2020 Ekim tüp bebek anneleri beraber bekleyelim.

benim kız da çok rahattı bebekliği oğlan da ona çekti maşallah. bizim öyle sancılı gaz dönemimiz olmadı çok şükür. bazen kıvrandı etti ama kısa süreliydi hep. gazlı olduğu dönemlerde mumys bliss şurup verdim hep. kaka için bazen bizimki de ıkınıyor çok sonunda mutlu son oluyor😊
Bizim ilk iki ay çişte sıkıntı olunca çok sıkıntıydı. Sünnetten sonra baya sakin oldu ama hala gazlıyız çok. Kakasını yapana kdr yırtıyo ortalığı sonra uzun uzun gaz çıkarıp yapıyo rahatlıyo ama hala geçmedi. Malfor verdi bize de rotadan sonra başladık etkisini göremedim daha. Gece uykusu çok güzel mesela ama 4ten sonra başlıyo mik mik kıvranarak uyuyo. 6 gibi masajla anca çıkarıyorum arka arkaya yapıyo. Anne sütü diye mi bilmiyorum ya

Biz de 3 aylık olunca yaptiracagiz rota aşısını bı ara menenjit aşısını da yaptıracağım ama ne zaman yapılacak bilmiyorum özel aşılar da çok pahalı menenjit dozlarini hepsini yaptırmak 3-4bin lira 🙄

Biz de 3 aylık olunca yaptiracagiz rota aşısını bı ara menenjit aşısını da yaptıracağım ama ne zaman yapılacak bilmiyorum özel aşılar da çok pahalı menenjit dozlarini hepsini yaptırmak 3-4bin lira 🙄
biz menenjiti 1.yaşta yaptıracağız.doktor öyle planlama yaptı

Benimki de kucak hastası gündüz kissacik uykular gece 3te uyumalar böyle böyle 3 ayı devirdik😁
Valla zaman geçiyor da çok zorlanıyorum hala. Demek kucak konusunda hepsi aynı. Ucundan oturayım diyorum yok yırtınıyo. Keyfi yerinde olsun çok iyi ama gazımız bitmedi daha. Gazı olmasa çok eğlenicez. Bide nezle atlattık çok zormuş valla çocuk büyütmek :KK43:

Nasılsınız hanımlar? Çok zor geçiyo bnm günler 4 aylık olduk hala gazlıyız bittik tükendik geçti diyorum daha beter oluyo bu çocuk ya. Bu arada regl oldunuz mu ben daha olamadım sanki şiş gibiyim :KK43:

Nasılsınız hanımlar? Çok zor geçiyo bnm günler 4 aylık olduk hala gazlıyız bittik tükendik geçti diyorum daha beter oluyo bu çocuk ya. Bu arada regl oldunuz mu ben daha olamadım sanki şiş gibiyim :KK43:
Selam canım. Selam kızlar 🌸
Giremedim bende uzun süredir. Alerjisiyle uğraşıyorum bende hala🥺 Bir de egzama eklendi üstüne. Katı gıda da napıcam hiç bilmiyorum her şeye alerjisi var.
Regli bende olmadım hala. Olan arkadaşım var üzülüyor süt azalırmış dedi ne kadar doğru bilmem

Selam canım. Selam kızlar 🌸
Giremedim bende uzun süredir. Alerjisiyle uğraşıyorum bende hala🥺 Bir de egzama eklendi üstüne. Katı gıda da napıcam hiç bilmiyorum her şeye alerjisi var.
Regli bende olmadım hala. Olan arkadaşım var üzülüyor süt azalırmış dedi ne kadar doğru bilmem
Ben yazdığım gün 1 sene sonra nihayet regl ağrısını yaşadım bitmek üzere :) azalma görmedim canım çekiyo lork lork. Tam 4. Ayda gelmiş oldu yani. Egzama bende de var bebişte yok ama domates, patlican yeme o tetikliyo bende mesela. Bizim de burundan hırıltı var hala arada oluyor gidiyor. 6. Ayda alerji bakıcak alerjik diyo büyük ihtimal bize de.

Ben yazdığım gün 1 sene sonra nihayet regl ağrısını yaşadım bitmek üzere :) azalma görmedim canım çekiyo lork lork. Tam 4. Ayda gelmiş oldu yani. Egzama bende de var bebişte yok ama domates, patlican yeme o tetikliyo bende mesela. Bizim de burundan hırıltı var hala arada oluyor gidiyor. 6. Ayda alerji bakıcak alerjik diyo büyük ihtimal bize de.
Hadi ya doğumdan sonra ağrı geçer diyorlardı 🤦‍♀️ ya doktor artık hiç beslenemiyorsun yumurtayı dene bakalım dedi. Ondan oldu 1 hafta yedim bütün eklem yerleri egzama doldu. Biz deriden alerji testi olduk bu arada. Sadece inek sütü çıktı ama diğerlerinin çıkmaması olmadığı anlamına gelmiyormuş. Sadece katı gıdaya geçtiğinde Allah korusun alerjik şok geçirip geçirmeyeceğini gösteriyor dedi. Dün doktor kontrolümüz vardı. Demir takviyesi başladı. Karın ağrısı ve huzursuzluk yapabilir dedi. Siz başladınız mı?
A7AD161C-CEE3-4550-9D0F-28CCF423C8EB.jpeg

Hadi ya doğumdan sonra ağrı geçer diyorlardı 🤦‍♀️ ya doktor artık hiç beslenemiyorsun yumurtayı dene bakalım dedi. Ondan oldu 1 hafta yedim bütün eklem yerleri egzama doldu. Biz deriden alerji testi olduk bu arada. Sadece inek sütü çıktı ama diğerlerinin çıkmaması olmadığı anlamına gelmiyormuş. Sadece katı gıdaya geçtiğinde Allah korusun alerjik şok geçirip geçirmeyeceğini gösteriyor dedi. Dün doktor kontrolümüz vardı. Demir takviyesi başladı. Karın ağrısı ve huzursuzluk yapabilir dedi. Siz başladınız mı?Eki Görüntüle 2778032
Yok canım 6. Aya kadar hiç bşy yok dedi o zaman başlicak sadece devit devam bizim. Hiç merak etme alerjik de olsa bünyeleri bi yaşında bağışıklık kazanıyomuş. Benim kuzenimin de mesela süt alerjisi çıktı kızında 9 aylıkken düzene girdi onunki. Bize alerjiyi 6. Ayda yapıcam dedi hırıltısı için. Çok nazlı bebişler sağlıklı olsunlar da geçiş dönemi bu öyle düşün. Bizim gaz sıkıntımız da var hala geçmek bilmiyo obur çocuklarda geçmez kolay dedi bende ondan bıktım ıh ıh sesinden bunaldım artık. Bana kalsa o da alerjik bşy dokunuyor ondan bu kadar devam ediyo ama yok diyo doktor

Merhaba herkese 🌸 biz bugün 100 günlük olduk ❤ biraz kabızlık sıkıntımız var çoğunluk mama olmak üzere günde 1-2 kez emiyor. En son 3 aylık iken rota aşımızı olduk. 6 kg ve 58 cm olmuşuz. Uykularımız ara ara bozulsada genel olarak iyi çok şükür. Siz nasılsınız büyüdü mü bebişler?

Merhaba herkese 🌸 biz bugün 100 günlük olduk ❤ biraz kabızlık sıkıntımız var çoğunluk mama olmak üzere günde 1-2 kez emiyor. En son 3 aylık iken rota aşımızı olduk. 6 kg ve 58 cm olmuşuz. Uykularımız ara ara bozulsada genel olarak iyi çok şükür. Siz nasılsınız büyüdü mü bebişler?
Şükür geldik canım bu günlere. Bizim de çok cıvık kakamız, çok emiyo onu bile zorla yapıyo. 4 ayı doldurduk bizde 8.450 çıktı. Gece uykumuz güzel bizim ama gündüz 10dk şekerleme yapıyo. Huysuzluk çok fazla dişler de gelicek sanırım şu sıra mız mız

Yok canım 6. Aya kadar hiç bşy yok dedi o zaman başlicak sadece devit devam bizim. Hiç merak etme alerjik de olsa bünyeleri bi yaşında bağışıklık kazanıyomuş. Benim kuzenimin de mesela süt alerjisi çıktı kızında 9 aylıkken düzene girdi onunki. Bize alerjiyi 6. Ayda yapıcam dedi hırıltısı için. Çok nazlı bebişler sağlıklı olsunlar da geçiş dönemi bu öyle düşün. Bizim gaz sıkıntımız da var hala geçmek bilmiyo obur çocuklarda geçmez kolay dedi bende ondan bıktım ıh ıh sesinden bunaldım artık. Bana kalsa o da alerjik bşy dokunuyor ondan bu kadar devam ediyo ama yok diyo doktor
Kız seninki de maşallah o kiloyla gaz nası çıkarıyorsunuz benim ki 6 kilo valla benim belim kopuyo 5 dk pat pat yaparken. Bir de sallamadan uyumuyor babası yokken kafayı yiyorum. Ayağa alıştırayım dedim kıyamet koptu, emziğe alıştırayım dedim kıyamet koptu. Valla şu uyku eğitimi midir nedir ondan vericem 5 aydan önce olmuyormuş dört gözle bekliyorum 😂

Kız seninki de maşallah o kiloyla gaz nası çıkarıyorsunuz benim ki 6 kilo valla benim belim kopuyo 5 dk pat pat yaparken. Bir de sallamadan uyumuyor babası yokken kafayı yiyorum. Ayağa alıştırayım dedim kıyamet koptu, emziğe alıştırayım dedim kıyamet koptu. Valla şu uyku eğitimi midir nedir ondan vericem 5 aydan önce olmuyormuş dört gözle bekliyorum 😂
Bizim ki her türlü uyuyodu annem ayağa alıştırdı ama bnde ayakta da durmuyo memede uyuyo. Sırtım ağrıyo onu emzirirken artık. Şu sıra yatağına yatınca yüz üstü yatmıyor, sırt üstü yatınca kollarını bağlatmıyo. Bağlatmayınca yüzünü yoluyo uyandırıyo kndini. Gece uykusunu da bozdu bu süreç bizde. Kendi kendine konuşuyo bi bakıyorum uyanmış. Memeyi verince dalıyo ama çok bölünüyo sabah bu sefer bnm tahammülüm kalmıyo. Bnm annem karşımda oturuyo gündüz o geliyo yardıma şükür o yüzden gündüz rahatım. Akşam da eşim ilgileniyo ben taşıyamıyorum çok gazı bile zorla çıkarıyorum. Biraz daha büyüsün kucak işi zaten zorlaşıcak emekleyince alım durur diye ümit ediyorum.

X