2020’de ikiz annesi olacaklar :)

Uzmanlik alani değil tabi ama bir tabir var bilir misiniz bilmem damdan düşenin halini damdan düşen anlar. Bu dusuncenizle kimsenin burada birbirine soru sormamasi lazim.....Malum kimsenin uzmanlik alani değil
Aynen oyle.. yok size katilmiyorum.. siz uzerinize yine alinmayin ama doktorun bilemeyecegi seyi burdan ummak dogru degil.. basina gelen soyleyebilir ama sizin cevabinizi ya olur ya olmayabilir.. yani beklemenizden baska ogrenmenizin caresi yok.. tutupta burdan biri bizimkide oeydi ama ikiz kese belirdi sonradan dese icinize acaba dusecek? Bizede oyle denildi ama tek keseymis deseler.. sizi belkide hayalinizden engellemis olacaklar.. yani yine yuzde elli.. zamaninda bende cok aceleciydim ve bir yildir cocugum olmadi tedaviyle aceleci davrandim direkt tup bebek istedim.. cok sukr Allah yormadi bizi, bekleyen isteyen herkesinde cocugu olsun .. ama dogal akisina birakmayi 7. Haftada ben ogrendim.. kanamayla ve dusuk tehlikesiyle baslayan bir seruvenin beni beklediginden habersiz bir suru kotu sonra iyi haftalar ggecirdim. Kisa kesim kimsenin gonlunu kirmak niyetinde konusmaya baslamam sadece aceleci olmamanin ve ani yasamanin keyfini yasamanizi dilerim cok sukur hamilesiniz ve Mucize bu.. insallah da dilediginiz gibi bir gebelik sureciniz ilerler.. burda bazen bebek hareketsiz acaba bisey mi oldu? Diyen kisiler hic bise arastirmayanlar icin daha 15-16. Haftada bebegin tekme atmamasini kotuye yoruyor yani bir suru ornek gordum ve bu kadar karamsar olmamanin biraz rahat olmanin hamilelik icin cok daha iyi bit baslangic olacagina inaniyorum. Kalbinizi kirdiysam affedin 🙏🏻

Uzmanlik alani değil tabi ama bir tabir var bilir misiniz bilmem damdan düşenin halini damdan düşen anlar. Bu dusuncenizle kimsenin burada birbirine soru sormamasi lazim.....Malum kimsenin uzmanlik alani değil
Ben 5 yildir defalarca tup bebek deneyerek kendime profosor oldum diyorum 4 yip lose 4 yil unuversite 8 yip saglik okudum 13 yıl calistim ama var olan tecrubemle sizin sorunuzu yanitlamak cahillik olur elinde ultrason probu olan doktor bille temkinli davranmis kesin bisey soylememis maalesef bende bisey soyleyemem bhcg degeriniz iki gunde bir ikiye katliyorsa gebelik var demektir tek yada cift demek icin isterseniz vaginal ultrason cektirin ama 8 haftadan once netlesmesi zor

Mrb bende tüp bebek 6+1 benimde birinin kalp atışı duyuldu bi kese daha oluşuyo gibi dedi doktor onu öğrenmek için de cuma gidecez 😊
Hayırlı olsun bebeklerimiz. Bizde 6+2 de kalplerini duymuş olacağız :)) sen şu an kaç haftalıksın 5+6 olduk yarın 6 hafta bitiyor inşallah 🙏🙏iki embriyo transfer edildi demi seninde.

Merhabalar hanımlar . Bende 25+3 çift yumurta hamileyim fakat bebeklerimden birini gelişimi nerdeyse %50 geri. Kan akımı vs yavaş . İlk bir hafta geriden başlamıştık zaten ama fark iyice açıldı maalesef. Bu durumu yaşayıp ikisini de sağlıkla kucağına alan var mı? Ya da bir bebeğe bir şey olursa diğeri ne olur?

Merhabalar hanımlar . Bende 25+3 çift yumurta hamileyim fakat bebeklerimden birini gelişimi nerdeyse %50 geri. Kan akımı vs yavaş . İlk bir hafta geriden başlamıştık zaten ama fark iyice açıldı maalesef. Bu durumu yaşayıp ikisini de sağlıkla kucağına alan var mı? Ya da bir bebeğe bir şey olursa diğeri ne olur?
Ayri keselerde ise bebekler birbirlerine etkilemezler cift yumurta gibi... tek kesedeyse daha onem verilmeli.. Allah ol derse olur, kardesim uzulmiceksin onlara siki tutun ve umitsizlige kapilma.. 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Dualarim seninle

Moral motivasyonunuzu bozmayin daha dusuk kiloda dogar ama sonra kardesini yakalar insallah onemli olan ne kadar anne karninda kalirlarsa o kadar iyi ikisinin kan akimi farklı buyuk ihtimal biri daha az besleniyor olabilir kan sulandirici falan kullaniyor musunuz

Moral motivasyonunuzu bozmayin daha dusuk kiloda dogar ama sonra kardesini yakalar insallah onemli olan ne kadar anne karninda kalirlarsa o kadar iyi ikisinin kan akimi farklı buyuk ihtimal biri daha az besleniyor olabilir kan sulandirici falan kullaniyor musunuz
Kan sulandırıcı kullanmıyorum vermedi doktorum kan akımı da yavaş birde küçük olan bebeğimin suyu çok az.

İki haftada bir perinatolog a gidiyorum. Onlar da aynı şekilde oldukça umutsuzlar. Yabi hiç olumlu konuşmuyorlar birde böyle olduğu için hastalığı olduğundan doğsa da yaşamı ile ilgili şüpheliler. Yaşamayabilir diye
Sen öyle dusunme canım biliyorum zor ama benim yegenim 1300 gram doğdu simdi 14 yasinda,bi tanidigimiz var 650 gram doğmuş simdi koca delikanli bu isler hic belli olmaz umudunu yitirme bu kan sulandirici olayini sor bakalim ne dicekler belki bi faydasi olur genelde sol tarafina yat bol bol kan gitsin bebisine insallah toparlar

Sen öyle dusunme canım biliyorum zor ama benim yegenim 1300 gram doğdu simdi 14 yasinda,bi tanidigimiz var 650 gram doğmuş simdi koca delikanli bu isler hic belli olmaz umudunu yitirme bu kan sulandirici olayini sor bakalim ne dicekler belki bi faydasi olur genelde sol tarafina yat bol bol kan gitsin bebisine insallah toparlar
İnşallah tabiki rabbim ömür yazdıysa yaşayacak. Ki o kadar zor bir hamilelik geçiriyorum ki biyolojik olarak da inşallah sağ Salim sağlıkla doğr ikisi de. Sizin bebeklerinizde şnşallah🤲🏻 Her doktora gittiğimde acaba kalbi durdu mu diyecekler endişesini yaşamak gerçekten çok yıpratıcı. Rabbim kimseye yaşatmasın bunu ve daha beterini .

Merhaba kızlar bende ikiz annesiyim 6 haftalık biri diger 5 bucuk denildi küçük olanın kalp atısıda digerine göre zayıf üç gün önce kanamam oldu şiddetli suan leke devam ediyo endişe ediyorum normal mi sizce

İnşallah tabiki rabbim ömür yazdıysa yaşayacak. Ki o kadar zor bir hamilelik geçiriyorum ki biyolojik olarak da inşallah sağ Salim sağlıkla doğr ikisi de. Sizin bebeklerinizde şnşallah🤲🏻 Her doktora gittiğimde acaba kalbi durdu mu diyecekler endişesini yaşamak gerçekten çok yıpratıcı. Rabbim kimseye yaşatmasın bunu ve daha beterini .
O telaş bende de var doktora gider gitmez hemen ultrasona geciyorum ikiside iyi diyene kadar kalbim kut kut atiyor,kaybetme korkusu cok fazla bendede allah kucağımıza almayi nasip etsin insallah

X