2020 Ekim tüp bebek anneleri beraber bekleyelim.

Toplamda kesin 16 hafta kullanabiliyor muyuz emin misin? 8 hafta doğum öncesi 8 hafta doğum sonrasi olmak üzere toplam 16 hafta ücretli izin hakkımız var ve ben en fazla 5 haftasini doğum sonrasina aktarabiliyoruz diye biliyorum. Kalanini zaten doğum öncesi kullaniyoruz ya da kullanmış sayiliyoruz. 37 den itibaren zorunlu doğum iznine ayriliyoruz ve o tarihten sonra 38de 39da ya da 40da doğum olabilir. Bu durumda doğumdan itibaren yine toplamda 13 hafta yani 4 ay 10 gün ücretli iznimiz olacak.... Benim bilgim bu sekilde. Yanlışsa gerçekten iyi bilen birisi düzeltme yapabilir.
37de doğum iznine çıktığında normal doğum tarihin 40.hafta oluyor. o arada doğum yaparsan aradaki günlerde iznine ekleniyor. yasal süre 16hafta. benim bilgim bu şekilde.

Herkese çok teşekkür ederim tek tek yazamadım önce Doğum sancısı çektim 24 saat sonrw sezaryen olup onun ağrıları 48 saattir uykusuz süt sağma çabaları filan derken çok Yorgunum.sütüm artmıyor maaalesef bir cc geldi toplam birinci gün ona üzülünce şimdi hiç gelmiyor 😣 yarına toplar inşallah biraz dinlenilirsem
Onun dışında annelik çok değişik bi duyguymuş daha tam anlayamasam da yine de doğunca kucağıma verdiler bir tanesini 🥰 ama bi yandan da bizim bi bunlar diye inanamıyorum gerçek dışı geliyor karmaşık duygular 😅

Herkese çok teşekkür ederim tek tek yazamadım önce Doğum sancısı çektim 24 saat sonrw sezaryen olup onun ağrıları 48 saattir uykusuz süt sağma çabaları filan derken çok Yorgunum.sütüm artmıyor maaalesef bir cc geldi toplam birinci gün ona üzülünce şimdi hiç gelmiyor 😣 yarına toplar inşallah biraz dinlenilirsem
Onun dışında annelik çok değişik bi duyguymuş daha tam anlayamasam da yine de doğunca kucağıma verdiler bir tanesini 🥰 ama bi yandan da bizim bi bunlar diye inanamıyorum gerçek dışı geliyor karmaşık duygular 😅
Bol bol su iç ve uyu canım, süt arttırıcı şeyler tüket ve pes etmeden sağmaya devam et.. Sütün gelir merak etme stres, yapma hem erken doğum hem sezeryan ilk 2,3 gün gelmemesi normal. Ben eve çıkana kadar sütüm gelmedi sonra sonra gelmeye başladı..

yaa masallah daha dun transfer tarihlerini sonuclarini konusuyoken bugun dogumlarimizi anlatiyoruz.. Rabbim evlatlarini hayirlisiyla evine getirmeyi nasip etsin🙏🏻 Saglikla buyusunler insallah.. sutunde gelir insallah sakin kalmaya calis🙏🏻 Sen iyi olki bebislerde iyi olsun annesi🥰

Bol bol su iç ve uyu canım, süt arttırıcı şeyler tüket ve pes etmeden sağmaya devam et.. Sütün gelir merak etme stres, yapma hem erken doğum hem sezeryan ilk 2,3 gün gelmemesi normal. Ben eve çıkana kadar sütüm gelmedi sonra sonra gelmeye başladı..
Ya aslında dün bir cc kadar geldi bugün artar diyordum şak diye kesildi çocukları görünce bi kötü oldum onlar orada biz buradayız diye ondan sonra gelmedi tam tersi görünce artar diyordum artmaya başlamıştı niye böyle oldu bilmiyorum 😪 zaten prematüreler süt çok kıymetli böyle düşününce de hiç gelmiyor

Ya aslında dün bir cc kadar geldi bugün artar diyordum şak diye kesildi çocukları görünce bi kötü oldum onlar orada biz buradayız diye ondan sonra gelmedi tam tersi görünce artar diyordum artmaya başlamıştı niye böyle oldu bilmiyorum 😪 zaten prematüreler süt çok kıymetli böyle düşününce de hiç gelmiyor
Hangi pompayla sağıyorsun canım manuel pompalardan ilk zamanlar çok dha iyi geliyormuş bi arkadaşıma önermiş doktor ilk günden getirdi diyo sütümü. Biraz daha rahat olmaya çalış, hoşaf filan iç açılır iyice kanalların daha yenisin normal

Milkplus diye bir icecek varmis cnm sutu arttiriyormus.Arastirip uygunsa senin icin aldir.
Uzulmenin kimseye faydasi yok,iyi dusun ,sana ihtiyaclari var,gucunu topla sute odaklan.
Negatif dusunme sakin

C cuucuuk cok az sut bile onlara yeter ilk zamanlar

Eklentiler

• Screenshot_20200913-081609_Instagram.jpg
    Screenshot_20200913-081609_Instagram.jpg
    73,1 KB · Görüntüleme: 19
Hangi pompayla sağıyorsun canım manuel pompalardan ilk zamanlar çok dha iyi geliyormuş bi arkadaşıma önermiş doktor ilk günden getirdi diyo sütümü. Biraz daha rahat olmaya çalış, hoşaf filan iç açılır iyice kanalların daha yenisin normal
Ameda pompam var canım ama kolostrum gelmez makineye diyorlar elle geliyordu biraz biraz ama şimdi o da gelmiyor bakalım umarım toplar 🙏🏼

Canim sıcak suyla dus alinca süt gelir diyorlar ama bide caylar var dene istersen hic stres yapma bebislerin saglikli ya acılarında birkac güne biter insallah artik 2 evladin var annesin inanmak zor olsada 🤣🤣🤣🤣

Merhaba, benimde ilk başta gelmemişti. Öncelikle bebeklerin için moralini hep yüksek tutmalısın. Biliyorum zor ama yapmalısın. Ben yaptıklarımı yazıcam sana , bende hangisi işe yaradı bilmiyorum ama hepsini yaptım.
-En az 3 litre su içmeye çalış
-galactago bitkisel damla kullandım
-hipp natal çay kullandım
- kimyon yuttum gün içinde birkaç çay kaşığı
-kayısı suyu ( sarı kayısıyı haşlayıp bilenderfan geçtim, şekersi)
-promalt içtim ( ebebekten aldım)
- dere otu yedim
-ceviz,çiğ badem,dut, incir, kayısı kuruları yedim
-her gün 2 yumurta yedim
-rezene aldım aktardan , demledim çayını içtim
Ben bunları hala yapıyorum.
Birde süt gelmesede 2-3 saatte bir sağman gerekiyor. Her sağımda daha iyi oluyor. Moral çok önemli.

Merhaba, benimde ilk başta gelmemişti. Öncelikle bebeklerin için moralini hep yüksek tutmalısın. Biliyorum zor ama yapmalısın. Ben yaptıklarımı yazıcam sana , bende hangisi işe yaradı bilmiyorum ama hepsini yaptım.
-En az 3 litre su içmeye çalış
-galactago bitkisel damla kullandım
-hipp natal çay kullandım
- kimyon yuttum gün içinde birkaç çay kaşığı
-kayısı suyu ( sarı kayısıyı haşlayıp bilenderfan geçtim, şekersi)
-promalt içtim ( ebebekten aldım)
- dere otu yedim
-ceviz,çiğ badem,dut, incir, kayısı kuruları yedim
-her gün 2 yumurta yedim
-rezene aldım aktardan , demledim çayını içtim
Ben bunları hala yapıyorum.
Birde süt gelmesede 2-3 saatte bir sağman gerekiyor. Her sağımda daha iyi oluyor. Moral çok önemli.
taburcu oldum şimdi hepsini eve gidince yapacağım ancak bugün hemen süt istiyorlar artık mama başlayacaklar herhalde ben sağdıkça takviye olacak napalım elden gelmiyor bazen işte:KK43:
Swnin kaçıncı günde rahat gelmeye başladı canım

taburcu oldum şimdi hepsini eve gidince yapacağım ancak bugün hemen süt istiyorlar artık mama başlayacaklar herhalde ben sağdıkça takviye olacak napalım elden gelmiyor bazen işte:KK43:
Swnin kaçıncı günde rahat gelmeye başladı canım
Doğar doğmaz bir mama ismi söylediler aldık verdik. Eve geçtim sıcak bir duş aldım sonra az az başladı süt gelmeye.” Gelmiyo “deme ,annem bana hep öyle söyledi. Az da olsa götürdüm hastaneye. İlk götürdüğüm şırıngadaydı sonra süt saklama poşetiyle götürdüm hep. Trendyoldan uygun fiyata aldım süt saklama poşetini. Bide geçen aptamil protein tozu aldırdılar, anne sürüne karıştırıp beriyorlarmış. Büyümesini hızlandırmak için.

Çok üzüyorsun kendini stres gelmemesi için en büyük sebep sürekli dua et sütün artacağına inan..

Dere otu aldır yoğurt ile karıştırıp ye çok güzel süt yapıyor su içmeyi hiç aksatma
Bira mayası, humana süt arttırıcı çaylar da işe yarıyor birde en önemlisi sürekli uyu uyuyunca da süt artıyor..

Toplamda kesin 16 hafta kullanabiliyor muyuz emin misin? 8 hafta doğum öncesi 8 hafta doğum sonrasi olmak üzere toplam 16 hafta ücretli izin hakkımız var ve ben en fazla 5 haftasini doğum sonrasina aktarabiliyoruz diye biliyorum. Kalanini zaten doğum öncesi kullaniyoruz ya da kullanmış sayiliyoruz. 37 den itibaren zorunlu doğum iznine ayriliyoruz ve o tarihten sonra 38de 39da ya da 40da doğum olabilir. Bu durumda doğumdan itibaren yine toplamda 13 hafta yani 4 ay 10 gün ücretli iznimiz olacak.... Benim bilgim bu sekilde. Yanlışsa gerçekten iyi bilen birisi düzeltme yapabilir.
Peki 37 de doğum yaptıysak mesela o 40 a kadar olan süreci aktarabiliyor muyuz doğum sonrasına yoksa doğum belgesindeki tarihe göre doğum sonrası izni hemen başlıyor mu?

X