2020’de ikiz annesi olacaklar :)

Ya Allah herkesin yardimcisi olsun bu platformda hepimiz ortak bir amac icin toplandik.. tekil gebeliklerden farkli cogul gebelik yasiyoruz.. ve doktorlar her zaman cogul gebeligi riskli gebelik olarak gorurler.. bayanlar sukuneti saglayalim.. Allahin insallah hepimize hayirlisi neyse onu versin... benimde 16. Haftama kadat kipkirmizi, visne curugu, kahverengi devam
Eden kanamalarim oldu kesildi dedigim an tekrar oldu... ama bebeklerim tutunmaya devam ettiler.. ne yazilmissa o .. heryere kosturdum doktorlara gittik.. cok sukur simdi bebeklerimden biri geriden geliyor.. ama cok sukur elimden geleni yapmaya calisiyorum... geriside Allahin yardimiyla insallah.. Moral cok onemli, stresli olmamak kafaya takmamak onemli olan olacak zaten, ama bebegimizi ve cevremizi olumsuz etkilemeye gerek yok.. en basitinden bebeklerimizin bize ihyiyaci var.. stres bazi hormonlari tetikliyor.. bilseniz nasil oldugunu inanin kafanizi baska seylerle mesgul ederdiniz.. ve edin.. hepiniz sevgiyle kalin ve guclu olalim
🙏🏻

Ben 5 yildir defalarca tup bebek deneyerek kendime profosor oldum diyorum 4 yip lose 4 yil unuversite 8 yip saglik okudum 13 yıl calistim ama var olan tecrubemle sizin sorunuzu yanitlamak cahillik olur elinde ultrason probu olan doktor bille temkinli davranmis kesin bisey soylememis maalesef bende bisey soyleyemem bhcg degeriniz iki gunde bir ikiye katliyorsa gebelik var demektir tek yada cift demek icin isterseniz vaginal ultrason cektirin ama 8 haftadan once netlesmesi zor
Sanirim oyle o da 3 hafta sonrasina erteledi randevuyu bakalim ne olacak göreceğiz. Ilk hamileligim de boyle birsey olmamıştı. O yuzden tereddüteyim. Saglikli olsun da hicbisey istemiyorum 🤲

Merhaba herkese
Bnde ikizlere hamileyim.
Öncellikle herkese Allah sağlıklı hayırlı evlat nasip etsin🤲
İkili testi nerede yaptırdınız ikli testi de sadece usg bakılır kan bakılmıo diolar
Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var
Nerede ve kime yaptırdınız?

Merhaba herkese
Bnde ikizlere hamileyim.
Öncellikle herkese Allah sağlıklı hayırlı evlat nasip etsin🤲
İkili testi nerede yaptırdınız ikli testi de sadece usg bakılır kan bakılmıo diolar
Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var
Nerede ve kime yaptırdınız?
İkili test ikiz bebekte olmuyor. Baska bir test var adini unuttum.. buyuk merkezlerde yada yurt disinda bakiliyor ikiz bebek icin ismini unuttum. Detayli ultrason zaten bakilmasi gerekiyor 13. Haftalarda bir bakiliyor burun ve ense klinliklarina ... eger bir sikinti goruyorsa perinatologa sevk ediyor yada iste bu tarama testlerini istiyor.. ama ikili test olmuyor cunku kan aliyor olasilik tahmini veriyorlar ve hangi bebegin olasi bi durumla karsilstigi anlasilmiyor... ikincisi amniyosentez kesin cozum eger sikintisini detaylida gorunuyorsa.. sayet ben 13. Haftamda burun kemigi ve ense kalinligi iki bebegimde gorundu ve sikintisi olup olmamasi icin perinatologda da netlestirince daha tarama testlerine ihtiyac duymadim.. bu benim kendi secimim tabikide... bebeklerimi detayli ultrasonda 24. Haftamda tekrar bakildi 23-27 haftalar arasi tekrar bakiliyor cunki... amniyosentez haftasida o zaman... yani bu testlerin (akniyosentez haric) hepsinin sonucu olasi cikiyor ve kisinin yasina gore olasilik riskleri daha yuksek cikiyo buda insanlari telaslandiriyor.. ben istemedim bir sikinti gorsemde aldirmayacagimida esimle oyle dusundugumiz icin.. kontrollerini yaptirdiginiz icin dusunmedik.. yani karisik anlattim ama durum bu

Merhabalar hanımlar . Bende 25+3 çift yumurta hamileyim fakat bebeklerimden birini gelişimi nerdeyse %50 geri. Kan akımı vs yavaş . İlk bir hafta geriden başlamıştık zaten ama fark iyice açıldı maalesef. Bu durumu yaşayıp ikisini de sağlıkla kucağına alan var mı? Ya da bir bebeğe bir şey olursa diğeri ne olur?
Merhaba canım
benimde çift yumurta ikizi,
Bizde bir hafta sonra öğrendik ikinci bebeği.
Ama suan fazla fark yok bizde.
Bebeklerinizin plesentaları bir mi yoksa ayrı ayrı mı?
eğer ayriysa diğer bebeğe zararı dokunma şansı yok gibi,

Merhaba canım
benimde çift yumurta ikizi,
Bizde bir hafta sonra öğrendik ikinci bebeği.
Ama suan fazla fark yok bizde.
Bebeklerinizin plesentaları bir mi yoksa ayrı ayrı mı?
eğer ayriysa diğer bebeğe zararı dokunma şansı yok gibi,
çift yumurta ikizlerinde plasentalar ayrı ayrı.tek yumurta kadar riskliolmuyor

İkili test ikiz bebekte olmuyor. Baska bir test var adini unuttum.. buyuk merkezlerde yada yurt disinda bakiliyor ikiz bebek icin ismini unuttum. Detayli ultrason zaten bakilmasi gerekiyor 13. Haftalarda bir bakiliyor burun ve ense klinliklarina ... eger bir sikinti goruyorsa perinatologa sevk ediyor yada iste bu tarama testlerini istiyor.. ama ikili test olmuyor cunku kan aliyor olasilik tahmini veriyorlar ve hangi bebegin olasi bi durumla karsilstigi anlasilmiyor... ikincisi amniyosentez kesin cozum eger sikintisini detaylida gorunuyorsa.. sayet ben 13. Haftamda burun kemigi ve ense kalinligi iki bebegimde gorundu ve sikintisi olup olmamasi icin perinatologda da netlestirince daha tarama testlerine ihtiyac duymadim.. bu benim kendi secimim tabikide... bebeklerimi detayli ultrasonda 24. Haftamda tekrar bakildi 23-27 haftalar arasi tekrar bakiliyor cunki... amniyosentez haftasida o zaman... yani bu testlerin (akniyosentez haric) hepsinin sonucu olasi cikiyor ve kisinin yasina gore olasilik riskleri daha yuksek cikiyo buda insanlari telaslandiriyor.. ben istemedim bir sikinti gorsemde aldirmayacagimida esimle oyle dusundugumiz icin.. kontrollerini yaptirdiginiz icin dusunmedik.. yani karisik anlattim ama durum bu
Çok teşekkür ederim bilgileriniz için 🙏
Peki yaptıran varmı ?

Ben hazırım erken başladım 😉😉 hastane çantamı toparlayacağım bekliyorum biraz daha cuma 32 haftaya gireceğim. Bu arada artık agirlastim hareket edemiyorum uzun süre o yüzden çok geciktirme derim zor oluyor gezmek

Bende hazırım sadece hastane çantam kaldı toplanacak merak ettim acaba erken mi bitirdim diye

Kızlar hazırlıklara başladınız mı ?
Selamm 🥰 hastane çıkışlarını aldım bir tek geri kalan kıyafetler battaniyeler kızımdan da var zaten işte emzirme atleti pişik kremi deterjan şampuan onları aldım şu indirim günlerinde bir temassız ateşölçer kaldı almadığım sanırım. Epeyce bez ve yenidoğan ıslak mendili aldım . Ama daha kapı süsü falan hiç onlara girmedim enerjim yok sanki öyle ağır hissediyorum ki bir de vulva varis olmuşum ayakta biraz kalsam alt tarafım fena zonkluyor ağrıyor hiç ilacı da yokmuş sadece buz koyuyorum o biraz rahatlatıyor

Merhabaa cinsiyetler belli oldu:skandal:

1 erkek 1 kiz cok sükür :KK51:

Alısverise baslasammi artik cok mu erken, ikiz geebelikte bi zamandan sonra hareketler ksiitlaniyormus oyle diyolar napacagimi bilemiyorum :kahve:
Bazen de korkuyorum. Bebklerimiz Allaha emanet:KK200:

Alısverise baslasammi artik cok mu erken, ikiz geebelikte bi zamandan sonra hareketler ksiitlaniyormus oyle diyolar napacagimi bilemiyorum :kahve:
Hayırlı olsun Allah sağlıkla kucağına aldırsın benimde aynı 😊😊 bende erken başladım ama 24 lere dogru aldım cogunu çok erken dediler oncesinde. bazılarını araştırdım baktım hepsini aynı zamanda toparladım liste çıkar kolay oluyor

Canım alışverişleri netten yaptım indirimler falan olunca daha uyguna geldi bence dışarılarda çok da dolanmaya gerek yok bazen trendyolda indirim kodları oluyor o zaman da uygun oluyor

Hayırlı olsun Allah sağlıkla kucağına aldırsın benimde aynı 😊😊 bende erken başladım ama 24 lere dogru aldım cogunu çok erken dediler oncesinde. bazılarını araştırdım baktım hepsini aynı zamanda toparladım liste çıkar kolay oluyor
Amin canim insallah hepimiz:KK200::KK200:
İlk bebklerim olucak . Ne alip ne almamam gerekiyor bilmiyorum :KK43:
Kiyafet ufak ufak aldim tabi duramadim kii:KK69:
Sen neler aldin neler tamam oda falan hallettinmi :rolleyes:

X