2020’de ikiz annesi olacaklar :)

Nifty test, veracity test gibi farklı isimleri var. Ben veracity yaptırdım fiyatı 3000 tl idi. Dr ikili üçlü tarama doğru sonuç vermiyor ikizlerde, isterseniz bu testi yaptırabilirsiniz dedi. Aileye kalıyor tercih Allahtan kabulüm diyen yaptırmıyor ve testte genelde Down, Edwards ve Patau Sendromlari inceleniyor. test %99 sonuç veriyor hata payı var yani testte riskli sonuc çıkan ama sağlıklı doğan bebekleri duyuyoruz. Anneden belirli haftada kan alınıyor ve bebeklerin dna'si inceleniyor. 10 gün gibi bir süre de çıkıyor sonuç. Çoğu yurt dışında uygulanıyor benim Veracity test Güney Kıbrısta bir lab. gönderildi örneğin.
Sıkıntı var mı denildi yoksa siz mi testi yaptırmak istediniz

Sıkıntı var mı denildi yoksa siz mi testi yaptırmak istediniz
Birde benim yaptirdigim test dna inceleyen %99 sonuç veren testler. Diğerleri gibi ölçümler ve tahmini yorumlamalarla yapılmıyor taramalarda hata çikiyor sağlıklı doğan cok duyuyoruz. Dna incelemesi net bilgi veriyor cinsiyet de dahil

Birde benim yaptirdigim test dna inceleyen %99 sonuç veren testler. Diğerleri gibi ölçümler ve tahmini yorumlamalarla yapılmıyor taramalarda hata çikiyor sağlıklı doğan cok duyuyoruz. Dna incelemesi net bilgi veriyor cinsiyet de dahil
Canım sen doğum yapmamıştın daha dimi ? Hatırlayamadım bir an

Peki hazırlıkları tamamladınız mı ? Ben dün çantalarını hazırladım bugünde beşikleri kuralım diyorz ama erken midir acaba ?
Yok ya bence erken degil iyi yapmissin benimde valizim hazir. Bildigin valiz yaptim eksik biseyi kalmasin diyerekten... yataklarinida hazir temizse ustleri kapali kalsin.. besikler kurulsun ama
İclerini nevresimlerini koy ama istlerini buyuk carsaflarla kapa istersen... ne zaman hastaneye gidersin dondugunde ustlerini acarsin yatirirsin.. birileride yaninda muhakkak yardimci olacaktir.. Allah yardimcimiz olsun..

Cinsiyetleri kaç haftada ögrendiniz

Yaptırmak istemiyorum benimde cevremde bi çok kişiye çocuk için rahatsız denildi saglam dogdu ama hamilelikte anneleri hep aglıyarak geçirdi
Evet ya kafalarini karistiriyorlar bide gebelikte helede son 24-25. Den sonra bebegini iyice hissetmeye baslayinca... acaba bi sikintisi varda ondan mi tekme atiyor yok cok altta yok kalbimi yok su yok bu yok hareket etmedi... ya inan kafayi yemek uzere oluyosun... biraz rahat anne olmakta fayda var.. ya aldirmayi dusunmeyen bi anneysen turin olan kontrollerini ve detayli ultrasonunu istersen perinatolog yapsin.. zaten11-14. Haftalrda 20 kusurlerdede detayli ultrasonda bakiliyor... banu ciftcinin uygulmasi var hamieller icin onu indir 40 haftalik gebelik cizelesine bak hangi hafta neler olcagi, hangi hafta izine ayrilacagin ne bilim ucaga binemeyecegin yada doktor raporu alman gereken zamani herbiseyi yaziyor bilgine

Cinsiyetleri kaç haftada ögrendiniz
Benimkilerin cinsiyetini 16. Haftada anca ogrenebildik. 13. Haftada birinin pipisidir dedi ama digerine bisey diyemedi🤭☺️☺️ Oda erkek olabilir dedi... bekledik gittik gostermedi, iki tanr olunca zor tabi kiz olunca bide☺️ Anlasilamadik... en sonunda ogrendik 16. Haftam bitmisti belkide 17 de ogrendik biz

Herkese çook teşk. ederim. Darısı başınıza inş🙏 Ben 36+3 de doğum yaptım. Aslında 37+5 de randv. aldık ama erken geldiler. Kızlardan biri 2222 gr diğeri 2660 gr doğdular. Çok şükür küveze girmediler. Bu arada benim kanamam oldu hastaneye geldik orda da suyum ve sancılarım başladı. Daha sonrada spinal Sezeyanla doğumum oldu.
Maşallah. Sağlıcakla büyüsünler İnşeAllah 💐🙏

Merhabalar, ikilitestte kan tahlili aç karnına mı veriliyor??

Arkadaslar bisey sorucam.. benim bebeklerden biri biraz yukaridaydi gobek cevremdeydi 2 gundur sanki aşagiya dogru atiyor tekmeleri icimde hissediyorum aşagiya inmis olabilir mi bu tehlikeli bisey olabilir mi o_O
Şimdiye kadar hicbi sıkntım yoktu erken doğum hikayeleri okudukca biraz tedirginde oldum. Daha cok erken korkuyorum ya:KK43:

Evet ya kafalarini karistiriyorlar bide gebelikte helede son 24-25. Den sonra bebegini iyice hissetmeye baslayinca... acaba bi sikintisi varda ondan mi tekme atiyor yok cok altta yok kalbimi yok su yok bu yok hareket etmedi... ya inan kafayi yemek uzere oluyosun... biraz rahat anne olmakta fayda var.. ya aldirmayi dusunmeyen bi anneysen turin olan kontrollerini ve detayli ultrasonunu istersen perinatolog yapsin.. zaten11-14. Haftalrda 20 kusurlerdede detayli ultrasonda bakiliyor... banu ciftcinin uygulmasi var hamieller icin onu indir 40 haftalik gebelik cizelesine bak hangi hafta neler olcagi, hangi hafta izine ayrilacagin ne bilim ucaga binemeyecegin yada doktor raporu alman gereken zamani herbiseyi yaziyor bilgine
İndirdi
Benimkilerin cinsiyetini 16. Haftada anca ogrenebildik. 13. Haftada birinin pipisidir dedi ama digerine bisey diyemedi🤭☺☺ Oda erkek olabilir dedi... bekledik gittik gostermedi, iki tanr olunca zor tabi kiz olunca bide☺ Anlasilamadik... en sonunda ogrendik 16. Haftam bitmisti belkide 17 de ogrendik biz
ozaman bana baya erken oluyo ögrenmek için bizde 13 haftalıgız 😊

Bugün benimde kontrolüm vardı 35+6 yız perşembe Allahın izni ile doğum olacak kararlaştırdık artık. Kızım 2950 olmuş, oğlum 2100 cıktı hala son iki hafta da hiç almamış. Kız yarim kilo almış oysa şok oldum içim bir cız etti tabi 😏😏 Doktor ikizlerde bekliyoruz hafta olarak geri gelmeyi tabi normal bir durum üzülecek birşey yok çocuk dr karar verecek fakat gerek bile olmayabilir kuveze dedi. Bir hafta daha dayanacağım inşallah bir kaç yüz gram alır. Bu arada sebebi kan akışı olabilirmiş bazen bebeklerin beslenmesini etkiliyormuş. Nst de iyi bakalim inşallah alır daha az çıkmaz doğumda kuzucum 🙏🙏
Kuzucumm benimde kizim oglumun onune gecti.. keske elimizde bisi olsada yedirsek icirsekte kilolalarini toparlayabilsek🤭🤭 saglicakla zamaninda gelsinler 🙏🏻

X