2020 yılında Tüp Bebek Yaptıranlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Canım uykusuzluk beynini uyuşturuyor İnsanın seni öyle iyi anlıyorum ki ama gece bakamıyorsa ben mesela 1 e kadar eşime bırakıyorum akşam işten gelince onda bütün sorumluluk :) uyutuyor sonra sabaha kadar kendim bakıyorum ve kabul ediyorum gece bakmak inanılmaz zor hele ki iki çocuğa biri ağlıyor biri uyuyor diğeri uyanıyor tam o da uyudu derken ilk yatan tekrar acıkıyor ama geçecek elbet büyüyecekler onlar bize muhtaç öyle düşünüyorum ben bazen sabrım zorlanıyor sinirlerim harap oluyor haklısın yani gündüz gelip dinlendirecek birisi yok mu

Senin işin zaten daha zor.inan bazen gece aklıma geliyorsun biz bir taneye bu kadar zor bakarken o kız nasıl dayanıyor diyorum.Allahim yardımcın olsun.benim eşim akşamda bakmıyor 5 dk kucağına alsa yoruyor deyip bırakıyor.ben saatlerce taşıyorum beni yormuyor sanki.gece zaten o uykusuzluk o kadar çok sinirlerimi bozuyor ki çocuğa kızıp duruyorum.sonra sabah kendime kızıyorum.annemler semt olarak uzakta.arada ben gidiyorum ama bu pandemiden dolayı çok gidip gelmekte istemiyorum.

Canım eşini alıştır kucağına ver başım ağrıyor uzanacağım de bırak biraz baksın ağladığında kalkma korkma ağlamakla birşey olmaz bebeğe aksine ciğerleri gelişir derler bi kaç dakika ağlasın bakalım neler yapacak doyurmayı uyutmayı öğrensin bir tek altını değiştirtemiyorum ben eşime ne yaptıysam onu beceremedi:)) sorumluluk vermen gerek erken geliyorsa markete gidip dolanacağım çok bunaldım de bırak yarım saat sonra gel başka türlü alışmaz yoruldum demekle olur mu çocuk bu yoracak tabi biz perişan oluyoruz hafta sonları 3 e kadar eşim 3 den sonra gece ben bakıyorum

Bende alayım canım ondan

canım emzirme zamanım çok belli olmuyor bazen iki saatte bir bazen saat başı emiyor benim ki 10 ile 20 dk arasında değişiyor bazen keyif yapıyor 40 dk oyalanıyor

Canım benim miniğinde emme süreleri degisiyor ama genelde 15-20 dk memede duruyor.artik kaç saatte bir emzirdiğimi takip etmiyorum o emmek istedikce veriyorum.istemedigi zamanda diliyle itiyor emmiyor zaten
Benim oğlan 2 3 saatte 1 süt içiyor, gece 4 4.5 saati bulduğu oluyor. Eskiden 100 120 cc arası içiyordu, baktım doymuyor gibi 140a çıkardım ama içiyor çok mu geliyor diye düşündüm ondan sordum sizlere.
Bende normalde yıkarken UFO açıyorum gene açarım ama tüm gece açık kalmıyor değil mi

İnşallah canım çok sağol evet hafif geçecek sanırım

Sen güçlüsün zaten hemen toparlanacağına eminim.

Evde olduğu halde böyle yapması gerçekten çok sinir bozucu olur. Bende dert yanmıştım ya oturdum konuştum eşimle, Allah var ilk günden beri altını değiştirdi gazını çıkardı karnını doyurdu ama bunları hep gündüz yaptı gece genelde devrildi yattı. Haftsonu yasağıyla birlikte artık daha fazla sorumluluk alacaksın dedim gece süt ısıtmaya gittiğimde çocuk ağlardı kalmazdı eşim. Duymazdan gelirdi hep. Konuştum bi nebze fayda etti, bu gece kalk çocuk ağlıyor süt ısıt dedim ikiletmeden kalktı hemen. Uykuyu hala çok seviyor ama en azından belli bi zaman ayır sadece bebekle eşin kalsınlar. Benimki en işe yaramıyor dediğim zamanda bile sabah 6 gibi kalkar işe gidene kadar bakardı. Bende dinlenmiş olurdum 3 3.5 saat. Sende bi zaman belirle eşin içinde uygun bi zaman olsun. Sen git yat eşin baksın. Emzir yat hemen gazını çıkarsın altını açsın uyutsun, uyumazsa oyalasın. Ama bi rolü olsun böyle olmaz diye konuş bence.

Benimkide nasıl yapıyorsa o bez hiç istediğim gibi olmuyor ama hiç ses etmiyorum bu kez beğenmiyorsun der yapmaz diye.

Buna şükür canım benim

Canım çok teşekkür ederim
Benimkide nasıl yapıyorsa o bez hiç istediğim gibi olmuyor ama hiç ses etmiyorum bu kez beğenmiyorsun der yapmaz diye.
Aynen ses etme iyi kötü yapıyor boşver
Buna şükür canım benim
çok şükür canımm

Ben eşimle ne kadar konuşursam konuşayım bebekle ilgilenme konusunda bundan fazlasını yapamaz.bebek artık onda ağlamıyor alıp gezdiriyor ama kızında keyfi olduğu zamanlarda yapıyor bunu.agladiginda uykusu geldiğinde huysuzlandiginda hiç yaklaşmıyor.bezini hiç beceremez.kirli bezini bile ucundan tutarak atıyor.bi kere çok yorulmuştum daha eve gelmemişti aradım ne zaman geleceksin falan diye arkadaşlarıylaydı galiba bı sinirle eve geldi.dedim bende insanım yoruluyorum bazen gücüm kalmıyor bende canımı sana attım işte ne yapayım hiç mi sesim çıkmasın hicmi sikayetlenmeyim dedim.ben ne yapayım işi gücü bırakıp evde bebek mi bakayım,yok kardesin gelsin annen gelsin,seni annenlere birakayim orda büyüt o zaman falan dedi.bende dedim ben kimseye güvenip yapmadım bu çocuğu kimsede bana yardım etmeye mecbur değil ben bakarım çocuğuma dedim.

Tabiki kimse mecbur değil haklısın ama o mecbur çünkü baba. Maalesef babalık sadece bez almak mama almak ya da kıyafet almakla olmuyor ilgilenmek uyutmak bazen kollarında yatırmak gerekiyor çocuk yaptım oldu bitti hadi eski hayata devam olmaz. Sorumluluk olacak artık hayatlarımız çocuklarımız üzerine kurulu sen dediğim gibi canım rahatsızım biraz uzanacağım de ve uyu uyumasan bile kalkma yalnız kalsın ki bakmaya alışsın oyalasın uyutsun altını benim eşimde değiştirmiyor yapamam hiç söyleme diye hamileyken demişti yaparsın falan dedim ama yok yapamıyor yapmıyor

Bugün mesela çok başım ağrıyor.durup durup seni annenlere götüreyim biraz yardım etsinler sende dinlen diyor en son tamam götür deyip gideceğim

Her cümlen aynı benim eşim, dün gece ağzına kürekle vurasım geldi ayy tuvalette uyuyakalmışım o derece yorgunum adamın umrunda deil, ağlamadığı zamanlar baba oluyo

Her cümlen aynı benim eşim, dün gece ağzına kürekle vurasım geldi ayy tuvalette uyuyakalmışım o derece yorgunum adamın umrunda deil, ağlamadığı zamanlar baba oluyo
Aynı his her gece bende de oluyor inan.öyle zoruma gidiyor ki gece umursamazca uyuması.butun zor zamanlarını biz çekiyoruz büyüdüklerinde de hazirdan baba oluyorlar işte

Yok canım banyo yapmadan önce açıyoz biraz üzerini giyene kadar açık duruyor sonra kapatıyoruz
Bende normalde yıkarken UFO açıyorum gene açarım ama tüm gece açık kalmıyor değil mi

İnşallah canım çok sağol evet hafif geçecek sanırım

Aynı his her gece bende de oluyor inan.öyle zoruma gidiyor ki gece umursamazca uyuması.butun zor zamanlarını biz çekiyoruz büyüdüklerinde de hazirdan baba oluyorlar işte
Aynen öyle bak ben çözümünü buldum şimdi, annemle eşim birbirlerinden hoşlanmıyor. Ben annemle konuscaz gelsin çocuğa bakmama yardımcı olsun dedim gece uykusuzlugu gündüz yorgunluğu bende insanım yetişemiyorum dedim ben gece kalkar mamasını veririm dedi denemelisin

Öyle bişey olsa benimki canına minnet bulur annemi sever bide ben genelde annemlerde kalırım.benim orda kalmam daha uygun oluyor.bide diyelimki öyle bişey olsa kayınvalidem benim alt katımda oturuyor o iş bizde tutmaz yani

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…