2020 Ekim tüp bebek anneleri beraber bekleyelim.

Merhaba arkadaşlar, oksapar iğneyi bırakan var mı? Elimdekiler bitince corasprin e devam et dedi doktorum ama endişeliyim . Kullanmayınca bebeğime bir şey olur mu korkusu var içimde.
Benim dr 16. Haftada bıraktırdı. 21 olduk Allah ıma bin şükür iyiyiz. Cuma detaylıya gidicem inşallah iyi çıkar.

Ölçümler de sıkıntı yok . İkili sonucum da 1\1700 geldi. Doktor da 1/2500 aşağı olduğu için dörtlü yapalım risk var dedi ben de çok üzüldüm senin sonucun kaç gelmişti
Benim de 1 /2094 çaktı canım . Yüzde 95 Donna sendromu değil çocuk dedi doktor. Ölçümlerle birlikte dörtlüyü yapsak bu oranlara varamayız en iyi ikiliden sonuç alınır dedi. Dörtlüyü istemedi.. riski çoğaltan yaşın dedi bir de .. yaş 35 olduğu için otomatikman değerim iyi bile çoksa riski yüksek veriyor. O yüzden takılmadı dörtlü önermedi.. senin yaşın kaç

Merhaba, derece söylemedi ama önemsizmiş gibisinden konuştu. O biraz içimi rahatlattı. Allah bebeklerimize sağlıkla kavuşmayı nasib etsin
Benim de devam ettiğim doktorum tedirgin etti beni perinatolog ise hafif parlaklık var geçer dedi . Amiiin inşallah canım hiç bir tarama testi yapılmadığı için kafama takmıştım bende

Olcumler her ultrason cihazina gore degisiyor ama cok fark olmamali doye dusunuyorum.
Cinsiyete gelirsek cok saskinim benim genetik testte y kromozomu diye yazdigi icin kesin ama ultrasonda da cok net iki pipi gorunuyor .
Sen de resim yok mu
[/QUOTE]
Şöyle oldu biraz farkları vardı üç beş gün kadar hep bu son ölçen büyüğü diğer doktorlara göre daha büyük küçüğü de daha küçük ölçünce fark biraz açıldı ama açılmış haliyle de önemsemedi açıkcası ben giderek büyüyor diye bir sonrakinde daha da açılır diye endişeleyim şu an ikisi de normal Aralık’ta çünkü.foto var var olmasına da iki pipili ikinci ayrıntılıyı yapan doktorda ikincinde pipi yoktu bana da gösterdi olunca kocaman belli oluyor zaten dedi ki yanlışlıkla aynı bebeğe bakmış bence ondan önce acilde de kız demişlerdi bir gün önce ama nasıl aynı bebeğe bakabilir aklım almıyor

Olcumler her ultrason cihazina gore degisiyor ama cok fark olmamali doye dusunuyorum.
Cinsiyete gelirsek cok saskinim benim genetik testte y kromozomu diye yazdigi icin kesin ama ultrasonda da cok net iki pipi gorunuyor .
Sen de resim yok mu
[/QUOTE]
Bu arasa genetik test sonucumda y kromozomu çıktı ama bir bebekte mi iki benekte mi var belirleyemiyoruz sadece iki kız değil demişlerdi

Sen de resim yok mu
Şöyle oldu biraz farkları vardı üç beş gün kadar hep bu son ölçen büyüğü diğer doktorlara göre daha büyük küçüğü de daha küçük ölçünce fark biraz açıldı ama açılmış haliyle de önemsemedi açıkcası ben giderek büyüyor diye bir sonrakinde daha da açılır diye endişeleyim şu an ikisi de normal Aralık’ta çünkü.foto var var olmasına da iki pipili ikinci ayrıntılıyı yapan doktorda ikincinde pipi yoktu bana da gösterdi olunca kocaman belli oluyor zaten dedi ki yanlışlıkla aynı bebeğe bakmış bence ondan önce acilde de kız demişlerdi bir gün önce ama nasıl aynı bebeğe bakabilir aklım almıyor
[/QUOTE]
Kilolarina takilma bence .aradaki fark iki haftaya kadar normal sayiliyor.
Bende de iki doktor var olcumleri hic birbirini tutmadi bugune kadar.
Cinsiyet icinde en guzeli beklemek olacak senin icin .
Ayni bebege bakmissa tecrubesiz demek.
Zaten biri sagda biri solda oluyor karismaz yani

Sen de resim yok mu
Bu arasa genetik test sonucumda y kromozomu çıktı ama bir bebekte mi iki benekte mi var belirleyemiyoruz sadece iki kız değil demişlerdi
[/QUOTE]
Bende de y kromozomu cikti.

Kilolarina takilma bence .aradaki fark iki haftaya kadar normal sayiliyor.
Bende de iki doktor var olcumleri hic birbirini tutmadi bugune kadar.
Cinsiyet icinde en guzeli beklemek olacak senin icin .
Ayni bebege bakmissa tecrubesiz demek.
Zaten biri sagda biri solda oluyor karismaz yani
[/QUOTE]
Evet iki haftayı aşmasın diye geriliyorum işte binde ben hiç yiyemedim ya bu hafta midem yeni yeni topluyor protein et hiç bişet yiyemedim kilo verdim anca hamile kaldığım kiloya döndüm bugünden itibaren çok iyi beslenmeyi denicem bakalım farkedecek mi O erkek diyen doktor doç Perinatalog çok tecrübeli demişlerdi ama koz diyen de yılların meşhur radyalogu hep ayrıntılı yapan bi adam ikisi de iyi diye biliniyor ben şaşkınım çok en iyisi beklemek dediğin gibi erkek olarak şartlanmıştım zaten şimdi bi garip oldum sağlık sorunları da olma ihtimali olunca önce sağlık gerisi boş inşallah hepimiz zamanında sağlıkla doğururuz

Evet iki haftayı aşmasın diye geriliyorum işte binde ben hiç yiyemedim ya bu hafta midem yeni yeni topluyor protein et hiç bişet yiyemedim kilo verdim anca hamile kaldığım kiloya döndüm bugünden itibaren çok iyi beslenmeyi denicem bakalım farkedecek mi O erkek diyen doktor doç Perinatalog çok tecrübeli demişlerdi ama koz diyen de yılların meşhur radyalogu hep ayrıntılı yapan bi adam ikisi de iyi diye biliniyor ben şaşkınım çok en iyisi beklemek dediğin gibi erkek olarak şartlanmıştım zaten şimdi bi garip oldum sağlık sorunları da olma ihtimali olunca önce sağlık gerisi boş inşallah hepimiz zamanında sağlıkla doğururuz
[/QUOTE]
Sen beslenmene dikkay et.
Et tavuk balik ,sebze ,bakliyat ye.
Bebege kilo aldiran seyler,kasar ,muz,lor peyniri,bol su ic,yulaf tuket,fistik ezmesi ye,

Sen beslenmene dikkay et.
Et tavuk balik ,sebze ,bakliyat ye.
Bebege kilo aldiran seyler,kasar ,muz,lor peyniri,bol su ic,yulaf tuket,fistik ezmesi ye,
[/QUOTE]
Bakalım bugünden itibaren yemeğe tam gaz başlıyorum

Kizlar kontrolden ciktim bebisim iyi sukur 22+3 606gr cikti gayet iyi dedi gelisimi fln ama tansiyon yine yuksek cikti ilaca baslicam seker tuz kes dedi onumuzdeki ay şeker bakicak yuklemesiz dedi olcak sadece ac gel ay bi mutlu oldum :)

Kizlar kontrolden ciktim bebisim iyi sukur 22+3 606gr cikti gayet iyi dedi gelisimi fln ama tansiyon yine yuksek cikti ilaca baslicam seker tuz kes dedi onumuzdeki ay şeker bakicak yuklemesiz dedi olcak sadece ac gel ay bi mutlu oldum :)
maşallah canım. alfamed mi verdiler tansiyon ilacı?

Canım benim yaşım 29

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…