2020 Ekim tüp bebek anneleri beraber bekleyelim.

Hosgeldin tekrardan canim bende hep kabız olurdum genelde ama kan ilaci ve vitaminler beni rahatlatti hatta kolay çıkıyorum ozellikle aksam yemeklerinden sonra yarim saat falan yürüyeyim daha yürürken tuvaletim geliyor kostur kostur geri eve geliyorum insallah yakinda hissederiz en gec 22.haftada hissetmisler genelde 2 hafta daha dayanalim inşallah
Kızlar ben ilk hissettiğim sertlikte hareketi bir daha hissedemedim iki haftadır. Sonrasında pıt bi damar atması şeklinde yani ben harekete yoruyorum ama olmayabilir de. Demem o ki bebek sakinse biraz da rahim genişse falan hissetmemek veya anlamamak çok normal. Allah bebişlerimizi sağ salim mutlulukla hayırla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah

Kızlar ben de 17. Haftamın içindeyim bebeği hiç hissedemedim karnımdan ama elimi karnıma koyduğumda elimde hissedebiliyorum. Hiç o şekilde hissetmeyi denediniz mi.. sanki elimin altında kayan hafif iten hareket eden bi şey var gibi.. elimle hissediyorsam karnımda da bi his olmalı diye düşünüyorum ama öyle bir şey yok.
bu şekilde hisseden oldu mu hiç .. ya da karnında hissedenler bir de ellerini karınlarında bekletebilirler mi o şekilde de hissediyorlar mi

59C762B6-E252-47C0-A211-ECA1D6DE4315.jpeg
Günaydın kızlar instagramda dolaşırken ‘keşke doğurmadan önce bilseydim’ diye bir yazıya denk geldim. Hepimize faydalı olduğunu düşündüğüm şeyler var. Bir göz atın isterseniz❤️ Ben emzirme minderlerine bakmaya başladım hemen mesela hiç haberim yoktu 🤷‍♀️
59C762B6-E252-47C0-A211-ECA1D6DE4315.jpeg

Eki Görüntüle 2639895 Günaydın kızlar instagramda dolaşırken ‘keşke doğurmadan önce bilseydim’ diye bir yazıya denk geldim. Hepimize faydalı olduğunu düşündüğüm şeyler var. Bir göz atın isterseniz❤ Ben emzirme minderlerine bakmaya başladım hemen mesela hiç haberim yoktu 🤷‍♀️Eki Görüntüle 2639895
Kiyafet faslini bitirdim ivir zivir kaldı bnm hep not ediyorum onlari da. Citcitli body 10 tane fln aldm ne kadar gider bilmiyorum bittikce kuculdukce cikar alirm diye dusunuyorum. Gobegi dusene kdr acik onlu bsyler aldm iki uc tane hediyeler de cok geldi simdiden. Bi liste tutsak mi burda ne yapsak

Kiyafet faslini bitirdim ivir zivir kaldı bnm hep not ediyorum onlari da. Citcitli body 10 tane fln aldm ne kadar gider bilmiyorum bittikce kuculdukce cikar alirm diye dusunuyorum. Gobegi dusene kdr acik onlu bsyler aldm iki uc tane hediyeler de cok geldi simdiden. Bi liste tutsak mi burda ne yapsak

Link için teşekkür ederim canım🙏
Ben kıyafet henüz hiç almadım. Ailede en son ben anne olacağım için herkes kendi çocuklarından sakladı bişeyler. Malum çok hızlı büyüyorlar eskimeye fırsatı kalmıyor kıyafetlerin. Hepsini bi toplayıp eksik listesi yapacağım bende. Ama çok şükür asıl para gidenlerin hepsi (araba, Puset, oto koltuğu,beşik, salıncak, anne yanı) yeğenlerden kalma var o yüzden rahatım.🙏

Yok yaa bu aylarda neden azalsin suyun kotu dusunme 😊 iyidirler insaAllah. Kontrole ne zamn gitceksin ?
İnşallah canım Pazartesi kontrolüm takip ediyorum artış olursa öne çekeceğim umarım iyidirler herşey 4 haftada bir gidiyorum çok uzun geliyor son hafta beklemek geriyor iyiler mi diye 😬

Tecrübeli anneler özellikle kıyafetlerde Ekim doğumlular için nasıl alalım kaçar tane alalım neyden ne kadar lazım olur hiç kesiteremiyorum ben😂

Link için teşekkür ederim canım🙏
Ben kıyafet henüz hiç almadım. Ailede en son ben anne olacağım için herkes kendi çocuklarından sakladı bişeyler. Malum çok hızlı büyüyorlar eskimeye fırsatı kalmıyor kıyafetlerin. Hepsini bi toplayıp eksik listesi yapacağım bende. Ama çok şükür asıl para gidenlerin hepsi (araba, Puset, oto koltuğu,beşik, salıncak, anne yanı) yeğenlerden kalma var o yüzden rahatım.🙏
Bizim de ilk sulalede o yuzden herkeste heves var :) puseti annemler alck bebek arabasi kayinvalidemler. Park yatak alcm ben onu kndm secicem anne yani istiyodum alma dediler. Reflu yatagi almis annm biberon emzik fln 3er tane var. Eksik oldukca alcm artik ya

Kizlar detayliyi özellikle ikizi olcaklar atlamasin. Komsum ikiz dogurdu detayli da belli oldu diyo acilman var demis doktor hemrn dikis atılmis. Cok korkyrm valla bsy cikck diyr

Kizlar detayliyi özellikle ikizi olcaklar atlamasin. Komsum ikiz dogurdu detayli da belli oldu diyo acilman var demis doktor hemrn dikis atılmis. Cok korkyrm valla bsy cikck diyr
Evet ya büyüdükçe insan daha da bi korkuyor bağlanıyor ben de ayrıntılıyı gerginlikle bekliyorum hepimiz sağlıkla kucağımıza alalım bebeklerimizi 😻

Baslicam canım bende yürüyüş yapmaya ama eşim çalışmaya başlarsa yine kalırım evde. Yakınımda tanıdık kimsem yok çünkü beraber çıkabileceğim zaten benim evin etrafı da pek yürüyüş yapacak yer dé degil
Canim bende cikamadigim zamanlar icin nette hamileler icin egzersizler var onları yaparim diye plan yapiyorum

günaydın kızlar.

benim kendi doktorum detaylıyı yapıyor ama perinatolog buldum sanırım ona da gidicem ben. 2.bir göz de bakar diye düşündüm. 400tl imiş fiyatı. samsundayım ben.
emzirme yastığı aldım ama kullanamadım ben kızımda. onun yerine annem incebir yastık yapmıştı ona yatırıyordum daha rahat oldu. emzirme yastığı çocuğun oturma zamanı destek için yardımcı oluyor😂
ben neler aldım yazayım size. 0-3ay 2 çıtçıtlı kolsuz body(ekleme yapıcam daha), 1takım 10lu hastane çıkışı. henüz 0-3ay çok almadım e bebekten gidip alıcam. geneli 3-6aya yaydım ben. 1ayaklı tulum, 5ayaksız tulum, 1 alt üst takım, 5tane uzun kollu çıtçıtlı body.
daha ufak ufak başladım ve not alıyorum mutlaka. sakın 0-3ayı çok almayın. bir anda büyüyorlar. markaların kalıpları da değişkenlik gösterir. çıtçıtlı body penye yelek gibi ihtiyaçlarınızı e bebekten alabilirsiniz malları çok iyi çıkıyor. carters almayı düşünürseniz mutlaka 1 bedem büyük alın kalıplar dar. h&m alırsanız genelde 52cmden başlıyorum almaya ama onun kalıplarını çok hatırlamıyorum. mağazaya da gitme şansım yok aslında bakmak istiyorum. bir de zam gelmeden joie puset aldım ben. arabamız anakucağımız yatağımız kızımdan duruyor zaten. bizim sadece kıyafet işimiz var. biberon vs gibi ufak tefek şeyleri de sona bırakıcam. kendime 1 pijama ya da gecelik alıcam ama bunlar acil değil😊

Randevu aldinmi canim ben daha almadim doktorum en iyi 21 22 haftalarda git dedi bencede kesinlikle yapılmalı

Evet ya büyüdükçe insan daha da bi korkuyor bağlanıyor ben de ayrıntılıyı gerginlikle bekliyorum hepimiz sağlıkla kucağımıza alalım bebeklerimizi 😻
Resmen kipirdamasini bekliyorm bir ay sonra daha da belli olcak heralde kipirtilar ayrintili da iyi gecse biraz daha rahatlarim ya

bende dün akşam bakındım youtubeye. hamile pilatesi vs var onlardan yapıcam. ama yarın kontrolğmde tekrar doktordan teyit alıcam. beyaz ekmeği kesiyorum. tahıllı ekmek alıcam. biraz beslenmeyi düzene koyucam. akşamları yürüyüşe çıkıcam yasak olmazsa. artık düzen zamanı😊

X