2020’de ikiz annesi olacaklar :)

Ayy senii yerim ben. Tabikide cok masrafli ne kadar guzel ki cevrenden yardimci olmuslar.. gecici sure icin bende sifir almak istemiyorum. Cok haklisin. Kilo almissin ama tuzlu yedigin icin olabilirmi tuz vucutta su tutuyor. Oden yapiyor. Tuzlu yiyorsan kıs lutfen. Gerilmen cok normal. Allah yardimcimiz olsun

kızlar aranizda erkwn doğum riski veya dikiş yani serklaj olan var mı?
Bilgilendirir misiniz lütfen

EVET BEN 19 HAFTALIK IM AMA İNAN 6 AYLIK GİBİ OLDUN LC WAİKİKİDEN HAMİLE PANTOLONU ALDIM YOKSA NORMAL PANTOLONLARIM KAPANMIYORDU
Ben de öyleyim ve akşamları yani son 3-4 akşamdır yemekten sonra taş gibi oluyor karnım sanki böyle bir şeye kızınca kasılıp kalırız ya öyle oluyor bu akşam da annemdeydim öyle olunca hemen kalktık koltukta oturunca iyice sıkıştırıyor sanki yatarken daha iyi

Canım okuduklarımdan şunu çıkardım park yatakta 3-4 ay birlikte idare edebiliyorlarmış bende bir park yatak var bir de beşik verdi arkadaşlar ikisini kullanacağım yatak odasında bir süre bastonlar 6.aydan itibaren kullanılabiliyor ben 6.aya kadar idare etmeyi düşünüyorum bir şekilde kızımdan kalan travel bebek arabam var bir tane öbürünü de slingle önceleri bağlarım sonra da kanguruya geçerim zaten almayacam 6. Aya kadar galiba

28. Haftada çantam hazırdı ilk doğumda. Bavulumuzun içne hazırlamıştım daha derli toplu olsun diye ikişer takım hastane çıkışı koyacağım 10lu birer tane de beşli takım gibi olanlardan koyarım dedim küçük hurçlarda koyup üzerine kağıtla iğneleyince verecek kişi de kolay bulur. Kendi pijamamı da iki takım koymuştum hırka koymuştum iç çamaşırları koydum ama lazım olmadı kanama çok olunca zaten hastane kocaman hasta bezi gibi birşey koymuştu ilk gede o kaldı depend külot almıştım onu koymuştum göğüs ucu kremi sıcak su torbası-havlu(süt hemen inmezse yumuşatsın insin diye ama kullanmadım) bebek bezi ıslak mendil/pamuk aklıma gelen bunlar yine de çanta hazırlarken hepimiz yazarız birbirimize eksikler ortaya çıkar ama herşeyi hurçlarla bavula koymak gerçekten çok rahat olmuştu tavsiye ederim. Senin cinsiyetler belli mi bu arada

Ya oyle ozellikle tuzlu yemiyorum ama tatlı çok yiyorum kendimi tutamiyorum biraz tutsam iyi olcak amin canim hepimize yardim etsin

Ben prego ibiza kullanıyorum ve çoookk memnunum

Daha önce erken doğum yaptım.
Şimdi doktorum serklaj yapmak istemiyor. Bende kararsız kaldım başka yerde yapsam mi diye.Risklerinden de bahsedince korktum biraz.
şuan öyle bi risk yoksa neden yaptıyorsunuz ki ? Rahim ağzı uzunlugu normalse ve dr güveniyorsanız bence ona bırakın. Tabi yinede en iyi siz bilirsiniz.

şuan öyle bi risk yoksa neden yaptıyorsunuz ki ? Rahim ağzı uzunlugu normalse ve dr güveniyorsanız bence ona bırakın. Tabi yinede en iyi siz bilirsiniz.
Rahim agzi uzunluğu normal dedi, suan hersey normal cnm.önceki gebeligim de ikizdi 19 haftalık erken doğumla kYbettim.Ama onlarda bebeklerden biri hep asagidaydi, doktorun bu dusuge sebep olabilir derdi ve oldu da.
O yuzden işte bunda çok şükür şu ana kadar kanamam olmadı bi sorun yok rahim uzunluğu dün 3cm çıktı. Tedbir amacli istiyordum.

Benimde 3 cm rahim agzi uzunlugu doktorum serklajda kararsiz kaldi ve sonra yapmama karari verdi. Cunku serklajinda riskleri varmis baya.ilk gebeligimde de 19.hafta da 2.4 cm di ve gebeligim 39.haftaya kadar dikkat ederek devam etti. bundada dikkat ederek tamamlarim insallab

Rahim agzi uzunlugu nasil olculuyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…