2020 Ekim tüp bebek anneleri beraber bekleyelim.

Canım çok sıkıldı. Annem doğumuma gelemeyecek 😞 Abimlerle yaşıyor bugün abimin testi pozitif çıkmış 😞 anneme de test yapmışlar yarın çıkacakmış sonucu inşallah negatiftir 😞 bir yandan onlara çok üzülüyorum bir yandan doğumda yalnız olacağıma. Eşim olacak sadece yanımda nasıl olacak yapabilirmiyiz bilmiyorum. Yarın sabah 9 da doktor kontrolüm var doğumla ilgili bişey söyler sanırım artık.
Çok geçmiş olsun canım hiç dert etme kendiniz halledebilirsiniz bizim de ailelerimiz Doğumda da bebekler taburcu olduğunda da gelemedi kendimiz baktık insan herşeyi yapacak gücü buluyor hiç merak etme 🤩❤️

Kızlar bende çok giremiyorum meme düşkünü benimki de ses çıkararak emiyoruz ev inliyo 😂 maşallah paşama. Gaz işi çok zormuş başladı benimkinde ya çok kıvranıyo. Kendime rezene çayı aldım pek etkili mi bilmem deniyoruz bi şeyler :KK43:
Canım bizim doktorumuz rezene artık önerilmiyor dedi son yayınlarda genlere etki edip kanser gibi hastalıkları sıklaştığo bulunmuş yeni bulunduğundan daha duymamışız bizler ıhlamur önerdi bana

Canım bizim doktorumuz rezene artık önerilmiyor dedi son yayınlarda genlere etki edip kanser gibi hastalıkları sıklaştığo bulunmuş yeni bulunduğundan daha duymamışız bizler ıhlamur önerdi bana
Bende duydum onu ama kendim içiyorum vermiyorum ona zaten bi işe yaradığı da yok. Bahçeden ıhlamurda toplamıştım kendim de içtim bi kaç kere yok işe yaramıyo hiç bi şey kıvranıp duruyo. Ben anlamadım zaten sürekli alttan üstten gaz çıkıyo günde 7/8 kere kaka yapıyo en az bu gaz nasıl var bu kadar. Sütüm çok tazyikli bide benim boşaltmaya başla dedi doktor onu da denedim başa çıkılcak gibi değil yatak sırılsıklam süt havlu koyuyorum her yer süt canım sıkılmaya başladı. Bu sefer ıslak ıslak ben hasta olcam. Ne yapsam çare bulamadım acı çekiyo ona üzülüyorum zaten

Kızlar bende çok giremiyorum meme düşkünü benimki de ses çıkararak emiyoruz ev inliyo 😂 maşallah paşama. Gaz işi çok zormuş başladı benimkinde ya çok kıvranıyo. Kendime rezene çayı aldım pek etkili mi bilmem deniyoruz bi şeyler :KK43:
Ben de gasicon aldım ama gaz oluyor yine de bebişimde

Ben de gasicon aldım ama gaz oluyor yine de bebişimde
Bana doktor şuan gidişat iyi her şey doğal damla kullanma dedi. Ne olur ne olmaz aldım ama kullanmadım bir ay olmadan kullanmayın yazıyo her yerde doktor demeden de istemiyorum. Gazlı şeyler de yemiyorum aslında insan üzülüyo acı çekerken gördükçe. İnşallah bu dönemde geçer. Bide damlayı tutturmak meseleymiş her damla her bebeğe de yaramıyomuş diye okudum

Çok geçmiş olsun canım hiç dert etme kendiniz halledebilirsiniz bizim de ailelerimiz Doğumda da bebekler taburcu olduğunda da gelemedi kendimiz baktık insan herşeyi yapacak gücü buluyor hiç merak etme 🤩
İnşallah canım. Mümkün olduğunca videolardan filan öğrenmeye çalışıyoruz eşimle bebek bakımını.

Doğum şekli belli olmayan var mı ben gibi? Ben daha önce vajinismus geçirdim. Doktor çarşamba eğer izin verirsen alttan muayene ederim istemezsen bakmam dedi. Normal doğum için şimdilik bir engel yok ama vajinismus ve tüp bebek olmasını göz önünde bulundurarak sen nasıl istersen öyle yaparız dedi. Böyle bana bırakınca da sürekli bunu düşünür oldum. Anneler telefonda normal olması ile ilgili beklenti içindeler sürekli normal olur inşallah diyorlar. Tabii diğer durumları bilmiyorlar. Benim tabii korkularım var her ikisinin de ayrı zorluğu var ama bu çocukta bir şekilde çıkacak 😊 çarşamba ne yapmalıyım karar veremiyorum zorunluluklar dışında doğum şekline kendi karar veren oldumu?

Doğum şekli belli olmayan var mı ben gibi? Ben daha önce vajinismus geçirdim. Doktor çarşamba eğer izin verirsen alttan muayene ederim istemezsen bakmam dedi. Normal doğum için şimdilik bir engel yok ama vajinismus ve tüp bebek olmasını göz önünde bulundurarak sen nasıl istersen öyle yaparız dedi. Böyle bana bırakınca da sürekli bunu düşünür oldum. Anneler telefonda normal olması ile ilgili beklenti içindeler sürekli normal olur inşallah diyorlar. Tabii diğer durumları bilmiyorlar. Benim tabii korkularım var her ikisinin de ayrı zorluğu var ama bu çocukta bir şekilde çıkacak 😊 çarşamba ne yapmalıyım karar veremiyorum zorunluluklar dışında doğum şekline kendi karar veren oldumu?
Bunun kararını verecek olan sensin. Doğum şekli ile ilgili bir Kadının aklına vajinal ya da sezeryan Doğumu sokmak çok yanlış. Benim de fizyolojik bir sorunum yok hatta ben vajinal Doğum yapmak çok istedim. Ama doktorum herkesin bebeği kıymetli senin ki daha kıymetli dedi. Önemli olan bebeğin sağlığı dedi. Hiç aklımda yoktu ama sezeryan Doğum yapacağım. Önemli olan anne ve Bebek sağlığı. Yavrumu alıp koklamak gerisi önemli değil 🥰 kararını sen ver

Bende duydum onu ama kendim içiyorum vermiyorum ona zaten bi işe yaradığı da yok. Bahçeden ıhlamurda toplamıştım kendim de içtim bi kaç kere yok işe yaramıyo hiç bi şey kıvranıp duruyo. Ben anlamadım zaten sürekli alttan üstten gaz çıkıyo günde 7/8 kere kaka yapıyo en az bu gaz nasıl var bu kadar. Sütüm çok tazyikli bide benim boşaltmaya başla dedi doktor onu da denedim başa çıkılcak gibi değil yatak sırılsıklam süt havlu koyuyorum her yer süt canım sıkılmaya başladı. Bu sefer ıslak ıslak ben hasta olcam. Ne yapsam çare bulamadım acı çekiyo ona üzülüyorum zaten
BEnimkiler de 7/24 ıkınıyor bi süre böyle olacak sanırım çok zor kıvranırken bişey uapamamk ama zamanla azalacak sabretmemiz lazım bi de kusuyor benim oğlum ameliyat olan insan hiç kıyamıyor:KK43:

İnşallah canım. Mümkün olduğunca videolardan filan öğrenmeye çalışıyoruz eşimle bebek bakımını.
İnan hiç zor değil ki biz bi de prematüre bakıyoruz ilk kez bebek bakıyoruz banyo bile yaptırdık eşimle video izledik oluyor hiç dert etme kendine tadını çıkar minnoşunn

Bunun kararını verecek olan sensin. Doğum şekli ile ilgili bir Kadının aklına vajinal ya da sezeryan Doğumu sokmak çok yanlış. Benim de fizyolojik bir sorunum yok hatta ben vajinal Doğum yapmak çok istedim. Ama doktorum herkesin bebeği kıymetli senin ki daha kıymetli dedi. Önemli olan bebeğin sağlığı dedi. Hiç aklımda yoktu ama sezeryan Doğum yapacağım. Önemli olan anne ve Bebek sağlığı. Yavrumu alıp koklamak gerisi önemli değil 🥰 kararını sen ver
Evet önemli olan sağlıkla kavuşmak tabii. Ama karar vermekte böyle bir durumda daha zor oluyor. İnşallah en hayırlısı olur 🙏

İnan hiç zor değil ki biz bi de prematüre bakıyoruz ilk kez bebek bakıyoruz banyo bile yaptırdık eşimle video izledik oluyor hiç dert etme kendine tadını çıkar minnoşunn
Gelişimleri nasıl canım toparlandılar mı?

sen emzirmeden göğüsleri boşalt biraz tazyiği gitsin.hava yutuyordur o durumda.

hangisini yapabileceğine inanıyorsan ona yönel. benim zorunlu sezeryan. öyle olmasa da sanki normal doğum yapamazdım gibime geliyor.

Benim de belli değil canım 37±2 deyim. Benim doktorum normal doğum taraftarıydı . Yapabileceğine inanıyorum diye beni süreli motive ediyordu. Ben bu aşamada annemlerde doğum yapmak için şehir değiştim. Şimdiki doktor vajinal muayeneden sonra karar verelim dedi. Yarın muayenem var du bakalım. ben ikisinden de korkuyorum . Normal doğumda da sezeryanda da dikiş var, sezeryan dikişi daha mı ağrılı oluyor ki normal doğum için sonrası rahat diyorlar, bunları soracağım.. ama normal olabilecekse kendiliğimden sezeryan seçmeyeceğim sanırım.
Allah en kolayından doğum nasip etsin hepimize inşallah..

Benim de belli değil canım 37±2 deyim. Benim doktorum normal doğum taraftarıydı . Yapabileceğine inanıyorum diye beni süreli motive ediyordu. Ben bu aşamada annemlerde doğum yapmak için şehir değiştim. Şimdiki doktor vajinal muayeneden sonra karar verelim dedi. Yarın muayenem var du bakalım. ben ikisinden de korkuyorum . Normal doğumda da sezeryanda da dikiş var, sezeryan dikişi daha mı ağrılı oluyor ki normal doğum için sonrası rahat diyorlar, bunları soracağım.. ama normal olabilecekse kendiliğimden sezeryan seçmeyeceğim sanırım.
Allah en kolayından doğum nasip etsin hepimize inşallah..
Amin. Benim doktorum da hep normal için bir engel yok diyordu sonra 37 de konuşalım dedi. Gittiğimde de sen nasıl istersen öyle yaparız dedi. Böyle daha zor çünkü ikisini de bilmiyorum. Normal doğumda alttan dikiş beni korkutuyor bir de çocukla ilgili olabilecek riskler, sezaryendede doğum sonrası dikişlerin ağrısı ve malesef eşimden başka kimsenin olmayacak olması. Yani dikişsiz bir normal doğum olacağını bilsem onu seçeceğim tabiki ama bunun garantisi yokki 😕 bakalım bu çarşamba alttan muayene olabilecekmiyim ona göre şekillenir sanırım. İnşallah yarın senin ve bebek için hakkında en hayırlı kararı verirsiniz 🙏

Iyi geceler kızlar cuma günü sezaryanla dogum yaptim minnoş kızımı kucagima aldim şükürler olsun persembe gece sancim vardi sabaha kadar kıvrandım sabah dus alip gittim doktoruma sanci falan hicbisey yok kalmadi oraya gidince ultrason ve nst cekildi 3 cm açıklık var denilince doktorum riske atmayalim beklemeye gerek yok deyince sezaryan oldum agrilarim var yatmak ve kalkmak cok zor bebegimle bile zor ilgileniyorum halen sütüm yok insallah sarılık olmaz diye mama veriyorum bizde boyle yazamadım allah bekleyen herkese hayirli dogumlar nasip etsin insallah

X