2020 Ekim tüp bebek anneleri beraber bekleyelim.

Maşallah canım güzel gidiyo da dikkat et sen yine de az kaldı. Benim hep iki hafta öndeydi bu sefer gittiğimde 10 güne düşmüş fark. Değişebiliyor demek mi düzene de girebilir sancın yok bari öyle düşün
Cok şükür canim sanci cikmadi doktorum korkuttu ama sen ne zaman gittin doktora bu haftada kilosu ne kadardi seninkide önde ya

İnşallah hayırlısı ile kavuşuruz hepimiz önce değerim katlandımı sonra kalbi atıyomu miğde bulantıları hareket hissetmesi detaylı derken bugünlere geldik şimdi de erken doğmadan zamanında güzelce gelseler sağlıkla kavussak diye dua ediyoruz inşallah bunu da atlatıcaz 🙏
Evet canim ya cok şükür bu gunlere ne zorluklarla geldik insallah sag salim kavusuruz bebislere

Canim aslinda seker yuklemesinde 191 cikmisti benim simdi yemekten sonra 1. Saat 140 civari bazen dahada düşük oluyor
Kuzum biraz daha düşür istersen 140 sınır ama bu düzeyde insülin filan asla başlanmaz beyaz unlu şeyler yeme direkt daha da düşer
Bİ de 140 ı geçmiyorsa bebeği o kadar etkileyeceğini sanmıyorum hedef 140 ve Altı zaten öyle olsa hedef saha düşük olurdu
Ben çok katı diyet yaptım bu sefer bebekler az kilo aldı doktorum tokluğunu 130-140 arası tut fazla da düşürme dedi bu sefer de bana 😬

Kuzum biraz daha düşür istersen 140 sınır ama bu düzeyde insülin filan asla başlanmaz beyaz unlu şeyler yeme direkt daha da düşer
Bİ de 140 ı geçmiyorsa bebeği o kadar etkileyeceğini sanmıyorum hedef 140 ve Altı zaten öyle olsa hedef saha düşük olurdu
Ben çok katı diyet yaptım bu sefer bebekler az kilo aldı doktorum tokluğunu 130-140 arası tut fazla da düşürme dedi bu sefer de bana 😬
Mümkün oldugunca beyaz ekmek yememeye çalışıyorum ama her zamanda olmuyor acikcasi zaten ekmegi bir kahvaltida yerim baskada yemem ama dahada dikkatli olmam gerek galiba kavun karpuz ve dondurma dahada fedakarlik yapmam lazım sen iyi düşürmüşün o zaman sekerin suan kac seviyesinde

Cok şükür canim sanci cikmadi doktorum korkuttu ama sen ne zaman gittin doktora bu haftada kilosu ne kadardi seninkide önde ya
29+4te gittim ben 1650ydi. 10 gün öndeydi bu gittiğimde. Haftaya giderim bende bi daha şu sıra ağrılarım oluyo yürüdüm bugün biraz bel kasık ne varsa yanıyo ağrıdan.

Mümkün oldugunca beyaz ekmek yememeye çalışıyorum ama her zamanda olmuyor acikcasi zaten ekmegi bir kahvaltida yerim baskada yemem ama dahada dikkatli olmam gerek galiba kavun karpuz ve dondurma dahada fedakarlik yapmam lazım sen iyi düşürmüşün o zaman sekerin suan kac seviyesinde
BEnim 120 filan oluyor canım ama kavun karpuz dondurma beyaz unlu hiç ama hiç bişey yemiyorum tam buğday unuyla yapıyoruz herşeyi bi kere Mısır gevreği yedim 200 oldu direkt ama yemezsem çıkmıyor Senn de biraz daha kıs şunun şurasında en fazla iki ayın kaldı sonra bol bol yersin 🤗

Gunaydin kizlar herkese kontrolum vardi seker testi yaptilar sonuclari geldi hamilelik sekeri cikdi diyetisyene yonlerdirdiler gunluk seker oranimi.olcucem insallah duser.bebekde gayet saglikli dediler 28+5 1261 kilosu her seyi haftasiyla uyumluymus sekerde cikmasaydi iyidi rabbim hepimize yardim.etsin sag saglim yavrulamizi kollarimiza allalim bu insallah. Bu ara mide sorunlari var bende ne yesem sisiyo midem nefesim tikaniyo sanki

BEnim 120 filan oluyor canım ama kavun karpuz dondurma beyaz unlu hiç ama hiç bişey yemiyorum tam buğday unuyla yapıyoruz herşeyi bi kere Mısır gevreği yedim 200 oldu direkt ama yemezsem çıkmıyor Senn de biraz daha kıs şunun şurasında en fazla iki ayın kaldı sonra bol bol yersin 🤗
Aynen canim daha dikkatli olcam bogazima dayanamiyordum dondurma falan yiyordum riske atmaya hic gerek yok rabbim saglik sihhat versin bebisime yemesemde olur sen en iyisini yapmisin

Gunaydin kizlar herkese kontrolum vardi seker testi yaptilar sonuclari geldi hamilelik sekeri cikdi diyetisyene yonlerdirdiler gunluk seker oranimi.olcucem insallah duser.bebekde gayet saglikli dediler 28+5 1261 kilosu her seyi haftasiyla uyumluymus sekerde cikmasaydi iyidi rabbim hepimize yardim.etsin sag saglim yavrulamizi kollarimiza allalim bu insallah. Bu ara mide sorunlari var bende ne yesem sisiyo midem nefesim tikaniyo sanki
Şeker düzene giriyor korkma canım burada kaç kişide çıktı hepimiz diyetle istenen düzeyde tutuyoruz önemli olan saptayıp dikkat edebilmek
Mide konusunda gelince ben de çok zorlanıyorum yemek yemek işkence oldu artık gaviscon kısmen rahatlatıyor

Canim gecmis olsun şekeri hemen hemen hepimiz cekiyoruz benim bebegim sekerden irilesmis doktorum korkuttu sende ciddiye al ben cok ciddiye alip kurallara uymamistim simdi cok korkuyorum umarim hersey guzel olur

Aynen canim daha dikkatli olcam bogazima dayanamiyordum dondurma falan yiyordum riske atmaya hic gerek yok rabbim saglik sihhat versin bebisime yemesemde olur sen en iyisini yapmisin
Ya ben de azar yedim doktordan işte kilo almamış bi tanesi hiç bu kadar katı diyet mi yapılır saçmalama diye herşeyin dozu lazım tabi ama ben aslında midemden yiyemiyorum zaten şekersiz şeyleri de çok tüketemediğimden kilo verdim hatta beni örnek almayın 😪 28 hafta ikiz gebelik tekrar kilo da verdiğim için +3 kilodayım doktorlar çok kızıyor ama yiyince kusuyorum elimde değil ki Nası engelleyicim kusmayı 😪 az az sık sık yemeye çalışıyorum kilo almışlar bu hafta motivasyonum arttı biraz bi de sancılar yüzünden canım sıkılıyor iştahım kapanıyor iyice.bir otuz olaydım nefes alacağım resmen nefessiz yaşıyorum kaç haftadır 😪

X