2020 yılında Tüp Bebek Yaptıranlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ben direk mutfağa gidip aspiratör açıyorum hemen susuyor :)) telefonda bir sürü ses yüklü zaten program yüklemiştim

Inşallah canım pes etmek yok yola devam ikizlerinle ailenle mutluluklar

Selam arkadaşlar, 17 ocak adet tarihim, 3 şubat transfer tarihim ve 39 yaşımda olup, Acıbadem Altunizade Tayfun Bağışta tüp bebek yaptırdım, açıkcası bir sorunumuz yoktu, normal yolla olmuş 9 yaşında bir oğlum vardı. Eşim ile birden karar verdik ve ikiz olursa üç çocuğumuz olur, bir daha çocuk yapmak istersek o farkıda kapatmış oluruz diye düşündük ve şimdi 2 Ekim de doğum yapmış, bir kız bir erkek olmak üzere ikiz bebeklerimiz var. 37+1 de doğum yaptım, doktorum 38 in sonuna kadar beklemeyi planlıyordu ama son hafta zehir gibi kusmalar ve son gün baş ağrısı ve tansiyon yüksekliği nedeniyle, idrarda yapılan test sonucunda protein kaçağı tespit edilse ve Allah a şükürler olsun ki aynı gün doğum yaparak bebeklerimi kucağıma aldım, sizleri ara ara burdan takip ettim, ara ara bazı konulara cevap yazdım, şimdi herkesin bebeği hayırlı, uğurlu olsun, sağlıklı, analı babalı büyüsün, biz sahip olduk Allah isteyen herkese versin, benim bebeklerim 3120, 3050 kg doğdular, şuan 60 günlükler, ikisi de 6 şar kilo, anne sütü ile besliyorum, gün içinde en fazla iki kez mama veriyorum, çünkü gün içi koşturması sütü engelliyor, gece hep emziriyorum, süt sağma makinesi aldım, ikisi de sıra beklemiyor o nedenle sağıp biberon ile veriyorum, mamalardan hipp Combiotic i kullanıyorum, gaz damalası biogaye ı kullanıyorum, devit3 olarak orzak ocean 400ıu yu kullanıyorum ki içinde sadece d3 ve zeytinyağı var, bez olarak sleepy 3+ yı kullanıyorum çünkü ancak yetiyor çiş ve kakalarına, oğlum emzik aldı ama kızım almadı nuk kauçuklu damaklı, herkesin çocuğunu rabbim bağışlasın hepinizi sevgiyle selamlıyorum.

Ben gün içinde hiç uyuyamıyorum uykusuz kalmaya alıştım galiba.valla kucağa alıştılar galiba,kucakta uyuyalım diyorlar.yerlerine yatıncada uyanıyorlar direk.ben artık geceleri o uyandikca ben uyutup geri yatırıyorum en son pes edip uyuyor

Allah bağışlasın 1 tane var en azından herseyini ona baglarsın benim o şansımda yok

Öyle deme olur seninde. Bende 3 sene uğraştım.

Bende uyutup yatırıyorum ama sabahı buluyor bazen. Uykusuzluk çok sarsıyo valla beni.

Dünkü tecrübeden sonra bende yüklerim galiba o sesleri çünkü o ağlama krizlerinde çok kötü oluyor

Bebek bakımı isimli uygulama. Herkese tavsiye ederim uyuduğu saati beslendiği saati her şeyini yazıyorsun bir sürü makale bilgi sesler ninniler harika ücretsiz bir de.

Ah benimki de akşam 8 den sabah 4 buçuğa kadar uyumadı memede uyuyor koyuyorum uyanıyor delircektim resmen bu arada bu program arka planda çalışıyor bir çok ses var mutlaka indirin. İsilik ve kızarıklıklarada bu krem muhteşem hemen geçiriyor tavsiye ederim.

Eklentiler

• 69F89053-6337-466C-AF47-4C9DC70C7ABB.jpeg
    50,6 KB · Görüntüleme: 19
  • E8F07BB1-D009-4F02-A065-AC669ABA78BD.jpeg
    110,3 KB · Görüntüleme: 23
Çok ilginç değil mi birden üçümüzün bebişlerininde bu uyku durumunun bozulması normal bir durum o zaman tesadüf olamaz. Gerçi bi yerde okumuştum bebeklerin dönem dönem bu tarz şeyleri olurmuş büyüme evresiymiş belki böyle bişiydir ve geçer. Geçsin yani çünkü bende uykuyu çok seviyorum ve dayanamıyorum fırsat bulursam bende onunla bir uyuyorum valla

evet güzel hemen bakacağım :) ben hamileyken solo piyano açıyordum relaxing... galiba bebek ona alışkın ... youtubetan solo piano açıyorum onunla mayışıyor.. koyunca uyanma derdi çok büyük gerçekten işte benimki biberona meme muamelesi yaptığı için biberon kucağında uyanınca çekiyor arada uyuyor dalıyor uyanıyor çekiyor en sonnda tam dalıyor ben de biberonu çekiyorum ağzından öyle uyuyor.

Bebekler için klasik müzik açıyorum bende onunla çok rahatlıyor. Benimki de emzikle uyuyor dalınca kendi atıyor. Yani normalde öyleydi ama şu iki gündür normal davranmıyor

Bu arada kızlar ben kızıma illa emzik tuturucam diye çeşit çeşit emzik almıştım. Bips de aldım ama hastane de direk avent verdim onları hiç kullanmadık temiz bir şekilde duruyor kaynattım koydun iki tane var isteyen varsa eğer gönderebilirim

Kızlar ben sütü ısıttıktan sonra 1 saat süresi oluyor 1 saat sonra kalanı döküyorum. O 1 saatte radyatörün üstüne koysam hep ılık dursa bozulur mu acaba?

inşallah herkesin derdi türlü türlü işte ne yapacaksın
Öyle valla hepsinin bi derdi oluyor.

Bende bakıcam o programa.

Geçenlerde çok güzel düzen tutturmuştuk. Dün deli etti beni. Uykusuzluk beni çok yıpratıyor,bundan sonra uyuduğu an uyuycam bende.

Öyle valla hepsinin bi derdi oluyor.

Bende bakıcam o programa.

Geçenlerde çok güzel düzen tutturmuştuk. Dün deli etti beni. Uykusuzluk beni çok yıpratıyor,bundan sonra uyuduğu an uyuycam bende.
Bende tam çok güzel bir düzen oluşturduk derken düzen yerle bir oldu bende asla dayanamıyorum uykusuzluğa ya resmen dün bacaklarım tutmadı birbirine çarpıyordu

Bende tam çok güzel bir düzen oluşturduk derken düzen yerle bir oldu bende asla dayanamıyorum uykusuzluğa ya resmen dün bacaklarım tutmadı birbirine çarpıyordu
Bende düzenimiz oturdu gece 1 kez kalkıyor sonra hemen uyuyor filan diyordum, 2 gecedir mahvetti beni. İlk gece sürekli uyandı uyudu. Dün gece kucaktan indirir indirmez yaygara kopardı. Eşimde uyuyor sağolsun. Eskisinden bile çok uyuyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…