2020 Ekim tüp bebek anneleri beraber bekleyelim.

Aynen bende de son banyomda şok oldum 😮 çinko ve demir eksikliğindenmiş sanırım demir ilacıma dün tekrar başladım vitaminlere de devam ediyorum 😕
Aslında 3 ay demir ve multivitamin kullandım bitti. Geçen hafta bütün testlerim yapıldı her şey yolunda görünüyo. Demir hapının kabızlığından bıktım onu göresim yok 😣

Aslında 3 ay demir ve multivitamin kullandım bitti. Geçen hafta bütün testlerim yapıldı her şey yolunda görünüyo. Demir hapının kabızlığından bıktım onu göresim yok 😣
Kan değerin iyiyse çinko vs. Vitamin yada mineral eksikliği olabilir vitamin desteği alabilirsin o zaman ben regenesise devam ediyorum

Canım aynı şeyleri yaşıyomuşuz resmen. Gündüz uyku hiç yok öğlen uykusuna alıştırayım ddm gece uykumuz bitti. Zaten ıh sesinden yine uyku yoktu. Bu arada bizim ki bağrıp çığlık atıyodu dönem sanırım o geçti bu hafta. Ben daha çalışmam sanırım. Evin işlerini yapamıyorum, çocuğa bakamıyorum daha ben beceremedim bu işi

hadi yaa benimki devam ediyor yattiginda surekli bagiriyo onunla konusmamizi istiyor:) bakalim erken konuscakmis gibj geliyor sanki.. birde tum gun nasil geciyor ya bazen tv izlerken onu birakiyorjm o kendi kendine konusuyormus gibj yapuyor o sirada bile onunla ilgilenmiyormusum gibi geliyor ve vicdan yapiyorum.. kartlar gosteriyorum ellerini kollarini oynatiyorum konusuyorum ama bi sure sonra bendede pil bitiyor..

ben evden çalışıyorum. çok istedim şubeden başlamak evden uzaklaşmak ama olmadı. evde çalışmaya zorlandım. neyse nasip artık. herşey çocuklarımız için. ben bu konuda soğukkanlıyım. para kazanmak durumundayız geleceklerini kurabilmek için. annem geliyor hergün ben odaya kapanıyorum emzirmeye çıkıyorum sadece.

ne guzel annen var geliyormus.. benimkinede normaldr kayinvalide bakacakti ama ondada fitik cikti.. martta ameliyat olacak.. esime yavastan annen bakamicak ne yapcaz mesaji veriyorum ama o annem bakar ya diyip duruyor.. bakici bulmak zorunda kalabilirim amw bakiciya da vicdanim nasil el vercek birakcam bilmiyorum..
Bir yandanda cok haklisin calismam gerekiyor.. gercrkten oncelikle hem maddi acidan gerekli hemde evden uzaklasmak gun icerisinde insanlarla sosyallesmek cok iyi geliyo insana.. simdi gunde gidebildigim en uzak mesafe bim🤦🏼‍♀️

Selam canım, hiç endişe etme o bağırmalar artarak devam edecek 🤦‍♀️😂 Bizimki 4 ay 1 haftalık oldu acıkınca resmen bağırarak kızıyo. Babası diyo çabuk al şunu yine olay çıkaracak🥰 bir de hoşlarına gidiyo bağırmak kendi seslerini keşfediyorlar. Çalışma kısmına gelince şanslısın temmuza daha çok var. Ben haftaya başlıyorum. Hatta geçen ayda 3-4 gün işe gitmek zorunda kaldım. Bizim babamız pandemi de işini kaybetti o bakacak, o yüzden aklım evde kalmıyor ama beni en endişelendiren sütüm azalırsa. Çoklu gıda alerjisi var ve aylardır o anne sütü içebilsin diye diyet yapıyorum. İşte o ortamı nasıl sağlarım, nerden kendime uygun yemek bulurum, evden mi kendime yemek götürürüm bilmiyorum. Bir de işteyken sağma düzeni yoğunluktan evdeki gibi olamıyor ondan da azalır gibime geliyor🥺
Canim yaa oncelikle esinin isini kaybetmesine uzuldum:KK43: Rabbim saglikla sinamasin kimseyi🙏🏻 Kizim dogduktan sonra artik daha cok sukur ediyorum.. eskisi gibi sikayetci olamiyorum.. en azjndan senin isin var ve babaya yani en guvenilir insana emanet edebiliyorsun.. sutun icinde endiselenme zaten emzirme iznin var.. ayrica bi arkadasim sutumu sagarken gelsin diye oglumun fotolarina bakiyordum diyodu ki cok ise yaramis.. bu arkadasim dogumdan 20 gunun sonunda 5 cc sut cikartabilmis birisi.. endise kaygi sutu azaltiyormus.. artik dunyanin en sakin ve sabirli insani biz olmaliyiz cunku %100 sana bagli savunmasiz bir yavru var🙏🏻

hadi yaa benimki devam ediyor yattiginda surekli bagiriyo onunla konusmamizi istiyor:) bakalim erken konuscakmis gibj geliyor sanki.. birde tum gun nasil geciyor ya bazen tv izlerken onu birakiyorjm o kendi kendine konusuyormus gibj yapuyor o sirada bile onunla ilgilenmiyormusum gibi geliyor ve vicdan yapiyorum.. kartlar gosteriyorum ellerini kollarini oynatiyorum konusuyorum ama bi sure sonra bendede pil bitiyor..
Gerçekten oyalamak çok zor. Bizim ki de çok konuşuyor her şeyi taklit ediyo ama hiç yalnız bırakamıyoruz. Zıplamalı oyunları seviyor zıpır olck galiba. Kucakta bile atıyo kendini ileriye. Taşıması da zor. Sıra sıra uğraşıyorux. Benim sıkıntım gündüz uykusu şekerleme yapıyor yarım saati geçmiyor uykusu hiç bi işte yapılmıyor böyle olunca. Sallamadan uyumuyo. Uykuyu alamayınca çığlık atıyodu azaldı biraz bağrınca uyutuyorum hırçınlaşıyo yoksa. Gece uykunuz nasıl sanki bizde sorun var ya :KK43:

kızlar selam nasılsınız? buralar terkedilmiş kimsecikler yok😍 bebişler doğdu 4 aylık oldu çok şükür🙏🏻 geçmişe bakıyordumda yıllardır bu sitede önce kendime umut aradım sonra evladıma karnıma düştü bu seferde o hamilelik sürecini birlikta yasadık.. çok sukur evlatlarımızı kucağımıza almak nasip oldu.. kızlar kopmayalım burda bırnırımıze haberler verelım☺️

Merhaba kızlar bizde 5 aylık oluyoruz artık çok yorucu geçiyor, çok mız mız, onu oyalamakla geçiyo bütün günüm uyutmak ayrı mesele tabi resmen savaşıyoruz uyuyana kadar. Sağlığımız yerinde şükür ama zormuş annelik delilikmiş

Merhaba kızlar bizde 5 aylık oluyoruz artık çok yorucu geçiyor, çok mız mız, onu oyalamakla geçiyo bütün günüm uyutmak ayrı mesele tabi resmen savaşıyoruz uyuyana kadar. Sağlığımız yerinde şükür ama zormuş annelik delilikmiş

masallah kocaman olmus🧿 oturmaya basladimi? Disi fln ciktimi? Bizimkide huy edindi gece miz miz surekli sabahta 7.30 da uyaniyor😳 sonra ogle uykusuna yattiginda bende kafami koydugumda yine agliyo.. ben kalkinca sonra uyumaya devam ediyor.. tum gun nasil geciyor bilmiyorum.. bugun tum kis nasil gecti onh dushndum.. hic bot giymemisim yani hic disari cikmamisim..sadece hastaneye ve bime gitmisim:) zaten istesemde giyemem cunku ayaklarim buyumus.. kg den dolayi sismemis bildigin parmaklarim ayagima sigmiyordu.. birde emzirme doneminde 5 kg aldim.. annelik gercekten cok zormus.. 2. Cocugu dusubmuyorum😳 bugunde 4 ayin sonunda regl oldum. Spiral taktirmayi planliyorum..spiral taktirmayi dusunen varmi hic.. hani binbir zorlukla cocuk sahibi olduk ya simdide cocuk olmasin diye ugrasiyoruz🤣

masallah kocaman olmus🧿 oturmaya basladimi? Disi fln ciktimi? Bizimkide huy edindi gece miz miz surekli sabahta 7.30 da uyaniyor😳 sonra ogle uykusuna yattiginda bende kafami koydugumda yine agliyo.. ben kalkinca sonra uyumaya devam ediyor.. tum gun nasil geciyor bilmiyorum.. bugun tum kis nasil gecti onh dushndum.. hic bot giymemisim yani hic disari cikmamisim..sadece hastaneye ve bime gitmisim:) zaten istesemde giyemem cunku ayaklarim buyumus.. kg den dolayi sismemis bildigin parmaklarim ayagima sigmiyordu.. birde emzirme doneminde 5 kg aldim.. annelik gercekten cok zormus.. 2. Cocugu dusubmuyorum😳 bugunde 4 ayin sonunda regl oldum. Spiral taktirmayi planliyorum..spiral taktirmayi dusunen varmi hic.. hani binbir zorlukla cocuk sahibi olduk ya simdide cocuk olmasin diye ugrasiyoruz🤣
Bende tam 4. Ayda adet oldum ebe soruyo neyle korunuyosunuz fırsat yok ki oğlandan 😂😂 oturuyo ama destekli 4. Ayda doktorda oturtup muayene etti ama çok tutmuyorum kndi kalkmaya çalışıyor sürekli yürümek istiyo dikince de adım atıyo. Dişler görünüyo erken gelcek galiba bizm ki ama gazımız hala bitmedi bizim gece 4ten sonra ıh ıh sürekli. Öğlen uykusu yok gündüz yarım saat aralıklarla uyuyo. Uyumazsa çok mız mız ama uyutana kdr da canımız çıkıyo ayakta sallıyorum bacaklarımın arasına sıkıştırıp tekme atıyo o derece inatlaşıyo başka türlü hiç uyumuyo uyku eğitimi almayı düşünüyorum o yüzden ben artık büyük yatağına geçiricm zaten gündüz oyalamak ayrı dert kaçırdım mı uyku saatini çok ağlıyo çok emeklese biraz oyalancak sanki yüz üstü koyunca ittiriyo popoyu ama dönmeye gelincd canı isterse benim tospağa

Kızlar ne var ne yok çok sessiz buralar giremiyorum çocukla uğraşmaktan. 6 ay dolucak artık ne gaz bitti ne ıkınma çıldırmak üzereyim. Üstüne diş derdi eklendi :KK43: ne olucak böyle bilmem

Hello canlar,
Nasılsınız? Nasıl gidiyor ek gıda maceranız başladı mı? 😀 biz 6 ay 7 günlük olduk hala başlayamadık. Popomuzda çatlak varmış arada kanama yapıyor, o yüzden iyileşene kadar başlatmıyor doktorumuz.

Yeni gördüm bizde başladık bugün 5. Günümüz şimdilik güzel gidiyor artık sütüm yetmemeye başlamıştı son ay 350gr aldı açlıktan ağlıyodu çocuk ya kıyamam

Kızlar ben geldim eve, ayrıntılı iyi geçti herşey normal iyi dedi, sadece bağırsakta parlama gördü ama olabilir dedi önemsemedi , yaşım 38 ondan dolayı arzu edersen amniyosentez yaptırabilirsin ama bence bir sorun yok dedi. İkili test iyi çıkmıştı, ense burunda iyi maşallah, bebekte iyi maşallah . Allahın izniyle, hayırlısıyla kavuşalım bebekletimize 🤲🏻🥰
Merhaba dediğiniz gibi bebişiniz sağlıklıdır inşallah. Doktor bana da prlama var dedi endişelendim. Sizde bir sorun oldu mu bu parlamadan kaynaklı?

X