2020’de ikiz annesi olacaklar :)

S. A güzel anneler. Sizlerden bir ricam olacaktı 😊 Ben 3. Kez tüp bebek tedavisine başladım. Yarın inş yumurtalarım toplanacak. Benim için dua edebilirseniz eğer cok ama cok mutlu olurum.(ismim bahar) altı yıldır bekliyorum mucizemi.. Hamilelerin duası kabul olur derler buna cok inanıyorum. Birde doğumda yapılan dualar tabi.. Mevlam sizlere de bebişlerinizi sağlıcakla kucaklamayı nasip etsin, hayırlı kolay dogumlar nasip etsin inşallah. Şimdiden Allah razı olsun. Ailenizle birlikte saglıklı huzurlu yıllar diliyorum❤❤❤
Rabbim İsteyen herkese En saglıklısından en hayırlısından evlatlar nasip etsin Insallah canım. Insallah sende bu defa olumlu sonuc alırsın.

Bakıyorum da baya bi telaslanmıssın canım dogum vakti yaklaştıkça☺ Az kaldı evet, ama Insallah sağlıkla gelecek yavrularımız.
Hem uyKu uyuyamiyorum hem erkenden yorukuyirum ayakta duramiyorum oturamiyorum kisacasi eskisi gibi degilim.. hayirlisiyla bir atlatalim da ☺️☺️

Hem uyKu uyuyamiyorum hem erkenden yorukuyirum ayakta duramiyorum oturamiyorum kisacasi eskisi gibi degilim.. hayirlisiyla bir atlatalim da ☺️☺️
Bol bol dinlen kuzum.
Hiç belli olmaz bebislerin işi. Benim kız aşağıda sanki çıkışı arıyor bir haftadır😂 aman aman daha erken diyorum, şimdi değil kızım😂

Merhaba arkadaşlar.Bugün kontrolüm vardı.Kızım 2018 gram.oğlum da 1960 gram civarındaymış.oğlanın saçları çıkmış dedi :) Bu ölçümlerde milim bile önemli olduğu için çok hassas.açıkcası son adete göre bence biraz geri çıktılar.devlet hastanesine gidiyorum.normalde bugün 33+2yim.bebekler 32+3 ve 32+5 gibi çıktılar.doktor normal herşey dedi.nst de herhangi bi kasılma çıkmadı.ayaktayken olan sertleşmelere de normal dedi.herhangi bir ilaç vermedi.sizin bebişlerin kilosu nasıl.bu arada ben de fazla almadım sanki 33+2 yim.10 kilo aldım

Bugün benimde kontrolüm vardı 35+6 yız perşembe Allahın izni ile doğum olacak kararlaştırdık artık. Kızım 2950 olmuş, oğlum 2100 cıktı hala son iki hafta da hiç almamış. Kız yarim kilo almış oysa şok oldum içim bir cız etti tabi 😏😏 Doktor ikizlerde bekliyoruz hafta olarak geri gelmeyi tabi normal bir durum üzülecek birşey yok çocuk dr karar verecek fakat gerek bile olmayabilir kuveze dedi. Bir hafta daha dayanacağım inşallah bir kaç yüz gram alır. Bu arada sebebi kan akışı olabilirmiş bazen bebeklerin beslenmesini etkiliyormuş. Nst de iyi bakalim inşallah alır daha az çıkmaz doğumda kuzucum 🙏🙏

Herkese çook teşk. ederim. Darısı başınıza inş🙏 Ben 36+3 de doğum yaptım. Aslında 37+5 de randv. aldık ama erken geldiler. Kızlardan biri 2222 gr diğeri 2660 gr doğdular. Çok şükür küveze girmediler. Bu arada benim kanamam oldu hastaneye geldik orda da suyum ve sancılarım başladı. Daha sonrada spinal Sezeyanla doğumum oldu.

Herkese çook teşk. ederim. Darısı başınıza inş🙏 Ben 36+3 de doğum yaptım. Aslında 37+5 de randv. aldık ama erken geldiler. Kızlardan biri 2222 gr diğeri 2660 gr doğdular. Çok şükür küveze girmediler. Bu arada benim kanamam oldu hastaneye geldik orda da suyum ve sancılarım başladı. Daha sonrada spinal Sezeyanla doğumum oldu.
Hay maşallah Allah analı babalı büyütsün 😍 😍 maşallah supahanallah

Hayırlı olsun Allah analı babalı büyütsün canım

hayırlı olsun canım

Gule gule büyüsün kuzucuklar. Hayirli evlat olsunlar insallah darisi basimiza😊

Bide merak ettim ultrasondaki olculen kilolara yakinmi dogdular

Bugün benimde kontrolüm vardı 35+6 yız perşembe Allahın izni ile doğum olacak kararlaştırdık artık. Kızım 2950 olmuş, oğlum 2100 cıktı hala son iki hafta da hiç almamış. Kız yarim kilo almış oysa şok oldum içim bir cız etti tabi 😏😏 Doktor ikizlerde bekliyoruz hafta olarak geri gelmeyi tabi normal bir durum üzülecek birşey yok çocuk dr karar verecek fakat gerek bile olmayabilir kuveze dedi. Bir hafta daha dayanacağım inşallah bir kaç yüz gram alır. Bu arada sebebi kan akışı olabilirmiş bazen bebeklerin beslenmesini etkiliyormuş. Nst de iyi bakalim inşallah alır daha az çıkmaz doğumda kuzucum 🙏🙏
Banada persembe icin gun verdi doktorum ayni gun dogacak insallah bebislerimiz😊

Dogum sonrasi korse kullanimi aklıma takılıyordu dün sordum doktoruma bu arada arkadaslar. Karin toplama ve rahat hareket etmek için istiyordum. Belden olanlari tavsiye ediyorum fakat 15 - 20 gün kullanılmalı, doğum sonrası belini, dikişlerini, hareketlerini ve özellikle gaz problemlerini rahatlatıyor, uzun süre kullanım karin kaslarını zayıflatıyor korseyi bırakınca göbek hop sarkıyor 20 gün yeterli dedi. Bilgi vereyim istedim 😊

Peki hazırlıkları tamamladınız mı ? Ben dün çantalarını hazırladım bugünde beşikleri kuralım diyorz ama erken midir acaba ?

hazırlıklar bitti sayılır oda ve beşikler.çamaşırlarda yıkandı ütülendi.fakat çanta hazırlamadım.kendim için eksiklerim var pijama falan.hafta sonu tamamlamam lazım.erken değil canım,bizim için her an herşey olabilir

Yok onu zaten mecburi yapiyorlar burun kemigi ve ense kalinligi... (11-14. Haftalarda)
benim dedigim baska.. ucreti biraz fazla.. bird amniyosentez var kesin cozum tarama testlerinde eger herhangi birsey cikarsa diye kesinligi daha dogru ruskleri var ama iyi uzmanlar tarafindan artik sikinti olmuyor.
Ama bu testler ozellikle ikili ucluler yaniltici olabiliyor.. testlerin sonucu ile bircok gebe kadini strese sokuyor.. hamile kuzenlerime down sendromu olma olasiligi su deyip kac kuzenim normal bebek dogurdu... iKz arkadasiminda birinde sikinti var dediler bebeklerden hasta olani alabiliriz dediler... ama sapa saglam cikti.. anne karninda da yapilacak birsey yok.. e tabi aldirma ihtimaliniz varsa yaptirin. Sadce benim verdigim bilgi.. keske biride bana bu kadar detayli anlatsaydi ve cok arastirmistim herbiseyi ...
Yaptırmak istemiyorum benimde cevremde bi çok kişiye çocuk için rahatsız denildi saglam dogdu ama hamilelikte anneleri hep aglıyarak geçirdi

X