2020 Ekim tüp bebek anneleri beraber bekleyelim.

Ayneen walla.. dun aksam bu bagsettigim mamadan 90 cc verdim. Gece 1 de verdim uyudu hemen.. sabah bi uyandim saat 6.30 du 5.5 saat uyumus.. tam uyandiracaktim kendi uyandi zaten.. korktum okadar saat uyumasi normalmi acaba? Bugun tam 1 aylik oldu
Geceleri 4-4.5 saate kadar normal dedi benim doktor. Bu hafta benimki 5 saate çıktı 50 günlük olduk. Ağrısı sızısı sarılığı yoksa normaldir gece bence. Uyku arasında biberon vermeye başladım bende yoksa bölünüyo uykusu sabaha kdr gidiyoruz öyle.

Hee normalse sikinti yok ozaman.. mamayi fazla verdim galiba 90 cc olarak oda uyutuyo baya:) ama banada iyi geliyo yoksa uykusuz kaliyorum bu seferde sut kalmiyor.. 6 gibi uyaniyor 8 e kadar emme oyalanma fln.. sonra tekrar uyuyor..aman saglikli olsunlarda

Sağolun kızlar bir de emzirdikten 3 saat sonra sağdım sütümü 110cc çıktı toplam sizin nasıl çıkıyor yetersiz mi çocuğa?
Neye göre vermek lazım bilmiyorum 3 saatte birse mesela nette kilosunu 56ya bölüp ml olarak buluyorlar. Gece ben 100 verdim rahatsız oldu uykusu bölündü dün akşam, bu akşam 80 verdim. Gündüz zaten emiyo hesap bilmiyorum ama sürekli emme halindeyiz. 3 saatte iki memeden 130-140 anca çıkıyo manulle bırakıyorum zaten yoruluyo insan 10dk anca sağım yapıyorum.

1aylık aşısı ateş yapmıyor. bacaktan vuruldu. evet ağladı ama bugün peerişan olduk hastanede zaten. kalbinde takip gerektiren üfürüm var. onun harici 1 yaşında pipisinden ameliyat olacak
Canim ufurum çocukların yüzde seksen de oluyor dedi bizim doktor. Kardiyolog la bir görüşün müsait zamanda acelesi yok bir eko çektirin dedi. Hemen gittik kardiyolog eko gereği duymadı.. 2_3 yasinda bir daha kontrol ettirirsiniz zaten rutin kontrol edilecek dedi.. belki sizinki de mi öyle acaba.. korkma eger öyleyse çoğu çocukta oluyormuş

Aynen bende öyle biliyorum hatta 6. Ayda çoğu kayboluyormuş

Kizlar merhaba bugun göbek duseli 10 gun oldu kanama olmus. K vitamini de yapilmisti. Hic boyle bir durum yaşayan var mı. Önemsiz bir şeyse doktora götürmek istemiyorum. Ama içime de sinmedi. Yarin doktoruna yazacağım.

Kizlar merhaba bugun göbek duseli 10 gun oldu kanama olmus. K vitamini de yapilmisti. Hic boyle bir durum yaşayan var mı. Önemsiz bir şeyse doktora götürmek istemiyorum. Ama içime de sinmedi. Yarin doktoruna yazacağım.
Yaz canım bi gümüş bi ilaç sürüp kuruturlar en fazla.

Kanama olmadi ama gobek kurumado bizim,doktor kurumasi icin 2gunde bir ilac suruyor.
Kurumaz ise doktora gosterin derim

canım bir tanesi iki oda arasında. önemli olan onun kapanması. o kapanmazsa çocuğum direk doğuştan kalp hastası olmuş olacak. ama ben inanıyorum hepsi kapanacak inş Allahın izniyle. tanıdık profesör vardı kalp cerrahı hemen onunla paylaştık. o da dedi yenidoğanlarda deliklerin çapı ölçülemiyor. zamanla küçülecektir ama yine de takibi önemli özellikle iki oda arasındakini dedi. enfeksiyondan mümkün olduğunca uzak olmalısınız dedi. bize bir de aşı önerdi ekoyu yapan prof. bende o aşıyı araştırdım çoğunlukla prematürelere yapılıyor. devlet 2yaşa kadar karşılıyormuş. bir dozu 3-5bin civarı. aşıyı da istemedik. artık takipte olacağız 3ay sonra kontrol

Kızlar günaydın hem aşırı gaz tuttu hem sünnet olduk dünden beri felaketiz. Kakası sarı ama mukuslu geliyor. Kaç gündür zaten. Fitil verdi doktor onu koyduk dün sünnetten sonra bağırsaklar fena çalışıyo ne çiş bitti ne kaka ama hala aşırı gazlı. Tam bitti diyorum yine başlıyo gaz sorunu. Dün bide corona testi yaptılar küçück çocuğa içim gitti çubuk sokarlarken ya. Bu arada biri d vitamini için bi marka söylemişti hatırlayamadım kim önerebileceğiniz var mı

O gaz değildir canım ftilden dolayı bağırsaklar harekete geçmiş oda sancı yapıyor bizde kısa sürüyor sizinki uzun sürmüş sadece..

O gaz değildir canım ftilden dolayı bağırsaklar harekete geçmiş oda sancı yapıyor bizde kısa sürüyor sizinki uzun sürmüş sadece..
Yok sünnetten iki gün önce başladı sancılar azcık zeytinyağlı pamukla baskı yaptım boşalttı ama çok doluymuş bitmek bilmedi. Fitili akşam koyduk zaten 3/1 ama ondan sonra da devam etti. Zaten doktorda çok gazlı çocuk ağlarsa gazdan sünnet yeri acımicak dedi. Çok sıkıntılı hiç durmuyor sürekli ıkınıyor mukuslu olunca iyice canım sıkıldı

_seastar_ rüyamda seni gördüm seni tanımıyorum ama gördüm nadıl birşeyse artık..
Bebişe de Allah sağlık sıhhat versin bende inanıyorum kendiliğinden geçecek..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…