2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benim bu mide bulantısı ve kazınmayla başım dertte..hiç birşey yiyemiyorum.canım hiç birley istemiyor..açlıktan ölüyorum şuan ama herşey kokuyor..lütfen bana yiyebileceğim bişeyler söyleyin
Ayva en ekşisinde portakal çubuk kraker, galeta ( bana çubuktan daha iyi geldi ) kaşarlı tost , beyaz peynirli tost, fırında baharatsız sade patates .. haşlamada yiyordum başta ama artık ben onuda kusuyorum.. kendini aç bırakmamaya çalış bi ekmekte olsa at ağzına zorla kendini azıcık çünkü tecrübeledim ki burda olan diğer hamişler gibi açlık daha çok tetikliyor bulantıyı..
Canım bu dediğin batma ve bacağıma kalçama kramp hissi gibi değişik his dediğin gibi başlarda çok daha sık oluyordu .. ama yine arada oluyor bende de hareketsiz durup masaj yapıyorum ya da yaptırıyorum ama ben çok üstünde durmadım.. dün kağan kocatepenin bir videosunu izledim rahmimiz yumruğumuzdan biraz küçükmüş ve şuan hızlı bir şekilde büyüyor ve bunlar o yüzden beni tedirgin etmedi

Çok nadir ama bende de ara ara oluyor o batma. Bacağıma degil ama kalcama ağrı yapıyor dediğin gibi.

Bende de gaz ve şişkinlik çok var bence ödem de var çok su içemiyorum malesef
Günde en az 2litre de olsa içmeye çalış, çok önemli su canım. Hamileliğin ileri zamanında özellikle. Kabızlık, enfeksiyon, hemoroid gibi hamilelikte olusabilecek sorunlar çoğu yeterli su tüketimi ilr dr alakalı. Ayrıca bebeğin bulunduğu bir sıvı varmış o kendini her 3 4 saatte yeniliyor, sen nekadar az su tuketirsen bebekte te o sıvı oranı azalıyor diye okumuştum.

Brn kendime bi şişe aldim, yoksa gün icinde hic aklıma gelmiyor su içmek. Gunde en az iki kere dolduruyor ve bitirmeye calisiyorum. Kendini enerjik hissetmen için de su cok faydali.

Senin de lekelenmen oluyor muydu 7.haftada felan

Ben de tam lekelenmelerim bitti diyorum yine oluyor arada bir yokluyor beni. Sürekli bir kaygı oluyor insanda. Doğuma kadar kullanılması iyiymiş bakalım Dr ne diyecek

Günaydın kızlar, çoğu kişi lekelenme ile ilgili sormuş kendi durumumu anlatayim. Ben beklenen adet tarihimden 2 3 gün sonra kahve lekelenmem başladı. Cok azdi. Geçen cuma biraz artti ve kanama da oldu. Salı günü dokzora gittim (5+5)bebeği gördüm cok sükűr ama kalp atışı yoktu. Bu arada lekelenmeler devam ediyordu derken dün yine kanamam oldu. Ne olur ne olmaz diye acile gittim (6+1) olarak bebek var ama kalp atışı halen yok. Ve lekelenmelere drvam. Doktor erken hamilelik döneminde bir şey demek zor dedi haftaya randevum var 6+5de. Doktor en gec 8.haftaya kadar duyulur dedi. Insallah haftaya duyarim.

Bir de kan grubu negativ olanlarda iğne yapılması gerekiyormuş, nedenini sormadim. Benim positiv olduğu icin bir sey demedi ilaç fln da vermedi. Sadece dinlen dedi.

Haftayi bekliyorum, insallah normaldir hersey. Tüm hamileliği boyunca kanaması olanlar var. Bunlari bilerek ferahlatiyorum kendimi. Bukadar

Günaydın kizlar dunden beri biriken yaklaşık yirmi beş sayfayi okumaya calistim. Kalp atisini duyan anneleri tebrik ediyorum. Tek tek etiketleyemedim. Darisi bizim basimiza ins benim ilk muayenem p.tesi sabah 9.50 de. Çıkınca buraya yazarim.
Benim gibi emziren arkadaş var mıydı. Ben sürekli aç hissediyorum mide bulantım yok ama canim herseyi de istemiyor. Dolabi aciyorum ne yesem diye. En sonunda kaşarlı ekmek yerken buluyorum kendimi. Baska bisey bastirmiyor açlığımi. Henuz kilo almadim ama bu gidisim iyi degil. Emzirirken zaten insan cabuk acikiyor ama bu dehset bir durum. Doktora da soracağım ins seker flan cikmasin da emzirdiginiz icin takviye biseyler verdi mi doktor? Eger yazmazsa ben de talep edeyim.

Canım ben emzirmiyorum falan ama aşırı açım, aç olunca midem bulanıyor gibi oluyor değişik anlatamıyorum, ne istiyor canım diye düşünüp duruyorum neye elim gitse canım almıyor çok saçma bir şey mesela bu sabah, beyaz ekmek hiç huyum değildir yemek yarısının içine biber beyaz peynir doldurup yedim. 1 saat geçmedi yine açım ve biber beyaz peynirli ekmekten tiksiniyorum şimdi ne yicem diye düşünüyorum... 3 kilo aldım hiç kilo alabilen bir yapım yoktu genelde verir diyetisyenle almaya çalışırdım.. glukoz vs iyi çıktı.. Sanırım normal bir süreç.

İyi gidiyor mide yanması dişında sıkıntı yok bende. Biraz erkek cnm göbek çıkması gazdır şişkinliktir o
Mide yanmasi bendede ara ara oluyor Rennie ve Gaviscon surup ile geziyorum
Bencede gobek cikmadi siskinlikle alakali ama ben zaten gobegi biraz olan biriydim simdi daha bi fazla :))

Haklisin canim benimm icmeme nedenim de Saha da calisiyorum her dakika bir yerlerde wc bulmam gerekiyor heryere de giremiyorum biraz da o yuzden

Kızlar doktordan çıktım bebeği de kalp atışını da gördük. Toxoplazma sıkıntılı çıktı ama. Üniversite hastanesinde yapılan bi test varmış,onu yaptıracağız. O da sıkıntılı çıkarsa tedaviye başlayacağız dedi. Biraz moralim kaçtı o yüzden Kötü birşey olmaz inşallah

Toksoplazmanin sıkıntılı çıkması ne demek ya benim bildiğim geçirmissin/gecirmemissin veya suan var/yok şeklinde bi sonuc çıkiyo

Bozma moralini İnşallah sıkıntı çıkmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…