik

Arkadaşlar merhabalar herkese, yaklaşık 3 hafta önce hamile olduğumu öğrendiğimden beri takip ediyorum sohbetlerinizi. Benim geçen yıl bu zamanlar bir bebek kaybım oldu 8.haftanın içindeyken. Keseyi gördük, bebeği gördük fakat kalp atışı hiç olmadı, doktorum düşebileceğini söyledi, ardından birkaç gün sonra kanamayla beraber kaybettiğimi sanıyorum ve sonrasında doğum doktorum hastanede kürtaj işlemi de yaptı. İlk gebeliğimde kayıp yaşayan arkadaşlarım olmuştu etrafımda açıkçası bir süre sonra normal karşılayabildim durumu. Tekrar denediğimizde aynılarını yaşamam diye düşünmüştüm fakat bu sıralar yine aynı süreçleri yaşıyoruz maalesef. 5.haftanın içindeyken keseyi gördük, doktorum düşük önleyici iğne, ilaç, kan sulandırıcı ilaç verdi ve 15 gün sonra kalp atışı duymalıyız dedi. Bu hafta 7.haftanın içindeyken kalp atışı duyma ümidiyle gittik fakat bebeği gördük ve kalp atışı yine alamadık. 10 gün sonra tekrar görelim, nadiren de olsa kalp atışı geç olabiliyor dedi. Burada hep konuştuğunuz şu yakıcı kan sulandırıcı iğneden verdi, ilaçlara devam dedi. İkinci kere yaşamak galiba zor geldi, kronik bir durum olduğu düşüncesi de yerleşiyor biraz sanki. Umuyorum nadiren olan o şey bizimkidir ve 10 gün sonra bir sürpriz olur, iyi haberlerle gelirim. Hepinize sağlıklı gebelikler dilerim.
Aynı durumdayız,benim de 2. Sefer aynı gidiyor süreç inçallah bu sefer duyarız

Coronadan dolayı devlet hastanelerine gitmeye çekiniyorum özeller de ateş pahası Nipt testi de yapılınca doğum paketi falan derken bebek 2cm olana kadar 10.000 TL para harcamış olduk ilerisini düşünemiyorum :KK17:Allah anne babaların yardımcısı olsun 🤲
Nifty testini yaptırdınız mı? Erken değil mi

İnan kahve delisi bi insandım fakat artık kokusundan hoşlanmıyorum bu beni çpk üzüyor yaaa😭
Ben de kahve cay delisiydim gunde 2 bardak cay icersem dozu astim gibi geliyor. Bende koku hassasiyeti olmadi ama reflu korkusundan kaciyorum kahveden. Ileriki aylarda rahatca en azindan bir bardak turk kahvesi icebilmeyi hayal ediyorum 😁 ☕

Arkadaşlar merhabalar herkese, yaklaşık 3 hafta önce hamile olduğumu öğrendiğimden beri takip ediyorum sohbetlerinizi. Benim geçen yıl bu zamanlar bir bebek kaybım oldu 8.haftanın içindeyken. Keseyi gördük, bebeği gördük fakat kalp atışı hiç olmadı, doktorum düşebileceğini söyledi, ardından birkaç gün sonra kanamayla beraber kaybettiğimi sanıyorum ve sonrasında doğum doktorum hastanede kürtaj işlemi de yaptı. İlk gebeliğimde kayıp yaşayan arkadaşlarım olmuştu etrafımda açıkçası bir süre sonra normal karşılayabildim durumu. Tekrar denediğimizde aynılarını yaşamam diye düşünmüştüm fakat bu sıralar yine aynı süreçleri yaşıyoruz maalesef. 5.haftanın içindeyken keseyi gördük, doktorum düşük önleyici iğne, ilaç, kan sulandırıcı ilaç verdi ve 15 gün sonra kalp atışı duymalıyız dedi. Bu hafta 7.haftanın içindeyken kalp atışı duyma ümidiyle gittik fakat bebeği gördük ve kalp atışı yine alamadık. 10 gün sonra tekrar görelim, nadiren de olsa kalp atışı geç olabiliyor dedi. Burada hep konuştuğunuz şu yakıcı kan sulandırıcı iğneden verdi, ilaçlara devam dedi. İkinci kere yaşamak galiba zor geldi, kronik bir durum olduğu düşüncesi de yerleşiyor biraz sanki. Umuyorum nadiren olan o şey bizimkidir ve 10 gün sonra bir sürpriz olur, iyi haberlerle gelirim. Hepinize sağlıklı gebelikler dilerim.
Umarım kalp atışını duyarsınız. Ama duymazsanız da asla ümidinizi yitirmeyin. İnanın aynılarını yaşadım tam 3 kez birde kimyasal gebelik. 4 başarısız gebelik sonrası şuan sağlıklı devam ediyor 5.hamileliğim.12. Haftaya kadar korkuyorum bende her saniyem tedirginlikle dolu. Ama Allahtan ümit kesilmez. Herşey güzel olsun sizin için🙏

Canım ben günde 5 bardak falan içiyordum. İyi ki canın almıyor ben şuan kendimi zor tutuyorum. Günde 2 bardağı geçmemek için:KK43: inşallah mide bulantılarım biran önce biter ama kahve falan canın almasın ya böyle devam etsin.
Ayy anladım canım o durumda zor cidden isterken içememek. Bende sigarayı bıraktım öğrendikten hemen sonra ilk günler baya zor geçti ama çok şükür bıraktım. Ama rüyamda hala içiyorum hahah🤣

Kızlar kasıklarımda çok ağrı var korkuyorum. Hiç ağrımazdı. Mide bulantısı devam ediyor kanamam da yok. Ama ne ağrısı bu anlamadım
8. Haftada oluyor canım bendede var korkma hepimiz aynı şeyi yaşıyoruz. Büyük ihtimalle 2. Adetin üzerinden geçiyorsun. Vücut biyolojik olarak adete alışık olduğu için kasık ağrıları yaşanabiliyormuş bu zamanlarda. Dr. Kağan Kocatepeyi izlemeni öneririm hafta hafta anlatmış o çok güzel bilgilendiriyor youtube kanalında😌

Ben de kahve cay delisiydim gunde 2 bardak cay icersem dozu astim gibi geliyor. Bende koku hassasiyeti olmadi ama reflu korkusundan kaciyorum kahveden. Ileriki aylarda rahatca en azindan bir bardak turk kahvesi icebilmeyi hayal ediyorum 😁 ☕
Ayy evet çay hastasıyım. Çalışırken özellikle çok seviyorum🙂 bende günde 2 bardak içiyorum tabii daha açık şekilde bence çok değil ya😅

Arkdaslar gebeyım kalp atısımda görüldü. Bende hiç bır belırtı yok. Sadece zaman zaman sağ kasık ağrısıve uyku sürekli üyku vat. Hiç belirti olmaması da kötümü 🥰kusma VS hiç bırsey yok.
Ben de 6+0’dayım. Geçen hafta kese göründü, kalp atışı için bu hafta çağırdı doktor. Hafif kasık ağrısı dışında hiçbir değişiklik yok bende, ne mide bulantısı ne göğüs ağrısı, hayırlısı diyorum 😬

Ayy anladım canım o durumda zor cidden isterken içememek. Bende sigarayı bıraktım öğrendikten hemen sonra ilk günler baya zor geçti ama çok şükür bıraktım. Ama rüyamda hala içiyorum hahah🤣
Ben geçen haftaya kadar hala içiyordum en hafifinden ve inanılmaz bir şekilde tiksindim.. içmeye çalıştığımda kusma refleksi geldi..sen tiksinmeden bırakmışsın maşallah canım ya gönülden tebrik ediyorum 💙💙

8. Haftada oluyor canım bendede var korkma hepimiz aynı şeyi yaşıyoruz. Büyük ihtimalle 2. Adetin üzerinden geçiyorsun. Vücut biyolojik olarak adete alışık olduğu için kasık ağrıları yaşanabiliyormuş bu zamanlarda. Dr. Kağan Kocatepeyi izlemeni öneririm hafta hafta anlatmış o çok güzel bilgilendiriyor youtube kanalında😌
Bugün tam adet günüm gerçekten. Harikasın ya teşekkür ederim

Tatlim cok gecmis olsun umarim guzel haberlerle gelirsin buraya
Canim benim oncelikle kan sulandiricilara gec kalmis olabilirsiniz belki
Ya da ben kan sulandirici kullandigim halde kaybettiklerim oldu evet ben de pihtilasma hastaligi vardi ama doktorlarin atladigi genetik bir rahatsizligim daha varmis onu ogrendik
Vucut bebegi istemiyor katil hucre denen bir rahatsizlik cd56 diye bir sey ben de bu cok yuksek cikti iki gebeligimde de prednol kullandim oncesinde ve 7 haftalik olana kadar
Bende lupustan dolayı prednol 16 kullanıyorum günde 1 defa, pıhtılaşmadan dolayında 1 defa kan sulandırıcı iğne, 2 defa progesteron200, 1defa coraspirin falan.. prednol u nasıl içiyosunuz? Bende bulantı yapıyo çok afedersiniz hatta bugün içim dışıma çıktı içtikten sonra. 1-2 gıdım yiyip tekrar içtim😒

Kızlar biraz özel olcak ama sormak istedim aranızda iliskiye devam eden/etmeyen var mı? Korkuyo musunuz bişey olur diye? Ben gecen hafta keseyi gördüğümüzde doktora sordum iliskiye devam edebilirsiniz sorun yok dedigi halde kalp atışına kadar bekledik bu hafta onu da duyduk ama hala cesaret edemiyoruz ikimiz de 😊 siz ne düşünüyorsunuz? Lekelenmem vs yok
Biz bir kaç kere ilişkiye girmiştik keseyi görmeden önce. Kanama ağrım olmamıştı. Sonra doktora gidip sorduğumda kalp atışını bekleyelim önce dedi. Doktor sorun yok derse ilişkiye girmekte sakınca olacağını sanmıyorum.

Ben geçen haftaya kadar hala içiyordum en hafifinden ve inanılmaz bir şekilde tiksindim.. içmeye çalıştığımda kusma refleksi geldi..sen tiksinmeden bırakmışsın maşallah canım ya gönülden tebrik ediyorum 💙💙
Sağol canım hep kafama yazmıştım ama hamile kalınca bırakıcam diye sanırım o çok etkili oldu. Seninde bırakmana çok sevindim. Youtube da bi video var bana çok yardımcı olmuştu bırakırken. Olurda başlarsan (inşallah başlamazsın) izlemeni öneririm “Allen Carr yöntemi ile sigarayı bırakma” videonun adı. 🌸

X