2020 yılında Tüp Bebek Yaptıranlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kaç gunde iyi oldu bizimki tıkalı. Otri bebe ile çektim ben de aldım
Canım bende doğumdan önce almıştım ama hiç kullanmadım henüz gerek görmedim ama kullansamda nasıl yapcam bilmiyorum.uyanikken zor olur galiba.sen nasıl yaptın,öncesinde serum fizyolojik falan kullandın mi

Canım bende doğumdan önce almıştım ama hiç kullanmadım henüz gerek görmedim ama kullansamda nasıl yapcam bilmiyorum.uyanikken zor olur galiba.sen nasıl yaptın,öncesinde serum fizyolojik falan kullandın mi
Canım bende senin gibi korkuyordum ama başına geçince inan çocuğun çektiği eziyete değmezmiş diyorsun ben durmadigi için karnini doyurup yapıyorum ilk serum fizyolojik sık iki burnuna da damla damla şeklinde hafiften sıkar gibi yap burnunu amaç mukos yumuşaması sonra da üçünü burnuna tak hafiften bı kaç kez çek gelir baktın gelmiyor biraz daha damlat tekrar dene

Doktorun dedigi şey serum fizyolojik damla günde 4 5 kez 4 5 damla ama aspiratör çok kullanma dedi günde 1 ya da 2 dedi. Eger damla ile açılmazsa

Offf o bizim kızda da var hiç sorma sürekli elleri ağzında nasıl vazgeçireceğim şaştım
Keşke bulunduğum yerde Acıbadem hastanesi olsa gerçekten çok memnundum tedavi sürecinde doğumda ilgi alaka çok güzel bende tüp bebek doktorumda doğum yaptım mesela çok rahat oldu benim için
Çok rahat gerçekten ben de çok memnunum hem ilgisinden hem de hastaneden
Aynen öyle masraflıydı dediğin gibi canları sağolsun me diyelim kaça yaptırdınız canım sigortayı

Başa gelince mecbur yaparım tabiki yeterki o rahat nefes alsın.simdilik bir sıkıntımız yok ama olursa nasıl yapacağımı bilmiyordum.tesekkür ederim canım
Hayirdir sizde de mi var??

Doktorun dedigi şey serum fizyolojik damla günde 4 5 kez 4 5 damla ama aspiratör çok kullanma dedi günde 1 ya da 2 dedi. Eger damla ile açılmazsa
Bizde henüz bir sıkıntı yok.yani emerken rahat emiyor,uyurken agzi kapalı burnundan nefes alıp veriyor bunu öğrendiğimde iyi oldu.aspiratörden önce bunu denerim eğer sıkıntımız olursa

Ben sürekli elini çeksem de nafile canım eldiven taktım belki unutur çıplak gelmezse diye o gün onuda götürdü ağzına sürekli de emzik veremem bilmiyorum çözüm bulursan banada yaz

Ama canım ihtiyaç duymasan da temizle mutlaka çünkü temizlemek gerekiyor. Doktorumuz bana her beslenme öncesi temizlemeye çalış dedi günde 4/5 kez temizlenebiliyor

Ben sürekli elini çeksem de nafile canım eldiven taktım belki unutur çıplak gelmezse diye o gün onuda götürdü ağzına sürekli de emzik veremem bilmiyorum çözüm bulursan banada yaz
Benim kızında elleri hep ağızda eldiven olsa öyle de götürüo bi bakıyorum eldiven ıslanmış. Emzik veriyorum ben sürekli ya o olmasa uykuya bile dalamıyor emzikçi olduk iyice

Ama canım ihtiyaç duymasan da temizle mutlaka çünkü temizlemek gerekiyor. Doktorumuz bana her beslenme öncesi temizlemeye çalış dedi günde 4/5 kez temizlenebiliyor
Ama burnunda bişey yoksa bostan yere çekmekte zarar vermezmi.sonucta nefes almasında bı sıkıntı yok maşallah.ben bı sorayım doktora gidince

Ama burnunda bişey yoksa bostan yere çekmekte zarar vermezmi.sonucta nefes almasında bı sıkıntı yok maşallah.ben bı sorayım doktora gidince
Kışın illaki kuruyor evin havası doğal gaz vs o sebepten söyledim. Doktorun söylediği bişiyi paylaştım kafamdan uydurmadım sen bilirsin tabi doğrusunu çocuğun için

Kışın illaki kuruyor evin havası doğal gaz vs o sebepten söyledim. Doktorun söylediği bişiyi paylaştım kafamdan uydurmadım sen bilirsin tabi doğrusunu çocuğun için
Yok canım ben sana bişey demedim teşekkür ederim benimlede paylaştığın icin.sanada doktor demiş sonuçta.simdiye kadar bana doktorlar bişey demedi o yüzden sorup öyle yapayım dedim.

Kızlar ben eldiveni ilk 15 gün taktım sonra çıkardım . Şapka da sadece banyo dan sonra takıyorum.
Ben ilk günler hele hiç takmadım sıcaktı hava diye.
Canım pes etme 4-5. Ayında bile tutan var
Keşke tutsa deniyorum hep.
Ya doktor bana göz muayenesinden hiç söz etmedi . Sizi doktor mu yönlendirdi ? Ayrıca biz de özel sağlık sigortası yaptırdık . Çok daha uyguna geliyor
Evet hastanede söylediler doğumdan sonra.
Göz için içerden kendileri randevu veriyorlar.bizde önce bilmiyorduk yenidoğan kliniğinde ki sekreter dedi.iyi yapmışsınız canım sabit bor doktorun takip etmesi daha iyi olur .

Biz bulamadık randevu bi türlü hep dolu dediler. Sonra zaten gerek kalmadı.

Kullan canım. İşe yarıyor, ağlıyorlar ama alışınca yaparsın çabucak. Bebek rahatlıyor.

1300e yaptılar canım? Sizin kaça yapıldı?
Benim kızında elleri hep ağızda eldiven olsa öyle de götürüo bi bakıyorum eldiven ıslanmış. Emzik veriyorum ben sürekli ya o olmasa uykuya bile dalamıyor emzikçi olduk iyice

Bizde emzikçi olduk çıktık.

Aynen benim de elini çeksem bile sürekli eli ağzında eldiven var onu da götürüyor bu sefer eldiven ıslanıyor
Bizim ikisinin 4400 tuttu canım diğer sigortalardan yaptıracaktık ama Acıbadem de geçmeyecekti aslında bende dahil olacaktım sonra işte ödedi ödemedi yok sigorta şirketi cevap versin bekleyelim vs gibi şeyler oluyormus bizde direk kendi sigortasını yaptırdık hastanenin
Kızlar sizinkiler nasıldı hasta olduklarında? Benim oğlan bütün akşam huzursuzdu. Kustu sürekli, ateşi yoktu burnuda her zamanki gibi akma filanda yok. Ama ağladı çığlık çığlığa..
Bizim de huzursuzluğu oluyor canım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…