2020 yılında Tüp Bebek Yaptıranlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aspiratörle çekip temizleyip Damla’yı öyle damlat bide bu şekilde dene istersen
Valla her şeyi yapıyorum canım. Görüyor musun aynı dert bizi bulmuş. Benim nezle iki günde geçti şu an hafif öksürük var nurofen ile geçirdim ben... İnşallah bebek de kısa sürede atlatır :KK43:((( nasıl geçmeyebilir ki yaklasmamak mumkin değil ayrıca zaten havadaki partiküllerden geçiyor bu tip seyler. Ben nereden aldim acaba... İnşallah mevsimsel bir durumdur.... Korona vakaları patladı aşı desen bize zor gelir para yok ki alalım... Yapilan yollara yatariz artik şifa niyetine 🤪

Sen iyileştin mi canım? Bendede grip başlangıcı var şu an. Burun akıntısı halsizlik başladı. Sütten geçecek ben dikkat etsem bile. Bilmiyorum ne yapıcaz..

Benim oğlanda gece az içiyor. Sabah çok az içti mesela, sonra öğlen eskisi gibi çok içti. Değişiyor artık. Gece uyku arasında az içiyor.

Uyandırmıyorum ben hiç. İlk zamanlar kendi uyanırdı, sonra zaten sürekli beslenmesi gereken riskli zaman geçti şimdi acıkınca kendi uyanıp koparıyor yaygarayı. Gece 1 kez süt içiyor hemen tekrar uyuyor. Gece 11 gibi içti dün sonra 4te uyandı acıkıp. Sende uyandırma uyu bence. Ben mecbur uyanıyorum süt hazır olsun o uyanmadan diye.
Ay sende miiiii..... Valla ben de bitki çayına bal limon yaptim. Özellikle bol sıvı ve limonlu su .. buhar olayını da buhar makinesi var bende Yagmur3582 Yagmur3582 dediği gibi ben de ara ara nem yapıyorum ki bebek rahatlasın.

İnşallah canım doktorunuz calpol önerirse kullan bence faydası oluyor

Valla canım bize 2. Ayda yaptırın diğer aşılarla aynı gün dedi bizde yaptırdık korkma inşallah hafif geçer

Kalça ultrasonunu ilk ayları dolduğu gün yaptırdık biz canım kalça karın ultrasonu ve göz muayenesi oldular. Sonradan da oluyor mu inan bilmiyorum ama mesela doktorumuz kalça ultrasonu temiz gelene kadar boyunu bile ölçmedi zararı olabilir bekleyelim demişti

Evet çok gerçekten birisi karma birisi verem diğeri ne bilmiyorum söyledi hemşire ama o anda öyle ağladı ki birşey duyup düşünemedim :KK43:

Calpolü doktorumuz bugün yazdı bile cuma 10da gel dediler aşı için sağlık ocağından. Ama nezle grip durumumuz var. Bu durumda aşı olamayabiliriz.

Kızlar hala kanamam var, oğlan 2 aylık olacak yakında bi kaç gün kesildi hala devam ediyor. Var mı devam eden?
Canım benim 63 gün sürdü çok şükür artık bitti diyebilirim hala açık kahverengi silince peçeteyr damla damla geliyor ama en azından kanama değil
Bu gece uyandırmıcam artık cnm kendi uyanınca sesine kalkıyorum zaten onu beklerim uyanması için benim içinde iyi olur. Bende senin yaptığın gibi yapayım o zaman aşıdan bi saat sonra veririm inşallah bizde sen gibi rahat rahat atlatırız
Uyandırma canım dinlen sende benim oğlum dün 7 saate yakın uyudu bende senim gibi çok korktum birşeu oldu sandım ve çok iştahsızdı ama uyuyorlar artık geceyi ayırt ediyorlar sanırım inşAllah canım ❤️
Calpolü doktorumuz bugün yazdı bile cuma 10da gel dediler aşı için sağlık ocağından. Ama nezle grip durumumuz var. Bu durumda aşı olamayabiliriz.
Evet calpol çok iyi geliyor akşam 8 gibi kızım ishal oldu :KK43: doktorumuzu aradık calpol verin dedi verdim bir çay kaşığı inşallah grip geçer de olursunuz canım geçmese bile haftaya olursunuz

Ay sende miiiii..... Valla ben de bitki çayına bal limon yaptim. Özellikle bol sıvı ve limonlu su .. buhar olayını da buhar makinesi var bende Yagmur3582 Yagmur3582 dediği gibi ben de ara ara nem yapıyorum ki bebek rahatlasın.

Valla bende. Nasıl oldu anlamadım, evden çıktığım yok eşimle birbirimize yaklaşmadık ama oldu. Nane limon, bal, pekmez, ıhlamur devam ediyorum bakalım.
Benim buhar makinamda yok..
Baya bildiğimiz rezene taneleri yani

Yok canım rezeneyi demleyip sütün içine o şekilde katıyorum.
Canım benim 63 gün sürdü çok şükür artık bitti diyebilirim hala açık kahverengi silince peçeteyr damla damla geliyor ama en azından kanama değil

Benim bi kaç gün kesildi sadece sonra tekrar devam. Bekliyorum geçmesini ortam çok kötü gitmek istemiyorum.

Valla bende. Nasıl oldu anlamadım, evden çıktığım yok eşimle birbirimize yaklaşmadık ama oldu. Nane limon, bal, pekmez, ıhlamur devam ediyorum bakalım.

Benim bi kaç gün kesildi sadece sonra tekrar devam. Bekliyorum geçmesini ortam çok kötü gitmek istemiyorum.
Canım gitme evet gerçekten çok kötü ben doktorumla konuştum 4 aya kadar normal ara kanama olabilir ara ara kesilip geri başlayabilir dedi

Uyandırma canım dinlen sende benim oğlum dün 7 saate yakın uyudu bende senim gibi çok korktum birşeu oldu sandım ve çok iştahsızdı ama uyuyorlar artık geceyi ayırt ediyorlar sanırım inşAllah canım ❤️

Evet calpol çok iyi geliyor akşam 8 gibi kızım ishal oldu :KK43: doktorumuzu aradık calpol verin dedi verdim bir çay kaşığı inşallah grip geçer de olursunuz canım geçmese bile haftaya olursunuz
7 saate yakın mii oooyyyy super otesi. Bizin rekor 5 bucuk saat 🤭🤭🤭

Canım gitme evet gerçekten çok kötü ben doktorumla konuştum 4 aya kadar normal ara kanama olabilir ara ara kesilip geri başlayabilir dedi

Birde baktım sebeplere çoğul gebelik, iri bebek sebep olabilir diyor. Bak bi senin bi benim böyle uzun sürdü zaten. Benim oğlan malum 4300 doğdu.

Eşim hasta diye ben oğlanla yatıyordum, bugün ben kötüleyince kardeşim geldi, beşik bizim odada olunca o da napsın almış yanına yatmışlar. Nasıl özledim odaya girdim baktım uyuyor. Teyzesi güzel bakar aslında ama içim nasıl huzursuz..

Seninki de nezle mi?? Ben de nereden aldım anlamadim. Dediğin gibi mecbur olmadıkça evden de çıkmıyoruz...

Valla anlamadım ateşim yok ama burun akıntısı halsizlik çok fazla. Kolumu kaldıracak gücüm yok. Şimdilik nezle gibi gribe çevirmeden biter inşallah.
Emzirdiğimiz için sürekli terliyoruz üşütüyoruz sanırım. Evler de sıcak kaptık hastalığı aman başka bişi olmasın da atlatırız nezleyi. Bu arada iri bebek ve çoğul gebeliklerde kanamanın devam etmesi rahim çok genişlediği için normale dönmeye çalıştığından kanama çok fazla oluyor normal yani Demir ilaçlarınıza devam edin sonra başka sorunlar çıkmasın

Birde baktım sebeplere çoğul gebelik, iri bebek sebep olabilir diyor. Bak bi senin bi benim böyle uzun sürdü zaten. Benim oğlan malum 4300 doğdu.
Doğrudur canım ben hiç bakmamıştım aklıma gelmemişti bak bu durum evet ikimizin uzun sürdü dediğin gibi
Evet dogru o da dert .. ben de korkuyorum çok uyuyunca bi tuhaf oluyor insan... Uyansa da ağlasa diyorsun
Uyusa dert uyumasa dert .. ne olacak bilmem 😀

Valla anlamadım ateşim yok ama burun akıntısı halsizlik çok fazla. Kolumu kaldıracak gücüm yok. Şimdilik nezle gibi gribe çevirmeden biter inşallah.
Resmen burada 3 kişi hasta oldu. Evet bende de halsizlik var. Nezle grip hemen hemen aynı şey aslında .. Nezle de bir çeşit virüs.. Bir yerden almış olmalıyız.. Nerden aldım diye düşünüyorum ben de aklıma bir kaç olasılık geliyor.. Şu an bende sadece öksürük kırgınlık ve terleme var... Öksürük de gıcık gibi boğaz gıcığı kuru öksürük şekilnde.

Resmen burada 3 kişi hasta oldu. Evet bende de halsizlik var. Nezle grip hemen hemen aynı şey aslında .. Nezle de bir çeşit virüs.. Bir yerden almış olmalıyız.. Nerden aldım diye düşünüyorum ben de aklıma bir kaç olasılık geliyor.. Şu an bende sadece öksürük kırgınlık ve terleme var... Öksürük de gıcık gibi boğaz gıcığı kuru öksürük şekilnde.
Bal ve toz zencefili karıştırıp ye cnm benim de aynı tarif ettiğin gibiydi boğazım onunla çare buldum çok güzel rahatlatıyor

Bal ve toz zencefili karıştırıp ye cnm benim de aynı tarif ettiğin gibiydi boğazım onunla çare buldum çok güzel rahatlatıyor
İşin garibi ben zaten öksürüğü 1 haftadır o şekilde geçirmiştim.... Sonra nezle olup tekrardan öksürük olmak pek tatsız oldu... Yine zencefil ile midemi deleceğim mecbur. :///

Emzirdiğimiz için sürekli terliyoruz üşütüyoruz sanırım. Evler de sıcak kaptık hastalığı aman başka bişi olmasın da atlatırız nezleyi. Bu arada iri bebek ve çoğul gebeliklerde kanamanın devam etmesi rahim çok genişlediği için normale dönmeye çalıştığından kanama çok fazla oluyor normal yani Demir ilaçlarınıza devam edin sonra başka sorunlar çıkmasın

Evet canım, ben gece süt sağmaya kalkıyorum, normalde emzirme sütyeni kullanmıyorum sadece süt sağarken takıyorum. Üstümü değiştiriyorum terli geziyorum öyle bi askılı oluyo üzerimde hırka alıyorum üstüme sonra öyle biberon yıkayıp kuruluyorum. Sıcak soğuk üst giy çıkar derken üşüyorum sanırım. Ben hiç bırakmadım zaten demir ilacımı kansızlık öncedende vardı bende, bıraksam mahvolurdum.
Doğrudur canım ben hiç bakmamıştım aklıma gelmemişti bak bu durum evet ikimizin uzun sürdü dediğin gibi

Uyusa dert uyumasa dert .. ne olacak bilmem 😀

Bende bi araştırdım, çoğul gebelik iri bebek sebep olur diyor. Bi bizim devam etti uzun süre.

Ben elimden geldiği kadar dikkat ediyorum ama eşimden bulaştı sanırım, geceleri süt sağarken üşütmüş olma ihtimalimde var tabi. Bende öksürük yok, hapşırık var..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X