2020’de ikiz annesi olacaklar :)

Kızlar inşallah hepimiz sağlıcakla alırız kucağımıza. Benim sizlere birkaç sorum var daha 10 haftalık ikiz gebeliğim var çok yeni bir iş yapsam nefes nefese kalıyorum ve aniden halsiz kalıyorum kan şekerin düşer ya onun gibi düşünün. Bu normal bir şey mi? Ayrıca ne sıklıkla doktora giyorsunuz ben en son 3 hafta önce gitmiştim bir sıkıntım olmazsa kanama vs gibi ense kalınlığı için 11 12 haftada gideyim diyorum doğru mu yapıyorum.
Normal evet bende öyleydim ,hamileliğin başından beri.merdiven çıksam yürüsem dayanamayıp oturuyorum yatıyorum.kan değerlerinizede baktırın kansızlıkta öyle yapar.kontrollerim ayda bir oluyor benim

Bakımları zor açık konuşayım tek bebek gibi hiç değil ben tek bebeğe çok rahat bakarmışım diyorum . Ama 4. Aydan sonra mama saatleri uyku saatleri belli oluyor en azından düzen olduktan sonra genel bebek mızmızlığı diyoruz . Ama ilk 3 ay gazdan çok çektik biz özellikle oğlanda
Benim ilk yavrucakta kolikti 5 ay gece gündüz hiç susmadı uyumadı ...kafayı yemek üzereydim.çok zor günlerdi,şimdi ikiz beni inanılmaz korkutuyor😓tek böyleyse iki nasıl olacak bakalım

Valla keşke diken olsa canım ben çok çatladım resmen kesiyorlar sanıyorum karnımı ağrılar bi taraftan çatlakların acısı bi taraftan bazen oturup ağlıyorum :KK43:
Hadi ya karnınız çok mu çatladı? Benimde afedersiniz sürekli tuvaletim varmış hissi birde diğer bebek kafasını hala döndürmemiş kaburgama çok batıyor nefes kesiyor

Hadi ya karnınız çok mu çatladı? Benimde afedersiniz sürekli tuvaletim varmış hissi birde diğer bebek kafasını hala döndürmemiş kaburgama çok batıyor nefes kesiyor
O kadar çok çatladı ki doktorum bile üzülüyor artık :KK43: cildim çok kötüymüş öyle diyor mecbur tedaviye gidicem doğumdan sonra çatlak açısından yatamıyorum ben.

sürekli tuvalet varmış hissi baskıdan dolayı oluyor sanırım ıkınmayın lütfen çok dikkat etmen lazım ıkınırsan açılma falan olur Allah korusun kabız olmamaya çalış canım

O kadar çok çatladı ki doktorum bile üzülüyor artık :KK43: cildim çok kötüymüş öyle diyor mecbur tedaviye gidicem doğumdan sonra çatlak açısından yatamıyorum ben.

sürekli tuvalet varmış hissi baskıdan dolayı oluyor sanırım ıkınmayın lütfen çok dikkat etmen lazım ıkınırsan açılma falan olur Allah korusun kabız olmamaya çalış canım
Geçerler inşallah nemli tutmaya çalışın yinede acısını hafifletsin çok şükür benim hiç olmadı doktorum da çok şaşırıyor. Kabızlık dediğiniz gibi var hemde aşırı biçimde ne olacak o bilemiyorum. Sizin gün belirlendi mi doğum için

Geçerler inşallah nemli tutmaya çalışın yinede acısını hafifletsin çok şükür benim hiç olmadı doktorum da çok şaşırıyor. Kabızlık dediğiniz gibi var hemde aşırı biçimde ne olacak o bilemiyorum. Sizin gün belirlendi mi doğum için
İnşallah sürekli krem sürüyorum ama yok acısını hiç birşey almıyor hala daha çatlıyor. Ve çok iri çatladı yani derin baya damarlarım gözüküyor çatlakların üzerinden. Kabız olmamaya dikkat etmek lazım kayısı suyu falan iyi gelir çünkü ıkınma hissinin gelmemesi gerekiyor. Şurup var aslında hamilelerin kullandığı ismini hatırlayamadım onu alıp kullansanız

Merhaba Kızlar bebeklerin birisi inanılmaz hareketli birisi de bir o kadar sakin . Sakinliğinden şikayetim yok ta doktor hareketlerini takip et demişti . Bazen acaba bir sorun mu var diyorum? Tedirgin ediyor eşek beni sürekli onu dinliyorum. Sizler de de böyle mi ? Ayrıca çok ağırlaştım sanki bugün evde yalnızdım sadece bir makarna yaptım iş falan zaten yapmıyorum ama tabanlarım pert çok yoruluyorum . Ayaklarımın altları çok ağrıyor

Merhaba Kızlar bebeklerin birisi inanılmaz hareketli birisi de bir o kadar sakin . Sakinliğinden şikayetim yok ta doktor hareketlerini takip et demişti . Bazen acaba bir sorun mu var diyorum? Tedirgin ediyor eşek beni sürekli onu dinliyorum. Sizler de de böyle mi ? Ayrıca çok ağırlaştım sanki bugün evde yalnızdım sadece bir makarna yaptım iş falan zaten yapmıyorum ama tabanlarım pert çok yoruluyorum . Ayaklarımın altları çok ağrıyor
[/QUOT

benimde bacaklarımda ve kasıklarımda çok ağrım oluyor. Bazen oturduğum yerden kalkamıyorum. Sen hangi bebeğim hareket ettiğini nasıl anlıyorsun? Ben kesin bir şekilde ayıramıyorum ki 🤦‍♀️

Benim de oyle biri cok hareketli biri sakin ben de tedirgin oluyorum.doktora sordum soldakinin yeri cok dar dedi.simdi de ona uzuluyorum niye hareketsiz diye...

Benim de oyle biri cok hareketli biri sakin ben de tedirgin oluyorum.doktora sordum soldakinin yeri cok dar dedi.simdi de ona uzuluyorum niye hareketsiz diye...
Üzülme canım benim de öyle bir tanesi daha sakin doktorum da normal diyor yerleri gerçekten daraldı Artık tek kişilik yere iki kişi sığıyorlar🙂

X